Autor Wątek: samiec czy samica  (Przeczytany 4539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiureczek124

  • Gość
samiec czy samica
« dnia: Październik 15, 2011, 20:09:23 pm »
Witam mam podobno dwa samce.Ale dzisiaj wlozylem je razem to jeden skakal na drugiego i sie deptaly czy jeden z nich to samica?
Czy dwa samce pogą sie deptac?
Prosze o odpowiedz czy 1 z nich to samiec a czy drugi to samica?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: samiec czy samica
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2011, 20:24:03 pm »
Jesli jeden krolik wlazi na drugiego nie oznacza to, ze jeden jest samcem lub samica. Kroliki w ten sposob ustalaja hierarchie w stadzie.
Czy kroliki sa wykastrowane? Nie mozna laczyc ze soba dwoch niekastrowanych samcow, bo beda ze soba walczyc, moga sie poranic i jest to niepotrzebny stres dla zwierzat. Jesli nie jestes pewny plci, to takze ich nie lacz, bo za miesiac bedziesz mial krolicza niespodzianke... I co wtedy zrobisz z maluchami?
Poczytaj o zaprzyjaznianiu, bo kroliki zaprzyjaznia sie na teryturium neutralnym, a nie w miejcu, ktore nalezy do jednego z nich.

Ja radze isc do weta, zeby sprawdzil plec. W jakim wieku sa kroliki?

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: samiec czy samica
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2011, 20:24:46 pm »
Samce mogę ze sobą kopulować- w ten sposób ustalają hierarchie. Jeśli nie jesteś pewny co do płci to szybko je rozdziel bo z 2 może Ci się zrobić 10. Ponadto polecam kastracje bo jak zaczną Ci dojrzewać to bd wszystko znaczyć  i może nastąpić koniec przyjaźni :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Wiureczek124

  • Gość
Odp: samiec czy samica
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2011, 20:31:36 pm »
kruliki sa w wieku od 7-10 miesiecy i króliki nie byly kastrowane

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: samiec czy samica
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2011, 20:35:10 pm »
'Króliki', a nie 'kruliki' ;)
Jesli nie sa kastrowane, to ich nie lacz. Nic z tego nie wyjdzie. Dwa samce beda walczyc, a samiec z samica splodza potomstwo i tez moga  sie nie polubic, bo samiec bedzie zameczal samice. Nie ma sensu stresowac zwierzat i przyczyniac sie do ewentualnej ciazy krolicy.
Dopoki ich nie wykastrujesz to trzymaj je osobno.

Wiureczek124

  • Gość
Odp: samiec czy samica
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2011, 20:42:52 pm »
a czy mogł bym sie pomylić w rozpoznawaniu plci bo wuja stwierdzil ze to sa dwa samce a wuja jest gospodarzem i czy jak 1 skoczyl na 2 to  czy 1 z nich mogl by byc samica?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: samiec czy samica
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2011, 20:49:29 pm »
Tak jak pisalysmy z magda=) to, ze jeden wskoczyl na drugiego nie oznacza, ze ktorys z nich jest samica czy samcem. Kroliki 'kopuluja' aby ustalic kto jest wazniejszy w stadzie. Ten ktory wlazi na drugiego, chce dominowac. Ale czesto oba kroliki chca dominowac i beda toczyc ze soba krwawe walki.
Moje samice walczyly bardzo brutalnie. Jenda miala nadgryziona warge i powieke. Dlatego powtarzam: Nie ma sensu laczyc niekastrowanych krolikow, tym bardziej samcow, bo beda one walczyc, czesto na smierc i zycie. Jest to niepotrzebne.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: samiec czy samica
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2011, 20:51:37 pm »
Ja napisze krótko - NIE DOPUSZCZAJ DO SPOTKANIA BEZ STERYLIZACJI/KASTRACJI.