Autor Wątek: Czy są szanse na zaprzyjaźnienie ?  (Przeczytany 19317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy są szanse na zaprzyjaźnienie ?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 09, 2012, 19:10:02 pm »
Madzia7- nie szukajmy też problemu na siłę. Jeśli przeprowadzała operacje na królikach (z powodzeniem), to znaczy, że poradzi sobie z narkozą. Jeśli sterylizuje zwierzęta, to też ma o tym pojęcie. Jeśli u każdego weta będziemy szukać powodów, żeby mu nie zaufać, to się okaże, że w Polsce mamy 2-3 naprawdę dobrych i godnych polecenia, a u reszty to strach. Moim zdaniem (oczywiście po zadaniu dodatkowych pytań) taki weterynarz mógłby przeprowadzić kastrację/sterylizację królika.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy są szanse na zaprzyjaźnienie ?
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:17:35 pm »
Gumi to skoro takie jest Twoje zdanie to po co się jeździ do weta co ma pojęcie o królikach a nie do pierwszego lepszego co tylko sterylizował psy i koty?
Ja nie szukam problemu na siłę, ale jeśli mam doradzić to doradzam najlepiej- szukać weta co się zna faktycznie na królikach a nie psach i kotach. Nie radzę typu "jedz do weta co umie sterylizować z powodzeniem zwierzęta" - więc przede wszystkim psy i koty. Bo ja nie chce ponosić odpowiedzialności za to że ktoś się tym zasugeruje i pojedzie do takiego weta co królika w życiu na stole nie miał. A potem będzie płacz ze wet zabił królika...
Jeśli wet przeprowadził z powodzeniem zabieg na królikach i sterylizował już je- również z powodzeniem to wtedy można się do takiego udać. W innym przypadku nie radzę ryzykować.
I tak, na całą polskę niewielu mamy naprawdę dobrych wetów.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy są szanse na zaprzyjaźnienie ?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 10, 2012, 22:51:44 pm »
Nie wyrywaj, proszę, mojej wypowiedzi z kontekstu. Faktycznie, kogoś, kto na stole nigdy królika nie miał bym nie poleciła. Ale ona pisała o kimś, kto operował OCZY królika, skoro sobie z tym poradził, to myślę, że ze sterylką poradzi sobie tym bardziej. To, że sterylizował również inne zwierzęta działa na plus, ale nie jest wyznacznikiem. Dodałam też, że mimo wszystko powinna podpytać dokładniej o sterylki u królików. Nie powiedziałam, że jest na pewno dobry, tylko, że dopiero może się taki okazać. Czytaj całość.
Poza tym, ok, mogę jej powiedzieć- jedź do Torunia czy Wrocławia. Jest niepełnoletnia, rodzice nie wyrażają zgody. Mając takie zestawienie, gdyby rozmowa z wetem nie wykazała żadnych przeciwwskazań, ja bym podjęła ryzyko (moim zdaniem niewielkie) i dała do niego.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Nowa

  • Gość
Odp: Czy są szanse na zaprzyjaźnienie ?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 19, 2012, 15:46:42 pm »
Gumi dzięki za wsparcie.
Ten weterynarz operował już króliczki.
Moje też tam były i przeżyły. Teraz jest wszystko dobrze. Są zaprzyjaźnione nie ma żądnych walk ani nic, może trochę z początku ale teraz już ustało