Autor Wątek: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy  (Przeczytany 90920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
[POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« dnia: Październik 31, 2011, 10:08:16 am »
pilnie potrzebni chętni do współpracy na rzecz królików w województwie dolnoślaskim,
również w innych województwach;
przydadzą się wszystkie otwarte serca i ochocze dłonie;
potrzebne są domy tymczasowe i nie tylko .....
los ucholców - w naszych rękach, spróbujmy razem ratować ich życie  :(
.
bardzo proszę o kontakt !
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Collin31

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2011, 10:41:32 am »
co prawda nie mam bardzo dużo czasu, bo mam w tym roku dwie obrony i kończe studia ale doraźnie mogę pomóc jak będzie potrzeba :)

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2011, 10:53:23 am »
Juta ja też chętnie mogę pomóc. DT raczej odpada bo nie mam warunków, ale jakaś inna pomoc to jak najbardziej :)

Offline Collin31

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2011, 10:59:35 am »
no ja ewentualnie na DT mogę ale nie na długo bo królas musiaby być w korytarzu bo moja Mila jest niesterylizowana i niby podchodzi z ciekawością do królika współlokatorki, ale od swojej klatki ją przepędzała...

sonia

  • Gość
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2011, 11:40:58 am »
Oj slabiutko,slabiutko z DT na Dolnym Slasku,az mi smutno,bo pochodze wlasnie z tych terenow smutny_krolik
Pomozcie,prosze kto moze i jak moze ratowac te slodkie kochane puchate dupeczki :heart :blaga:

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2011, 12:37:58 pm »
Czasem nawet odebranie królika na 1 dzień pomaga, bo juta ma czas podesłać go np. na taki dziki Zachod,jak Głogów.
Ale poza DT potrzeba osob, ktore by rozpowszechniały info o adopcjach, królikach w potrzebie, no i wiedzę o zajęczakach- czasem trzeba pani od biologii podrzucić adres miniaturki, czasem upomnieć kolegę żeby nie karmił ziarnem, etc.

Bardzo potrzebna jest też pomoc dla DT, czyli Wirtualni Opiekunowie. Wcale nie chodzi ani o wielkie kwoty. Czasem niewiele potrzeba: podrzucenie warzyw z ogrodka w sezonie, przywiezienie siana od rodziny na wsi, oddanie gałązek drzewek owocowych dla króli zamiast spalenie. Czasem ktoś ma rabat w sklepie internetowym albo robi wieksze zakupy i dostanie coś gratis-może się podzielić z uszakami w potrzebie. Można się dogadać i kupując wspólnie pellet (żwirek) część na uszy w potrzebie oddać.

Można też pomagać transportem-nie każdy DT ma jak wozić uszy do weta albo nawet zrobić zapas siana (np. to z Carrefoura wiele kroli lubi,ale ile paczek wezmiesz do autobusu?). Poza tym transport do DT w innych miastach pewnie pomógłby się zdecydować ludziom na zostanie DT- zdarza się, że jestem jedynym wolnym dt,a na złość nie mam jak jechać po króla do Wrocka.

Przydadzą się też osoby bardziej przebojowe, które by pomogły w szukaniu sponsorów, pisaniu projektow czy choćby ustaleniu współpracy ze schroniskiem.

Dolnoślązacy zgłaszać się!
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2011, 12:56:27 pm »
Gdy ktoś będzie potrzebować transportu we Wrocławiu (czy wet, czy kupienie np. sianka) to jestem do dyspozycji. Tak samo przy dofinansowaniu na transport pociągiem mam czas.
Do tego przydałoby się aby zrobić wspólną galerię dla Dolnoślązaków. Mogę objechać wszystkie DT we Wrocławiu i porobić zdjęcia, ale opiekunowie musieliby napisać kilka słów o uszaku. Jeśli ktoś ma drukarkę to niech wydrukuje plakaty, a ja mogę pochodzić po Wrocławiu i za pozwoleniem np. sklepów, Galerii, weterynarzy zawiesić plakaty.
Tylko niestety z pieniędzmi u mnie krucho. Chyba nawet choinki w tym roku nie kupimy.
Więc trzeba zrobić galerię i postarać się choć o wirtualne adopcje! Do dzieła!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2011, 13:48:23 pm »
Uszaki, którym się da, mają swoje wątki-to ułatwia adoptującym dowiedzenie się czegoś. Nie każdy ma czas wczytywać się, żeby o konkretnych uszach coś wiedzieć. Więc ja jestem za wspólnym wątkiem, jeśli zostaną indywidualne też.
 Nie wiem na czym polega problem DT w pisaniu i dawaniu fot podopiecznych, ale sama nie mogłam się doprosić o zdjecia Caruso od DT, więc coś w tym jest. Ale jak będziemy zbyt naciskać, to nam jeszcze DT porezygnują.
Marciula, napisz do juty list do ludzi z DT ze swoją propozycją obfocenia uszu, ona prześle dalej-jak DT zechca, to się z Tobą umówią.

Ja mam drukarke, moge troche podrukować, ale sama też nie bardzo mam kase-robota dorywcza i niepewna.
 Ja mogę pomagać w rejonie Głogowa, jakby ktoś chciał zostać DT albo wspólnie do weta jechać, niech pisze.

Będę załatwiała transport paśników do Wrocka- możemy ew. paczuszki (jedzenie, kocyki) dla uszaków w DT dołączyć.

Juta wieczorem doda temat do Wirtualnych Adopcji, to będzie można obejrzeć "nasze uszy" :P
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2011, 13:54:35 pm »
Jeśli chodzi o DT,to,niestety,na trzeciego królinka miejsca nie mam,ale mogę robić czasem dodatkowe zakupy w animalii i videozoo,transport też wchodzi w grę.

Offline Collin31

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2011, 17:44:26 pm »
ja mogę też pomóc np w zakupach i je komunikacją czasem porozwozić i na dt na pare dni też mogę wziąć jak będzie potrzeba

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 21, 2011, 18:40:10 pm »
DT jak najbardziej u mnie zawsze się znajdzie, obecnie mam 2 króliki, na krótki okres też jak najbardziej, do innego miasta też mogę podjechać (bilet studencki). Ulotki rozniosłam po Wrocku te co dostałam. Mogę za darmo wydrukować plakaty kolorowe a3 i czarnobiałe a4 także Marta jak będziesz u mnie w okolicach mogła byś je odebrać prawdopodobnie będę je miała w piątek. w razie czego jak masz czas w piątek po południu możemy je razem roznieść. A Eni jeżdżę na trasie Wrocław Ścinawa i spowrotem i tam mogła bym przywieść królika zawsze to bliżej byś miała do Ścinawy. I mam pytanie załatwiał ktoś z was już sponsorów? Jak to się odbywało?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2011, 20:13:36 pm »
Eni jeżdżę na trasie Wrocław Ścinawa i spowrotem i tam mogła bym przywieść królika zawsze to bliżej byś miała do Ścinawy.

Ja nie mam zniżki i cenowo (przy ofercie pr) wychodzi mi to niestety praktycznie na to samo, jak jechać do Wrocławia.

I mam pytanie załatwiał ktoś z was już sponsorów? Jak to się odbywało?

Załatwiałam, jak działam w innym stowarzyszeniu. Z tym, że ja miałam upoważnienie i pieczątkę, żeby jakoś się móc wylegitymować. Pisałam listy do szefów hurtowni, kin, sklepów i chodziłam z nimi na rozmowy, żeby pokazać, dlaczego wesprzeć akurat nas i co z tego dana firma może mieć.  Np. dostawaliśmy paczki dla dzieciaków, ale musieliśmy rozdać ileś tam koszulek, smyczy i długopisów oraz upowszechnić, że sponsorowali. Czasem trzeba się było wykazać wkładem własnym - np. że my coś robimy za darmo dla dzieciaków, a ktoś da materiały papiernicze, etc.  A czasem było coś w formie transakcji wiązanej - oni za sponsorują, ale trzeba być ich klientem - jak program lojalnościowy.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 26, 2011, 11:09:00 am »
dziewczyny - super !
trochę szkoda, że nas tak mało - ale każdy wkład z pewnością jest niezastąpiony !
marciula - twórz galerię, na razie z danych, które są dostępne, ja zaraz porozsyłam info do dt, aby się z Tobą kontaktowali;
wszystkich, kórzy mogą podrzucić cokolwiek potrzebnego króliczce Minnie ze schroniska, tj. żwirek, granulat, suszki czy sianko
(nawet w małych ilościach - bo mało od wielu = dużo w sumie :) ) - bardzo proszę o kontakt na pw z marciulą  :bukiet
Minnie bardzo potrzebuje wsparcia!
.
wszystkich, którzy chcieliby zaoferować pomoc króliczkom - proszę o kontakt na pw ze mną
dziękuję  :bukiet
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2011, 09:19:27 am »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline agniecha85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Płeć: Kobieta
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 28, 2011, 23:59:06 pm »
Eni jesteś kochana :) Przy następnej wizycie obiecuję belę (no, może nie całą) siana :D
Aga i reszta menażerii

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 29, 2011, 00:04:23 am »
Dobra, to ja w ramach współpracy zachęcam wszystkich do polubienia stronki DT zDolnego Śląska (zdolnego i z Dolnego jednocześnie ;) ), a opiekunów tymczasów do współtworzenia jej.
http://www.facebook.com/kroliczeDT

Zróbmy galerię naszych tymczasów, a potem z wielką satysfakcją będziemy przenosić ich foty do albumu "Już w domach stałych" :)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Kasieek23

  • Gość
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 09, 2011, 18:15:21 pm »
Ja równiez chetnie pomoge,moge kupic jakis zwirek,suszki,siano(teraz zamowilam siano w ilosci 5 kilo,moge dstapic 2,3kilo dla potrzebujacych uszu).W miare mozliwosci i finansow chetnie pomoge.Wprawdzie mieszkam  70k poza wrockiem,ale chyba wlasnie na dolnyslask mam blizej niz np do Poznania.

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: [POSZUKUJĘ - DOLNY ŚLĄSK] chętnych do współpracy
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 09, 2011, 18:40:26 pm »
Jak najbardziej potrzebujemy pomocy. Może masz jakiś znajomych co jeżdżą do Wrocławia i mogła byś im przekazać paczuszkę?Bo to chyba najlepsze rozwiązanie