Porady > Dieta

Cykl: opieka nad królikiem - dokarmianie królika niejedzącego/wyniszczonego.

(1/9) > >>

milka37:
Problem tyczy się Puszka Okruszka, który jest małym szkieletorkiem, pomimo, że zjada więcej na śniadanko i kolacje niż dziewczynki (które lada moment będą potrzebować własnego programu fitness :P).

Puszek waży 800 g. Wystaje mu kręgosłupek i czuć, że wisi na nim skóra. Mały zjada wszystko co mu podam. Je bardzo dużo granulatu, podjadał też rodicare (swoją drogą, jest to jeszcze gdzieś dostępne nie w kroplach?), dostaje witaminki, potarte warzywka i taką karme podstawową dla królików (zioła podstawowe z herbal pets)- drobne ździebełka trawy i ziółek.
I zjada wszystko aż mu się uszka trzęsną, ale coś przytyć chłopiec nie może. Miał badana krew, wszystko jest w normie. Wysnułabym teorię, że to przez krzywe ząbki, ale wtedy przecież by nie zeżerał granulatu.  :hm:

Zastanawiam się czy to nie jest kwestia tego, że on po prostu za rzadko coś podjada. Moje laski jedzą w ciągu dnia sianko na pewno. Ile z tego zjada Puszek- nie wiem, być może calkiem sporo, ale rzadko go przyłapuje z sianem w dziobie. Wiem, że króliki pobierają pokarm ok 48 razy dziennie, czy jest coś co mogłoby mu "zastapić sianko"? Oczywiście nie chce pozbywać się sianka, tylko dorzucić coś, czego nie wpierdzielą mi od razu, a Puszek bedzie mógł podjadać co jakiś czas? Ma ktoś jakis pomysł?

Tak bym chciała z powrotem Puszka- grubaska :)

Iskra:
Granulat? Axel może go młócić całą dobę ;)
słonecznik również jest tuczący, płatki owsiane- zwykle są lubiane :)

milka37:

--- Cytat: Iskra w Październik 27, 2011, 15:46:23 pm ---Granulat? Axel może go młócić całą dobę
--- Koniec cytatu ---
Nie bankrutujecie? :P

Tylko wtedy bym musiała stworzyć chyba jakis specjalny Puszkowy pokoik, do którego Mercedes i Jogobelka nie będą miały dostepu :P Chociaż moze wystarczy wyciąż w kartonie otwór na Okruszka. Moje laski tam pewnie nawet glowy nie pzrecisną :P

Po płatkach owsianych Okruch ma biegunke :/

Iskra:

--- Cytat: milka37 w Październik 27, 2011, 16:05:20 pm ---Cytat: Iskra on Dzisiaj o 15:46:23
Granulat? Axel może go młócić całą dobę
Nie bankrutujecie? jezyk1
--- Koniec cytatu ---

Bankrutujemy :P Więc Axel jest od pewnego czasu na diecie.
To może karm Okrucha z ręki? ;)

Szaraczek:
A może więcej marchewki i buraczka, jabłka, gruszki? Podobno są tuczące, więc może troszkę przytyje. Owies rzeczywiście byłby dobrym rozwiązaniem, ale skoro po płatkach ma biegunkę...  :icon_sad Mój królik przytył 150 g, bo mój Tata dokarmiał go jabłkami i kukurydzą(w kolbie)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej