Autor Wątek: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy  (Przeczytany 90927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 31, 2013, 20:26:46 pm »
Mimi, może jestem czarnowidzem, pewnie, że byłoby super, gdyby był taki azyl we Wrocławiu :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 01, 2013, 03:04:06 am »
takie azyle by się przydały w każdym większym mieście, choć z drugiej strony, to pobyt w azylu powinien być jedynie interwencyjny, a docelowo przed adopcją najkorzystniejszy jest dla zwierzęcia pobyt w domu tymczasowym;
tylko skąd te domy tymczasowe brać ???
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 06, 2013, 10:57:44 am »
poszukujemy domów tymczasowych !! !!  !!
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 17, 2013, 19:13:09 pm »
Potrzebujące króliczki z Dolnego Śląska przypominają o sobie - chętnych do współpracy brak, a więc i o odbieraniu królisiów z podejrzanych rąk mowy nie ma.

W SPK, to Pośrednik zajmuje się adopcjami i kombinowaniem środków na utrzymanie zwierzaczka w DT (o ile DT nie zadeklaruje chęci partycypacji w kosztach lub sponsoringu podopiecznego), opiekun tymczasowy "tylko" wykonuje zabiegi pielęgnacyjne i socjalizuje króliczka.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 27, 2013, 07:28:12 am »
Przepraszam, ale chciałam tylko zapytać- Kiedyś chciałam zostać dt dla króliczka, ale nie mogłam, bo do Weta musiałabym jeździć do Wrocławia, a niestety nie mogę. Czy jeżeli mam u siebie weta, który zawsze mi wyleczył królika, ufam mu bardzo to i tak będę musiała jeździć do Wrocławia ?


Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 27, 2013, 13:00:08 pm »
Przepraszam, ale chciałam tylko zapytać- Kiedyś chciałam zostać dt dla króliczka, ale nie mogłam, bo do Weta musiałabym jeździć do Wrocławia, a niestety nie mogę. Czy jeżeli mam u siebie weta, który zawsze mi wyleczył królika, ufam mu bardzo to i tak będę musiała jeździć do Wrocławia ?

Tak naprawdę, to Pośrednik powinien się martwić o sprawy weta, nie Ty. I są w Polsce ludzie, którzy nie latają do specjalisty od królików z każą duperelą, a tylko na zabieg czy w razie choroby zwierzaka. Ważne, żeby weterynarz miał chęci leczyć i się doinformowywać (Sicca polecana na forum  jako króliczy wet to przecież świeżak, doświadczenia w samodzielnym leczeniu ma malutko, to w czym jest lepsza od weta bez specjalizacji, co leczy Twojego królika od lat?)
Ale wszystko zależy od Pośrednika.

Po prostu się zgłoś do pośrednika ze Śląska (chyba bośniak) albo do Przygarnij Królika, skoro we Wrocławiu wymagają jeżdżenia do Wrocka.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 27, 2013, 13:09:01 pm »
Dzięki ;)


Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 29, 2013, 09:20:29 am »
Przepraszam, ale chciałam tylko zapytać- Kiedyś chciałam zostać dt dla króliczka, ale nie mogłam, bo do Weta musiałabym jeździć do Wrocławia, a niestety nie mogę. Czy jeżeli mam u siebie weta, który zawsze mi wyleczył królika, ufam mu bardzo to i tak będę musiała jeździć do Wrocławia ?

Minko - nie wiem z kim rozmawiałaś w sprawie dojazdów do weta, ale jeśi chodzi o Ciebie, to problemem jest Twój wiek, gdyż odpowiedzialność za króliczka w domu tymczasowym może wziąć na siebie jedynie osoba pełnoletnia;
jeśli chciałabyś opiekować się dodatkowym króliczkiem, o prowadzenie domu tymczasowego musiałby wystąpić któryś z Twoich rodziców;

natomiast osoba prowadząca dom tymczasowy, jeśli posiada zaufanego lekarza,  wcale nie musi dojeżdżać na leczenie królika do Wrocławia
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 29, 2013, 16:29:11 pm »
Teraz to już nie pamiętam ;). Tak  wiem, że problem stanowi też niestety mój wiek.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 29, 2013, 16:33:23 pm »
Ale przecież ja np. byłam DT - tylko papiery były na mamę :) Jeśli się twoi rodzice zgadzają to nie powinno być z tym problemu :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 29, 2013, 16:39:18 pm »
O tym też wiem :D. Ale jeżeli na razie nie ma takiej sytuacji, że królik potrzebuje dt na już to nic nie wysyłam, bo jak powiem mamie teraz, to może później się rozmyśli? i co :P ?


Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 04, 2013, 20:23:45 pm »
(...) Ważne, żeby weterynarz miał chęci leczyć i się doinformowywać (Sicca polecana na forum  jako króliczy wet to przecież świeżak, doświadczenia w samodzielnym leczeniu ma malutko, to w czym jest lepsza od weta bez specjalizacji, co leczy Twojego królika od lat?)


W czy jest lepsza, może w tym,że jej zależy, a nie jak u większości wetów wchodzisz dzień dobry nie wiemy co to jest 50 zł proszę przyjść za dwa dni podamy penicylinę!!!
Sugerujesz,że Sicca nie ma chęci leczyć, czy o co Ci chodzi, bo nie wiem do czego pijesz??? Na jakiej podstawie oceniasz jej pracę i doświadczenie??? Bo w twojej wypowiedzi brak argumentów.

Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 05, 2013, 14:18:30 pm »
Oj, to prawda - niedawno skończyłam studia, jestem tym od dziecka zakróliczonym "świeżakiem" :) I kurcze, bardzo się z tego cieszę, nie traktuję tego jako powodu do wstydu lub kłótni :) Faktem jest, że pracuję z moim TŻem, który ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego (i jestem ciągle pod wrażeniem jego umiejętności).
Specjalizacja ani staż pracy nie czynią wcale lekarza dobrym, lecz jego chęć rozwoju i logiczne myślenie - i takiego właśnie myślę, że życzymy każdemu uszakowi na świecie :)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

sonia

  • Gość
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 05, 2013, 14:36:04 pm »
pracuję z moim TŻem, który ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego (i jestem ciągle pod wrażeniem jego umiejętności).[/quote
 :wow to TZ jest duuuuuuzo starszy..... :wow

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 05, 2013, 14:41:32 pm »
Tak, o 21 lat :) (też czasem jestem w szoku :P )
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 05, 2013, 14:43:41 pm »
Sicca ok, skończyłaś niedawno studia luz. Ale nie sądzę by wiek miał być jedynym miarodajnym wyznacznikiem Twojej pracy, nie mam zamiaru się z nikim kłócić na forum...bo wiesz "Nie kłóć się z głupim, ktoś z boku mógłby was pomylić." ;)

Tylko nie lubię jak, ktoś sugeruje coś tak niedorzecznego jak forumowiczka eni!!!

(...) Ważne, żeby weterynarz miał chęci leczyć i się doinformowywać (Sicca polecana na forum  jako króliczy wet to przecież świeżak, doświadczenia w samodzielnym leczeniu ma malutko, to w czym jest lepsza od weta bez specjalizacji, co leczy Twojego królika od lat?)
Ale wszystko zależy od Pośrednika.

Odniosłam się do tego bo jak się czyta, to aż kole w oczy. Wiem,że na forum wyraża się swoje opinie, ale warto byłoby je czymś poprzeć, a taka pisanina, by tylko pisać, we mnie osobiście wywołuje  odium!

Wiele osób podziela moje zdanie, a na poparcie tego co piszę wystarczy porównać zdjęcia Ciapki z leczenia u "DOŚWIADCZONYCH" lekarzy i u Siccy(tej "świeżynki z malutkim doświadczeniem"),żeby się przekonać jaka jest różnica. Ja sama tego nie zdziałałam.

Przepraszam za offtopic,  :oops:  ale wyrażam swoje zdanie

BTW takiego TŻ tylko pozazdrościć :DD
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 05, 2013, 15:24:55 pm »
Bardzo proszę o ochłonięcie i 4 głębokie wdechy. Eni nic takiego nie napisała, żeby prawie zawału serca dostać, bez przesady.
Ani nie ujęła Sicce chęci i umiejętności, ani innym weterynarzom tegoż samego.

Proszę o powrót do tematu wątku, którym - przypomnę - jest szukanie chętnych do współpracy na Dolnym Śląsku.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 05, 2013, 16:08:06 pm »
no pewnie . ! Sicce można zazdrościć takiego TŻ :D aaa stereotypy trzeba łamać ! :P
i tej świeżynce już nie jedna jest wdzięczna za skuteczne leczenie uszaka . :)

już . 4 wdechy za mną :P

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 05, 2013, 16:15:10 pm »
To kto chętny do pomagania na Dolnym Śląsku?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 05, 2013, 18:11:51 pm »
Ja, ale tylko w pilnych wypadkach :). Więc na razie nie wysyłam ankiety ;) .