Autor Wątek: Zmiana na uszku.  (Przeczytany 6085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Zmiana na uszku.
« dnia: Grudzień 09, 2011, 21:57:57 pm »
Witam, u Pysi pojawiła się dziwna zmiana, zauważyłem ją przedwczoraj. Byłem dziś u weta na miejscu, by nie stresować małej długa jazda, bo wet u którego kiedyś ja leczyłem ma lecznicę daleko, poza tym jest okropnym zdziercą.

Pani Weterynarz nie zeskrobała zmienionej skóry niestety, tylko pooglądała i uznała, że jest to rodzaj liszajca. Podała lek Oridermyl, kazała smarować raz dziennie. Podobno działa na wiele bakterii, grzybów itd....

Obawiam się tylko, żeby leku nie zlizywała, bo to chyba mogłoby zaszkodzić?
W ogóle proszę o pomoc.

Wstawiam zdjęcie

http://i44.tinypic.com/2vdfvhk.jpg

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiana na uszku.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2011, 00:18:17 am »
Oridermyl to lek o szerokim spektrum działania,to neomycyna ,nystatyna,steryd i permetryna-środek na roztocza,pasożyty,np. świerzb.Myślę,że możesz to spokojnie zastosować,jak zaleciła wetka-tylko raz dziennie.Ja podobne leki stosowałam u moich kicaków i skutkowało.Trzeba uważać,żeby Pysia tego nie zlizywała,ale raczej nie dosięgnie pyszczkiem.Zobacz,czy będzie jakaś poprawa za kilka dni.Jeśli nie będzie poprawy,albo nastąpi pogorszenie,to wtedy trzeba zrobić badanie,poszukać weta-specjalisty od królików.
A Pysi życzę dużo zdrówka.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Zmiana na uszku.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2011, 09:09:13 am »
Z Jarosławia masz blisko do Łańcuta , tam, jest dobry wet króliczy dok. Rafał Magoń , jeżeli zmiana nie zniknie to trzeba pokazać Pysie specjaliście a w naszych okolicach albo Łańcut albo Kraków .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Gosiaczek86

  • Gość
Odp: Zmiana na uszku.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2011, 18:31:23 pm »
Najlepiej od razu zeskrobinę dać do badania, u mojego Mariana też zaczęło się od niewinnej zmiany, a kończyło na 6 tygodniach antybiotyków, bólu, zabiegu i trzęsienia się, czy to nie nowotwór.....

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Zmiana na uszku.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2011, 11:36:42 am »
Do Magonia jeździłem z katarem u Pysi, pomógł nam. To dobry lekarz, jednak przesadnie dużo sobie liczy, szczególnie jak na kieszeń studenta. Proponujecie podawać Oridermyl i jak nie pomoże to w następnym tygodniu jechać jednak do Niego?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiana na uszku.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2011, 15:29:37 pm »
Ja bym proponowała OD RAZU jechać do niego.

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Zmiana na uszku.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2011, 18:00:25 pm »
Wydaje mi się, że już jest lepiej.

Tylko ona się myje jak każdy królik i jest problem tego typu, że może troszkę zlizać tego leku. Nie powinno Jej to zaszkodzić?

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Zmiana na uszku.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2011, 17:44:47 pm »
Witam ponownie, na zmianie pojawiło się "coś" ciemnego, nie jest to meszek, ale trak patrząc wydaje mi się, że skóra staje się ciemna od środka zmiany na skutek tego, że zaczną odrastać Pysi włosy, jak myślicie? Zamieszczam 2 zdjęcia.

http://i43.tinypic.com/1tt0kh.jpg

http://i42.tinypic.com/20gnt6c.jpg

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Zmiana na uszku.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2012, 18:38:21 pm »

Byłem u dobrego, polecanego weta.
 Pani wykonała badania: badanie kliniczne, cytologiczne, iniekcja, lampa wooda. W związku z tym została pobrana zeskrobina z nad oka, i na pobrane odcinki skóry z tej samej okolicy, oraz z poprzednio chorego uszka. Okazało się, iż z uszkiem wszystko ok, żadnych bakterii, grzybów, świerzbu.
Lampa wooda: wynik ujemny. Wynik badania cytologicznego: poj. komórki naskórka, zeskrobina: cheyletiella.
Diagnoza to : cheyletielloza.
Pysi podano: Vetamectin 0,1ml, gdyż waży 1, 94.
Sposób podania to injekcja podskórna.
Za 2 tygodnia ma dostać jeszcze jedną dawkę.