Autor Wątek: Cappucino  (Przeczytany 168460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2011, 20:40:36 pm »
Nie no ja się wściekne jak SPK nie przekaże tych pieniędzy odemnie na Cappucino  !! !! !! !!

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2011, 20:48:10 pm »
Pieniądze wpłacone na konto SPK na Cappucino zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia Cappucino!  Ew. jeżeli taka będzie wola zgagi zostaną przeznaczone na spłatę zaległych faktur, żeby jej ułatwić współpracę z weterynarzem!
Nikt z nas za te pieniądze nie kupi nic dla siebie prywatnie ani ich nie zje!
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 16, 2011, 21:16:25 pm »
Chyba ktoś mnie tutaj źle zrozumiał ...
Miałam na myśli to ŻE WPŁACAM NA CAPPUCINO I CHCE ŻEBY TE PIENIĄDZE BYŁY NA NIEGO PRZEZNACZONE BO JEST SYTUACJA TAKA JAKA JEST I KRÓLIŚ POTRZEBUJE NATYCHMIASTOWEJ POMOCY a nie że ktoś je zje.Proszę czytać uważnie bo własnie przez takie sytuacje potem ludzie się kłócą.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 16, 2011, 21:29:39 pm »
Spokój, proszę...... błagam......



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Mageda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 16, 2011, 21:34:41 pm »
Trzymam kciuki za malucha, oby szybko wyzdrowiał!

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 16, 2011, 21:47:07 pm »
Zgaga czy możesz dokładnie określić , jak duże sa zaległości w płatnościach  u weta? Kwota sumarycznie. Jeśli już będziemy wiedzieć to sie zastanowimy wspólnie jak pomóc , ile kto może. W końcu jestesmy forumową rodzina . Jesli chodzi o jedzonko to także proponuje sie naradzić ze zgagą , żeby nie bylo tak ,że maly dostanie mnostwo babki , a nie dostanie mlecza.Granulat proponuje VL Junior.Co myslicie o tej propozycji?

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 16, 2011, 22:14:13 pm »
Pani dr Ewa powiedziała że około 1200 zł.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 16, 2011, 22:20:34 pm »
Granulat proponuje VL Junior.Co myslicie o tej propozycji?

A może lepiej było by Beaphar Care + dla młodych królików? On jest chyba bardziej kaloryczny niż VL ? Widziałam gdzieś również kiedyś granulat Rodicare dla królików wycieńczonych i bardzo chorych, a nie mogę go teraz znaleźć : (
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 16, 2011, 22:30:03 pm »
Więc ludziska wpłacajcie ,żeby pomóc  smarkaczowi. Co do granulatu to chyba każdy będzie dobry z tych przeznaczonych  dla malych królików.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 22:53:55 pm wysłana przez dori »

Offline Karolcia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 16, 2011, 22:30:38 pm »
Zgaga14 - od niedawna zajmuję się finansami SPK, ale mogę wiedzieć skąd taki dług? Dzisiaj próbowałam dodzwonić się tam trzy razy i nic.

Ostanie faktury wpłynęły do Nas tydzień temu, a do mnie dotarły wczoraj, Numery tych faktur to 71/2011 na kwotę 479,98 oraz 70/2011 na kwotę 160,00 zł . Obie zostały w dniu dzisiejszym opłacone.

Mam tylko pytanie skąd tak duży dług. Czy są jeszcze jakieś faktury o których nie wiemy?

Bardzo Cię proszę jak będziesz tam zapytaj się jakie są jeszcze faktury. I tak jak napisałam na prive do Ciebie dzisiaj bierz fakturę i prześlij ją do mnie skanem.

Dane na fakturze trzeba zmienić na Ringelbluma 3 lok. 21
01-410 Warszawa, NIP bez zmian.

Proszę dopilnuj tego, aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

I jeszcze jedno, SPK nie zbiera pieniążków na prywatne konto. Z punktu prawa jest to nielegalne.

W dniu dzisiejszym wyraziłam także zgodę na leczenie maluszka na koszt SPK i zaproponowałam zbiórkę w tym celu.

Dlatego też wpłaty proszę dokonywać na konto:

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok. 21
01-410 Warszawa

nr konta:
79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Volkswagen Bank Polska S.A.

tytułem: wsparcie dla Cappucino

Wszystkie wpłaty z tym dopiskiem zostaną przekazane na leczenie i utrzymanie tego króliczka. Po zakończonej "akcji" zostanie przedstawione szczegółowe rozliczenie.

pozdrawiam

Karolina Sorokowska

www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/wirtualne-adopcje-krolikow

"JEŚLI MOŻESZ POMÓC - NIE ODMAWIAJ".
Warszawa i cała Polska czeka na wsparcie Uszatych serduszek

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 16, 2011, 22:44:17 pm »
Jutro kończę lekcję o 11.25 i pojadę bezpośrednio do lecznicy. Zapytam o te faktury. Napisałam tylko to, co usłyszałam od Pani doktor. Zapytam o jakie faktury chodzi, jakie są ich numery i kiedy były wystawione.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Karolcia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 16, 2011, 22:50:48 pm »
Zgaga14 to napisz mi proszę już na maila: karolina.sorokowska@kroliki.net

Sprawdzę wszystko i wyjdziemy na prostą.

Jeszcze raz proszę: Jak faktura jest na przelew to bierz ją i przesyłaj do mnie skanem.

pozdrawiam
www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/wirtualne-adopcje-krolikow

"JEŚLI MOŻESZ POMÓC - NIE ODMAWIAJ".
Warszawa i cała Polska czeka na wsparcie Uszatych serduszek

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2011, 00:13:47 am »
No i teraz sprawa jest jasna.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 17, 2011, 00:22:12 am »
czyli na SPK a potem sie kapnęłam że zgaga mi wysłała swoje konto ale to bez różnicy.


Ja zrozumiałam jednak, że dopóki SPK nie opłaci zaległości u weta, to nie będą leczyć kolejnego króla SPK. A Zgaga nie dostanie kasy, bo to musi wet wystawić faktury na SPK. Więc nie bardzo mi się wydaje bez różnicy.

edit:
Może dookreślę, bo ktoś mógłby źle zrozumieć zdanie. Sposób rozliczania się Stowarzyszenia z DT, jak ja nim byłam niedawno, wyglądał tak, że DT żadnej kasy nie dostawał na króla DO RĘKI. Wszystko musiało być wykonywane u weterynarza na fakturę na SPK i dopiero potem opłacane przez SPK.
Dlatego też wg mnie jest różnica, czy ktoś daje kasę zgadze do dyspozycji czy przez SPK.

A problemem jest nie to, że SPK pieniążki sprzeniewierzy, ale nieuregulowane przez SPK płatności u weterynarza - dlatego mogą nie chcieć leczyć małego, nie mając kasy od reki.

Przypominam, że wszelkie zbiórki na prywatne konta są zabronione. Nielegalne jest też przeprowadzanie takich zbiórek i nierozliczanie się z nich z UP. Członkom SPK przypominam o ustaleniach z ostatniego Walnego zebrania członków. Nie chodzi tylko o tę sprawę - to jest generalna zasada i od tej pory będzie surowo egzekwowana.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 17, 2011, 00:26:54 am »
Ja przelałam tak :

79 2130 0004 2001 0516 7234 0001

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Okopowa 43/51
01-059 Warszawa
\"dla króliczka Cappucino z Rybnika\"

czyli na SPK a potem sie kapnęłam że zgaga mi wysłała swoje konto ale to bez różnicy.


Boże to ja się wygadałam o tym prywatnym kącie  :oh: Ale ze mnie ...  :lanie: :lanie: :lanie: :lanie: :lanie: :lanie: :lanie:
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2011, 00:36:52 am wysłana przez monika2415 »

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 17, 2011, 08:39:49 am »
Maluszek dzielnie przetrwał noc. Przed 24 podałam antybiotyk podskórnie i probiotyk dopyszczkowo.
Po odessaniu wydzieliny z noska gruszką rzucał się na suszki - 4 razy w nocy. Bardzo ciężko oddycha, wydaje taki dźwięk, jak pełny balonik powietrza, który się przedziurawił i ucieka z niego powoli powietrze. Widać mocne ruchy brzuszka.  Na mój widok próbuje uciekać a na widok gruszki tupie.

Przed wyjściem do pracy nosek wyczyszczony, umyty, woda w termoforku wymieniona. Micha pełna.

Po pracy pojadę wyjaśnić sprawy faktur i napiszę do Karolci29 co udało mi się ustalić.

Ze swojej strony napiszę tylko, że często sama wysyłam paczki z pomocą dla innych. Biorę udział w bazarkach i konkursach wspierając SPK. Gdyby nie moja choroba, przeziębienie córci i druga "wtopa " z samochodem w tym miesiącu, to bym nie potrzebowała pomocy.
Swoje pieniądze, które dostałam na urodziny przeznaczyłam na paczkę dla zwierząt Iskry.
Czy ktoś ma jeszcze jakieś pytania?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline eyva

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 17, 2011, 09:45:31 am »
zgaga
wydaje mi się, że nikt z forum nie ma zamiaru kwestionować twojej uczciwości
takie po prostu jest prawo obowiązujące w naszym kraju

następnym razem monika z obitym tyłkiem po prostu nie chlapnie nic na forum i bedzie git ;)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 17, 2011, 10:39:59 am »
Moje parę groszy właśnie poszło... Trzymam kciuki !


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 17, 2011, 12:53:08 pm »
następnym razem monika z obitym tyłkiem po prostu nie chlapnie nic na forum i bedzie git ;)

Znalazłam na SB że to jednak nie ja "chlapnęłam" tę wiadomość warto poczytać dopóki nie zniknęło.
Jeszcze dopiszę od siebie:
Moim zdaniem nie powinno to być nic złego że osoba która opiekuje się chorym króliczkiem podaje swoje konto prywatne - w końcu to ta osoba wie lepiej co sie dzieje tak ?? I chce bardzo pomóc - nie wiem w czym problem ?? .Moze i sie wygadałam ale to w emocjach jak zobaczyłam te kruszynkę bo chciałam żeby wiecej osób pomogło.Każdy teraz podejmie decyzje gdzie wpłacac pieniadze na Cappucino.


sonia

  • Gość
Odp: Cappucino
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 17, 2011, 13:00:18 pm »
Moim zdaniem nie powinno to być nic złego że osoba która opiekuje się chorym króliczkiem podaje swoje konto prywatne - w końcu to ta osoba wie lepiej co sie dzieje tak pytajnik I chce bardzo pomóc - nie wiem w czym problem pytajnik .Moze i sie wygadałam ale to w emocjach jak zobaczyłam te kruszynkę bo chciałam żeby wiecej osób pomogło.Każdy teraz podejmie decyzje gdzie wpłacac pieniadze na Cappucino.

Moje zdanie jest dokladnie takie same.