Autor Wątek: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.  (Przeczytany 61954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 04, 2011, 21:12:57 pm »
To super Herbatko  :przytul
Strasznie żal mi maluszka i Sylwi też, bo wiem jak jest ciężko z chorym króliczkiem.

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 04, 2011, 21:18:14 pm »
Osobiście polecam Bio-Lapis for Rabbits (do kupienia na allegro w łódzkiej hurtowni). Z moim Mefistem uczynił cuda.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 04, 2011, 22:54:05 pm »
Izak tak burczy mu.
Właśnie stoczyliśmy kolejną bitwę ze strzykawką . Po karmieniu Tolus poszedł do kąta i kopał w zwirku ze złści. Ma slicznie umytą dupkę a konkretnie chodzi mi woadomo o co,a to znaczy,że daje rade sie umyc,teraz wlaśnie pucuje pyszczek obema łapkami,czego wczesniej nie umiał zrobic :) 
No to ja idę myć i sprzątać kickom.
SylwiaG

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 04, 2011, 23:18:36 pm »
Super,że są dobre wieści.Trzymamy kciuki.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 04, 2011, 23:19:56 pm »
Z której strony maca się brzuszek ?? Przy usłyzeniu burczenia postanowiląm sprawdzic, z prawej strony jest miękki ale z lewej jakby bardzo twarda kula tam była ... ??  Czy moze zle oglądam ?????
SylwiaG

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 04, 2011, 23:36:29 pm »
Może wyczułaś wątrobę,nie martw się tym.Ja macam kilka cm od żeber w dół i po bokach.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 04, 2011, 23:39:22 pm »
tak od razu pod żeberkami takie twarde duze - ale nigdy tego nie czułam wczesniej-czyzby piwiekszona byla ??

Oj biedny mój tolcio ... Niby jest ok ,tzn lepiej,ale jak sie myje to potrafi sie wywalić łapkami do góry,walczy za 3 sek.wstaje i dalej robi swoje ...
SylwiaG

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 04, 2011, 23:52:27 pm »
Tak,to wątroba,przy e.cuniculi może być powiększona,ale nie zadręczaj się.Wiem,łatwo tak pisać,ale sama przez to przechodziłam i wiem,jak ci ciężko.Bardzo mu pomagasz i to jest ważne.A wątrobę wyczuwam też,jak masuję brzuszek moim,odpukać,zdrowym.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 05, 2011, 00:56:58 am »
"Dotarłam do info, że lactobacillus nie wchodzi w skład naturalnej flory bakteryjnej jelit królika, lakcid zawiera szczep lactobacillus rhamnosus, no ale skoro bakterii tej wogóle nie ma, nie ma już znaczenia jaki szczep. Głównie te dane namotały mi w głowie i zaczęłam się zastanawiać nad sensem podawania tego probiotyku...." Takie cos wyczytałam  szukajac info o Bio lapis
SylwiaG

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 05, 2011, 09:10:15 am »
Lakcid nie wchłania się z przewodu pokarmowego i określona ilość bakterii cały czas jest w jelitach. Nie ma sensu podawać 2 czy 3 Lakcidów. RodiCare jest bardzo dobrą karmą ale jak ja dawałam ten preparat to moje króliki miały rozrzedzone kupy. Do tego antybiotyk i Fenbendazol w paście (żelu). Herbata ma rację - brzusio jest rujnowany przez te leki. Jak Sylwia odstawi leki to kupy Tolka  się polepszą.


Sylwia tymi informacjami o lactobacillus się nie denerwuj. Ta bakteria jest związana ściśle z procesem trawienia mleka przez młode króliki. Faktycznie u dorosłych królików jej nie ma, ale Lakcid działa jako "zastępcza flora bakteryjna jelit".
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2011, 09:15:37 am wysłana przez zgaga14 »



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 05, 2011, 19:53:55 pm »
Tolusiowi pokroiłam marchewke na małe kawałeczki i je :) jupi A rzadkich kup juz nie robi,robi tera ztakie dziwne,jedna wieksza i reszta malenkie bobunki,pare sztuk
SylwiaG

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 05, 2011, 19:58:46 pm »
Czyli sie poprawia  :brawo:  :przytul:

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 05, 2011, 20:14:41 pm »
Musi być dobrze :przytul
Moc głasków dla Was przesyłamy :przytul



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 05, 2011, 20:51:20 pm »
Trzymamy mocno kciuki, żeby króliś wyzdrowiał. Wiem jak ciężko na sercu jest gdy kochane uszy chorują. Trzeba być dobrej myśli

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 05, 2011, 21:10:26 pm »
Cieszymy się,że jest już lepiej.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 05, 2011, 22:49:26 pm »
hm zapeszylam pojawiły się 2 rzadkie kupy .... no.. jutro idziemy na badanie Usg-z uwagi na pwiekszoną watrobę i badanie kupki-w kier.kokcydii ..

Nie wiem komu dziękować ,ale jesli Ten ktoś to czyta to dziękuję z calego serca za ten gest :)
SylwiaG

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 05, 2011, 22:58:33 pm »
Może to po tej marchewce ?? :(
Ja nadal trzymam kciuki !!  :przytul:

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 05, 2011, 23:19:19 pm »
wlasciwie to patrzalam na zdj wnetrznosci królila i on watrobe to chyba nma po swojej prawej  nie ?? A po lewej zoladek pod zebrami ?? Bo Tolus ma powiekszone po swojej lewej ...
SylwiaG

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 06, 2011, 01:14:24 am »
Czy mam bobki zbieraz 3 dni?? Czy obojetnie jaki bobek 1 lepszy zobacze zapakowac i wio ?
SylwiaG

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: CHory chwiejący się Toluś - proszę o inormacje.
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 06, 2011, 10:05:08 am »
Zbierz bobki ile się da jednorazowo z tego samego dnia . Jeśli są kokcydia to będą. Tak samo z nicieniami. Jeśli się nie mylę to w Katowicach jest Laboratorium Czystości Weterynaryjnej . Normalna lecznica  da wynik wiarygodny w ilus tam %, a takie labortatorium w 100%. Ja posylałam do BYdgoszczy, płaciłam 10 zł , które wkładałam do koperty razem z materiałem do badania. Miałam wynik wiarygodny. Posyłałam także do Zielonej Góry do wet. Anny Ryś. Myślę ,ze najpierw ze względu na czas  , zrób badanie  w pobliżu,a gdyby coś się nie zgadzało wtedy trzeba by bylo pomyśleć o innym  . Zastanawiam sie jak rozróżniać należy strony królika i trzeba by było  ustalić.  Ja w pracy zawodowej posługuję się ustalonym sposobem , jeśli patrzę na urządzenie mając go przed soba to  to co jest po mojej lewej stronie jest lewa strona urzadzenia . Tak samo patrząc na królika na jego pysia ,mając go skierowanego do mnie czyli jak patrzę na jego nochalek ,to moja lewa  strona jest jego lewa stroną . Reasumując watroba królika jest po lewej stronie. Więc jeśli czujesz powiększenie po lewej stronie to jest to na pewno wątroba. Jest to ważne , moja Basia miała guza na watrobie i miała  ja powiększoną , twardą , jak duże  jajko kurze . Wcześniej długo leczyli mi królika z powodu biegunki ( nieustannej) ,  nikt nie wpadł na pomysł( niestety ja także nie) ,żeby zbadac bobki . Dlatego uważam ,ze jest to ważne.


Zbierałam bobki pzrez tzry dni , po leczeniu nicieni . Chodzilo o to ,że ,,wysyp" nicieni  następuje cyklicznie. Jeżeli  podalam fenbendazol   to mogły wytruc się dorosłe osobniki , ale pozostaja jeszcze jaja i z nich mogły wykluc sie nowe pasożyty. Nie chcialam podawac jeszcze raz lekarstwa  bez podstawy. Jednakże wet uświadomił mi ,ze fenbendazol nie wchlania sie z przewodu pokarmowego , nie szkodzi krolikowi , działa tylko na pasożyty i podaje   królikom cyklicznie . Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2011, 10:10:02 am wysłana przez dori »