Autor Wątek: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!  (Przeczytany 11728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« dnia: Grudzień 01, 2010, 23:04:53 pm »
Być może ktoś z Was to czytał albo oglądał film animowany na podstawie tej powieści. Jeśli nie to gorąco zachęcam do przeczytania! "Wodnikowe Wzgórze" dostałam od mamy, kiedy byłam w podstawówce. Teraz czytam tę powieść czwarty raz i nadal mnie zachwyca :)

"Wodnikowe Wzgórze" Richarda Adamsa jest dość niezwykłe, bo nie jest to ani książka przyrodnicza ani bajka dla dzieci. Szczerze mówiąć trudno mi ją jakoś sklasyfikować. Autor opowiada o grupie dzikich królików zmuszonych opuścić swoją królikarnię, które po wyczerpującej wędrówce i "króliczych przygodach" docierają na tytułowe Wodnikowe Wzgórze. To jednak nie koniec historii, ale jak to się dalej potoczy nie będę zdradzać. Ciekawe w tej powieści jest to, że króliki to nie "ludzcy" bohaterowie występujący pod postaciamu zwierząt. Autor opisał autentyczne zwierzęce potrzeby, takie jak potrzeba rozmnażania się, która jest ważnym aspektm powieści. Króliki z Wodnikowego Wzgórza mają również swój język, kulturę, poezję czy mitologię a nawet wierzenia religijne. Szczerze polecam tę powieść  :krolik

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2010, 04:03:03 am »
Ja to sobie poczytuję od pewnego czasu :) Mamy tę książkę w naszej kroliczej bibliotece w Warszawie - można zamówic sobie do wypozyczenia - szczególy o bibliotece www.bibliotekaprawzwierzat.pl

O ile pamietam, mamy chyba tez drugą częśc tej powiesci oraz jej wydanie w języku angielskim, mamy też i film na niej oparty.

Tutaj fragment filmu. Ten film zrobił na mnie ogromne wrażenie. W wypozyczalniach mozna go znalezc pod tytulem "Wzgórze królików".

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xZcHLpjiEdw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=xZcHLpjiEdw</a>

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2010, 08:33:47 am »
Piękna książka! Klasyka literatury fantasy i bodajże lektura w amerykańskiej szkole. Zaczytywałam się w niej jak byłam nastolatką :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:37:57 am »
Oho, wpisałam w wyszukiwarkę i nie wyskoczył mi ten temat. Ups!

Co do książki, do tej pory się nią zaczytuję, co jakiś czas do niej wracam :)

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2010, 13:33:08 pm »
Ja tez czytalam i tak mi sie podoba, że kilka razy wrocilam do niej. Pierwszy raz przeczytana 3 razy pod rząd

Offline czarnaskrzynka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Chrupuś vel Czaki, Kofi
  • Za TM: Mizia vel Cykoria [*]
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2011, 12:38:31 pm »
Książka jest fantastyczna i gorąco polecam ją wszystkim. Niesamowicie wzruszająca i trzymająca w napięciu :) Zostały napisane też "Opowieści z Wodnikowego Wzgórza" czyli nic innego jak niezwykłe historie El- Ahrery i jego kumpla Rabsztoka :)








Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2011, 21:09:45 pm »
"Opowieści z Wodnikowego Wzgórza" nabyłam z niemałym trudem. Polowałam na to długo, w końcu dorwałam na Allegro, za (moim zdaniem) nieco wygórowaną cenę.

Offline RAL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2011, 05:38:34 am »
Powstał swego czasu zespół inspirowany tą książką:

http://www.myspace.com/fallofefrafa
Cytuj
FALL OF EFRAFA (2005 - 2009) was an atmospheric post hardcore band influenced by the mythological and political overtones in the book "Watership Down" by Richard Adams. A concept project, a trilogy of records known collectively as "The Warren Of Snares" - Owsla, Elil and Inlé. The narrative follows an iron age society oppressed by a theocratic rule, dying at the hands of ignorant ideology, their struggle to overcome both physical and mental hardship and to strike out against the ultimate enemy, the encroachment of man.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2011, 15:31:30 pm »
A ja wchodzę dziś do antykwariatu z koleżanką, zupełnie przypadkiem, bardziej dla towarzystwa, rzuciłam tylko okiem na półkę i od razu to zobaczyłam: Wodnikowe wzgórze! Za 8zł, piękne wydanie, książka prawie jak nowa. Jutro zabieram się do czytania:)
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Alexandra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2011, 21:49:54 pm »
Pamiętam tę kreskówkę, ale nie wiedziałam, że jest jeszcze książka. Hmm.. pamiętam, że ta kreskówka była utrzymana w klimatach "Zwierząt z Zielonego Lasu". Jeszcze jedna sprawa, ale czy w jednym z odcinków te króliki czasami nie wychowywały jastrzębia?  :icon_eek

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2011, 16:05:30 pm »
haha, zdobylam ksiazke na allegro!!! walczylam jak lew i mam. w ksiegarniach nie do zdobycia bo ponoc naklad wyczerpany niestety

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2011, 00:44:30 am »
gratulacje lwico i miłej lektury. ja czytałam co prawda dawno, ale od dzieciństwa już kilka razy - obok "Dzieci z Bullerbyn" to chyba najczęściej czytana przeze mnie książka.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2011, 15:04:10 pm »
Juz ja znam na pamiec ale bardzo chcialam miec " na wlasnosc"

Offline RAL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Wodnikowe Wzgórze-powieść o królikach!
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2011, 14:16:07 pm »
Autor "Wodnikowego Wzgórza" - Richard Adams - został namówiony przez brytyjską Vivę! do przyłączenia się do protestów przeciwko dwóm fermom intensywnej hodowli królików e Nottinghamshire. Planowane fermy w Granby i East Bridgford mają docelowo pomieścić po 1100 królików, które będą przebywać zamknięciu i zostaną wysyłane na rzeź w 12 tygodniu życia. Organizacje prozwierzęce obawiają się, że jest to przy okazji próba obejścia zakazu produkcji futra, który obowiązuje w Anglii. Hodowle zwierząt futerkowych są tam nielegalne, ale właściciele ferm królików mogą próbować sprzedawać ten produkt tłumacząc się tym, że jest to produkt uboczny produkcji mięsa.

Info po angielsku jest tutaj:
http://www.viva.org.uk/mediareleases/display.php?articlepid=251