Autor Wątek: [Wrocław] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!  (Przeczytany 83689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wstaw ziemniaki

  • Gość
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 18, 2012, 23:55:24 pm »
jak dla mnie to jestescie banda chorych psychicznie fanatyczek ktore powinno sie zamknac w odizolowaniu razem z tymi krolikami a klucz wyrzucic do studzienki aby juz nikt go nieznalazl!!!

Bardzo prosze o stosowanie sie do regulaminu forum i nie obrazanie uzytkownikow forum.
Tocha
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 00:08:12 am wysłana przez Tocha »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 19, 2012, 00:04:41 am »
Bardzo prosze o zakonczenie tej dyskusji. Wszelkie watpliwosci prosze wyjasniac na PW.

sonia

  • Gość
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 19, 2012, 07:04:38 am »
Wstaw kartofle- idz do szkoly i naucz sie kulturalnego zachowania :lanie:
Zamiast obrazac innych,idz lepiej wstawic te kartofle ,bo nie zdazysz ugotowac :mhihi

Offline tola83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 19, 2012, 07:29:55 am »
wstaw ziemniaki jeżeli uważasz że traktowanie zwierzaka jak domownika i troska o niego to fanatyzm to sorry żal poprostu.Póżniej takie osoby wyrzucają zwierzaki np. na śmietnik bo się zepsuł ( pamiętacie zapewne sprawę Misia) Dla mnie branie jakiegokolwiek zwierzęcia jest porównywalne z dzieckiem ( tak dokładnie, brrr powialo fanatyzmem :)) To co jedni nazywaja fanatyzmem drugi nazwie IQ. Jako istoty (teoretycznie) najbardzien inteligentne powinniśmy byc odpowiedzialni za swoje czyny i decyzje.Z dziecka też nigdy nie wiadomo co wyrośnie ale coż trzeba je kochac a nie oddawac jak zaczna się problemy wychowawcze. Może za dużo zostalo powiedziane na forum. Jeżeli Late ma takie podejście to zrobila co uważała za stosowne, lepsze to niż taka opieka "na siłę". Zwierzak też czuje jaki jest nastrój w domu, że coś jest nie tak. Z dwoja zlego dobrze że zdecydowala się go oddac bo w takim wypadku Klemensia ma zawsze szanse na kochający dom. A może Late następnym razem się bardziej zastanowi i przemysli swoja decyzję.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 19, 2012, 10:04:58 am »
Pisały dwie moderatorki aby tą dyskusje przenieść na priv i żadna z Was ich nie posłuchała i takie dyskusje na forum , właśnie tak się kończą czy to dla Was normalne ??  Każdy nowy który wchodzi w pierwszy lepszy temat tak właśnie może sobie pomyśleć o odstraszeniu już nie wspomnę .

Każdy inny post niż na temat tego wątku zostanie wykasowany i dostaniecie ostrzeżenie .
Może teraz wreszcie będzie spokój . 

Miłego dnia Kasiagio .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

wstaw ziemniaki

  • Gość
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 19, 2012, 12:14:10 pm »
zacznijmy od tego ze szkola ma uczyc a nie wychowywac, od tego sa rodzice, a wy fanatyczki pewnie o tym nie wiecie bo krolik jest najwazniejszy

Fanatyzm (lac. fanaticus - zagorzaly, szalony) – postawa oraz zjawisko spoleczne polegajace na slepej i bezkrytycznej wierze w slusznosc jakichs pogladow politycznych, religijnych lub spolecznych. Przejawem fanatyzmu jest skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych pogladow.
IQ-wartosc liczbowa testu psychometrycznego, ktorego celem jest pomiar inteligencji

co ma zachowanie do wartosci liczbowej?!? idz lepiej do szkoly!
i przede wszyztkim nie chcialabym byc twoim dzieckiem, napewno bylabym zazdrosna o krolika...

wracajac do fanatyzmu gdy czytam wypowiedz juty "ja sama zaczęłam już do pracy jeździć środkami MPK, gdyż nie stać mnie na benzynę, na którą muszę mieć, gdy trzeba pomóc bezdomnemu królikowi ..." widze dwie opcje albo jest klamca albo fanatyczka gdyz to nie jest normalne i logiczne zachowanie

Co do ludzkiej inteligencji, wlasnie ta cecha czyni go najbardziej paskudnego drapiezce, ktory wykorzystuje wszystko i wszystkich do swoich celow. Zwierzeta choduje zawsze w jakims celu, nawet jezeli jest do dla przyjemnosci i towarzystwa, jezeli cel nie jest osiagniety to balast sie wyrzuca i swiat przyrody swietnie sobie z tym radzi wprowadzajac termin taki jak selekcja naturalna...

chcialam zaadoptowac krolika ale jestem zazenowana wasza postawa, wciskacie ludziom chore kroliki i rownacie z ziemia jezeli jest inny od was, to jest dokladna slownikowa definicja tego terminu

zegnam!
Obrażanie innych użytkowników, niestosowanie się do zaleceń moderatorów.
Blacky
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 11:09:21 am wysłana przez Blacky »

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 19, 2012, 12:22:33 pm »
Kto pokocha piękną Klementynkę? Królinka potrzebuje cierpliwego i dobrego człowieka :)
Może właśnie Ty możesz ją adoptować lub chociaż przygarnąć do czasu adopcji? :)

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 19, 2012, 13:52:36 pm »
Klementynka ma zapewniony wspaniały domek tymczasowy,
może w nim bezpiecznie czekać na osobę, która ją pokocha i się nią zaopiekuje;

Klementynka czeka na swojego "ludzia" :)  !
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 19, 2012, 15:56:53 pm »
Klementynka na pewno znajdzie jeszcze kochający ją domek, na zawsze i pomimo wszystko.

Przy okazji dobrze, że część ludzi przez takie dyskusje uświadomi sobie, że królik to nie zabawka tylko żywe stworzenie, któremu trzeba zapewnić należytą opiekę, jak każdemu zwierzęciu. Nie uważam, że to przestraszy odpowiednich osób chcących zaadoptować z SPK królika - wręcz odwrotnie. Pozwoli wyłuskać tych najlepszych. Także trzeba być dobrej myśli :)

Tinaa

  • Gość
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 19, 2012, 18:08:06 pm »
Każdy nowy który wchodzi w pierwszy lepszy temat tak właśnie może sobie pomyśleć o odstraszeniu już nie wspomnę .
Zgadzam się z tym w 100, ba nawet 200 % . Cieszę się , że królinka ma zapewniony dt. Może ten dt będzie ds? :)

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 20, 2012, 08:08:10 am »
Klementynka od wczoraj, od ok. godziny 21, znajduje się już  w domu tymczasowym we Wrocławiu;
chciałam o tym napisać, tak jak obiecałam, gdy tylko wróciłam do domu, ale wczoraj nie udało mi się zalogować na forum (w godz. 22.30 - 01.40)
jeśli dziś wieczorem forum będzie funkcjonować, postaram się wrzucić skany wydruku leczenia Klementynki oraz wyniki badań
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 20, 2012, 08:28:22 am »
W takim razie czekam na zdjęcia pięknej Klementynki z nowego domku tymczasowego :)

sonia

  • Gość
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 20, 2012, 11:38:11 am »
Klementynka od wczoraj, od ok. godziny 21, znajduje się już  w domu tymczasowym we Wrocławiu;

 :hura: niesamowicie mnie to cieszy,kochane jestescie dziewczynki :onajego :roza:

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 20, 2012, 19:26:42 pm »
stan zdrowia Klementynki:
byłyśmu dziś z Klemą u lekarza;
wykonaliśmy kontrolne badanie krwi, ale o wynikach najpewniej dam znać dopiero w piątek, bo dopiero wówczas będę je mogła odebrać;
dziś malutka ważyła dumne 1670 gr , a po pobraniu krwi mocno nalegała na powrót do transporterka  :niegrzeczny

aby nie było niejasności dotyczących tego, co na chwilę obecną wiemy o zdrowiu Klemy, wstawiam poniżej skany wydruku wyników badań, oraz zleconych lekarstw z dni 7,8 i 9 marca 2012r.;
wyniki z dnia dzisiejszego, jak napisałam wyżej, postaram się wstawić w piątek;
nie ma mowy o chorych moczowodach, czy konieczności brania antybiotyków;
jak widać na skanach Klema ma "lekko podniesioną"  kreatyninę i mocznik
norma kreatyniny to 34-166 a Klema ma 169,5
norma mocznika to 2,1-8,4 a Klema ma 9,64
leczenie: 2x dziennie pół tabletki rubenalu ( http://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrowie1/preparaty_doustne/vetoquinol_rubenal_75_mg,p729073640 )
dopytałam lekarza, że najprawdopodobniej to właśnie rubenal wpływa na zwiększoną ilość wydalanego moczu;
przyjmując rubenal - zwierzątko powinno dużo pić, a Klementynka (grzeczna dziewczynka !) słucha się wskazań lekarskich i pije jak smok, a ..... leje jak strażak  :hahaha
po zakończeniu leczenia, bardzo chiałybyśmy Klemcię wysterylizować, gdyż samiczka w pełni sił a bez zabiegu, też mam prawo do instynktownych zachowań, czyli do znaczenia terenu;
wyleczenie Klemci i zabieg sterylizacji powinny znów przywrócić u panienki potrzebę utrzymywania czystości;
i tu mała(duża!) prośba: prosimy bardzo o wsparcie finansowe, o wpłaty z dopiskiem "na Klementynkę z Wrocławia";
aby na tę sterylkę nie zabrakło   :blaga:





Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 20, 2012, 19:31:46 pm »
juta jesteś złoty człowiek :bukiet :bukiet
Oby teraz już było tylko lepiej :) Trzymam mocno kciuki, aby malutka trafiła do domku pełnego miłości!  :heart
WO AMIGO

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 20, 2012, 20:08:44 pm »
Juta  :przytul:
I również trzymam kciuki, żeby królinka szybko znalazła kochający domek, w którym będzie szczęśliwie kicała przez całe swoje królicze życie :).

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 20, 2012, 20:22:53 pm »
Nie lepiej by było podać małej Furaginum ??
Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 20, 2012, 20:46:25 pm »
monika2415 ! przecież Klementynę lekarz leczy !
jestem przekonana, że wie co robi  :lol
 :niegrzeczny
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 20, 2012, 20:57:40 pm »
Furaginu nie podaje się przy niewydolności nerek- więc przy podwyższonej kretynie też nie ;)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Gorzów Wlkp.] Klementynka pilnie szuka kochającego domku!
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 20, 2012, 21:22:01 pm »
przyszłego właściciela nie informuje się o powiększonych moczowodach i osłabionych nerkach na które obecnie jest przeze mnie leczona Klementynka.
Tylko wg dokumentów od lekarza nerki i moczowody w USG są prawidłowe...

Klemcia nie korzysta w ogóle z kuwety, a sika tam gdzie popadnie. Zarówno w klatce jak i w pokojach gdzie ma ustawione zewnętrzne kuwety, które sprzątane są regularnie, załatwia się gdzie popadnie.
Niestety po tygodniu pobytu Klemcia zaczęła mi sikać poza klatką i kuwetą zewnętrzną. Rozumiem idzie wiosna, Klemcia nie jest sterylizowana, nowe miejsce. Jednak jej to nie mija.
Królik niesterylizowany ma potrzebę znaczyć teren. Ciekawe, że Klementyna zaczęła sikać poza kuwetę po tygodniu, a opiekunka oskarża DT o pisanie nieprawdy - pewnie królik brał udział w spisku i przez ten tydzień się maskował  :hm:

dowiedziałam się o osłabionych nerkach i codziennie daje jej antybiotyk. Niestety pogarsza się, nie stan zdrowia tylko to, że na przykład wczoraj Klementynka nie zrobiła ani razu do kuwety (ani wew. w klatce, ani zew.) tylko 4xdywan i na sofę. W kuwecie czuje swój zapach więc nie rozumiem dlaczego z niej nie korzysta. Sterylizacja była by możliwa dopiero po Świętach Wielkanocnych.
Królinka nie dostaje antybiotyku

Tak więc lekarz nie stwierdził żadnej choroby ani schorzenia. Problemem jest: "królik sika wszędzie" - co ciekawe, nawet w wywiadzie zaznaczono: "załatwiała się w kuwecie" oraz "lekko podniesiona kreatynina i mocznik"...

To jest ten poważnie chory królik ??
Sorry, to Miśka potrafiła krwią sikać i nic jej nie dolega po miesiącu żurawiny, a tu taka afera przez lekko podwyższone wyniki?
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...