Autor Wątek: [Kraków] Klemetynka szuka domku stałego  (Przeczytany 42039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:10:29 am »
Kitty, czy te ząbki nie są wynikiem niewłaściwej poprzedniej diety?

Prawdopodobnie tak. Zresztą Tynka w momencie odebrania miała dużą nadwagę, ważyła 2,1 kg. Teraz waży podobno coś koło 1,6 kg.

Offline Megi_2307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
    • Moje hobby
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:18:54 am »
No waży coś około 1,6 kg ( na tyle na ile moja kuchenna waga nie kłamie :) Wiecie dziewczyny, troche to trwało zanim ona się na te sianko, suszki, gałązki i warzywka przestawiła... a i pewnie stres z tym związany też zrobił swoje... niestety Tynka do siankowych smakoszy nie należy wiec i może dla tego te trzonowce tak sobie urosły. Heh, uparciuchy nasze kochane. Przyjedzie wieczorkiem do domku to dam znać co i jak :*
Próba nie strzelba, nie wybuchnie, a może wypali...

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:19:27 am »
No nie dziwię się, jadąc na sklepowych mieszankach to każdy królas miałby nadwagę. Aż podziw bierze nad pracą DT patrząc jak teraz Tynka wygląda :D

werciakk1o

  • Gość
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 24, 2012, 14:03:10 pm »
Błaagam ! Przecież powiedziałam że zrobię jej zagrodę ! Obiecuję !!! BłAGAM ! KOCHAM JĄ !

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 24, 2012, 14:21:12 pm »
No waży coś około 1,6 kg ( na tyle na ile moja kuchenna waga nie kłamie :) Wiecie dziewczyny, troche to trwało zanim ona się na te sianko, suszki, gałązki i warzywka przestawiła... a i pewnie stres z tym związany też zrobił swoje... niestety Tynka do siankowych smakoszy nie należy wiec i może dla tego te trzonowce tak sobie urosły. Heh, uparciuchy nasze kochane. Przyjedzie wieczorkiem do domku to dam znać co i jak :*

To czekamy :) A może to jest tak, że ona lubi tylko jeden rodzaj siana - Bolsik zjada tylko nadnoteckie z Vitapola, innego nie akceptuje. Może to trzeba w jej gusta trafić, hehe :)

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 24, 2012, 14:40:16 pm »
Błaagam ! Przecież powiedziałam że zrobię jej zagrodę ! Obiecuję !!! BłAGAM ! KOCHAM JĄ !

wiesz co, Twoje wypowiedzi są dość infantylne - jeśli wiesz w ogóle o czym piszę.
Zdajesz się być młodą osobą. Jeśli pośrednik adopcyjny podjął taką a nie inną decyzją to musi być tego powód i uszanuj tą decyzję.

werciakk1o

  • Gość
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 24, 2012, 20:18:14 pm »
No tak ale co ja poradzę że moi rodzice nie mają e-maili ? :(
Może da się to jeszcze jakoś załatwić...

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 24, 2012, 20:56:47 pm »
No tak ale co ja poradzę że moi rodzice nie mają e-maili ? :(
Może da się to jeszcze jakoś załatwić...

Dziewczyno, ale to zapewne nie chodzi o brak e-maila - zresztą co to za wytłumaczenie! Ileż czasu wymaga założenie konta pocztowego!
Tynka z tego co wiem wymaga stałej kontroli zębów trzonowych - jesteś w stanie zapewnić jej stałą i dobrą opiekę weterynaryjną u weta króliczego?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 24, 2012, 21:53:34 pm »
Bardzo prosiłabym wercię o niezaśmiecanie wątku Klementynki, bo to robi się już niesmaczne. Sprawa jest już zamknięta.

Megi, jak tam Tynka po zabiegu?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 24, 2012, 22:37:41 pm »
werciakk!o ostatnie słowne ostrzeżenie dla Ciebie - następne będzie skutkowało zieloną kropką które jest pierwszym krokiem do nałożenia bana na Twój profil. Nadal piszesz post pod postem mimo, że prosiłam Cię abyś tego nie robiła. Zapoznaj się jeszcze raz z regulaminem forum i stosuj się do jego zasad.

Kitty27 jako pośrednik adopcyjny podjęła decyzję co do adopcji Klementynki, musisz to zaakceptować. Jeszcze jedno słowo na ten temat i poniesiesz tego konsekwencje.

Zajrzyj na stronę www.adopcje.kroliki.net na której jest jeszcze ponad 100 innych królików do adopcji. Jeśli razem z rodzicami - tylko i wyłącznie z rodzicami zdecydujecie się na adopcję któregoś z nich, to niech któreś z Twoich rodziców skontaktuje się z pośrednikiem adopcyjnym.

Pozdrawiam.

Offline Megi_2307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
    • Moje hobby
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 24, 2012, 23:42:48 pm »
o jejku jejku jak tu się dziwnie narobiło  :(

wracając do tematu. Tynka już po zabiegu, chyba cieszy się ze wróciła do domku - biega i skacze, albo rozwala sie na kocyku jak długa i leży.  Nawet jakaś taka milsza dla Baszy się zrobiła :P
Co do sianka to normalnie dziewczyny próbowałam juz wszystkich : zwykłe normalne z zoologa, cała serie zuzali, węgrowskie, wiejskie, jaśkowe i chyba jeszcze jakieś małopolskie?? skutek ten san. siano je ale nie w ilościach które były by dla jej zębów dobre... woli świeże warzywka. na szczęście problemy z zatorami się skończyły (chociaż linienie dopiero przed nami). wiec pozostaje pytanie: ograniczyć warzywa tak żeby więcej siana jadła czy zostawić tak jak jest skoro bobeczki są i są w miarę regularne i ładne...
Próba nie strzelba, nie wybuchnie, a może wypali...

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 25, 2012, 00:37:29 am »
Moje w ciągu dnia też jakoś siana nie jedzą, ale w nocy pochłaniają cały duży paśnik. Może nie dawaj jej jedzenia na noc, niech ma samo siano ...
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 25, 2012, 07:47:37 am »
W tym tygodniu powinnam dostać to słynne siano pana Roberta, moje uszaki podzielą się siankiem, może w końcu Tynka zacznie wsuwać jak odkurzacz?

Moje na noc mają tylko siano, a napisz mi jak wygląda dokładne menu Tynki?

Offline Megi_2307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
    • Moje hobby
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 25, 2012, 10:09:48 am »
menu :) a wiec to bedzie leciało tak:

- sianko i wodę maja wymieniane na świeże przynajmniej raz dziennie
- rano dostają porcje suszek (babki, mleczka, pokrzywy, maliny i porzeczki - po kilka listków z każdego) plus jakieś gałązki (kora brzozy, kawałki jabłonki lub debu) raz w tygodniu plasterek suszonego pomidora, 2x pasternak, 2xtopinambur / naprzemiennie
- po południu około 18 dostają warzywka - w zależności co świeżego do sklepu przywiozą jest to:

*1/4 kwiatka brokuła (ten jest codziennie)
*1/4 papryki żółtej albo czerwonej (ta też jest codziennie)
*2 liście kapusty pekińskiej albo 4 liście cykori (codziennie)
*3 gałązki koperku (codziennie)
* troche bazyli  (jak mam to daje, zazwyczaj codziennie)
* 2 łodygi selera naciowego (jak sie uda dostać) albo kawałek korzeniowego 2x w tygodniu
* kalarepa (2x w tygodniu po 1/4 główki)
* marchewka (2x w tygodniu)
* buraczek czerwony (2x w tygodniu)
* jabłko (plasterek codziennie)
* fenkuł (jak się uda dostać)
- kiwi średnio 2 razy w tygodniu - ale to zależy
- ostatnio próbowałam dać im rukole, zjadły chetnie ale chyba często dawać jej nie wolno
- brukselkę mam dopiero w planach, bo i tutaj opinie są podzielone
- cukinii nie lubi ananasa tez nie.

taka porcja jak się uzbiera to waży około 200 gram, czasem trochę więcej.
Tynka nie je CC. nie dlatego ze nie lubi ale dlatego ze na początku jak zjadła więcej (tzn. 5 pałeczek)to mi się przytykała, a teraz nie wiem czy ma sens wprowadzać go na nowo.
Próba nie strzelba, nie wybuchnie, a może wypali...

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 25, 2012, 12:46:24 pm »
Dietę ma dobrą, powinna wsuwać siano przy takiej diecie, ale to pewnie przez te zębiska :(
Nie wprowadziłabym do diety granulatu, jest zbędny.

werciakk1o

  • Gość
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 25, 2012, 15:36:35 pm »
;( Trudno . Przepraszam . :( Ale tak bardzo mi na nim zależało . ;( Wszystko na nic . Dziękuję i do usłyszenia . ;(

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:05:43 am »
Dietę to ma bardzo fajną :) Dokładnie, niepotrzebny ten granulat, będzie ją tylko zapychał. U mnie rano Bolsiu dostaje warzywa to zanim je dostanie to zawsze jest protest i w ogóle, żyć na nie daje, a warzywa się suszą :) To wtedy dajemy mu sianko -ZAWSZE ŚWIEŻE (tzn. wyjęte z paczki, bo uleżanego nie chce jeść) i wsuwa je ze smakiem :)  Jak przetrawi całą miseczkę to zabiera się za siano. Przychodzimy z pracy to znowu dostaje świeże, bo w misce nic nie ma :)

Megi, chyba żeście przetestowali wszystkie możliwe siana na rynku :D Może zmniejszyć jej trochę ilość warzyw? Bolsiu dostaje nieco ponad 100 gram, a siana idzie masę.... jednak musi nadrobić tym sianem żeby być najedzonym. Potem jest tak, że on praktycznie cały dzień coś wsuwa :)

Fajne, że Tynka już po zabiegu, w domku, bryka zdrowa :)

Offline Megi_2307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
    • Moje hobby
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 28, 2012, 10:11:53 am »
Tynka bryka aż się kurzy, ostatnio nie może ani chwili w miejscu usiedzieć:)
A tutaj mamy dla wszystkich którzy za nią ostatnio trzymali kciuki prezent:) jeszcze nie tak dawno przecież błyo całkiem ciepło. Oto jak uszaki na to ciepełko reagują :) (oczywiście oprócz zrzucania futra - masakra )


Próba nie strzelba, nie wybuchnie, a może wypali...

werciakk1o

  • Gość
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 28, 2012, 16:56:38 pm »
Superowskie te zdjęcia ! Wprost śliczne ! Proszę ucałować i pogłaskać ode mnie Tyneczkę . :*  :bukiet :heart :przytul :onajego :roza: :bunny:

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: [Śląsk] Klemetynka szuka domku stałego
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 30, 2012, 10:55:38 am »
Cudna jest :D Nawet nie chce myśleć o jej problemach zdrowotnych :(