Autor Wątek: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.  (Przeczytany 91339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« dnia: Grudzień 29, 2011, 15:53:16 pm »
Dziś zostało odebranych 7 królików około 8 tygodniowych ze Schroniska we Wrocławiu. Wszystkie są urocze, trochę są zaniedbane. Imiona to Radek, Ada, Sarenka, Kalina, Hanka, Noel i Figiel.
U mnie przebywa Ada:
 Ma chore oczko, po leczeniu czeka ją operacja "naprawiania" oczka. Teraz zastrzyki.



Sarenka: Jest najmniejsza z całej 7. Bardzo chuda. Też zastrzyki. katar. Ropień na nosku. W trakcie leczenia.


Kalina: ma ranę na nocku, zapalenie spojówek

Malaga i Zuzia są na DT u Eni.

Mają super apetyt sianko i suszki znikają migiem. Może chcesz zostać wirtualnym opiekunem?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2011, 19:56:14 pm wysłana przez klara703 »

sonia

  • Gość
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2011, 16:45:54 pm »
Malenstwa kochane :zakochany:

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2011, 17:33:54 pm »
Jakie słodkie szkraby :zakochany: .
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2011, 17:49:34 pm »
No to niezle... Wiozłam dwie dziewczyny, a przyziozlam dwóch chłopaków... :D
ZUZIA i Malaga to najpewniej chłopaki :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2011, 18:20:23 pm »
Malaga i Zuzia są na DT u Eni.

Malaga i Zuzia to Figiel i Noel - nie ma to jak kompetentny wet - oba mają fiutki i jajka... wcale nie małe. Tylko muszę sobie ustalić, który był którą i poprawić. A fotki będą za moment, najpierw pazurki, skoro już ochłonęłam z szoku.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2011, 18:24:33 pm »
Dziewczyny, szacun :) Superszybka akcja, gratuluje ! :bukiet
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2011, 19:55:44 pm »
Figiel








Noel









Obaj bracia :)





Malutkie, milusie, grzeczne (choć Figiel postanowił mi pokazać, że mu się obcinanie pazurków nie musi podobać ;) )królisie do kochania od zaraz.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2011, 21:35:27 pm »
Zdjęcia Kalinki

















Sarenka i Ada :)





Sarenka i Kalinka



A tu Kalinka i noga Ady :D



Zdjęcia braci głogowskich, Noela i Figielka :)






Wszystkie maleństwa są przeurocze i czekają na kochający domek, ale każda pomoc się liczy także prosimy o wirtualne adopcje :)

Miluna

  • Gość
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2011, 23:50:20 pm »
Hey:)
U mnie jest Hanka. Jeszcze w życiu nie widziałam tak żywiołowego i pociesznego zwierzaka!
Dziś jako jedyna musiała zostać u wet, bo miała ranki i trzeba było je zszyć. Teraz odpoczywa w swoim nowym królestwie:)
Niestety, jak wszystko ona też ma katar, ale mam nadzieje, że szybko minie.

Offline Filip

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 283
  • Płeć: Kobieta
  • Filip króliczek, Edi świnka morska
    • forum o świnkach morskich
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2011, 23:57:32 pm »
Śliczności, a najbardziej podoba mi się rudzielec  :przytul
[/url]

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2011, 00:03:57 am »
Jeszcze w życiu nie widziałam tak żywiołowego i pociesznego zwierzaka!

To przynajmniej dobry objaw, że zdrowa jak bryka. Tylko dobrze o nią dbaj - poczytaj Miniaturkę Bez Tajemnic.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2011, 10:53:09 am »
Ada Sarenka i Kalina o 3 małe głodomory, cały czas jedzą, przez noc zjadły cały worek siana, co parę godzin wstawałam dodawałam bo się upominały. wypiły cała dużą miskę wody i poidełko. razem ważą około 1,5 kg:D Wszystkie są tak kochane, że z chęcią bym je zostawiła. Bella próbuje do nich zaglądać i troszczyć się o nie. Daria jak zwykle reaguje leci na nie z ząbkami.
Oto Ada, Sarenka i Kalina.


Uploaded with ImageShack.us

Bardzo prosimy o pomoc dla maluszków, 4 z nich są w trakcie leczenia, i wszystkie trzeba oddzielić, na razie są parami, lub więcej, ale każdy z nich musi trafić do innego domu tymczasowego, gdzie potrzebne są klatki, transportery, i przede wszystkim jedzonko bo młode mają super apetyt. Ada będzie miała operacje na oczko. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe, każdy grosik jest nam potrzebny. Wrocław nigdy jeszcze nie miał tylu królików na utrzymaniu....

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2011, 13:05:48 pm »
Bardzo prosimy o pomoc dla maluszków, 4 z nich są w trakcie leczenia, i wszystkie trzeba oddzielić, na razie są parami, lub więcej, ale każdy z nich musi trafić do innego domu tymczasowego, gdzie potrzebne są klatki, transportery, i przede wszystkim jedzonko bo młode mają super apetyt. Ada będzie miała operacje na oczko. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe, każdy grosik jest nam potrzebny. Wrocław nigdy jeszcze nie miał tylu królików na utrzymaniu....

Przyłączam się do apelu Klary. Potrzeba domów tymczasowych dla maluchów i jedzonka. Niektórzy, np. ja i moje uszy, dysponujemy miejscem (moje 3 bestie łaskawie oddadza kuchnię) i możliwością przechowania tych uszatków, ale już nie finansami na ich utrzymanie :( Jak nie znajdzie się sponsor, to i z bycia DT będziemy musieli zrezygnować. Na razie maluchy wsuwają suszki od Tuberozy (spadek po Sarci).
Poza tym, choć do nas trafiły dwa najzdrowsze królisie, to jednak (jakimś cudem) dwa samczyki, zamiast samiczek i przyznam, trochę mnie to niepokoi - raz, że lada dzień gotowe się wzajemnie mordować, a dwa, na dziś mam dwie niesterylizowane samiczki i im samczy zapaszek nie pomoże (Miśka ma po raz pierwszy, ma 8 lat, ciążę urojoną - pełnojajeczni koledzy nie przysłużą się, by jej przeszło :().

A tak z miłych wieści - Noel potrafi ładnie z ręki jeść, rozplaszczać się do głaskania, choć wciąż jest płochliwy. Za to Figiel ma swoje zdanie i uparcie go broni - posuwa się nawet do przestawiania moich palców ząbkami, gdy mu przeszkadzają przed nosem ;) Ale głaskany się wtula w kolana i zgrzyta zabkami  :krolik Obaj są maleńcy - na dobrą sprawę mieszczą się na dłoni - drobinki takie chudziutkie. Sianko, babka i mleczyk ładnie znika, gałązek czy liści drzew owocowych to chyba nie na oczy nie widzieli  :hmmm. Bobczą obficie i już całkiem ładnie, a w kuwetce żwirek zasikany  :bunny:
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2011, 15:22:45 pm »
Zdjęcia trojaczek od Kasi :) gdyby ktoś miał problemy z połapaniem się która to która to: biało-szara to Ada, długowłosa ruda to Kalinka, a ruda gładka to Sarenka - moja ukochana  :zakochany:



































Baaaardzo prosimy o ciepłe domki, paczuszki z pysznościami, domy tymczasowe oraz choć kilka groszy na leki i leczenie.
Z góry za dobre serce dziękujemy i pozdrawiamy  :heart :heart :heart

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2011, 20:53:54 pm »
Znów późno wróciłam, więc tylko takie nędzne fotki udało mi się zrobić.

A Noel jest coraz śmielszy - podbiega do mnie, jak podchodzę do zagródki i daje się głaskać.

Figiel i Noel




Noel









Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2011, 22:15:57 pm »
maluchy już są bezpieczne !
dla wszystkich biorących udział w tej akcji  :bukiet
mieliśmy po drodze sporo .... zaskoczeń;
choćby nieoczekiwana zmiana płci u króliczków konsultowanych u dwóch różnych lekarzy weterynarii  :/
jutro raz jeszcze w gabinecie lekarskim przyjrzymy się dokładnie płci Ady, Kalinki i Sarenki ...
ciekawe co z tego wyniknie  :diabelek
Radek raczej źle zniósł rozdzielenie z rodzeństwem, przewód pokarmowy przez chwilę się zbuntował, były nerwowe chwile .... ale dzięki czarowi nowego dt i realizacji porad dobrych ciotek ;) wszystko dobrze się skończyło; królinek już wiwija zadziwiające brykaczki   :jupi

dla maluchów rozpoczął się nowy rozdział w ich życiu;
zapraszam wszystkich, którzy chcieliby i mogli pomóc w jakikolwiek sposób;
nadal poszukujemy również domów tymczasowych dla przynajmniej dwóch maluchów
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2011, 23:38:08 pm wysłana przez juta »
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2011, 23:49:00 pm »
nadal poszukujemy również domów tymczasowych dla przynajmniej dwóch maluchów

Małe, wychudzone, porzucone, króliczki, które tak strasznie wdzięcznie przyjmują każdy dobry dotyk... Kto przygarnie choćby na trochę ??

A najlepiej na zawsze - żeby mogły być tak szczęśliwe  :bunny: i swobodnie oddawać się brykanku, które bardzo lubią :)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline fenek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 285
    • swinki
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2011, 09:44:01 am »
u nas jedna swinka dzisiaj w nocy odeszla za TM.
Tak - te swinki, ktore mialy byc w lepszym stanie niz kroliczki :(:(
Swinki sa mlode, bardzo chude :( mam nadzieje, ze u reszty nic sie nie rozwinie :(

watek swinek u nas :
http://swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=34&t=9115&p=303170#p303170

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 31, 2011, 16:26:18 pm »
Pora na zdjęcia Radka:) To, tak jak cała siódemka, malutki króliczek, zasmarkany i biedniutki. Choć z tego co widzę, to z Figlem takie same rozbójniki, bo jak widzi ludzką rękę, to chętnie się za nią zabiera ząbkami! A jak ręka ma jedzenie to już istne szaleństwo. Za to głaskany na kolanach jest spokojny, widać że mu ciepło i dobrze, zgrzyta ząbeczkami. Myślę że dobrych wspomnień związanych z człowiekiem niestety za wiele nie ma, dlatego koniecznie rozpoczynamy oswajanie;)Trafił do mnie samotnie, bez rodzeństwa, za to przez kraty klatki poznają się z Tadzikiem (też na tymczasie), są sobą bardzo zainteresowani. Wypuszczony z klatki biega, kica i zwiedza, jest bardzo ciekawski. Apetyt ma ogromny, a jak się naje to idzie do domku spać;)
Kto pokocha siedem małych króliczych nieszczęść? Wszystkie są urocze i malutkie ale siły przerobowe siedmiu żołądków i zasmarkanych nosków są ogromne! Oby nowy rok okazał się dla nich szczęśliwy i oby wszystkie szybko znalazły dobre domki!












Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: 7 maluchów oddanych do Schroniska we Wrocławiu.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2011, 16:53:42 pm »
Moje niestety nie mają tak dobrych apetytów. Nawet wypuszczone chodziły, a nie kicały. A nad Figielkowym noskiem to prawie całą noc się zamartwiałam - zasmarkany był tak, że prawie się nie ruszał :( Dziś już troszkę lepiej, Noel sobie podskakuje, a Figielek nawet pokicuje, a nosek po wdrożeniu leków się nieco uspokoił - ale czyścić mu trzeba.
Po Radusiu to tak nie widać, a po włochatych pannach tym bardziej, ale te dwa moje, krótkowłose anycmonki są tak wychudzone, że na pyszczkach to mają ino skórę na czaszkę chyba naciągniętą, oczy odstają jak u żaby, normalnie miedniczki im sterczą ;(
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...