Autor Wątek: Woda  (Przeczytany 24531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wuszka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 27, 2007, 21:35:12 pm »
U nas jest miseczka, fakt, faktem, ze często dolewam wody ale myśle, że łatwiej miseczkę utrzymac w czystosci a po drugi uwielbiam sie gapić jak Kapsel pije tym swoim różówym języczkiem wode, cudnie poprostu.

Miseczki nie przewraca (mimo, ze nie jest ciężka bo plastikowa), moze dlatego, ze ma dużo miejsca do skakania i biegania, jak ansypie sobie wiórek do wody to ma pecha pije z wirókami, az sie nauczy, ze tak robić niewolno:)

Exilium

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 27, 2007, 21:45:41 pm »
Moja Roxi ma i miseczkę z wodą i poidełko, jednak znacznie chętnij pije z miseczki. Nie potrafiła przyzwyczaić się do picia z poidełka...  :hmmm   Miska jest ciężka, więc jej nie przewraca. Czasami zdarza jej się naśmiecić trochę siankiem, i muszę częściej zmieniać wodę, ale Roxi tak słodko wygląda kiedy pije, więc nie mogę się na nią długo gniewać  :DD

Tuptusia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 04, 2007, 14:32:14 pm »
kiedys dawałam w miseczce, ale niedawno kupiłam dla mojego królika specjalne pidełko więc co mam zaznaczyć?

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 04, 2007, 15:34:50 pm »
To nie egzamin tylko ankieta :p zaznacz to w czym podajesz nikt nie będzie weryfikował czy to prawda czy nie.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 04, 2007, 16:21:29 pm »
Ja podaje w poidełku bo miseczka się niestety nie sprawdziła ;)

Kinnia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 07, 2007, 21:48:12 pm »
mój sika do miski więc dałam sobie spokój i kupiłam poidełko...tylko nie wiem jak i czym je myc w środku...  :(

Yumi

  • Gość
Re: Woda
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 08, 2007, 16:18:08 pm »
Cytat: "chudy_1993"
w czym najlepiej po dawać wode? Poidełka mogą zarosnąć glonami a z miseczek robi sie brudne jeziorko?

Jeszcze nie słyszałam by poidelko mogło zarosnąć glonami............ Ja daje swojemu kólikowi w poidełku bo przynajmniej nie rozlewa wody jak to było gdy dawałm mu w piseczce

Wuszka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 12, 2007, 19:13:44 pm »
jak nauczyć królika pić z poidełka? dostałąm razem z klatką i moze spróbuje Kapsla pić z poidełka tylko nei wiem jak bo on chyba niepotrafi  :/

Kinnia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 12, 2007, 19:15:22 pm »
napewno potrafi :) ja Lopeza uczyłam tak ze moczyłam palec w wodzie i kierowałam go tym palcem na piodelko az ktoregos dnia siedze w pokoju i słysze jak Lopez pije sam  :jupi  Kapsel też napewno sie nauczy :)

Mandragora21

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 15, 2007, 12:16:49 pm »
Cytat: "Kinnia"
mój sika do miski więc dałam sobie spokój i kupiłam poidełko...tylko nie wiem jak i czym je myc w środku...  :(


Taką specjalną szczotką okrągłą, "włochatą" do mycia butelek - do kupienia w każdym sklepie AGD za ok 3zł. Jesli poidełko jest malutkie - to w sklepie z art, dla niemowląt poprosić o szczotkę do mycia butelek.
Poza tym - gorąca woda.
Potem długo i dokładnie płukam w zimnej - żeby ten zapacj plastiku znikł :hmmm

Anusia03

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 15, 2007, 15:06:00 pm »
wogole mi z poidełka kapie od czasu do czasu woda i mała ma mokro w klatce czy wam tez kapie woda z poidełka czy musze kupic nowy bo ten jest popsuty  :bejzbol

anka1388

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 27, 2007, 23:09:44 pm »
Moj korzysta z poidelka i jestem zadowolona. Z miski by ciagle rozlewal wode, albo by w nia wchodzil...

Nikola

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 27, 2007, 23:39:24 pm »
Przez pierwsze 5-6 dni Drops pił z ceramicznej miseczki, bo tak też miał w sklepie, w którym go kupiłam i poidełko w ogóle go nie interesowało, mimo że pokazywałam mu, że jest tam woda :icon_razz Ale po tych kilku dniach sam załapał, o co chodzi i mogłam miseczkę odstawić, a teraz bardzo chętnie i sporo pija z poidełka :)

Ogólnie wolę podawać w poidełku, bo woda jest zawsze czysta. Kiedy pił z miseczki, to wymieniałam ją kilka razy dziennie, bo ciągle wrzucał tam jakieś kawałki siana itp ;) I przy piciu moczył swoje długaśne uchole. A oprócz tego jest strasznie żywiołowy i kiedy wskakiwał do klatki albo wspinał się po kratach, to rozlewał albo wpadał do niej łapkami ;)

Poprzednia króliczka też piła z poidełka, więc mam już za sobą 10-cio letni staż w słuchaniu po nocach dźwięku picia z poidełka :icon_biggrin

Offline withinbacardi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Woda
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 28, 2007, 10:08:02 am »
Zobaczcie te poidełka: http://www.hodowlany.pl/32_Poidla_dla_krolikow.html
może komuś ułatwią życie i zasypianie ;)

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Woda
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 03, 2007, 10:08:33 am »
Moja Zuza lubi pić z pojemnika z reszta więcej miejsca ma w klatce

Dyziowa

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 07, 2007, 13:38:27 pm »
fajne i tanie te poidełka. mój pije z poidełka z kulką firmy Biba. nawet tak bardzo nie kapie.

Griffe

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 06, 2009, 12:42:22 pm »
Chciałabym nauczyć mojego uszata pić z poidełka, macie pomysł jak to najsprawniej zrobić??

W zoologu pił z miseczki i teraz w domu też pije z miseczki, ale lepiej dla niego żeby się nauczył pić z poidła bo zdarza mi się pare razy do roku wyjechać na 1-2 dni i boje się że jak wywali miskę (co się zdarza) to nie będzie miał zapewnionej wody.

Ktoś kiedyś uczył? Albo ma pomysł?

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Woda
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 06, 2009, 13:58:05 pm »
Moje króliki same się nauczyły  :lol
Spróbuj gdy królik będzie przy poidełku poprostu lekko nacisnąć na poidełko , żeby poleciała woda , a królik sam powinien załapać ;)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 06, 2009, 14:15:00 pm »
u mnie mala niby zalapala, ze w poidelku jest woda ale i tak z niego nie chce pic, wiec chyba zasady nie ma. za dnia biega poza klatka, wiec nie ma problemu, ale w nocy...jak kiedys zostawilam jej miske z woda na noc w klatce to rano zobaczlam, ze mala narobila tam siusiu :/

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Woda
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 06, 2009, 14:16:51 pm »
miguelle Możesz kupić do wody taką miseczkę do powieszenia , wtedy nie powinno być problemu , choć nigdy nie wiadomo co królik wykombinuje :D