Autor Wątek: E.cuniculi  (Przeczytany 286695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 29, 2012, 21:50:55 pm »
Kania jesteśmy z Wami :*

I tak już wiele dla niego robicie będzie dobrze chociaz nie zawsze dobrze znaczy akurat to co my chcemy.

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 29, 2012, 22:09:38 pm »
Kagar: dziękujemy za słowa wsparcia  :bukiet to niby tak mało a wiele daje bo wiele osób jednak nie rozumie tych emocji i przywiązania do zwierząt.
Teraz to chodzi mi głównie o to żeby jemu w odpowiednim momencie pomóc i żeby nie cierpiał tylko tak trudno jest podjąć decyzję czy to już czy może jednak on jeszcze chce walczyć. Mam poczucie że na chwile dzisiejszą zrobiliśmy już wszystko co można było zrobić i mam tylko do siebie żal za to że od razu nie znaleźliśmy się w Gdańsku tylko wierzyliśmy w tych lekarzy z Chwarzna którzy w prawdzie są dobrzy w tym co robią mają wspaniałe podejście i postawili prawidłową diagnozę ale nie mieli pojęcia co dalej i jak poprowadzić leczenie i ciągle myślę że może te 2 dni mogły mu uratować życie..bo co z tego że u weta byliśmy 5 minut po tym jak zauważyliśmy niepokojące objawy skoro podano początkowo nieskuteczne lekarstwa..no ale niestety czasu nie cofniemy i trzeba się skupić na tym co można zrobić teraz chociaż tu już mamy niestety mało opcji do wyboru.
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline Kami

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
    • Faveo - wokół biżuterii
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 02, 2012, 17:21:28 pm »
Kania ja i chłopaki mocno ściskami i trzymamy kciuki i pazurki  :roza: daj znać jak się uszaty czuje!!!

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 04, 2012, 19:02:04 pm »
Kami: niestety mały w czwartek przegrał walkę z choróbskiem  :( wszystko jest w naszym wątku za tęczowym mostem
Teraz już sama bo bez Tadzika ale nadal mocno ściskam kciuki za walczących  z E.cuniculi  :przytul
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline Kami

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
    • Faveo - wokół biżuterii
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 04, 2012, 19:27:26 pm »
Kania strasznie mi przykro  :icon_frown trzymaj się  :icon_cry

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 23, 2012, 14:53:57 pm »
kochani,

mam bardzo pilną sprawę: czy znany jest Wam weterynarz w Poznaniu, który leczy e.cuniculi u króliczków bactrimem???? Mila Pani Magda z SPK umowila nas na jutro do dra Krawczyka w Toruniu, ale ciągle się zastanawiam, czy można by oszczędzić małej parogodzinnej jazdy autem i związanego z nią stresu. Maluszek jest od niedzieli leczony a klinice akademickiej przez dr Chosie, jest na antybiotyku, wit B, niestety dwa razy podano jej też steryd, ale wiecej juz nie dostanie. Dzis ma dostać Lydium. Od niedzieli jest poprawa, ale chcę zrobić wszystko, by jak najlepiej wyleczyć Trusiaczka.

Bardzo Was proszę o wskazówkę, może ktoś leczył swojego królisia bactrimem w Poznaniu?? Dr Chosia nie chce się zgodzić na tę proponowaną przez dra Krawczyka kurację.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 23, 2012, 15:08:13 pm »
Zadzwoń do pani doktor Lisieckiej i zapytaj o bactrim. Nie bardzo rozumiem, dlaczego wet nie chce podać tego leku - podał jakiś powód?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 23, 2012, 15:11:49 pm »
Podała powód: że nigdy o tym nie słyszała i że nie będzie eksperymentować na zwierzęciu. Próbowałam parę razy ją przekonać, odsyłałam do dra Krawczyka, ale jakoś nie docierało - w sumie dziwi mnie to, bo przecież lekarze powinni chcieć nauczyć się czegoś nowego, jeśli działa. Dzięki za podpowiedź odnośnie do dr Lisieckiej! Zaraz dzwonię, a wiesz coś o tej lekarce?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 23, 2012, 15:18:00 pm »
Ja z innego rejonu Polski ;) ale wiem, że leczyła nasze stowarzyszeniowe króliczki. Zobacz sobie w dziale Weterynarze (oraz dziale podrzędnym Komentarze) na naszym forum, jakie opinie mają poznaniacy :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 23, 2012, 15:27:04 pm »
Dzwoniłam. Niestety dr Lisiecka leczy tylko fenbendazolem, który moja Trusia już dostaje :-(. Bactrimu podać nie chce. Kurczę, mam wątpliwości, bo z małą jest znacznie lepiej niż w niedzielę... Może nie warto jej jednak wieźć do Torunia?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 23, 2012, 15:31:07 pm »
Leczenie e.cuniculli jest bardzo długie, jeśli w krótkim czasie pojawia się duża poprawa to z dużym prawdopodobieństwem jest to chwilowy efekt sterydów. Nie musi być koniecznie Bactrim, chodzi o lek z grupy sulfonamidów (odpowiedni dla królików, a bactrim jest sprawdzony akurat).
Nieumiejętnie leczone e.cuniculli może nawet doprowadzić do śmierci.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 23, 2012, 15:35:56 pm »
Steryd był ostatnio podany przedwczoraj. Myślisz, że to dlatego Trusiak czuje się lepiej?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 23, 2012, 15:38:18 pm »
Właściwie jestem pewna.
Wiele było przypadków, nawet na forum, spektakularnej poprawy po sterydzie a później pogorszenia.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 23, 2012, 15:40:25 pm »
To niedobrze :-(. Będę jeszcze dziś dzwonić do swego stałego weta. Dlaczego ta kuracja nie jest rozpowszechniona wśród weterynarzy, skoro jest taka skuteczna??!! Nie rozumiem tego.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 23, 2012, 15:45:31 pm »
Studia weterynaryjne niewiele uczą o innych zwierzętach niż psy i koty. Sami właściciele zwierząt innych niż psy i koty nieraz w ogóle nie widzą potrzeby chodzenia do weterynarza ze swoim pupilem. Niewielu wetów ma doświadczenie w leczeniu królików i samemu dokształca się w tej dziedzinie.
W dziale za Tęczowym Mostem jest np. wątek Puszka, który przyjechał w do Torunia w ostatnim stadium e.cuni i już nic nie można było pomóc, bo organizm nie zareagował na leki.
Czasem warto się przejechać, tym bardziej, że chodzi o jednorazową podróż, żeby mieć pewność, że leczenie jest właściwe.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 23, 2012, 16:02:19 pm »
Dziękuję za poradę. Dziś jeszcze będę rozmawiać z moim wetem, ale pewnie jednak będzie dr Krawczyk.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 23, 2012, 16:19:50 pm »
Fenbendazol jest przebadanym,bezpiecznym,dobrze działającym,najczęściej stosowanym przez specjalistów od zwierząt egzot.lekiem na e.cuniculi,przynajmniej w UK i USA.Wątpliwości dotyczą albendazolu i oxybendazolu,które to leki mają gorsze skutki uboczne,dotyczące degeneracji szpiku kostnego.Bactrim to sulfonamid,też stosowany w leczeniu e.cuniculi,ale w świecie naukowym nie ma dowodów na to,że jest bardziej skuteczny od fenbendazolu,a przypuszcza się,że sulfonamidy działają wolniej.Choć jest dla mnie dziwne,że wetka nie słyszała o leczeniu królików Bactrimem.
Ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym do kilku lecznic i zapytała,czy nie sprzedadzą mi Bactrimu,wyjaśniając,że potrzebuję go na zalecenie najlepszego specjalisty z innego miasta,a nie mam zbytnio możliwości tam szybko jechać.
Po sterydach następuje szybka,ale pozorna poprawa.Na pocieszenie napiszę,że Leon tez dostawał sterydy,wetka sie uparła,ale przeżył,jego organizm poradził sobie z chorobą,nie mamy nawrotu od siedmiu miesięcy,a ostatnio robione badania krwi,usg nerek i pęcherza wyszły super.
Trzymam kciuki za Trusię.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 23, 2012, 16:29:09 pm »
Tuberoza, dziękuję za obszerne info. Moja wetka tłumaczyła, że są dwa rodzaje sterydów - immunosupresyjne i jakieś inne (lżejsze) i że właśnie te Truśce zapodała. A Twój Leon był leczony bactrimem, fenbendazolem i do tego dostawal sterydy? Trusiak oprócz fenbendazolu dostaje antybiotyk o nazwie engomycin. Jeszcze dziś podzwonię do wetów, ale ciężka z nimi sprawa - jak każdy specjalista nie lubią, żeby pouczał ich laik, którym w tej materii niestety jestem.

A skoro już jesteśmy przy wątku Twojego króliczka, to jak się Leon zachowuje po kuracji? W ogóle był w ciężkim stanie? Długo go leczyłaś?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 23, 2012, 16:29:22 pm »
Jak masz wizyte u doc Krawczyka to zdecydowanie z niej korzystaj. To aniol nie czlowiek.

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Wet w Poznaniu, który leczy e.cuniculi
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 23, 2012, 16:36:52 pm »
Tak naprawdę nie chodzi tylko o to, żeby podać zwierzakowi ten czy inny lek (bactrim to "ludzki" lek, z recepta (od jakiegokolwiek lekarza kupisz go w każdej aptece), tu akurat uwiesiliśmy się tego nieszczęsnego bactrimu, ale o to aby uszak został kompleksowo zbadany przez króliczego specjalistę i została zalecona cała terapia, która tylko wtedy jest skuteczna, a nie jeden lek. Przecież nie leczymy e.cuniculi samym bactrimem, leczenie i terapia zależą od wielu czynników.

Dr to człowiek, z krwi i kości, na pewno zażenowałoby go stwierdzenie, że jest aniołem ;)