Autor Wątek: królik nie chce marchewki?  (Przeczytany 4166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bubu1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
królik nie chce marchewki?
« dnia: Listopad 23, 2011, 11:27:53 am »
czy to normalne że mój królik nie lubi marchewki? w ogóle ona jakoś mało je ale może ja się nie znam, mam ją od jakiegoś tygodnia i ciągle chce tylko jabłko, seler albo pietruszkę
moje świnki jedzą 3 razy tyle :]

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: królik nie chce marchewki?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2011, 11:55:50 am »
Moj Pompon tez jest delikates. Je tylko cykorie i bazylie. Natomiast Kaziulek wcina cykorie, bazylie, papryke, brokula i seler naciowy. Marchewke pierwszy raz dostana w przyszlym tygodniu.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik nie chce marchewki?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2011, 13:44:57 pm »
To normalne ze królik nie chce marchwi jesc. Mają swoje smaki i widzą co im smakuje a co nie. To jest tak jak u ludzi, że nie lubią np szpinaku :)

Offline bubu1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik nie chce marchewki?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2011, 15:52:44 pm »
aha to ok, tylko, że ona w ogóle bardzo mało je zieleniny a mam wrażenie, że jak już tylko trochę zje np. tego selera to ma jakieś dziwne bobki takie duże i posklejane, czy to biegunka? i czy w ogóle to jest normalne, żeby dorosły baranek jadł mniej niż  moja niedorosła świnka morska? może to głupie porównanie ale ja się mało znam na królikach,
właściwie jedynie jabłko je w większych ilościach i bez problemów ale to chyba nie najlepszy posiłek

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: królik nie chce marchewki?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2011, 16:16:33 pm »
Ale jabłko, seler i pietruszka to jest wszystko co Twój królik je? Chyba dajesz mu jeszcze jakieś sianko, granulat etc. ;] Jakie warzywka ogólnie próbowałaś mu podsuwać? Wiele królików zajada się m.in. liśćmi rzodkiewki i brokułami. Jabłka nie powinno się zbyt często podawać ze względu na dużą zawartość cukru, kawałek raz na kilka dni w zupełności wystarczy.
Piszesz, że królik je mniej niż świnka morska. Tzn. ile dokładnie je? Może to świnka je za dużo? ;)

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik nie chce marchewki?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2011, 17:26:34 pm »

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik nie chce marchewki?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2011, 19:33:46 pm »
Temat już istnieje. SiM podała wyżej. Zamykam :)