Autor Wątek: Królik dużo siusia mimo że nie pije wody  (Przeczytany 9282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Królik dużo siusia mimo że nie pije wody
« dnia: Listopad 21, 2011, 22:19:43 pm »
Mam pytanie, co do tego, ile król powinien pić i siusiać w ciągu dnia :D
Dokładniej chodzi mi o to, że pierwszego dnia, po zabraniu Bobka z szopy (gdzie nie miał chyba zbytnio urozmaiconej diety) Bobek dostał u nas sianko i wodę, wody napił się właściwie od razu po przyjściu do nowego domu. Był to pierwszy i ostatni raz kiedy widziałam, że pije wodę.

U nas Bobek jest na diecie bez granulatu, dostęp do sianka ma cały czas, a tak to na śniadanie/obiad/kolację dostaje warzywa, trochę owoców i suszków. Bobuś je mnóstwo warzyw; buraki, pietruszkę, selera korzeń i liście, natkę, koperek, dynię, marchewkę, brokuły itd itd.. Zastanawiam się, czy dlatego Bobek nie pije wody, bo już wystarczającą ilość wody pobiera z pożywienia? Wydaje mi się, że i tak dobrze by było jakby się jej czasem napił bo w końcu sianko też wcina  a w nim wody nie ma.. Zauważyłam też, że ostatnio podgryza kartony i swoje prześcieradło, i co gorsza nie wypluwa tego tylko zjada :/ Boje się żeby się tym nie zapchał.. :/
 Z drugiej strony, siusia dość dużo, najlepiej jakbym dwa razy dziennie wymieniała żwirek w kuwecie  :P Więc nie wiem czy się martwić tym niepiciem wody.
Do weterynarza idziemy dopiero w ten weekend, więc odrobaczenie, przegląd itp jeszcze przed nami..
[/url]

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik dużo siusia mimo że nie pije wody
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2011, 22:30:25 pm »
Uszak możliwe że nie pije bo ma wszystką potrzebną mu wodę w warzywach. Dieta jest bogata.
Albo też jest opcja że obecna u niego w misce woda nie smakuje mu i wybrzydza :)

Co do kartonów- jak są one w tym takim brązowym kolorze, nie barwione, nie drukowane i nie klejone- niech je sobie je.
Natomiast jak prześcieradło je- to je zabierz. Materiału sztucznego nie strawi. I wtedy jak się jego naje może być źle.

Jak uszak zachowuje się normalnie, brzuszek ma miekki, apetyt w normie, siuski i bobki też ok- to nie ma co się martwić.

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik dużo siusia mimo że nie pije wody
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2011, 22:44:52 pm »
U nas jest tak,że Leon wcina mnóstwo warzyw i pije bardzo mało wody,a Chili nie lubi warzyw i pije wodę kilka razy w ciągu dnia,czyli masz rację-Bobek nie potrzebuje już pić wody.
Moja Chili też zjadała kartony i rolki,dlatego też już ich nie dostaje do zabawy-miala zator,wprawdzie z innego powodu(ostrzygła w nocy Leona),ale nasza doktor zabroniła nam dawania królikom rolek,bo są nasączone chemikaliami,które niszczą wątrobę.Prześcieradła muszę ciągle kupować,a i tak zaraz są ażurowe;moje swoich własnych szmatek i ręczniczków nie mają,bo Chili wyciągała z nich nitki i je zjadała.

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Królik dużo siusia mimo że nie pije wody
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2011, 23:14:45 pm »
To co do picia to mnie uspokoiłaś.. :) Bobul rolek nie wcina tylko właśnie kartony i prześcieradło swoje. Nie wiem czy zabrać mu te kartony? Służą mu jako kryjówki, i punkty obserwacyjne jak na nie wskoczy..
[/url]

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik dużo siusia mimo że nie pije wody
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2011, 23:20:03 pm »
ale nasza doktor zabroniła nam dawania królikom rolek,bo są nasączone chemikaliami,które niszczą wątrobę.

Dziwne, bo mawia się że królikom dawać do zabawy rolki i kartony i mogą je sobie jeść.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Królik dużo siusia mimo że nie pije wody
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2011, 23:23:20 pm »
A w tej szopie dostawał wodę? Bo wielu ludziom się wydaje, że królik nie musi mieć wody.

Moja samiczka pije mało, nawet jak nie dostaje warzyw - zależy od królika.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik dużo siusia mimo że nie pije wody
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2011, 23:40:58 pm »
Madzia7,ja też tak myślałam,ale nasza vetka zrobiła mi mały wykład na temat technologii produkcji,chemii,uszkodzeń wątroby,itd. i jej wierzę.Powiedziała,że można takie rzeczy dawać tylko takim królikom,które ich nie zjadają,a tylko pogryzą i zostawią.
Annawanna,może kup mu drewniany domek zamiast kartonu,a na kryjówkę tunel Zuzali,gałązki jabłoni,piłkę z trawy do gryzienia-moim takie zabawki muszą wystarczyć,kartony też miały i je wyrzuciłam.

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Królik dużo siusia mimo że nie pije wody
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2011, 23:45:34 pm »
Eni- nie mam pojęcia czy w szopie miał wode czy nie, zabranie królisia stamtąd odbyło się dość nagle, szybko, i jakoś tak nie zwróciłam uwagi. Wiem tylko, że jadł tam siano i na pewno marchew, reszty nie mam pojęcia.

Tuberoza- Bobson dostaje codziennie z ogródka świeże gałązki jabłoni, klonu, winogrona i takie tam, generalnie to je wcina, ale widze, że czasem się zasępi nad jakimś kartonem i chwile go pożuje. Ma też słabość do kartek i chyba ogólnie czegoś co szeleści. Jak będę miała przypływ gotówki to sprawię mu taki tunel z Zuzali :)
[/url]

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik dużo siusia mimo że nie pije wody
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2011, 23:57:13 pm »
Madzia7,ja też tak myślałam,ale nasza vetka zrobiła mi mały wykład na temat technologii produkcji,chemii,uszkodzeń wątroby,itd. i jej wierzę.Powiedziała,że można takie rzeczy dawać tylko takim królikom,które ich nie zjadają,a tylko pogryzą i zostawią.

O kurczę, to żyłam w błędzie. Człowiek się całe życie uczy. Dzięki Ci bardzo za informacje te. Zabieram Groszkowi kartoniki w takim razie.