Autor Wątek: E.cuniculi  (Przeczytany 286670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 08, 2016, 09:39:29 am »
Wiem, że wątek dotyczy kunikulozy, ale nie zapominajmy, że regularne odrobaczanie czynimy nie tylko w kierunku zminimalizowania wystąpienia tej choroby, ale głównie po to, by pozbyć się pasożytów jelitowych np. nicieni
Tak więc, króliki należy odrobaczać.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 10, 2016, 22:38:41 pm »
Spotkał się ktoś może z nietrzymaniem moczu przy E. Cuniculi ? Bo zauważyłam,że Misi się zdarza nasikac  poza kuwetą albo jak biega po domu, a wczesniej sie to nie zdarzalo  :nie_wiem
Czy po leczeniu to przejdzie czy juz tak zostanie ?

Offline Magda11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: wrocław
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 12, 2016, 20:39:53 pm »
Niestety u mnie też tak było choć na początku nie kojarzyłam, że może to mieć coś wspólnego z chorobą. Na szczęście wszystko sie unormowało. ale wiem że nie wszystkie maja takie objawy

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 12, 2016, 20:53:37 pm »
hmm...mam nadzieje,że przejdzie  :nie_wiem w innym wypadku nie pozostaje nic innego jak chodzić za nią i sprzątac  :hmmm

Offline frau magda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 617
  • Płeć: Kobieta
  • evil prevails when good men fail to act
  • Lokalizacja: za Odrą
  • Moje króliki: Doha i Olaf
  • Na DT: Edward
  • Za TM: Mysza
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #464 dnia: Wrzesień 04, 2016, 16:05:13 pm »
Cześć kochani...

Mamy od ładnych paru tygodni problemy z Olusiem. W stosunkowo tym samym czasie zaczęły się u niego problemy z pęcherzem i oczkiem. Biała niteczka w oku, którą miał od dawna w ciągu dwóch-trzech tygodni rozrosła się na całe oko... Do tego zauważyliśmy, że się bardzo wypina przy siusianiu, schodzi mu długo a wycedza raptem kilka kropel. Nawet nie umiem zliczyć ile wizyt u weterynarza zaliczyliśmy z nim w ciągu ostatniego miesiąca, zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Na RTG wyszedł osad w pęcherzu, dostał 14 zastrzyków antybiotyku, mase kroplówek i jakieś ziółka wspomagające siusianie i przeciwbólowy środek. 10 dni od ostatniej wizyty się trochę poprawiło przez chwilę, ALE: od wczoraj znów jest osad w moczu PLUS od dziś Oluś zaprzestał otwierania oka.... Widać, że mu się tam delikatnie coś z niego sączy. Nie mam już pojęcia co mamy robić. Obydwoje latamy od pracy do pracy, jedyny weterynarz, którego znaleźliśmy tutaj jest dopiero w Dreźnie i bierze ogromne ilości pieniędzy za leczenie. Czy to może być E.cuniculi? Pytaliśmy już o to ze 3 lekarzy, każdy mówi, że być może, ale nie podejmuje leczenia. Czy postać oczna E.cuniculi może się roznieść na mózg?

Offline Dominiqua

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #465 dnia: Listopad 09, 2016, 13:28:58 pm »
Witajcie. Szukam książek i artykułów na temat e.cuniculi do pracy licencjackiej.

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #466 dnia: Grudzień 16, 2016, 21:51:58 pm »
Hej :)
Mam problem z moja Bellą. Wczoraj żywa biegała jak szalona skakała itd. Dzisiaj rano, gdy poszłam dac jej śniadanko zobaczyłam że Bella ma skrzywiony lepek... Do tego oko miala bardzo czerwone i az taki wytrzeszcz i była zasmarkana bardziej niż zwykle. Pojechalam od razu do weta. Weterynarka powiedziała że mogą być to powikłania przez pasterelle lub właśnie e.cuniculi. Zbadala tez jej płuca i mówiła że ciężko oddycha. Dostała dwa zastrzyki jeden na ulatwienie oddychania a drugi taki ala przeciwbólowy. Powiedzcie mi prosze czy znacie któryś z tych leków. Mieszkam za granicą i nie wiem czy w Polsce są takie same.
Metacam, Panacur rabbit paste i antybiotyk 30 x Co-trimoxazole. I prosze powiedzcie mi jakie mam szanse na wyleczenie jej. Jestem załamana... 4 miesiące temu przez pasterelle miała zapalenie ucha i wygrałysmy to. Teraz sie boje strasznie, serce mi pęka jak widze jej paraliż lewej strony głowki :(

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #467 dnia: Grudzień 16, 2016, 22:23:18 pm »
To nie musi być wcale e.c., tylko nawrót zapalenia uszka. Szybko zareagowałaś, Bella dostała panacur (to jest lek przeciwpierwotniakowy, zatem działa na e.c.) i antybiotyk o szerokim spektrum. Mam dużą nadzieję, że uda się ją wyprowadzić na prostą, bądź dobrej myśli!
Aha, metacam to lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, nadający się dla królików.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #468 dnia: Grudzień 16, 2016, 23:03:37 pm »
Również rano zaaplikowalam jej do ucha oridemyl, wiem że działa na zapalenie ucha  u zajaczkow - przywiozlam tą maść z Polski 'na wszelki wypadek' bo sie bałam nawrotu zapalenia ucha. Mam nadzieje że jej pomogą te leki, nie chce żeby cierpiała no i oczywiście kocham je (mam dwie królice) jak własne dzieci, których jeszcze nie mam hehe ;) A co zrobić z oczkiem? Jest nadal czerwone i suche...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #469 dnia: Grudzień 17, 2016, 08:33:20 am »
Oczko możesz nawilżać i przepłukiwać, wystarczy kupić sól fizjologiczną w aptece, w takich pojedynczych fiolkach. Wiemy, jak kochasz swoje królisie :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #470 dnia: Grudzień 17, 2016, 17:08:18 pm »
Słuchajcie zauważyłam że Bella już lebka nie przechyla ale potrzasa głową. Zajrzałam do ucha i delikatnie patyczkiem wyciągnęłam to co tam zalegalo. Okazało się że na patyczku jest krew, taka jasna. Co robić? :(

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #471 dnia: Grudzień 17, 2016, 17:57:01 pm »
Niestety, nie mam pojęcia. Wet :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #472 dnia: Grudzień 17, 2016, 18:02:45 pm »
Tej krwi dużo nie ma. Czy to mozliwe aby oridermyl podraznil ucho? Dzisiaj nie bardzo mam jak jechac już do weta (Sobota) a szczerze mówiąc na wizytę 'po godzinach' mnie nie stać... Wczoraj pół pensji kosztowały mnie leki :( jestem przerażona...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #473 dnia: Grudzień 17, 2016, 18:50:36 pm »
Nie wiem, jak mógł zadziałać oridermyl, może coś podrażnił. Lepiej zostaw już to ucho. Może być też tak, że Bella sobie drapała w środku uszka i stąd ta krew. Jak z nią poza tym?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #474 dnia: Grudzień 17, 2016, 19:45:00 pm »
Ogólnie moim zdaniem jest lepiej, je normalnie, lepek trzyma prosto, bobkuje i siusia normalnie. Z tym że drapie ucho i to oko jest ciągle napuchniete i w ogóle go nie zamyka... W sumie śpi większość czasu ale jak podchodze to chce sie głaskać.

A no i w poniedziałek i tak ide z nią do weta na kontrolę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2016, 19:58:02 pm wysłana przez Bonnie »

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #475 dnia: Grudzień 25, 2016, 01:32:31 am »
Hej :) jakie Bella ma szanse do powrotu równowagi? Od piątku wieczorem Bella ma problemy z równowaga. Byłam wczoraj u weta bo mialam podejrzenie zapalenia ucha środkowego. Wet powiedzial że w dalszym ciągu podejrzewają E.Cuniculi i że leczenie może trwać nawet 6 tygodni. Jeżeli do wtorku nie zobacze poprawy zamienią mi Metacam na coś silniejszego. Powiedzcie mi jakie ma szanse krolik z pasterella na powrót do stanu 'normalnego? Może ktoś z Was miał podobną sytuację? Zalewam sie łzami jak widzę jak Bella próbuje przejść z punktu A do B i sie chwieje lub lekko upada na boczek :( Wesołych Świąt ogólnie  :przytul

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #476 dnia: Grudzień 25, 2016, 08:57:54 am »
Bonnie, nie jesteśmy w stanie powiedzieć, każdy królik to indywidualne stworzenie, nie sposób wyrokować. Myślę, że ma szanse, ale to może potrwać, bo tak to już jest z tą chorobą. Będziemy trzymać kciuki za Bellę, trzymajcie się!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #477 dnia: Grudzień 28, 2016, 14:26:06 pm »
Bella ma się lepiej, ale i tak się martwie. Naczytalam sie przypadków jak była znacząca poprawa u krolisia z E.Cuniculi i nagle zgon :(

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #478 dnia: Grudzień 28, 2016, 14:29:09 pm »
Nie martw się na zapas, ale ciesz, że ma się lepiej :) Widać ma silny organizm i radzi sobie z choróbskiem. A co do nagłych zgonów, to bywa, że królikowi nic nie dolega i nagle pada martwy :( Także i tak niczego nie przewidzisz. Wygłaskaj dzielną pacjentkę :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #479 dnia: Grudzień 28, 2016, 14:33:43 pm »
Weterynarz też mówił że silna dziewczyna jest, cieszę sie bardzo ;) glaszczemy sie ciągle :) pozdrawiamy :*