Autor Wątek: Starachowickie króliki z mini-zoo  (Przeczytany 33260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Starachowickie króliki z mini-zoo
« dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:49:21 pm »
Królików jest około 15 w tym matka z 5-tką młodych. Prosimy chociaż o DT, sytuacja jest bardzo pilna, bo idzie zima, stopniowo robi się zimno, a maluchy, które siłą rzeczy muszą tam na razie zostać mieszkają w betonowych otwartych na wiatr i deszcz itd klatkach, najpilniej poszukujemy DT dla matki z małymi, na razie królami zajmuje się STOZ, prosimy o pomoc, dla tych króli ważny jest każdy dzień.


Tu jest ta uśpiona


oto mamusia:










następnym razem postaramy się sfotografować wszystkie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2011, 21:31:08 pm wysłana przez Jltt »

Kasieek23

  • Gość
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2011, 20:33:47 pm »
Co to za krolaski,a jakie warunki,to jakas wieksza rasa tak? bo cieszko wyczuc

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2011, 21:36:46 pm »
to są zwykłe domowe miniaturki, na moje oko jak je dobrze odżywić itd, to będą ważyły koło 2kg, warunki mają nienajlepsze, żyją w betonowych klatkach, jak widać na zdjęciach jest nienajczyściej, a do jedzenia tylko siano, niezbyt świeże i ospa (taka karma z otrebów), więcej informacji jest tutaj:  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12624.0
pochodzą z mini-zoo w miejscowości niedaleko Starachowic

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2011, 09:11:42 am »
A czy jest szansa, że na wiosnę w tym mini zoo nie pojawią się nowe króliki?
Bo rozumiem, że to zoo działa jakiś czas, że króle nie są tam od wczoraj...
Bo my zabierzemy jedne króliki, a może oni po zimie wezmą/kupią kolejne :((((

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2011, 09:55:17 am »
http://www.national-geographic.pl/foto/fotografia/fotografia-e607896874/
To link do galerii National Geographic z ubiegłego roku. Widac króliki różnych maści i wielkości. Maja dowiedziała sie ,ze te zwierzęta  , parke przyniesiono i pewnie się rozmnozyły . Potem dobra dusza doniosła inne , niepotrzebne . Ludzie przynosili zwierzeta ,także dzikie np ostronosa . Na terenie biegaja takze bezdomne psy i koty , ktos je musiał tam przynieśc. Dzikie zwierzęta są nadwyżką z innych zoo to takze wiem od Maji. Ten obiekt ma  status zoo edukacyjnego i podlega pod inne przepisy. Dlatego zabranie badź nakazanie im  czegokolwiek jest niemożliwe , tylko na zasadzie dobrowolności i chęci współpracy  ze strony właściciela mini zoo. Piszę o tym głównie dlatego ,żeby  podkreślic  ogromna role oraz talent dyplomatyczny Maji , która wymogła jakiekolwiek ustępstwa ze strony  Księdza kustosza ,że zgodził się na cokolwiek . Oczywiście nie mogło byc mowy o sterylizacji czy kastracji . To absolutnie nie wchodziło w grę. Maja musiała trafic na dobry humor księdza ,że jej się udało zdziałac tak dużo , a mógł powiedziec ,,prosze się wynieśc" Niemałe znaczenie miał fakt ,ze reprezentuje ŚTOPZ i miała się czym okazac , była  partnerem do dyskusji, np. ja  gdybym poszla pewnie by mnie olali. Inaczej mówiąc Maja ma wielką wrażliwośc i serducho dla zwierząt i mam nadzieję ,że jak pozna króliki , zobczy jakimi wspaniałymi sa zwierzętami to się zakróliczy tak samo jak ja i inni.

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2011, 10:25:36 am »
Brawo dla MAI :brawo:  :bukiet
A swoją drogą, co to za zoo EDUKACYJNE??? :(((
Jak to podlegają innym prawom? Złe traktowanie zwierząt - to złe traktowanie zwierząt :( Policja nie mogłaby wkroczyć, jak to było w innych przypadkach?
Ja wiem, ze żyjemy w KATOLICKIM KRAJU i księża robią, co chcą za ogólnym przyzwoleniem większości obywateli i władz, ale bez przesady, prawo polskie ich też dotyczy  :nunu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2011, 10:32:31 am wysłana przez Szaraczek »

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2011, 10:43:26 am »
Ja wiem, ze żyjemy w KATOLICKIM KRAJU i księża robią, co chcą za ogólnym przyzwoleniem większości obywateli i władz, ale bez przesady, prawo polskie ich też dotyczy  :nunu
Może bez takich wycieczek, co? bo to mnie np obraża.

A poza tym wciąż piszecie o opinii jednej czy nawet dwóch osób jak o poglądach Kościoła, co też jest wprowadzeniem w błąd i na dobrą sprawę sianiem plotek o KK, a nie wiedzą na ten temat. Ja słyszałam od nauczycielki, że kastracja jest szkodliwa, ale nie wypisuję, że cała szkoła tak uważa - nie tworzę generalizacji.

A jeśli prawo było łamane, to owszem należy powiadomić policję i oficjalnie interweniować - ale może po prostu zwierzęta miały warunki króli hodowlanych i nie ma się do czego przyczepić? Jak dla mnie to wypuszczone na łąkę miałyby pewnie gorzej, więc chociaż tak (przy zupełnej głupocie w kwestiach rozrodu, bo nikt nie dopilnował) sobie żyły (bo weta ponoć miały, jedzenie i schronienie też i nie ma ich kilkadziesiąt, jak wcześniej pisałyście, a naście).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2011, 10:48:14 am »
Ja wiem, ze żyjemy w KATOLICKIM KRAJU i księża robią, co chcą za ogólnym przyzwoleniem większości obywateli i władz, ale bez przesady, prawo polskie ich też dotyczy  :nunu
Może bez takich wycieczek, co? bo to mnie np obraża.


i mnie... Brawo, Eni!

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2011, 11:02:17 am »
Ja własnie jestem KATOLICZKĄ i mnie też to obraża :(
PS skoro miały dobrze to po co je zabierać?
Ja nie pisałam, że jest ich kilkadziesiąt :) Poza tym ja występuje jako JA - jedna osoba, więc nie rozumiem, co oznacza "wciąż piszecie", "wprowadzacie w błąd" itd, to chyba nie do mnie :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2011, 11:06:06 am wysłana przez Szaraczek »

sonia

  • Gość
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2011, 11:51:31 am »
a wiem, ze żyjemy w KATOLICKIM KRAJU i księża robią, co chcą za ogólnym przyzwoleniem większości obywateli i władz, ale bez przesady, prawo polskie ich też dotyczy  nunu

A mnie to nie obraza,bo taka jest prawda .

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2011, 11:54:28 am »
A wiec Ciebie nie, Soniu, ale są na forum też inni. I każdemu należy się szacunek

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:06:09 pm »
Ja też widzę co robią księża i też czuję się podle. Ale taka jest prawda - są księża z przypadku i z powołania....
Dyskusja nie jest na temat.... i proszę ją skończyć.




Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:09:44 pm »
Co do królików, to Majaa dostała zapewnienie , że więcej ich tam trzymać nie będą i jak pisała dori wszystkie z nich najprawdopodobniej przynieśli ludzie

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:10:20 pm »
Już w poprzednim temacie pisałam, żeby sprawy Kościoła zostawić w spokoju - naprawdę nie rozumiem po co to tutaj roztrząsacie. Co to ma do rzeczy kto jakie ma poglądy na ten temat - skupmy się teraz na pomocy tym królikom a swoje siły zaangażujcie w poszukiwanie domów stałych i tymczasowych.

Proszę już nic więcej na temat Kościoła w tym temacie nie pisać.

Offline Saphe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:24:28 pm »
Ale prawda jest taka, że w obiektach tego typu powinna być zatrudniona osoba posiadająca odpowiednią wiedzę do opieki nad zwierzętami. Ona powinna koordynować opieką nad całym inwentarzem. Dbać o odpowiednie warunki mieszkaniowe dla zwierząt, właściwą dietę, mieć pod ręką zaufanego lekarza weterynarii. Ja nie mówię, że to ona by miała wykonywać całą pracę bo zazwyczaj są do tego ludzie ale właśnie, żeby nimi umiejętnie kierowała i nie dopuszczała do zaniedbań. Ksiądz owszem może być głównym zarządzającym całym obiektem ale sprawę opieki nad zwierzętami powinien powierzyć komuś o większych kompetencjach. Bo to mini zoo nie jest jedynym gdzie zwierzęta cierpią z powodu niewystarczającej wiedzy osób, które się mają nimi zajmować.
Proszę bardzo, inne mini zoo znajdujące się pod opieką księdza :


Moim zdaniem częściowo dzieje się tak bo brakuje osoby, która by powiedziała: tak nie może być, zwierzęta potrzebują innych warunków i musimy to proszę księdza zrobić. I dobrze aby takie kwestie były prawnie regulowane. Bo czasem nawet jeśli ktoś ma dobre chęci to może się okazać niewystarczające.

Pomoże się królikom z jednego mini zoo, z drugiego a w tym czasie powstanie kilka nowych , których celem ma być zwiększenie atrakcyjności jakiegoś miejsca... Tu by się przydała ustawa, która by precyzyjnie regulowała jakie muszą być spełnione warunki aby mini zoo mogło działać.

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:39:01 pm »
I właśnie dlatego dziewczyny z ŚTOZu będą "pilnowały" żeby zwierzaki miały się tam dobrze, więc na pewno będzie ktoś, kto ich pouczy co i jak ze zwierzętami, no i działania mające na celu poprawę warunków zwierzaków już są podejmowane

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:45:26 pm »
Popieram Madzię85 , skupmy się na szukaniu domków tymczasowych  i ewentualnie sposobów  pomocy  tym królikom , mam nadzieje ,że na inne mini zoo takze przyjdzie czas . Tylko trzymanie kciukow  nie pomoże , należy dyskutowac konkretnie  i na temat. Po kwarantannie potrzebne będa domki , zima szybko sie zbliża nawet nie obejrzymy sie, a będzie  biało i zimno.Nie zapominac należy takze o  innych np z Torunia . Tam jest kilkadziesiąt potrzebujących DS , a o,, Daj piataka na uszaka " pewnie wielu zapomniało. Dokładnie o  mini zoo w Kałkowie i co to znaczy Zoo edukacyjne napisze Majaa , ona zna problem od podszewki i wiele juz dla tamtych zwierząt zrobiła.

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:59:44 pm »
Chciałam tylko zaznaczyć, że dla królicy z młodymi na razie potencjalnie mamy DT, ale to nic pewnego
Dysponując odpowiednio dużą klatką (a nie mam takowej wolnej obecnie) tą "dużą" dziewuszkę razem z małymi mam gdzie umieścić na DT DT jakościowo rewelacja (ręczę) , ale z niesprawdzonym problemem alergii na króliki - alergia na koty mega, niestety

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 19, 2011, 21:22:29 pm »

Dzisiaj zostało zaszczepionych 6 króli, wśród nich są na 100% dwa samczyki, nie jestem pewna czy nie 3, dodatkowo pojawiły się króle, a właściwie król, którego wcześniej z Mają nie widziałyśmy, zabrałyśmy jedną królicę, dlaczego? - ma okropną rankę między przednimi łapkami i dlatego nie chciałam jej tam zostawiać, do piątku (albo soboty, jeszcze nie wiem) posiedzi u mnie, potem wyrusza do kolejnego DT w Starachowicach, na razie jej zdjęcia :






GABI
(nie jestem pewna na 100% plci wszystkich królików, więc może jeszcze nastąpić w tej kwestii zmiana)





« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2011, 23:37:41 pm wysłana przez madzia85 »

Harribel

  • Gość
Odp: Starachowickie króliki z mini-zoo
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 19, 2011, 21:28:56 pm »
dobra to ja dalej rzucam imionami dla szarej ogryzki:
Sakura!! Brunia (bo taka z niej bura niunia:P) Kira, tak bardziej wysokolotnie: Beletrix (jest taka gwiazda;)) bardziej króliczo - Micia, Grejwi po raz kolejny proponuje, Merlin, Lara, Bertha, Bianka, Gabi, Greta ... na razie starczy :P