Autor Wątek: Ścieranie zębów  (Przeczytany 9119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kwiatu5

  • Gość
Ścieranie zębów
« dnia: Marzec 04, 2006, 10:34:19 am »
Co dawać króliczkowi, aby ścierał sobie ząbki. Bardzo lubi chrupać suchą piętke od chleba, ale przeczytałem na forum, że raczej nie powinno mu się podawać takich rzeczy. Pomyślałem też o gałązce z drzewa. Ułamałem kawałek grubej gałęzi jabłoni. Tusia odrazu sie rzuciła do niego z zębami, ale ona go nie gryzie tylko je. Odrywa kawałki drewna i zjada. Czy jej to nie zaszkodzi? Co dawać króliczkowi aby zdzierał sobie ząbki?

Elfik23

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2006, 14:36:27 pm »
Hej!
Moja Kiculka dostawała gałązki leszczyny, obgryzała z nich kore i nigdy jej sie nic nie działo, ale także zastanawiam się czy takie coś króliczkowi nie może zaszkodzić. Tofikowi także dziś przyniosłam gałązkę, ale na razie tylko wącha ją i nie gryzie. Z drugiej strony sa przeciez specjalne mieszanki suszu dla królików i są w nich także takie które zawieraja nap korę z drzew itp..więc chyba to króliczkom nie może zaszkodzić. Choć powiem szczerze zawsze się boje by nie wbił sobie jakiejś drzazgi, albo by nie zjadł za dużego kawałka i nie miał zatoru...z drugiej strony jabłoń czy leszczyna mają jakby elastyczną korę, miękką, więc może właśnie dlatego są to typy gałązek zalecane do podoawnaia króliczkom. pozdrawiam :hej:

ankabro

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2006, 15:03:40 pm »
Zrobila ostatnio zdjecie bedac w parku. Tutaj w Malmö w parkach, na skwerkach miedzy blokami, nawet na rondach i zielencach kolo drog sa dzikie kroliki.
Do jednego parku chodze zrywac galazki bukowe, olchy i brzozy dla mojego uszatego szczescia.
Tak wygladala mloda olszyna nad stawem.


Wszelkie galezie bukow ktore byly w zasiegu kroliczych zebow wygladaly podobnie. Do galezi brzoz nie siegaly a za kore pnia starego/duzego drzewa nie lapaly sie.
Ale widzialam tez niedaleko od domu, na zielencu przy parkingach cos przebudowujac scieli lipe. Wszystkie galezie zwalone sa na jedna halde, a te do ktorych mieszkajace w poblizu kroliki byly w stanie siegnac sa ogolocone. Wyglada to komicznie! :)

Wniosek-kroliki obgryzaja kore i widac bardzo to lubia i wyglada na to ze im to nie szkodzi :)

kwiatu5

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2006, 16:50:12 pm »
mowisz.. olszyna, ze tak obgryzaja... :)
no poszukam dzieki :)

ankabro

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2006, 17:22:53 pm »
olcha, brzoza, buk, leszczyna no i wierzba!! to sa juz przeze mnie wyprobowane, a raczej przez Nale :) Witki wierzbowe znikaja w kilkanascie sekund! Nawet te zerwae zima.
Buk ma teraz sliczne paki, bardzo smakowite :) Polecamy :)

lucy4u

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2006, 20:30:54 pm »
W naturalnych warunkach królisie jedzą gałązki-wiec twojemu Królowi nic się nie stanie:))

Elfik23

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2006, 20:41:56 pm »
Ankabro...jak wkleiłaś fotkę pod tekst? kurcze ja juz tyle razy chciałam coś wkleić a tu niestety nie widze takiej opcji na forum. Czytałam coś że można wkleic link do strony z fotką...hmm tylko najpierw należałoby taką strone utworzyć i cos na niej zamiescic  a na tym sie niestety nie znam ;/. pomóżcie

lucy4u

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2006, 21:00:59 pm »
chyba musisz na jakiejs stronce na necie umiescic zdjecia- a potem podac adres do nich... wiecej i szerzej ci nie napisze, bo nie wiem...

kwiatu5

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2006, 21:56:32 pm »
dobrym sposobem jest zamieszczenie fotki na np. www.mfoto.pl.
po wgraniu obrazka skopiować odpowiedni kod i wkleić do forum. tyle :)

ankabro

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2006, 00:19:27 am »
Elfik23-masz strone na ktorej masz zdjecia Tofika. Jest na interii. Zeby je umiescic na tej stronie musialas je najpierw wgrac na serwer interii. Jesli chcesz zdjecie umiescic na tym forum musisz je tak samo wgrac na serwer interii lub jakikolwiek inny i wkleic jego adres-link do niego.
Link do zdjec umieszczamy w   adres obrazka musi w sobie miec adres strony i konczyc sie na .jpg    np. www.costam.com.pl/obrazek.jpg

Mam nadzieje ze pomoglam. Jak nie to pisz na pw, jutro bede w necie to pomoge inaczej :)

Elfik23

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2006, 10:36:51 am »
ok. postaram się jakoś dac rade. tą stronkę robi mój narzeczony, ja raz tam grzebałam, coś dopisywałam ale tak poważnie nie znam sie na tym... jak tylko znajde dziś czas to spróbuje wrzucić to do jakiejś galerii.hehe bo w zasadzie temat tyczy sie schodzenia jąderek u Tofika i czy to co widac czy to jest "właśnie to" pisałam o tym w innym temacie i myslałam by fotkę dodać ale własnie nie bardzo wiedziałam jak. Dzieki za wytłumaczenie. postaram sie pokombinować i poradzić.dzięki!!! :cmok:  :bukiet:

Elfik23

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2006, 12:00:24 pm »
Dzieki serdeczne. juz umiesciłam w odpowiednim poście link do stronki i z tego co widze to działa. mam nadzieje że to pomoże uzyskać mi dokładniejsze informacje i odpowiedzi. pozdrawiam!!

kwiatu5

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2006, 13:08:18 pm »
piękności!!! :brawo:

Elfik23

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2006, 13:31:56 pm »
hihi jakie piekności??? :????:

kwiatu5

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2006, 20:39:07 pm »
obejrzałem fotki ze stronki http://tooofik.fm.interia.pl

Elfik23

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2006, 21:49:54 pm »
aaaahehe, no fakt Tofik czasem potrafi zapozować. Własnie wyszalał się po pokoju, zaraz bedziemy się układac spać. jaka jestem szczesliwa ze juz ponad 2 tygodnie nigdzie mi sie nie zlał na pokoju....ech ale to też moja zasługa...zauważam kiedy zaczyna chodzić z podniesionym ogonkiem i jesli widze że sam nie wybiera sie do kuwety to biore go w łapki i sama do niej wsadzam, ugłaskam i od razu zrobi siusiu a potem znow biega po pokoju...tylko szkoda mi że sam nie umie jakoś zajarzyć żeby iśc do kuwety...no ale może jakoś się nauczy. mam nadzieje.  :oh:

Monia

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2006, 22:23:31 pm »
jak bedziesz tak dalej robic to sie nauczy :) wiec cierpliwosci troche i bedzie dobrze:d

gonia05

  • Gość
Ścieranie zębów
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 12, 2006, 16:43:57 pm »
ja mojemu króliczkowi daję chlebek, wapienko, czasami gałązkę owocową z ogrodu brata. no i ma drewniany domek, który bardzo lubi obgryzać.