Autor Wątek: Nie chce jeść granulatu.  (Przeczytany 5516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bonnie_blue

  • Gość
Nie chce jeść granulatu.
« dnia: Luty 22, 2006, 15:14:21 pm »
Jesli jest juz taki temat to przepraszam.
Postanowiłam przestawic krolika z mieszanki na granulat. Niestety Bobek tego granulatu nie chce jesc.
Macie jakies sposoby zeby zaczal jesc granulat??
Z góry dziekuję za wszelkie propozycje :)

Gosiek

  • Gość
Nie chce jeść granulatu.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2006, 15:20:30 pm »
A jaki granulat mu dajesz?
Wiesz mieszanki są o wiele smaczniejsze,słodsze niż granulat.Ja od początku dawałam granulat,ale zaczęłąm od Vitapolu.Dopiero później przerzuciłam Klopsa na Duo Cuni i też na początku niezbyt chętnie go jadł...a teraz tak wcina,że aż mu się uszy trzęsą (dosłownie :D ).Kóliki ogólnie sceptycznie podchodzą do nowych pokarmów i z reguły potrzebują trochę czasu,żeby sie przyzwyczaić do nowego smaku.Ale jak nie będzia miał rano wybór - granulat czy głodówka (tj samo sianko aż do obiadu), to wybierze granulat ;-) A jak dopiero jesteś na etapie mieszania karm, to dawaj po prostu mniej starej mieszanki,żeby króliczek się nią nie najadł.Zostaw też na dłużej miseczkę.Jak go żołądek przyciśnie,to wszystko ładnie wsunie  :)

bonnie_blue

  • Gość
Nie chce jeść granulatu.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2006, 06:35:39 am »
Dzieki za rade. Mam nadzieje, ze cos pomoze.
Bobuś ma granulat Alex (czytalam ze to jest jeden z najlepszych). Kupilabym mu inne gdyby nie to ze u mnie jest maly wybor  :?  i nie chce miec paru kilo granulatu ktorego Bobsztyl nie chce jesc  :roll:  Gdyby byly jakies probki to wtedy bym mogla sprawdzac ktory mu smakuje, ale niestety takich probek nie ma :( Dawalam juz granulat psu (zeby bobek zobaczyl jak mu smakuje) gdyby to moglo przyniesc jakies rezultaty to sama bym ten granulat wcinala. Mam nadzieje, ze wytrzymam w postanowieniu przetrzymania go  :)

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Nie chce jeść granulatu.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2006, 09:48:10 am »
:diabel: za pare dni pokocha nowy granulat  :diabel:
jak przestawiałam Nesie to strajkowała mi przez 2 tygodnie a potem już nie marudziła i wcinała aż jej się uszy trzęsły  :D
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Nie chce jeść granulatu.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2006, 13:36:28 pm »
Tylko pamiętaj o tym mieszaniu na początku - żeby nie podać mu gwałtownie nowego granulatu. Zawsze królikom wprowadza się nowości bardzo powoli. Poczytaj też tutaj.

bonnie_blue

  • Gość
Nie chce jeść granulatu.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2006, 21:54:45 pm »
W sumie to wprowadzam mu granulat 6 dzien wiec nie powinnam oczekiwac cudow (jestem strasznie niecierpliwa, bo wlasnie mi zaczela trawa kielkowac a nie chce rownoczesnie wprowadzac dwoch produktow). wiem, ze wszystko musi byc przeprowadzane stopniowo, szczegolnie, ze Bobus ma wrazliwe jelitka  :roll:
Glodny jest bidulek, bo od dwoch lat karmiony byl na zadanie  :oops:  a teraz sie skonczylo  :diabel:

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Nie chce jeść granulatu.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2006, 12:12:05 pm »
Na żadanie spokojnie możesz mu podawać siano (dokładanie często świeżego mobilizuje i zachęca króliki), suszone zioła, zioła zielone (nać pietruszki, koperek, inna zielenina którą zna, lub potem pozna) - to nie zaszkodzi :D

jOkO

  • Gość
Nie chce jeść granulatu.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2006, 19:09:57 pm »
Jeśli chodzi o granulat,mój królik miał już trzy w swoim żtyciu - Vitacraft,Duo Cuni i Vitapol.Vitacraft był mieszany z Vitapolem,aby mógł przejśc na ten pierwszy(w sklepie jadł Vitapol),ponieważ tak nam zalecono.Przez pewien czas jadł Vitacraft,potem coś mu nie pasowało i przeszedł na Vitapol(poza tym Vitapol jest 6 razy tańszy).Teraz natomiast chciałam ją przestawić na Duo Cuni,mieszam go z Vitapolem,ale ona go nie chce,więc zostanie zapewno Vitapol ;/ No ale nic - próbuj dalej z granulatem.Może więcej mieszanki pozzostawiaj na dnie niż na powierzchni? :)

bonnie_blue

  • Gość
Nie chce jeść granulatu.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2006, 18:34:11 pm »
Dzieki Waszym radom i konsekwencji odniosłam zwycięstwo  :brawo:
Bobek je juz granulat. Zaczal go jesc po ponad tygodniu "glodowki' tzn. dawalam mu karme+granulat w mniejszych ilosciach (oczywiscie sianko i woda caly czas dostepne). Karme zostawialam dwa razy dziennie przez pare godzin w klatce. Pomiedzy posilkami bylo troche natki pietruszki, koperku, lisci rzodkiewki. zadnych marcheweczek, jabluszek. Na poczatku zjadal tylko karme a zostawial granulat. Jadl sianko robiac glupi miny i prosil caly czas o  "dobre" zarelko (nawet sie awanturowal). Zamiast tego dostawal troszke zielonki i swieze sianko.W koncu zaczal wcinac granulat  :lol:
Dzieki za rady. Na diecie granulatowo-mieszankowej Bobus bedzie jeszcze przez okolo 2-3 tygodnie (nie chce dawac mu samego granulatu zbyt wczesnie, biorac pod uwage jego czeste biegunki [mowie o prawdziwych biegunkach :( , a nie o niezjedzonym kale nocnym]).
Jeszcze raz dziekuje Wam za rady :cmok: , bez tego pewnie bym sie od razu poddala  :roll: