Autor Wątek: znalazłam w lesie albinosa  (Przeczytany 23812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
znalazłam w lesie albinosa
« dnia: Grudzień 17, 2011, 17:01:25 pm »
pólgodziny temu w lesie znalazłam królika - albinosa, miniaturka, oswojony, dał się łatwo złapać, wygląda na to, ze został tam wyrzucony....znam się na psach i kotach więc poszę powiedzcie co na dzień dobry maluchowi zapewnić?poza wodą, jedzeniem i klatką?pewnie jutro do weta skoczę bo dziś już u mnie zamknięte a młody wygląda na zdrowego, umiem kotom  mierzyć temperaturę, jemu też mogę spróbować tylko nie wiem jaka norma dla króllików jest;)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:09:15 pm »
no woda i klatka (minimum 100cm) to podstawa. Oczywiście wybiegać się także królik musi.
Oczywiście jedzonko: sianko i granulat Versele Laga cuni complete. Dodatkowo świeże warzywka (wprowadzane baaardzo powoli).
Tu jest lista: http://miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html
także musisz zagwarantować królikowi spokój, ciepło i uważaj na przeciągi.

Co to weta- musi to byc wet znający się na królikach, nie psio-koci. Powiedz skąd jesteś to podpowiemy weta.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:19:01 pm »
Jak królik jest znaleziony w lesie to konieczne jest odrobaczenie - na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne.
Na początek nie dawaj żadnych warzyw ani owoców, samo siano i woda wystarczą. Inaczej nie będziesz wiedzieć czy ew. miękkie kupy czy biegunka są objawem choroby czy reakcją na warzywa.
Temperatura ciała zdrowego królika to 38 -39.5*C

A klatka starczy 80 cm, tylko musi mieć możliwość wybiegania się. Lepiej nie dawaj do niej trocin, tylko jakiś dywanik/ wycieraczkę i kuwetkę z drewnianym żwirkiem (absolutnie nie takim zbrylającym). Ale jak nie masz tego to i trociny będą ok na trochę albo stary ręcznik.

Warto sprawdzić brzuszek - powinien być miękki, z wyczuwalnymi bobkami. A kupki królik powinien robić suche, ciemno brązowe, okrągłe - bez żadnego śluzu.

Przytnij mu pazury, jeśli wymaga tego, dokładnie jak kotu. I zajrzyj do pyszczka - czy nie ma przerośniętych siekaczy. Zęby powinny lekko na siebie zachodzić, nie mieć przebarwień. Jakby były powykręcane czy blokowy otwarcie szczęki, trzeba by je przyciąć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 17:24:03 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:24:57 pm »
ok dzięki za info:), na razie siedzi w psim kennelu - 130 na 70cm wiec miejsce ma;), będę go obserwować przez noc, wydaje się że niedawno go wyrzucono bo jest czysty, nie boi się, uszy mieszkam w Ząbkach pod Warszawą, tu go znalazłam w lesie tuz przy ruchliwej ulicy siedział w krzakach, psy i koty zdarzało mi się znajdywać w lesie,  królik to mój debiut. Uszaty na razie siedzi w psiej dużej klatce, ma wodę, wstawiłam mu tam koci kontener jako domek żeby miał gdzie się schować i głownie w nim siedzi jak na razie

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:30:19 pm »
A nie mogła byś gdzieś załatwić siana? Trochę niedobrze zostawiać królika bez niego.
Życzę powodzenia :)
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:35:25 pm »
sianko będzie będzie, już za chwilkę:), wysyłam chłopaka do zoologicznego:P

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:47:03 pm »
ok dzięki za info:), na razie siedzi w psim kennelu - 130 na 70cm wiec miejsce ma;), będę go obserwować przez noc, wydaje się że niedawno go wyrzucono bo jest czysty, nie boi się, uszy mieszkam w Ząbkach pod Warszawą, tu go znalazłam w lesie tuz przy ruchliwej ulicy siedział w krzakach, psy i koty zdarzało mi się znajdywać w lesie,  królik to mój debiut. Uszaty na razie siedzi w psiej dużej klatce, ma wodę, wstawiłam mu tam koci kontener jako domek żeby miał gdzie się schować i głownie w nim siedzi jak na razie

To ma królewskie warunki. Skontaktuj się może z dziewczynami z GA w Wawie , to poradzą, co dalej - jaki wet itd. I jak nie chcesz go zatrzymać, to pomogą zacząć szukać domku.
Kamila Ścisłowska, nick na forum: milka37, e-mail: kamila.scislowska@kroliki.net
Karolina Sorokowska, nick na forum: karolcia29, e-mail: karolina.sorokowska@kroliki.net
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:51:16 pm »
No święta idą to trzeba było zrobić miejsce na nowe prezenty. Fajnie, że go wzięłaś i zapewniłaś byt :P ;)

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:07:43 pm »
my zawsze odławiamy takie bidy, głównie bierzemy psy i koty na tymczas, obecnie mamy własne 3 koty i psa z adopcji wszystko, królika nie miałam nigdy więc dlatego tak się dopytuje jak mu umilić pierwszą dobę u nas,a co do prezentów to widziałam dziś panią z 4tyg goldenem....z tego co mówiła w pociągu kupiła od pana (czyli z pseudo, żaden dobry hodowca nie sprzeda 4tyg szczenięcia)...i dla dzieci na gwiazdkę, wszyscy zachwycali się w pociągu a ja o mało jej nie zabrałam tego psa, ludzka ignorancja i brak wiedzy są porażające:(

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:14:32 pm »
biedny, maleńki szczeniaczek  :( ja moją suczkę z pseudo zabrałam w wieku 6 tygodni - a najlepsze jest to, że jej rodzeństwo miało już domy!
Trzeba było jej zabrać szczeniaczka i uciec... pewnie zaraz dzieciom się znudzi i wyląduje gdzieś w lesie albo na śmietniku  :(
A może dodasz zdjęcia króliczka? :) to dobrze, że go znalazłaś... ja nie wiem czym się kierują ludzie wyrzucając takie bezbronne zwierzątka.

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2011, 20:01:25 pm »


Uploaded with ImageShack.us

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2011, 20:02:48 pm »


Uploaded with ImageShack.us

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2011, 20:06:49 pm »
I jak można wyrzucić takie piękne maleństwo?!
Ile sianka dostała :) widać, że jej smakuje! jakieś imię dostanie? :)

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2011, 20:09:22 pm »
no dostanie tylko nie wiemy czy to on czy ona:P

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2011, 20:14:11 pm »
no dostanie tylko nie wiemy czy to on czy ona:P
To do góry kołami go i zobacz czy ma siusiaka i nabiał :D





a tu zdjecia, wyraźniej widać
http://www.kroliki.fora.pl/anatomia-i-plec,3/jak-rozpoznac-plec-u-krolika,1812.html

Jak jest młodym samcem to może nie mieć widocznych jajeczek, ale tak po 5 miesiącu życia to już nad otworkami dyndaja dwa półksiężyce ;)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

sonia

  • Gość
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2011, 20:19:48 pm »
O kurcze,identyczny jak Wojtus moj!

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2011, 20:56:19 pm »
o kurcze!!to wychodzi na to, że dziewczyna!!i będzie Ciri:P, a jakby się okazał facetem to Gerald;P zęby ma ok, pazurki krótkie, na razie nie mam poidełka, ale mam nadzieję, że da radę z miseczki pić:P

Offline PUSZKIN

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2011, 21:19:16 pm »
 Sliczny białasek, miał szczęście że go znalazłaś , miseczka też się sprawdza do wody zamiast poidełka, mój królik pije tylko z miseczki jak kot, poidełko trzeba było odstawić bo nie korzystał tylko tracał nosem i szedł pić do miski ,wazne zeby nie była z jakiegos plastiku ,najlepiej ceramiczna , króliki lubią podgryzac różne rzeczy , życze powodzenia !!! :)
         

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 17, 2011, 22:05:48 pm »
hosenka w wawie najlepiej do dr Rzepki z medicavetu na Bohdanowicza lub do dr Mileny Wojtyś w Ogonku, rewelacyjny jest tes Bielecki na SGGW ale jego ciężko zlapac
w zoologicznym nie bylo zadnych suszkow?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 17, 2011, 22:11:46 pm »
w zoologicznym nie bylo zadnych suszkow?

Nic jej nie będzie na samym sianku. Po weekendzie, jak się królik zadomowi i poobserwują go trochę, to dostanie dodatki, na razie jako leśna znajda powinien się oczyścić - nie wiadomo co jadł, jak tam jego układ pokarmowy.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 17, 2011, 22:31:40 pm »
fakt a tak tylko spytała zreszta babka dobra na wszystko- na pozeraczy fikusów też dobrze działa:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 18, 2011, 07:53:14 am »
suszki w sensie karma?kupiliśmy karmę dla królików, ale nie za bardzo chce ją jeść, wcina sianko;), właśnie wybrałam się do lasu w miejsce gdzie wczoraj go znalazłam i wychodzi na to, że wczoraj go tam wyrzucono a szczytem dobrej woli było położenie sianka z klatki pod drzewem,wczoraj po ciemku nic nie było widać a dziś sianko pięknie się prezentuje....masakra....

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 18, 2011, 08:52:19 am »
suszki w sensie suszone zioła :) np babka szerokolistna zuzali, albo mniszek tgo samego producenta itd
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:03:05 am »
aa już sprawdziłam w necie co i jak i zakupimy zioła suszone:)  po pierwszej nocy mam wrażenie, że maluch czuje się dobrze, śpi, je, skacze trochę, pije, kupki robi ładne, więc wygląda na to że wszystko ok, choć do weta i tak go zabiorę profilaktycznie, tak myślę, czy jak to naprawdę dziewczynka to czy np w ciąży jej ktoś nie wyrzucił czy coś, chociaż brzuszek ma mały, miękki, ale kto wie, wszystko trzeba będzie sprawdzić,

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:07:11 am »
dokładnie:) dac ci komórke do  dr Rzepki?

przyjmuja dzis od 10 do 18 jesli dobrze pamiętam
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:38:42 am »
a poproszę:)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:44:01 am »
793-442-204 dr Anna Rzepka z medicavetu na bohdanowicza (chyba nr 9)
jest najlepsza Kaminska z tej samej kliniki jest znacznie gorsza
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 18, 2011, 14:43:57 pm »
wszystko trzeba będzie sprawdzić

Ja miałam tymczasa znalezionego w lesie. Nawet bardzo podobna do Twojej. http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12363.0 Niestety dwóch weterynarzy nie przejęło się nią na tyle, by zareagować na nasze sugestie i mimo wizyty u weta, sama została z wyciąganiem z bidy kleszczy (które mogły przenosić śmiertelna dla niej chorobę lub doprowadzić do uduszenia w wyniku obrzęku - pokąsany cały nos). Miała też innych pasażerów na gapę. Była bardzo wychudzona i młodziutka, nie pomyślałyśmy, a musiała być w początkowej ciąży...
Teraz mam w domu dwójkę jej dzieci, a marta1984 trzeciego gagatka :)
Tak więc najlepiej nalegaj na odrobaczenie Advocate'm lub Ivomec. A jak chcesz jej szukać domu to skontaktuj się z dziewczynami z Grupy Adopcyjnej, czy SPK by nie pomogło w sfinansowaniu USG albo sterylki - żebyś za miesiąć nie miała zamiast 1 króla, 3 lub więcej.

Karmić króliczka najlepiej siankiem, wodą, ziołami (z Herbal Pets, Zuzali, Herbal Farm), warzywkami, a ew. dopiero granulatem Cuni Complet czy Cuni Pro. Mieszanek dla gryzoni, które próbują wciskać panie w zoologach, to nie ma co dawać, bo szkodzą.
Ale tak, jak pisałam - przy nieznanym króliczku, czy jakichkolwiek kłopotach z brzuszkiem najlepiej wprowadzić parodniowa dietę siankową (wbrew pozorom zdrową, pożywną i wspomagająca układ pokarmowy zwierzaczka

W imieniu swoim i moich uszaczków dziękuję za współczucie okazane tej bidzie i przygarnięcie jej  :bukiet Niestety bywają ludzie okrutni, co wyrzucają zwierzęta - dobrze, że są i tacy, jak Ty, co je ratują.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline hosenka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:11:37 pm »
Dopiszę tylko, że Ciri to zdrowa, młoda króliczka,która bryka już po mieszkaniu z kotami i psem:), i zostanie z nami na stałe:)

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:28:14 pm »
Super że jest zdrowa i super że u was zostaje :)

Pozdrawiam i proszę wygłaskać :D

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2012, 22:43:40 pm »
świetnie że mała sobie zostawiacie- króliki to naprawdę świetne stworzenia a i smiechu z nimi jest co niemiara:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: znalazłam w lesie albinosa
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:13:44 pm »
Uszak miał mnóstwo szczęścia, że trafił do tak odpowiedzialnych i świadomych osób! Wspaniale, że się nim zajęliście. :heart

hosenka w wawie najlepiej do dr Rzepki z medicavetu na Bohdanowicza lub do dr Mileny Wojtyś w Ogonku, rewelacyjny jest tes Bielecki na SGGW ale jego ciężko zlapac
w zoologicznym nie bylo zadnych suszkow?

Ja polecam Wójcik w Animie na Podleśnej.


793-442-204 dr Anna Rzepka

Mam nadzieję, że Pani dr zgodziła się na udostępnienie swojego numeru w Internecie? Czyli generalnie udostępnienie wszystkim ludziom na świecie. :PP
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 23:16:51 pm wysłana przez Blacky »
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog