Autor Wątek: ???  (Przeczytany 4808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TyMiX

  • Gość
???
« dnia: Marzec 01, 2006, 19:52:40 pm »
Co znaczy jeżeli króliś wydaje dziwne odgłosy podobne do zgrzytania, bekania i takiego mocnego pobrzękiwania, króliczek nie wyglada na chorego więc raczej nie jest to choroba...
Ale co to jest?! :????:

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
???
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2006, 20:38:53 pm »
A czy przy tym biega np. wokół Ciebie? Jeśli jest to dojrzały płciowo królik, który nie miał zabiegu kastracji to są to pomruki, które towarzyszą zachowaniom godowym (jesli można to tak w przybliżeniu określić ;)) Króliki bywają mocno pobudliwe, takie "tańce" z pomrukami on może wykonywać nie tylko w stosunku do partnera odmiennej płci swojego gatunku, ale również człowieka czy innego zwierzęcia.

TyMiX

  • Gość
???
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2006, 13:46:40 pm »
Dzieki wielkie za pomoc Ziabak  ;-)  Ja juz sie balem ze jest chory  :oh:

dedka

  • Gość
???
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2006, 20:30:16 pm »
Moja króliczka też czasem bzyczy - nie jest wysterylizowana i to dlatego pewnie. Czasem wydaje dziwne odgłosy, jak sie wkurza na coś. Tylko dziwne bo mój drugi królik, chłopczyk jest całkiem spokojny, ale to może też dlatego, że jest wykastrowany i nie szaleją mu hormonki :cisza:

katej

  • Gość
???
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2006, 21:53:57 pm »
Cytuj
Moja króliczka też czasem bzyczy - nie jest wysterylizowana i to dlatego pewnie.

kastracja czy też sterylizacja raczej bzyczenia nie "stopuje" - moje dwa kastraty mają takie naloty czasami, że w pokoju nikogo nie słychać tylko ich  8)

dedka

  • Gość
???
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2006, 22:27:55 pm »
No to widocznie zależy to od usposobienia królisia - jeden jest spokojny a drugi wariat :cojest:

basia.dc

  • Gość
???
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2006, 11:55:33 am »
Mój Kubuś tak jakby warczy, gdy ktoś chce zrobić coś co mu się nie podoba.  :D

u_megi

  • Gość
???
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2006, 12:45:07 pm »
Nasza Tufcia po sterylce przestała chrumkać  :(  a tak to lubiłam

poison

  • Gość
???
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2006, 14:30:25 pm »
a mnie czikus żadnych odgłosów nie wydaje z siebie :-(
bardzo żadko mu się zadarze że gdy go głaszcze to jak by coś przezuwał i słusze ja zęby o zęby ociera,
ale to chyba nie jest to "zgrzytanie"?
a, a jak mu sie coś nie podba to tupie :P

Justka

  • Gość
???
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2006, 15:14:00 pm »
Maxo jak tylko zauważy kogoś stojącego to już tańce indiańskie odprawia a chrumka przy tym że uszy puchną :)