Autor Wątek: Kto pokocha potarganą Drugą ?  (Przeczytany 7853 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Kto pokocha potarganą Drugą ?
« dnia: Październik 01, 2011, 14:51:10 pm »
Witam,

W środę trafiła do mnie królinka na dt.
Maleńka waży 1,4kg, chociaż nawet na tyle nie wygląda i jest prawdziwą miniaturką :)
Jej historia zaczęła się gdy ze sklepu kupiły ją dzieci. Potem się znudziła i została oddana dziadkom, którzy mieli króliki hodowlane. Niestety nie bardzo umieli się nią zająć i tak trafiła do SPK. Mniej więcej to było tak. Potem trafiła do Bośniaka, gdzie została doprowadzona do ładu, włącznie z poobcinaniem kołtunków. A następnie z Krakowa przyjechała do naszego dt.

Królinka nie boi się, cały czas ma uszy na sztorc, jest ostrożna, ale bardzo ciekawa. Widać że nie ma problemów z kontaktem z ludźmi, co do innych zwierząt ciężko mi na razie stwierdzić jak to jest. Były kłopoty z jedzeniem, ale szybko się skończyły, aktualnie wcina już granulat i powoli wprowadzam warzywka, żeby nie rozstroić żołądeczka. Siusia do kuwetki, z bobkami to jest różnie, bo moje króle odstąpiły jej piętro w swoim domku, więc na razie wali trochę gdzie popadnie, myślę że to przez zapach innych królików. Wiekowo podejrzewam że nie ukończyła 2 roku, ale za to jest spokojna, hormony jej nie buzują tak jak mojej Szazie, także nie ma z nią problemów. Jak przychodzę do niej to z zaciekawieniem podbiega, powącha i daje się pogłaskać. Na razie ma szlaban na wychodzenie poza domek, czekamy aż przywyknie do nowego miejsca, a potem zaczniemy zapoznawanie z terenem i współlokatorami.

Królinka ma na imę Mała, ale ponieważ i ja mam swoją Małą to nazywam ją Druga :)
Ma tendencję do plątania się sierści, nie jakoś bardzo ale raz na jakiś czas widzę że trzeba przeczesać. Na razie czeszemy tylko grzywę, bo na dupce sierść ma obciętą, ale jak już odrośnie na pewno będzie śliczna  :bunny:

Przesyłam parę zdjęć i zachęcam do adopcji :)





















NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Kto pokocha potarganą Drugą ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2011, 16:52:16 pm »
śliczna,wyglada jak nasz rudzielec..napewno szybko znajdzie domek
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Kto pokocha potarganą Drugą ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2011, 16:44:13 pm »
O i jest ruda piękność. Ma niesamowite oczy: śliczne duże, czarne węgliki.
Rice_cookie dzięki za przejęcie królinki.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Kto pokocha potarganą Drugą ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2011, 10:08:57 am »
Królinka je już wszystko, bez wyjątków, granulacik, warzywka jakie tylko się jej da. Przeniosłam ją do klatki, ponieważ z pięterka w domku nie miała szansy nigdzie sobie wyjść, a już trochę się oswoiła. Na razie jednak nie ma opcji żeby wyszła, klatka właściwie stoi otwarta cały czas, a jej ogóle nie interesują przechadzki. Postaram się coś wykombinować. Ale jeżeli była trzymana non stop w zamknięciu, to może nie wie jak to jest pobrykać. Niedługo wrzucę jakieś foto :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kto pokocha potarganą Drugą ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2011, 19:41:51 pm »
Jest już jeden uszak do adopcji, który nie chce wychodzić poza klatkę, bo po prostu się boi. Mam nadzieję, że u Drugiej to tylko kwestia przyzwyczajenia, ewentualnie nieśmiałości. ;)
Trzymam kciuki za szybkie znalezienie domku stałego. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Kto pokocha potarganą Drugą ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2011, 14:09:02 pm »
Zamieszczam parę starych i parę nowych zdjęć.
Jak już pisałam Druga je wszystko co podleci, warzywek staram się dawać nie dużo, chociaż lubi, ale przy większych ilościach strasznie jej się kupy marzą :( Granulatu je sporo i to na raz. Nie dawkuje sobie jedzenia, tak jakby się bała że jej ktoś zabierze. Ale myślę że z czasem jej to minie, przynajmniej moim królikom mijało. Także dostaje papu codziennie o tej samej porze, jak i reszta towarzystwa, zjada i resztę dnia ciągnie na sianku. Więcej granulatu nie dostanie choćby robiła maślane oczy. I tak je sporo jak na takiego małego króliczka. Mam nadzieję że żołądeczek jej przywyknie do warzywek i dzięki temu będzie można granulat ograniczyć.
Biegać dużo nie biega, co jest głównie moją winą, bo październik jest dla mnie przeładowanym miesiącem. Ale zauważyłam że jeżeli ma otwarte drzwiczki klatki to nie koniecznie ma chęć wychodzić, ale jak na przykład jej sprzątam i zdejmuję całą górę klatki, to zaraz czmycha na zewnątrz i zwiedza :)
Przestawiłam ją także z poidełka na miseczkę, bo żal mi jej było. W ogóle nie miała cierpliwości do picia z poidełka.
Szaza jej już nie odwiedza, bo nie przychodzi do tego pokoju w którym stoi jej klatka. Przychodzi do niej Feluś, ale już mniej się nią interesuje, niż wcześniej. Wcześniej robił kupki, siusiał koło jej klatki, a teraz przyjdzie, i przez szczebelki chwile się popróbują pogryźć i podrapać, po czym Felczysław odchodzi. Myślę że on po prostu sprawdza czy może jednak się nic nie zmieniło i czy nie będzie jego dziewczyną :) już trzecią :)



Podczas sprzątania Druga dopasowuje się do narożnika :)


Z koleżanką Szazą :)


I ktoś mówił że ja nie jem ?






NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Kto pokocha potarganą Drugą ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2011, 14:19:45 pm »
Uroczy króliczek  :doping:
Domku gdzie jesteś?

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Kto pokocha potarganą Drugą ?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2011, 14:17:50 pm »
No i domku jesteś :)
Wczoraj odebrała Małą nowa właścicielka :) Obydwu życzę cudnych razem spędzonych chwil :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: Kto pokocha potarganą Drugą ?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2011, 14:21:15 pm »
Swietna wiadomosc :brawo:
Wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia!

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Kto pokocha potarganą Drugą ?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2011, 14:46:38 pm »
Już są cudne:):):) nie spodziewałam się, że tak szybko się zaaklimatyzuje <jupi> Dziękujemy <uścisk>

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Kto pokocha potarganą Drugą ?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2011, 17:41:12 pm »
WOW no to świetna wiadomość.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kto pokocha potarganą Drugą ?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2011, 16:18:44 pm »
Wspaniala wiadomosc :) Zamykam watek.