Autor Wątek: Robale ciągną do pokarmu  (Przeczytany 27851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 21, 2011, 10:58:21 am »
Z tego co czytałam, bo zobaczyłam mola w kuchni, to lawenda, czy takie zawieszki do szaf nie nadają się do likwidowania moli spożywczych - czyli tych które lgną do jedzenia, a tylko do moli które lubią nasze ubrania. Tą zawieszkę raid'a na mole spożywcze to ja mam, dosyć droga była. Działą w ten sposób że ją przyklejasz gdzieś w szafce i zostawiasz, na niej jest taki lep do którego lgną, właśnie nie pamiętam czy samce czy samice ( w każdym razie tylko jedna ze stron), przyklejają się i dzięki temu nie mogą się rozmarzać. Ja miałam problem że średnio raz na 2-3 dni widziałam w kuchni mola gdzieś lecącego, więc przykleiłam tą pułapkę gdzieś koło mąk itp. Na początku przez parę dni była cisza, nic do niej się nie przykleiło. Potem przez długi czas był jeden mol przyklejony, a po dwóch tygodniach już całe stadko. Teraz nie widuje moli w kuchni, ale wydaje mi się ze coraz więcej jest ich na pułapce, więc sama nie wiem... Nigdy w kuchni nie znalazłam żadnego mola w żarciu, także nie wiem czym się odżywiają u mnie...Swoją drogą ta pułapka się kijowo przykleja do szafki - u mnie odpadła i przykleiła się połową lepu do słoika, także jak zakończę batalię to będę musiała wyrzucić ze słoikiem - bo lep za to porządnie się klei...
A jak byłam młoda i głupia to kiedyś kupiłam pokarm animalsa, już był wtedy pakowany w kartonik a w środku jeszcze w woreczek foliowy - cały pokarm się ruszał...
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 21, 2011, 11:18:51 am »
Dokładnie tak-lawenda działa na te mole od ubrań. Mole spożywcze to tragedia. Moja walka z nimi trwała prawie 2 lata i ciągle jeszcze co jakiś czas znajduję jakiegoś. Regularne mycie szafek, wszystko w pojemnikach sterylnie pozamykane, niemal codzienny przegląd wszystkich przypraw, ryżu, mąki, lepy na mole..masakra. Jak się już dostaną do domu to łatwo nie odpuszczą. Życzę wytrwałości

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 21, 2011, 11:29:54 am »
Dokładnie tak-lawenda działa na te mole od ubrań

Ale ładnie pachnie :P
Jedyna rada zatem to  dokładne umycie wszystkiego i wyrzucenie wszelkich podejrzanych jadalnych produktów bez cackania się.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 21, 2011, 11:43:50 am »
A żeby zapewnić bezpieczeństwo jedzeniu, to ja bym przeniosła je w zupełnie inne miejsce w innym pokoju.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Karolinah

  • Gość
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 21, 2011, 15:18:48 pm »
rice_cookie ja właśnie mam w pokoju na ścianie zawieszoną taką przyklejkę na mole i jedna sięjuż złapała, mam to z firmy Expel. Pojemnik, w którym znalazłam robale był sterylnie zamknięty, tak więc... sami widzicie. To prawda, że okropnie ciężko wytępić mole spożywcze. A pokarm do Maksia przeniosłam w zupełnie inne miejsce. Właśnie bardzo bym chciałam mieć żywą lawendę, ale nigdzie jej w kwiaciarniach u mnie nie widzę. Czy jest ktoś z Katowic, kto mógłby się podzielić szczepką?

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 21, 2011, 20:55:17 pm »
No tak, to że przeniesiemy, czy też trzymamy jedzenie w sterylnym opakowaniu niestety zmienia tylko to że mole nie roznoszą się na inne produkty. Niestety jaja moli zazwyczaj przynosimy do domu z tymi właśnie produktami. Poprostu dostają się do nich w procesie produkcji, czy też pakowania, składają jaja i w domu nam się wylęgają. Ciekawe ile ich zjadamy swoją drogą... Ja taż jestem ciekawa z czym je jem. Opatrzyłam wszystkie produkty z szafki i jakoś nie widać jaj, ani żywych moli. A jednak latają po kuchni i łapią się na łapkę, czyli gdzieś muszą się rozmnażać....bleeee
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Karolinah

  • Gość
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 22, 2011, 08:30:38 am »
A czy nawet jak Maksiu zjadł jakieś jaja to mu to zaszkodzi? No bo ja też nie mam mikroskopu w oczach i póki się coś nie rusza to uważam pokarm za dobry. Oczywiście nie mam na myśli tego, co wyrzuciłam, ale świeżo otwarty nowy nie trzymany z tamtym.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 22, 2011, 10:43:12 am »
mysle ze zauwazyl i nie zjadl, a nawet jesli to nic mu nie bedzie
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Karolinah

  • Gość
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 22, 2011, 12:12:56 pm »
Samych jajeczek nie da się gołym okiem zauważyć... Zresztą jak już chcemy być tacy szczegółowi na ciele człowieka też żyją różne stworzonka, które są nam po prostu potrzebne i nieszkodliwe. A w pościeli też masz takie stworki, co to pokazują na prelekcjach pościeli z wełny owczej :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 22, 2011, 14:00:36 pm »
Oh z tymi molami to komedia jest...Na nie to trzeba uważać. Zaopatrywać się w porządną karmę, sianko chować gdzie się nie dostaną itd.
Karolinah dokładnie, na naszym ciele są również stworzonka :) Dodając do tego że człowiek w ciągu roku zjada 0,5kg różnych innych żyjątek (pająki, muchy etc) to jest ok :) Ale co nas nie zabije- to wzmocni :D

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 22, 2011, 19:03:40 pm »
mnie dzisiaj rano kulturalnie do buzi wleciała owocówka...popełniła samobójstwo :P
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Karolinah

  • Gość
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 27, 2011, 20:05:00 pm »
Mam już dość. Kupiłam całkiem gdzie indziej pokarm do królika Dako-art i... chodzi w nim glizda, chociaż nie jest odpakowany. Ja już nie mogę z tymi glizdami. Są WSZĘDZIE!!!

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 27, 2011, 20:06:31 pm »
kurde to jakieś nie realne żeby tak w każdym pokarmie który kupisz...masz jakieś fatum nad sobą..
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 27, 2011, 20:13:09 pm »
to proponuję teraz kupić cuni complete 0,5kg. Opakowanie szczelne, nawet po otwarciu możesz znowu zamknąć tym takim paskiem. a przez te tekturowe pudełeczka wszelkie robactwo może się przedostać, chociaż w mieszankach to mnie to jakoś nie dziwi.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Karolinah

  • Gość
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 27, 2011, 20:14:31 pm »
Ale ten pokarm był hermetycznie zamknięty... :/ miał taki paseczek.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 27, 2011, 21:06:06 pm »
ale nie jest to zbyt dobra firma. ja pamiętam, że mi też z niej robale wylatywały, tylko, że ja kupowałam w kartoniku. ale tak czy inaczej to świadczy o firmie. a versele-laga to firma sprawdzona i godna polecenia. więc z niej Ci nic nie wyleci, a dzięki opakowaniu w środku też się nic nie zalęgnie.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 27, 2011, 21:13:04 pm »
no ja też kupuję versele laga tylko że cuni pro, bo wybrzydzają co poniektórzy i z complete wybierały odpowiednie kolorki granulatu. A co do szczelnego zamykania, to jeżeli robactwo jest w pokarmie który przynosisz do domu to nic nie zmieni szczelne zamknięcie, natomiast jeżeli robactwa tam nie ma to na pewno uchroni pokarm od niechcianych lokatorów.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 27, 2011, 21:21:00 pm »
A co do szczelnego zamykania, to jeżeli robactwo jest w pokarmie który przynosisz do domu to nic nie zmieni szczelne zamknięcie, natomiast jeżeli robactwa tam nie ma to na pewno uchroni pokarm od niechcianych lokatorów.
Dokładnie o to mi chodziło. :)

Cuni Pro też jest okej, ale chyba nie mają szczelnego zamknięcia? Nie wiem, bo nigdy nie miałam tych małych paczek, może Rice_cookie powie. Ale CC na pewno ma zamknięcie szczelne, a to przy Twoim problemie jest dość ważne, tak sądzę.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 27, 2011, 21:31:20 pm »
ja nigdy nie miałam robali w granulatach V-L a kupuję je od 4,5 roku ;)

Karolinah

  • Gość
Odp: Robale ciągną do pokarmu
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 28, 2011, 07:35:41 am »
Ale to nie zależy od firmy, bo miałam już pokarmy naprawdę z przeróżnych i w każdym były robale. A kupowałam też w różnych sklepach. Nie wiem, skąd one się tam biorą. Na nic czyszczenie i dezynfekcja szafek. Glizdy znajduję nawet na pustym biurku, jakby z nieba spadywały.