Autor Wątek: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?  (Przeczytany 6905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« dnia: Styczeń 07, 2012, 23:07:54 pm »
Zaczynam się zastanawiać, czy to, że Bobek nie wskakuje np. na kanapę itp jest normalne? :nie_wiem Często widzę Wasze króliki, na kanapie, łóżku, i w innych miejscach nad ziemią, a mój Bobek porusza się hmm..tylko w poziomie. :hm: Normalnie kica po pokoju, przeskakuje jeśli na drodze jest jakaś przeszkoda, np moja torebka itp, ale nigdy nie wskoczył nigdzie wyżej. Jedynie na kartonowe pudełko pare razy mu się zdarzyło, ale przecież kurcze, na kanapie też miałby fajnie. I teraz się zastanawiam, czy Wasze króliki same gdzieś wskakuje czy Wy je sadzacie? Czasem piszecie, że król Wam wskakuje do łóżka i Was budzi i takie tam, ja też bym tak cchiała :mhihi
Bo jak np widziałam filmik z Capuchino, to on nieźle kicał i wskakiwał to tu to tam..
[/url]

Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:12:51 pm »
u nas Pinezka ma chyba lęk wysokości - nie wskakuje nigdzie oprócz swojego domku, położona na kanapie truchleje... Natomiast Rufus, który jest u nas na DT wskakuje wszędzie z uporem maniaka ;) Także to zależy od króla :D

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:43:38 pm »
Ok, uspokoiłaś mnie:)
[/url]

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2012, 11:08:19 am »
mozliwe ze Twoj uszak sie boi wyzszych miejsc i faktycznie najlepiej sie czuje na podlodze. u nas Groszek sam wszedzie wskakuje. im wyzej i bardziej pancia wkurzona, tym lepiej.

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2012, 13:38:54 pm »
Czasem piszecie, że król Wam wskakuje do łóżka i Was budzi i takie tam, ja też bym tak cchiała

hahahah człowiek to przewrotna istota :D większość właścicielek zasikanych i pogryzionych łóżek, książek i innych rzeczy "stolikowych" powiedziałoby chyba odwrotnie... :)
Życie jest piękne... pomimo wszystko

kateryna

  • Gość
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2012, 13:45:52 pm »
Hehe a u nas Henia wskakuje gdzie popadnie, nawet raz udało jej się wskoczyć na szafkę (ok. 120cm wysokości :D) - oczywiście najpierw wskakiwała po innych meblach żeby się tam dostać. A Hibiskus cóż... na razie się ostrożnie kica po podłodze i przerażają go wysokości :)

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2012, 15:32:19 pm »
 nika73- ale mój Bobek należy do króliczków co to załatwiają się tylko do kuwetki a gryzie tylko swój kocyk, nawet jak masa moich ciuchów lezy w zasięgu jego ryjka:P a chciałabym żeby mnie taki puchaty przytulasek rano obudził :D
no, widocznie jest tak jak mówicie, każdy uszak lubi co innego:)
[/url]

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:13:45 pm »
Annawanna, mój dziadek mi opowiada, że króliki hodowlane można było trzymać na półkach i nie zeskakiwały, nie potrzeba było siatki czy drzwiczek. Więc to chyba właściciele tych małych "kozic", m.in. ja, powinni uznać, że ich króliczki nie są zupełnie normalne :D

A tak na poważnie, to u mnie wszystkie króliki się pchają na górę i właśnie im wyżej, tym lepiej. Ale są też upodobania osobnicze - np. Bizu lubi ogolenie wskakiwać wysoko, Miśka wspinać się po coś, a Jasiul gramolić się na ramię człowiekowi. Tylko, że u Miśki i Bizu te upodobania było widać jeszcze w okresie dziecięcym - gdzie inni chodzili po podłodze, Bizul siedziała 50 cm nad ziemią ;) Ja szukałam w akademiku Miśki pod stołem, a ta w tym czasie wsuwała moje pomarańcze siedząc na nim :P
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:44:14 pm »
haha to dobre :D Jeszcze Ty to Eni masz taką małą bandę, to można zaobserwować jak różne są króliki, super:)
[/url]

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:10:49 am »
Dobra odwołuję pytanie. Wczoraj Bobek zajarzył, że można wskakiwać na kanapę i na łóżko. Dzięki temu miałam skaczącą po moich nogacg pobudkę o 4 rano i co chwila mam królika na łóżku kopiącego w kołdrze... i_am_smiling

Już chyba wolałam żyć w błogiej nieświadomości jak to jest kiedy król żyje tylko na podłodze, a nie zastanawiać się kiedy nastąpi siknięcie na pościel :crazy:
[/url]

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:21:59 am »
Jak to mówią - uważaj, czego sobie życzysz, bo marzenia czasem się spełniają  :diabelek

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:34:30 am »
Oj taaak, moje się spełniło, nie sądziłam że będę tego żałować :D
[/url]

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:56:56 am »
Zaczynam się zastanawiać, czy to, że Bobek nie wskakuje np. na kanapę itp jest normalne?  Często widzę Wasze króliki, na kanapie, łóżku, i w innych miejscach nad ziemią, a mój Bobek porusza się hmm..tylko w poziomie.
Normalne. Emil nie wskakuje. Ma zakaz. Poza tym mam wrażenie, że mu się już zupełnie nie chce - woli partery, miejsca pod szafą, między szafkami, ale on zawsze był taki bardziej "tunelowy" (:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2012, 12:03:24 pm »
Ja też mam jedną kozicę wysokogórską - Troll najbardziej lubi oglądać świat z wysokości oparcia kanapy -  i jednego krecika, co by tylko pod kanapą siedział i przekopywał kocyk - Mierzwiaka.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2012, 12:38:36 pm »
hehehe widać co król to inne zainteresowania :D
[/url]

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2012, 13:57:38 pm »
mój poprzedni królas z DT - Bee wskakiwał wszędzie na łóżko na parapet wszędzie po prostu. Teraz mam Sokolego i on jak cos mu stoi na przeszkodzie to przeskoczy i wskoczy. Ale na łóżko też nie chce ani na fotel. Myślę że to kwestia charaketru lęków itd. Ja go na siłe nie póbuje przełamać i kłąść na kanapę, może musi się przełamać.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kica, biega, ale nie wskakuje- czy to normalne?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2012, 14:56:01 pm »
Nie kazdy uszak musi wszedzie wskakiwac. A jak twój nie wskakuje na lozko to tylko się cieszyc, przynajmniej nie bedzie problemu z obsikana posciela ;)

Obserwuj go. Jeśli nie ma problemu ze wskakiwaniem w inne miejsca, kica prawidlowo itd. To jest wszystko w porzadku.