Autor Wątek: Woda  (Przeczytany 24532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 06, 2009, 14:22:41 pm »
no mialam cos takiego na karme ale moj krolik spryciarz i tak ciagle albo lepek pod to wkladal i sie zarcie wysypywalo albo lapkami w misce wywracal. ona jest szalona ;) nawet przywiazalam to do klatki sznurkami, ale mala i z tym sobie poradzila - po porstu je przegryzla ;)

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Woda
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 06, 2009, 14:25:32 pm »
miguelle no to niezła spryciula Ci się trafiła :D

czexia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 06, 2009, 21:43:32 pm »
u mnie poidełko się nie sprawdziło chociaż cały czas próbuję ją nauczyć z niego pić chociaż nie wiem czy to ma sens ponieważ pije z miseczki nic nie rozlewa nie moczy się w niej ani nic więc chyba skończe nauke

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 07, 2009, 02:13:03 am »
Ja mam takie poidlo i sprawdza sie znakomicie :)


http://www.hodowle.eu/Photos/poidlo_dla_krolikow_zbiornikowe.jpg

Moje ma 600ml i woda znika w 2 dni. Jak na kroliki to dawka jest normalna.

Czyszcze co 2 dni szczorka do butelek i mam do niej specjalny uchwyt do odkrecania zaworka na dole, wtedy tez je czyszcze, Co tydzien odparzam je we wrzatku i nie mam problemow. Kroliki nauczyly sie od razu pic, z drobna pomoca pokazania w ktorym miejscu kapie i jak to przyciskac :) Podaje albo przegotowana wode, a najczesciej wode niegazowana. Miska sie nie sprawdzala,  z zadnego tworzywa, bo kroliki ja wywracaly i rozchlapywaly wode :/ Bubu nawet raz sie polozyl na niej, pewnie chcial wziasc kapiel  :oh:

Plusem jest latwe nalewanie, szybkie sciaganie z klatki, latwosc zawieszenia :)

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Woda
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 07, 2009, 07:53:52 am »
mysza, gratulacje Popo na początku jak do Nas trafiła to dostała miseczkę z wodą. W zeszłym tygodniu dostała poidełko, kiepsko jej idzie, próbuje odgryźć rurkę całe szczęście to też kiepsko jej idzie.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 07, 2009, 10:36:15 am »
Hmm, postaraj sie krolika skierowac na zrodlo wody, ten dzyndzelek, gdzie sie naciska i kapie woda. Krolik powinien zajarzyc, chlopaki na poczatku kabinowaly troche, ale doszly do tego dosc szybko, ze nalezy uzywac do tego poidla jezyka i rzuchwy :)