Autor Wątek: Złamanie paliczka  (Przeczytany 3831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kakon79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
Złamanie paliczka
« dnia: Listopad 05, 2011, 07:51:47 am »
Wczoraj rano zauważyłam, że moja Pizza nie skacze tak jak kiedyś, wcale prawie nie chce się ruszać, a jeżeli już zdecyduje się na ruch, to ma przednią łapkę podwiniętą do góry...próbowałam ją obejrzeć, ale nie zauważyłam nic dziwnego. Z uwagi na to, że się nie znam - zapakowałam ją i pojechałam do weta. Tam pani stwierdziła złamanie paliczka, ale powiedziała, że nie ma jak tego unieruchomić, więc tylko trzeba na nią uważać i ograniczyć harce...tak więc...ciężko mi to ograniczenie wprowadzić w życie, bo oba moje króliczki są bez klatek, biegają swobodnie po całym domu przez cały dzień. I jak tu wprowadzić teraz ograniczenie??

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Złamanie paliczka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2011, 09:40:41 am »
Dla zdrowia i szybkiego zrośnięcia , radzę jednak zamknąć Małą w kojcu i wypuszczać na bieganie tylko pod nadzorem , lepiej zapobiegać niż leczyć jakiś komplikacje ;) 

Moc głasków dla Pizzy i szybkiego powrotu do bryków :*



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Złamanie paliczka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2011, 14:37:01 pm »
Może zainwestuj w niedużą klateczkę, żeby w niej też nie mogła za bardzo harcować, używana gdzieś na allegro nie powinna dużo kosztować, a jak wyzdrowieje szybciutko to Ci wybaczy że ją zamknęłaś :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline kakon79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Złamanie paliczka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2011, 14:49:11 pm »
Dziękuję za rady, klatkę mam, bo nie zawsze biegały wolno po domu. Natomiast Pani weterynarz przestrzegła przed zamknięciem jej w klatce tłumacząc, że może chcieć się z niej wydostać i drapać w szczebelki, co nie wróżyłoby dobrze paluszkowi. Sugerowała, że jedynym takim miejscem w miarę bezpiecznym byłoby akwarium ale podkreśliła, że królików w akwarium się nie zamyka.
Ale obserwując Pizzę widzę, że jest rozsądna, bo cały dzień się oszczędza, wstaje tylko na jedzenie, picie i siku. Maleńka.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Złamanie paliczka
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2011, 15:13:15 pm »
no rzeczywiście może chcieć się wydostać, ale też nie musi, musisz chyba przetestować, albo rzeczywiście kojec, przynajmniej na czas jak nie możesz jej pilnować, bo nie wiadomo czy nie biega jak szalona jak nie patrzysz :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.