Autor Wątek: Królik BARDZO dużo pije - za dużo?  (Przeczytany 10021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Królik BARDZO dużo pije - za dużo?
« dnia: Listopad 06, 2011, 18:20:32 pm »
Witam!

Powiedzcie mi, czy to normalne, że królik BARDZO dużo pije (ok 0,5L na 2 maks 2,5dnia)?
Wcześniej starczało mu to na dobre 3-3,5dnia.
Oczywiście nie mam nic do tego, że FRANEK tyle pije tylko problem w tym, że w parze idzie to, że dużo sika.
Ściółkę zmieniałem mu 2 dni temu a już ma tak zesikaną jakbym nie sprzątał jej z 5dni.

Pozdrawiam i proszę o informacje
Michał

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Królik BARDZO dużo pije - za dużo?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2011, 18:31:14 pm »
To powiem CI że i tak to nie dużo :) Bywa że piją więcej.
To zależy od diety jaką stosujesz. Jeżeli w diecie królika jest dużo soczystych warzywek i w ogóle warzywek to królik będzie pił mniej, bo wodę jakiej potrzebuje przyswoi sobie z warzywek. Jeżeli królik jest na diecie samo siano i granulat to na pewno będzie dużo pił. W dużej mierze też standardy wyznacza sam królik :) To że na przykład jest większy nie znaczy że będzie więcej pił od małego. Ja mam taką smoczycę w domu :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik BARDZO dużo pije - za dużo?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2011, 19:32:23 pm »
U mnie to min 0,5l to schodzi dziennie na 2 krole, wiec chyba to nie jest duzo :) poza tym maluchy zaraz zaczna wiecej pic, bo bedzie suche powietrze spowodowane wlaczonymi kaloryferami, chyba ze ktos ma nawilzacze poweitrza :D

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Królik BARDZO dużo pije - za dużo?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2011, 19:40:49 pm »
Jedne króliki piją mniej, drugie więcej w zależności od diety lub indywidualnych predyspozycji (widzę po swoich, gdzie jedna nie pije prawie wcale, a druga tak ok. 200 ml dziennie). W każdym razie jeśli niepokoi Cię duża ilość wody wypijana przez królika, zawsze możesz zrobić mu badanie moczu (u weta albo samemu pobrać z mocz do badania z wyparzonej kuwety). Może to nie być nic groźnego, ale też w ten sposób mogą objawiać się problemy z nerkami lub pęcherzem. A kolor moczu jest ok? Tzn. nie jest np. rdzawy? Nie wydziela nieprzyjemnego zapachu? Królik nie osikuje się?


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.