Autor Wątek: E.cuniculi  (Przeczytany 286690 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #300 dnia: Sierpień 06, 2014, 16:51:41 pm »
To jedz do Marty i nie gdybaj zapalenia pęcherza maja tendencje do nawrotow i nie zawsze się trafi z antybiotykiem od razu co do e.c rabie to nerki ale to co opisujesz nie jest raczej typowe dla e.c zreszta masz dobrego weta to zostaw mu diagnostyke
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #301 dnia: Sierpień 06, 2014, 16:53:23 pm »
gdzieś Marta pisała , że nietrzymanie moczu może być jednym z objawów , żeby to sprawdzić należy wykonać badanie krwi pod tym kątem

Offline Maluszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Moje króliki: Karol i Karolina
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #302 dnia: Sierpień 06, 2014, 17:01:45 pm »
Oczywiście wybiorę się do weterynarza, ale wieczorem albo dopiero jutro...

Też mi sie wydawało, że gdzieś tak czytałam, chciałam się w pewnien sposób "uspokoić..."

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #303 dnia: Sierpień 06, 2014, 17:04:13 pm »
zawsze możesz zrobić badanie i będziesz wiedzieć na czym stoisz , choć nie jest to tanie badanie

Offline Maluszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Moje króliki: Karol i Karolina
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #304 dnia: Sierpień 06, 2014, 20:38:27 pm »
Weterynarz uznał, że trzeba wykonać badanie, nietrzymanie moczu oraz niedowidzenie może być objawem ale ni musi. Zrobiłyśmy badanie, teraz czekamy na wyniki.

Cena badania: 80 zł
Czas oczekiwania na wynik: ok tygodnia

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #305 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:09:46 pm »
Mój Misiaty jak juz wspominałam ma ataki , ktore zdiagnozowano jako padaczka. Nie  robiono mu żadnych badań, aczkolwiek diagnoza zapadła po obserwacji jednego z atakow.Na początku wyglądało to podobnie do opisanych powyżej: Królik przewracał się do tyłu, tracił równowagę, zgrzytal zębami. Potem nastąpiła zmiana w atakach najpierw tupie, biega w kółko a na koniec wywraca się na bok i ma  drgawki.Trzeba go naprawdę mocno trzymać zeby nie zrobił sobie krzywdy bo niejednokrotnie skończylo się polamanymi pazurkami a nawet zębami. Do E.Cuniculi nie pasuje mi to ze po takim ataku i chwili lezenia kroliczek wstaje jak gdyby nic, myje się z największą  starannocią i  biegnie do michy i poidelka.Jeszcze nigdy po takim ataku albo wogóle kiedykolwiek nie zdazyl mu się brak apetyt..Czy możliwe że to nie padaczka tylko E.C?

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #306 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:16:34 pm »
agusia napisze ci jeszcze raz- jedz do dr Marty i go pokaz
nie masz przeciez daleko
zreszta chcesz adoptowac krola od niej to i tak bedziesz mausiał dojezdzac tam na szczepienia, rutynowe badania itd
wiec jesli nie mozesz tego zrobic dla swojego obecnego chorego zwierzaka...to myslisz ze będziesz w stanie jezdzic dla tego nowego czy tymczasów które rozwazasz?
tak, na głowie dt jest również zawożenie krola do sprawdzonego weta gdy tego wymaga i to nie po tyg od wystapienia objawów a od razu jesli stan zwierza tego wymaga


forum nie słuzy do diagnozowania chorób, zwł na odległosc
i zwłaszcza gdy chodzi o ak powazne choroby więc pytanie nas czy to padaczka czy ec czy jeszcze co innego (np guzy mózgu tez daja czasem takie objawy i co mamy je tez stwierdzac?) co do ec- nosicielstwo stwierdza sie w badaniu moczu,aktywna chorobe- poprzez sprawdzanie obecnosci przeciwciałw krwi ale tym tez zajmuje sie wet

od diagnostyki i leczenia są weci- koniec i kropka


ps zeby była jasnosc- nei pisze ci tego złośliwie ale chce ci pomóc- moze oschle ale czasem trza byc brutalnym:)- na diagnostykach forumowych niejeden juz sie przyjechal
forum moze ci doradzic jak dokarmiac, czym, jak obcinac pazurki, jak prawidlowe bobki wygladaja ale padaczke zostaw raczej profesjonalistom bo to choroba i tak juz dosc ciezka do leczenia i diagnostyki
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2014, 17:26:37 pm wysłana przez marta1984 »
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Maluszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Moje króliki: Karol i Karolina
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #307 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:30:45 pm »
Ja z Gliwic w ostatnim czasie raz w tygodniu niestety jeżdzę do Bytomia... Bierz królikai jedź, nawet się nie zastanawiaj... Ja bym na koniec Polski pojechała bo nie mogłabym patrzeć jak zwierzątko cierpi.

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #308 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:34:38 pm »
Chwila chwila! Zadałam tylko pytanie bo przecież od tego jest forum, prawda? A ty na mnie naskakujesz cokolwiek napisze! Do Bytomia się wybieram ale narazie nie mam na to warunków bo jest sezon urlopowy i pracuję po 12 h. Przecież się nie zwolnie prawda? Chyba mogę zadać pytanie na forum jak każdy?

Offline Maluszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Moje króliki: Karol i Karolina
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #309 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:40:19 pm »
Nie pracujesz 7 dni w tygodniu po 12 h, poza tym, jak zadzwonisz i powiesz że masz pilny przypadek Pani Marta z pewnością Cie przyjmie. Ja już nie raz pędziłam po godzinie 20.00 (do tej godziny jest czynna przychodnia)  i w niedzielę też kiedyś byłam.

Pani Marta jest lekarzem z pasją i zawsze o każdej porze pomoże.


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #310 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:44:54 pm »
agusia mozesz a i owszem
a ja ci napisalam wprost że  odpowiedzi na takie pytania zostaw wetom
bedziesz chciala posluchasz rady , nie- pytaj dalej ale czasem te rady bokiem wychodza i najbardziej pokrzywdzony jest krol (juz niejeden podawał leki i leczyl na choroby rozpoznane przez forumowych znachorów i róznie to się kończyło)
zreszta o prowadzeniu dt i adopcji uszaka piszesz juz od pewnego czasu w roznych watkach wiec mniemam ze myslisz o tym juz na powaznie wiec sprez sie i i umow sie do bytomia, w soboty chyba tez pracuja
zadzwonic tez mozesz ale bez oglkadania pacjenta to nie bedzie to samo,ale zawsze to jakiś początek

[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:47:34 pm »
O przepraszam 4 dni w tygodniu po12 plus sobota . Obiady sie same nie robia a wypłaty nie mam jeszcze za lipiec.Z czym pojade bo chyba nie z pustym portfelem? Cos jeszcze?

Offline Maluszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Moje króliki: Karol i Karolina
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:52:11 pm »
Przepraszam ale nie mogę uwierzyć w te wymówki... Obiad gotujesz też 12 h??

Nie wkurzaj się, po prostu zwierzęta są dla mnie całym światem i jade do weta jak tylko coś się dzieje i nigdy nie czekam na rozwój sytuacji...


Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #313 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:58:10 pm »
wróćcie do tematu wątku

Agusia1990 - zrób badania, żeby wykluczyć EC

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #314 dnia: Sierpień 22, 2014, 17:59:24 pm »
Proszę się opanować.

Wg mało prawdopodobne, by to było EC, ale jednakowoż możliwe. Nosicielstwo EC wykluczyć możesz wyłącznie na podstawie wykonania testu (nie zrobisz go w domu ani za darmo), jednocześnie samo nosicielstwo EC nie jest równoznaczne z chorowaniem na EC.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #315 dnia: Sierpień 22, 2014, 18:29:12 pm »
Dziękuję za odp. JA TYLKO ZAPYTAŁAM.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #316 dnia: Sierpień 22, 2014, 18:57:00 pm »
Napady padaczkowe mojej Poli wyglądają podobnie, choć nie identycznie. U mnie Polcia po pierwsze piszczy - pewnie jest przerażona tym co się z nią zaczyna dziać. Potem odchyla się do tyłu, opada na plecki lub boczek i ma drgawki. Czasem gdy napad jest silny to wyrywa się bardzo silnie i "biegnie" na oślep uderzając łebkiem we wszystko co napotka. Czasem też zgrzyta zębami (tak jak napisałaś), oddaje mocz i/lub bobki. Po ataku biega chwilę zamroczona (pod nadzorem oczywiście), i po 5 minutach zachowuje się jak przed tj. czasem je, pije, choć przez kilka godzin po jest taka "smutna". Mój zwierzak czasem ma kilka napadów pod rząd.
Aby mieć pewność musisz ją przebadać.
Czy po lekach p.padaczkowych mała nie ma ataków/ są rzadsze/czy nie ma reguły?
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #317 dnia: Sierpień 22, 2014, 19:09:53 pm »
Dokładnie tak to wygląda. Wcześniej bywało tak nawet kilka razy dziennie codzień ,dwa, trzy dni.Od kad sstosujemy Luminalum ataki sa lżejsze z tygodniowymi a nawet miesięcznymi przerwami.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #318 dnia: Sierpień 22, 2014, 19:39:21 pm »
U mnie też tak jest, mimo prania leków ataki się zdarzają.
Musisz pamiętać, że padaczka sama w sobie to nie choroba, tylko wynik innej choroby. Chyba, że mówimy o padaczce idiopatycznej, w której nie można określić przyczyny, często występuje od urodzenia u ludzi bywa dziedziczna (u zwierzaków nie wiem).
Warto przebadać zwierzaka, bo przyczyn padaczki są tysiące. Czasem jest to błahy nadmiar cukru, wapnia, innym razem nawet guz mózgu...
Dla pewności, gdy będziesz mogła wyeliminuj e.c. Bedziesz spokojniejsza i będziesz wiedziała "na czym stoisz".
Powiem Ci, że ja tez początkowo owe ataki brałam za e.c. ale je wyeliminowaliśmy i wiemy ze to epilepsja, niestety nie znamy przyczyny...
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: E.cuniculi
« Odpowiedź #319 dnia: Sierpień 22, 2014, 20:01:19 pm »
Przyczyn padaczki wogóle ciężko dojść.  A czy mała ma to od początku