Autor Wątek: znalazłam w lesie albinosa  (Przeczytany 23828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 17, 2011, 22:31:40 pm »
fakt a tak tylko spytała zreszta babka dobra na wszystko- na pozeraczy fikusów też dobrze działa:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 18, 2011, 07:53:14 am »
suszki w sensie karma?kupiliśmy karmę dla królików, ale nie za bardzo chce ją jeść, wcina sianko;), właśnie wybrałam się do lasu w miejsce gdzie wczoraj go znalazłam i wychodzi na to, że wczoraj go tam wyrzucono a szczytem dobrej woli było położenie sianka z klatki pod drzewem,wczoraj po ciemku nic nie było widać a dziś sianko pięknie się prezentuje....masakra....

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 18, 2011, 08:52:19 am »
suszki w sensie suszone zioła :) np babka szerokolistna zuzali, albo mniszek tgo samego producenta itd
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:03:05 am »
aa już sprawdziłam w necie co i jak i zakupimy zioła suszone:)  po pierwszej nocy mam wrażenie, że maluch czuje się dobrze, śpi, je, skacze trochę, pije, kupki robi ładne, więc wygląda na to że wszystko ok, choć do weta i tak go zabiorę profilaktycznie, tak myślę, czy jak to naprawdę dziewczynka to czy np w ciąży jej ktoś nie wyrzucił czy coś, chociaż brzuszek ma mały, miękki, ale kto wie, wszystko trzeba będzie sprawdzić,

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:07:11 am »
dokładnie:) dac ci komórke do  dr Rzepki?

przyjmuja dzis od 10 do 18 jesli dobrze pamiętam
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:38:42 am »
a poproszę:)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:44:01 am »
793-442-204 dr Anna Rzepka z medicavetu na bohdanowicza (chyba nr 9)
jest najlepsza Kaminska z tej samej kliniki jest znacznie gorsza
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 18, 2011, 14:43:57 pm »
wszystko trzeba będzie sprawdzić

Ja miałam tymczasa znalezionego w lesie. Nawet bardzo podobna do Twojej. http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12363.0 Niestety dwóch weterynarzy nie przejęło się nią na tyle, by zareagować na nasze sugestie i mimo wizyty u weta, sama została z wyciąganiem z bidy kleszczy (które mogły przenosić śmiertelna dla niej chorobę lub doprowadzić do uduszenia w wyniku obrzęku - pokąsany cały nos). Miała też innych pasażerów na gapę. Była bardzo wychudzona i młodziutka, nie pomyślałyśmy, a musiała być w początkowej ciąży...
Teraz mam w domu dwójkę jej dzieci, a marta1984 trzeciego gagatka :)
Tak więc najlepiej nalegaj na odrobaczenie Advocate'm lub Ivomec. A jak chcesz jej szukać domu to skontaktuj się z dziewczynami z Grupy Adopcyjnej, czy SPK by nie pomogło w sfinansowaniu USG albo sterylki - żebyś za miesiąć nie miała zamiast 1 króla, 3 lub więcej.

Karmić króliczka najlepiej siankiem, wodą, ziołami (z Herbal Pets, Zuzali, Herbal Farm), warzywkami, a ew. dopiero granulatem Cuni Complet czy Cuni Pro. Mieszanek dla gryzoni, które próbują wciskać panie w zoologach, to nie ma co dawać, bo szkodzą.
Ale tak, jak pisałam - przy nieznanym króliczku, czy jakichkolwiek kłopotach z brzuszkiem najlepiej wprowadzić parodniowa dietę siankową (wbrew pozorom zdrową, pożywną i wspomagająca układ pokarmowy zwierzaczka

W imieniu swoim i moich uszaczków dziękuję za współczucie okazane tej bidzie i przygarnięcie jej  :bukiet Niestety bywają ludzie okrutni, co wyrzucają zwierzęta - dobrze, że są i tacy, jak Ty, co je ratują.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:11:37 pm »
Dopiszę tylko, że Ciri to zdrowa, młoda króliczka,która bryka już po mieszkaniu z kotami i psem:), i zostanie z nami na stałe:)

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:28:14 pm »
Super że jest zdrowa i super że u was zostaje :)

Pozdrawiam i proszę wygłaskać :D

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2012, 22:43:40 pm »
świetnie że mała sobie zostawiacie- króliki to naprawdę świetne stworzenia a i smiechu z nimi jest co niemiara:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:13:44 pm »
Uszak miał mnóstwo szczęścia, że trafił do tak odpowiedzialnych i świadomych osób! Wspaniale, że się nim zajęliście. :heart

hosenka w wawie najlepiej do dr Rzepki z medicavetu na Bohdanowicza lub do dr Mileny Wojtyś w Ogonku, rewelacyjny jest tes Bielecki na SGGW ale jego ciężko zlapac
w zoologicznym nie bylo zadnych suszkow?

Ja polecam Wójcik w Animie na Podleśnej.


793-442-204 dr Anna Rzepka

Mam nadzieję, że Pani dr zgodziła się na udostępnienie swojego numeru w Internecie? Czyli generalnie udostępnienie wszystkim ludziom na świecie. :PP
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 23:16:51 pm wysłana przez Blacky »
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog