Autor Wątek: Akcja szkolna - zbiórka  (Przeczytany 4830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania:*

  • Gość
Akcja szkolna - zbiórka
« dnia: Październik 12, 2011, 22:34:44 pm »
Witam, chciałabym dowiedzieć się czy aktualnie byłoby zapotrzebowanie na akcesoria dla królików w DT. Planujemy przeprowadzić w szkole zbiórkę różnych rzeczy, głównie:
- poszewki, kocyki, ręczniczki, polarki;
- ceramiczne/plastikowe miski;
- karmy dla gryzoni (i nie tylko);
- klatki;
- akcesoria dla gryzoni tj. grzebienie, szczotki, poidełka, domki, paśniki i inne...
... wszystko zależy do tego co zbierzemy. Jest to akcja "świeża" w sumie pomysł narodził się dzisiaj. Sama zbiórka w/w rzeczy miałaby rozpocząć się w listopadzie. Moje zapytanie więc brzmi czy takowe rzeczy przydałyby się Stowarzyszeniu? Prosiłabym też o dopisywanie rzeczy, które ewentualnie się przydadzą, nic nie jest jeszcze ogłoszone, więc powyższa lista jest nadal otwarta. Myślałam także o dodaniu informacji o tym, że przyda się siano (na wsi wiele osób ma duże gospodarstwa, może z jakiś worek by wykombinował ktoś, aktualnie nie jestem w stanie powiedzieć). Nie wiem czy dodać też wzmiankę np. o gałązkach (wiele osób ma do nich dostęp i są darmowe, a świnkom w DT na pewno się przydadzą) oczywiście dodając z jakich drzew maja one pochodzić, jakie mają być i np. max. 20 cm długie. No także jest jeszcze jedna sprawa, a konkretniej transport. Czy byłby ktoś w stanie po tej zbiórce (o ile to wypali i coś uzbieramy) podjechać i to odebrać czy raczej tylko wysyłka wchodzi w grę?  I w ogóle co myślicie o tym pomyśle? Poza tym można by u mnie w szkole przeprowadzić akcję "cegiełkową" tylko aktualnie nie orientuję się, czy SPK posiada jakieś przedmioty takie (breloczki, długopisy, cegiełki-kalendarzyki).

PS. Równolegle ogłaszam ten wątek na forum świnkowym. Nic nie obiecuję, bo wszystko zależy od zaangażowania uczniów mojej szkoły.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2011, 22:50:39 pm »
A w jakim mieście ta zbiórka? :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2011, 22:59:28 pm »
Ania dziękuję bardzo za chęć pomocy - ten temat przeniesiemy w inne miejsce na forum bo to nie ten dział ;-) ale w skrócie już coś napiszę :)

- zbiórka poszewek, kocyków, ręczników - jak najbardziej tak, co chwile nam tego brakuje bo to są rzeczy które szybko się zużywają i są często przez nas wykorzystywane w transporcie :)
- miseczki też jak najbardziej - najlepiej jak najbardziej stabilne i dość ciężkie żeby król nie rzucał nimi po całej klatce i tym samym robił w niej bałagan wysypując jedzenie czy wylewając wodę ;-)
- karmy - oczywiście też - są najbardziej potrzebne z tym, że tutaj od razu musimy powiedzieć że niestety brzydko mówiąc mamy swoje wymagania ;-) Niestety wszelkiego rodzaju ziarna, kolorowe mieszanki, kolby po prostu się u nas zmarnują... nie podajemy ich naszym królikom bo większość z nich i tak ma przez nie spore problemy. Mają przez nie nadwagę, problemami z zębami, rozregulowane jelita, dlatego jak tylko do nas trafiają przyzwyczajamy je do prawidłowego żywienia - czyli przede wszystkim siano, granulat (mogą być różne rodzaje i te tańsze i lepsze bo wtedy je po prostu mieszamy :) ), no i zioła i suszki. Do tego oczywiście warzywa, ale tego na zbiórce się raczej zebrać nie da bo prędzej się zepsuje niż króliki zjedzą ;-)
- klatki - oj tak jak najbardziej :) Ale też nie mniejsze niż 70 cm... mniejsze niestety też się nie przydają, zdarza się że przyjeżdzają do nas króliki w klatkach wielkości 30 cm więc zaraz je wyrzucamy a królika przenosimy do chociaż o połowę wiekszej.
- akcesoria - przede wszystkim paśniki i kuwety :) Dzięki tym rzeczom uczymy króliki dobrych manier i przyzwyczajamy do takich warunków jakie będą mieć w nowych domach :) Domki też mogą być -zdarzają się panikarze którzy lubią sie w nich chować :) Szczotki są rzadko używane, ale jeśli się zdarzą na pewno ich nie wyrzucimy :)

Jeśli chodzi o siano to też jak najbardziej - w dowolnej ilości - bo to jest podstawa diety :) Gałązki jako dodatek - nie pogardzimy :)

Natomiast co do transportu to skąd jesteś? Gdyby udało się trochę tego zebrać myślę, że coś się wykombinuje i później porozsyła albo porozwozi po potrzebujących domach w których przebywają króliki adopcyjne :)

Podsumowując - pomysł świetny i im więcej takich inicjatyw tym lepiej - przede wszystkim dla naszych uszatych przyjaciół  :przytul:

Ania:*

  • Gość
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2011, 23:19:40 pm »
Miejscowość to małą wieś, okolice Kęt (pow. Oświęcimski).


A czy większe koce też się nadadzą?(można je ewentualnie pociąć na mniejsze)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2011, 15:53:50 pm »
Aniu, koce tez sie na pewno przydadza, bo niektore krole nie kicaja po sliskiej podlodze i dziewczyny rozkladaja im koce czy dywaniki.
Tak mysle, ze jesli by sie nie przydaly krolikom, to na pewno przydadza sie w schronisku :)

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2011, 17:32:45 pm »
Fajna inicjatywa z tą zbiórką. Dziękuję w imieniu potrzebujących uszaków za chęć pomocy.  :bunny: :bunny: :bunny:

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2011, 20:49:26 pm »
Czy wiadomo cos jak udala sie zbiorka?

Ania:*

  • Gość
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2011, 13:50:38 pm »
Przepraszam, za brak odzewu :(
Wszystko ruszy prawdopodobnie jutro, króliczki-cegiełki są gotowe, będę ogłaszała po klasach tą zbiórkę. Nie wypaliło to wcześniej, ponieważ w szkole było mnóstwo innych takich spraw np. zbiórka świąteczna żywności, konkursy różne, jakieś zabawy, ciasteczka andrzejkowe itd.
Zrobiłam już wybadanie w terenie czy w ogóle ktoś byłby chętny na te "cegiełki" i dzieci z klas SP 1-3 podeszły do tego bardzo entuzjastycznie. Jutro idę pogadać z wychowawczyniami tych dzieci itd. czy mogę tą sprzedaż zorganizować itd. Pewnie za wiele się nie uzbiera, ale zawsze coś. I jest jeszcze pytanie czy przyjęlibyście taka formę pomocy, ze za tą kasę co by się uzbierało zrobilibyśmy w szkole zamówienie na animalia.pl (oczywiście biorąc pod uwagę wasze sugestie, raczej będzie to nie wielka kwota, ale parę paczek sianka chociażby można kupić, tylko wtedy najlepiej gdyby odebrał to z punktu sprzedaży animalii ktoś z Warszawy, mam nadzieję, ze takie osoby są, bo szkoda ewentualną zebraną kwotę marnować jeszcze na przesyłkę).
Na razie te króliczki są na próbę, czy w ogóle ktoś to będzie chciał kupić (mam nadzieję, że tak) i są również kotki (na razie nie mają 'umaszczeń' pomalowanych, ale oczka, noski, pyszczki, pazurki już są).


W realu króliczki są o wiele ładniejsze ;)


PRZEPRASZAM ZA "POŚLIZG"! ;(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2011, 13:53:58 pm wysłana przez Ania:* »

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2011, 14:27:26 pm »
Żeby prowadzić zbiorke pieniędzy na cel SPK to Zarząd musi wyrazić na to zgodę.
Nie lepiej zrobić zbiórkę akcesoriów, koców, wszystkiego to co zostało wymienione wcześniej? może kada osoba za przyniesienie czegos dostala by tego krolika.
Nie wiem, najlepiej jak się ktoś z Zarządu tutaj wypowie.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2011, 15:30:19 pm »
masa solna ? Ja bym radziła malować farbkami, to kolory będą żywsze, bardziej soczyste i wyraziste :))

sonia

  • Gość
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2012, 19:31:05 pm »
No i jak z ta  Szkolna  Akcja???

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2012, 01:46:23 am »
gadzety bomba :-))

ten jestem zainteresowany wynikami i tym jak bylo to zalatwione, i z kim w szkole ... IMHO powinna o tym wiedziec tez dyrekcja, choc oni najczesciej studza wszelkie inicjatywy tego typu  :/
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Akcja szkolna - zbiórka
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2012, 17:28:04 pm »
Przenoszę do odpowiedniego działu.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan