Autor Wątek: Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa  (Przeczytany 21201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Martulkaa

  • Gość
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 08, 2006, 12:08:40 pm »
weraw chyba bylas pierwsza co ? :> daj znac czy to  Ty ale patrzac na emblemat to raczej tak :D hi hi fajnie bylo tylko ja sie musialam szybko zmywac .... i oczywiscie Ais z Kapis sie spóźniły  :oh:

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 08, 2006, 12:20:37 pm »
pewnie gybym byla w wawie to tez bym wpadla :D sama musze sie wybrac do mojej kolezanki milenki i pogadac :)

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 08, 2006, 19:58:04 pm »
tak.. ja bylam pierwsza:) i niestety tez musialam sie szybko zbierac bo juz bylam spozniona do szkoly:) ale milo Was bylo poznac:) kogokolwiek poznalam :D

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 08, 2006, 23:23:32 pm »
Nesia obrażona ale zaszczepiona :D
a i tak musiałyśmy z Ais czekać na swoją kolejke  :P
Ale jaka śliczna pogoda dziś była idealna na szczepienia - zrobiłam pare fotek z akcji- jutro wkleje ;-)
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 09, 2006, 09:55:15 am »
a wszystkie krolaski udalo sie zaszczepic? Bo p. Milena narzekala, ze tak malo czasu na poltorej godziny i jeszcze ten facet z psem sie wpitolil...

Martulkaa

  • Gość
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 09, 2006, 10:11:10 am »
pani tego fretkarza wyprosila :D
kurcze ale teraz nie wiem co z Antosią. Sterylizować czy nie  :oh:

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 09, 2006, 10:19:15 am »
o fretkarzu zadnym nie slyszalam ;) natomiast tuz po mnie, czyli jako drugi, wlazl tam facet z psem, mimo, ze wczesniej mu mowila, ze dopiero o 10.30...
Martulka nie wiem jak u Twojej Antosi objawia sie wiosna, ale ja mojego bede kastrowac za miesiac, bo ta cholera mi wczoraj reke zgwalcila...  :oh:

Martulkaa

  • Gość
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2006, 10:54:42 am »
weraw u nas to troszke bardziej skomplikowana sprawa.
Jak Antosia miala 8-9 miesiecy podjęlismy probe sterylizacji u Dr. Lewandowkiej.
Niestety u niej wystapila reakcja alergiczna na Dormitor. Zareagowała bezdechem, odbyla sie reanimacja i na szczescie zyje.
Wczoraj Dr. Milena zaproponowala mi sterylizacje narkoza wziewna.
To jest z tego co wiem drozsza narkoza ale bezpieczniejsza poniewaz po jej odsunieciu zwierze budzi się odrazu.
Jest podawana w postaci gazu przez rurki do tchawicy.

W kazdym razie ryzyko jest duze ale z kolei Dr.Wojtys wspominala ze 2 dni temu miala przypadek w ktorym u 2,5 letniej samiczki operowala nowotwor. Antosia ma 2 lata i ponad 3 miesiace :/

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 09, 2006, 11:07:50 am »
ojejciu... Biedne Malenstwo... ale dr. Milena powiedziala, ze to bedzie bezpieczne dla Antosi??

choc ja pewnie i tak bym sie nie zdecydowala po takich przezyciach..
wiem jak przezywalam sterylizacje mojej suczki - miala wtedy juz 13 lat i ropomacicze.. dzieki Bogu przezyla i nadal sie dobrze ma... ale drugi raz to juz bym sie bala... co innego jesli chodzi o uciecie jajek ;) to w koncu nie jest nic strasznego... az tak....
Trzymaj sie Martulka i uglaskaj Antosie :przytul

Martulkaa

  • Gość
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 09, 2006, 11:44:37 am »
ja nei wiem pomailuje z dr. Milena jeszcze. Zastanawiams sie czy mozna zrobic jakies dodatkowe badania przed sterylizacja.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:40:53 pm »
a czy jest konieczna jej sterylizacja? Tufik pewnie jest wykastrowany, bardzo go meczy?

anUSZka

  • Gość
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 10, 2006, 22:41:01 pm »
Martulka, super, ze poajawila sie nowa mozliwosc bezpieczniejsza. oczywiscie musisz sie upewnic, ze wszystko jest ok, ale to w sumie dobra wiadomosc :D

Katasza

  • Gość
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 11, 2006, 06:50:08 am »
z tego co wiem narkoza wziewna, jest duzo bezpieczniejsza. stosowana jest u starszych zwierzat, u ktorych wystepuje ryzyko podania normalnej jak i u takich u ktorych grozi niewybudzenie sie.
Popiolka miala wziewna, na moje wlasne zyczenie, mimo iz idac do zabiegu panienka calkowicie zdrowa byla. poza tym, ze narkoza ta jest bezpieczniejsza, to nie obciaza tak organizmu jak zwykla.

Goga

  • Gość
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 11, 2006, 10:46:37 am »
Z tym bezpieczeństwem wziewnej to różnie jest, są różne preparaty i niektóre też mogą coś tam pouszkadzać. Zaletą ich jest szybkie wydalanie trudniej przedawkować. Nie ma się co martwić, byle by lekarz dobrze przeliczył dawkę ( tzn. operował już króliki). Osobiście znam królika który przeszedł z 20 zabiegów z narkozą ( miał okropne ropnie w jamie ustnej) i żyje i dobrze się miewa.

bonnie_blue

  • Gość
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 11, 2006, 21:07:02 pm »
Ja troche nie na temat, ale ciesze sie, ze teraz sa takie mozliwosci jesli chodzi o leczenie zwierzat. Moj poprzedni piesek byl po 2 zawalach i mial padaczke. niestety po narkozie zmarl :( Gdyby wtedy byly mozliwosci zastosowania wziewnej to moze pozylby jeszcze

Goga

  • Gość
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 11, 2006, 22:52:26 pm »
Ja straciłam moją królicę po zabiegu sterylizacji bo miała uszkodzone nerki (być może wada wrodzona) jeżeli piszesz, że twój piesek miał chore serce to jest niestety pierwsze przeciwskazanie do jakiejkolwiek narkozy, inne to właśnie uszkodzenie nerek, wątroby, kłopoty z oddychaniem, a nawet wrzody żołądka.

Goga

  • Gość
Akcja szczepień 2006 - Myksomatoza - Warszawa
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 11, 2006, 22:53:17 pm »
Ja straciłam moją królicę po zabiegu sterylizacji bo miała uszkodzone nerki (być może wada wrodzona) jeżeli piszesz, że twój piesek miał chore serce to jest niestety pierwsze przeciwskazanie do jakiejkolwiek narkozy, inne to właśnie uszkodzenie nerek, wątroby, kłopoty z oddychaniem, a nawet wrzody żołądka. Sorry jakiś error