Autor Wątek: wada wrodzona serduszka..:(  (Przeczytany 23723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
wada wrodzona serduszka..:(
« dnia: Grudzień 07, 2011, 14:37:28 pm »
Witam,jestem na tym forum nowa tzn. od dawna czytam większość postów ale piszę po raz pierwszy...
Otóż..jestem właścicielką dwóch króliczków Kokolino i Fifi. Koko ma 8 miesięcy, jest już wykastrowany. Fifi natomiast ma ok. 3 miesięcy. Chłopcy żyją sobie z zgodzie i przyjaźni.
Niedawno zauważyłam że Fifi bardzo szybko i płytko oddycha, oraz szybko się męczy:(:(:(, zaniepokoiło mnie to ponieważ u starszego nic takiego nie zauważyłam.
Jestem już po wizycie u weterynarza. Zrobił mu wczoraj EKG serca, usłyszałam bardzo złe wiadomości. Otóż króliczek zachowuje się w niepokojący sposób ponieważ ma jakąś wadę serduszka ;(. lekarz nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić co takiego mu dolega, jednocześnie wykrył na tym wydruku jakieś znaczne odchylenia.....( coś tam mi tłumaczył, ale ja się nie znam) a i on nie wiedział konkretnie co.....
jestem załamana:( nie wiem co mam robić, co mam myśleć....wiadomo, operacji nie będzie, bo nikt by się tego nie podjął...dostałam tabletki vetmedin na odciążenie pracy serduszka, mam dozować mu je codziennie po ćwiartce strzykawką do pyszczka. Mam króliczka obserwować, nie przemęczać... no i po prostu kochać. mam być przygotowana na wszystko w każdej chwili ;( lekarz nie chce nic prognozować, nie powiedział też o szansach....
Boże nie wiem co mam robić, zdaję sobie sprawę że nie da się tego wyleczyć ale może ktoś z Was miał też chorego na serce króliczka...jakie są szanse, jakie rokowania. zastanawiam się nad zmianą lekarza, ale z drugiej strony co mi to da?! ekg było wykonane, kardiolog widział to co widział....co jeszcze mogę dla niego zrobić?? ;( proszę o pomoc......


Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2011, 14:45:41 pm »
Krótko i na temat: DO TORUNIA DO KRAWCZYKA!
pisz do Gosiaczek86 - u niej mały ma arytmię, czy coś takiego. Coś z sercem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 14:56:02 pm wysłana przez Jahcob »

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2011, 14:46:14 pm »
Przede wszystkim zrób zdjęcie rtg. Nie ma norm ekg dla królików i często nie wiadomo jak je interpretować. Na zdjęciu rtg wyjdzie czy komory serca są powiększone.
I nie szukaj lekarza specjalisty tylko dobrego króliczego weterynarza.
Z jakiej miejscowości jesteś?
Są na forum króliki z wadą serduszka z całą pewnością.

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2011, 14:59:37 pm »
Z tego, co pamiętam, krakowska Venus ma też problemy z serduszkiem. Pewnie Bośniak będzie mogła się w tej sprawie wypowiedzieć.

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2011, 15:02:00 pm »
Z Opola jestem.
Lekarz chce zrobić Echo Serca, ale sam nie jest pewien czy tam cos wyjdzie. Zgłosiłam się do lek. Tomasza Pięknika, który jest polecany na różnych króliczanych forach


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2011, 16:05:32 pm »
Ja na Twoim miejscu wybrałabym się z królikiem do Torunia, tak jak mowi Jahcob.

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2011, 16:16:02 pm »
Nie słyszałam o takim lekarzu.
A może zrób rtg i wyślij do konsultacji wetom, którzy mieli do czynienia z wadami serca u królików. W Krakowie Przemysław Baran ma pod opieką serduszkową Venus, dr Krawczyk też na pewno chętnie skonsultuje.

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2011, 20:19:39 pm »
No ok ale co to za weterynarz? Możecie mi dać jakieś namiary na niego? to typowy lekarz królików? nie bardzo sobie to wyobrażam; z Opola do Poznania jest ok 260 km. nie mam samochodu(jakoś nie mam odwagi pytać o transport znajomych), ale ok po uprzednim umówieniu się z lekarzem- zapakuje króliczka w transporter i pociągiem pojadę, do lecznicy trafię taxówką ale co dalej?! przecież żaden lekarz nie wyleczy mi zwierzątka w jeden dzień, pewnie potrzebne by były jakieś kontrole, obserwacje itp....nie znam nikogo z poznania, nie bardzo mogłabym się zatrzymać w hotelu jakimś na kilka dni...a jednodniowa wizyta nie wiem czy coś przyniesie....nie wiem co robić :(


Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2011, 21:09:52 pm »
Poznania? O ile się nie mylę zachwalany dr Krawczyk jest z Torunia... Jest to polecany weterynarz dla królików.

Gosiaczek86

  • Gość
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2011, 21:16:48 pm »
Czasem porządne konsultacje u dobrego weta i wytyczne od niego pozwalają na leczenie według tego planu i wytycznych u weta koło siebie już, więc chyba nie ma powodu, żeby zostawać w Toruniu na kilka dni ;)

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2011, 21:29:14 pm »
sory- pomyliło mi się, chodziło mi o toruń.


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2011, 22:06:48 pm »
Doc Krawczyk jest najbardziej polecanym weterynarzem wśród "królikarzy" z całej Polski.
I tak jak Gosia powiedziała, wytyczne pozwolą na leczenie królika u weterynarza okolicznego. Możesz porozmawiać ze swoim wetem z Twojej okolicy czy zgadza się na konsultacje doc Krawczyka. Wiadomo, co dwie głowy to nie jedna, a w tym głowa doc jest nieoceniona :)

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2011, 09:51:27 am »
Myślę że Twój miejscowy lekarz z miłą chęcią zgodzi się na konsultacje u dr Krawczyka. Doktor, nie tyle tylko, że jest najbardziej polecanym wetem, to jest chyba bezsprzecznie najlepszym uszatym weterynarzem w Polsce(nie ujmując innym weterynarzom, bo i pewnie oni by czegoś dr Krawczyka nauczyli)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2011, 10:31:57 am »
martini_86 rodzaj wady serca można ustalić i trzeba powiedzieć, co konkretnie dolega królikowi

znam królika z problemami sercowymi - z niedomykalnością zastawek, miałam też królika z bardzo powiększonym sercem - często jest tak, że zwierzaka na dobrych lekach da się "ustawić" tak, aby mógł spokojnie funkcjonować, ale właśnie - tutaj niezbędna jest dobra diagnoza + odpowiednio dobrane i regularnie podawane leki

tak jak mówi katka - bez względnie zdj. rtg - tylko porządne zdj. rtg klatki piersiowej

czy podczas osłuchiwania tony serca są również słabsze?




Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2011, 14:57:35 pm »
Podczas osłuchania wet nie stwierdził żadnej nieprawidłowości, żadnych szmerów itp. W tej chwili zabrałam ekg, jadę dziś do dr Izabeli Król wykonać rtg i usg, skonsultuje z nią i będę starała się skantaktować z dr krawczykiem


Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2011, 22:00:15 pm »
a więc byłam dzisiaj z króliczkiem u dr król, osłuchała malucha i jedyne co zrobiła to dała mi numery tel. do p. urszuli pasławskiej z wrocławia, jest ona ponoć doskonałym kardiologiem zwierzęcym(nie wiem czy zna się na królikach, opinie ma od właścicieli psów i kotów), czy może słyszeliście o nim? mógłby się ktoś wypowiedzieć, dalej nie mam zrobionych badań, już dwóch lekarzy w opolu odmówiło mi wykonania usg serca i rtg.....


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 08, 2011, 22:15:52 pm »
Ja na Twoim miejscu bym nie szukała na siłę weta, tylko wybrała się do Torunia.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2011, 22:16:59 pm »
Nie pomogę co do lekarza, ale skoro odmawiają to może warto wybrać się do dr Krawczyka? Wiem co to znaczy jechać gdzieś dalej z królikiem, ale naprawdę warto. Ja nie żałuję, a ty masz do dyspozycji najlepszego z najlepszych :)
Trzymam bardzo mocno kciuki, doskonale wiem ile to stresu!


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2011, 22:32:58 pm »
Jedź do Krawczyka, przecież te wszystkie badania wykonać możesz na miejscu, a przy okazji królik nie będzie narażony na ryzyko narkozy u niedoświadczonego weta. Przy wadzie serca każda narkoza to duże ryzyko.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: wada wrodzona serduszka..:(
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2011, 22:41:54 pm »
Nooo....zwłaszcza że mam ok 300 km......;/ ;/ ;/
bez sensu szukać na siłę kogoś kto mi wykona te badania, dotychczas słyszałam opinie że echo nie wyjdzie bo królik jest za mały ;/...ehh szkoda gadać, chciałabym się dowiedzieć coś o tej dr pasławskiej (do wrocka mam 80 km), no i wygodniej było by mi tutaj zrobić te badania i wysłać je Oli_19,ona skonsultowałaby je z dr krawczykiem, no ale wiadomo nie ma to jak bezpośredni kontakt. mam jeszcze kilka dni, bo doktora i tak nie ma.....możecie mi podać orientacyjne ceny kompletu badań u doktora?