Autor Wątek: Woda  (Przeczytany 24527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Woda
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 21, 2006, 20:36:29 pm »
Moje uszaki piją z kryształowych popielniczek polecam żaden królik ich nie wywali. he he
Klapek jest w kojcu więc popielniczka jest absolutnie czysta, Chrupcia mieszka w klatce i często brudzi ale i tak zmieniam im wodę średnio raz lub dwa razy dziennie przy okazji więc myję od razu obie popielniczki
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
Woda
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 21, 2006, 20:45:10 pm »
Moje piją z miseczki, a przeciwko poidełku się buntują :bejzbol .

paula81

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 26, 2006, 13:36:09 pm »
Cezarek od początku pije z poidełka i chyba mu to pasuje :-)

Aleksander

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 02, 2006, 15:39:07 pm »
Ja podaje królikowi wodę w poidełku ponieważ miseczkę traktuje jako zabawkę i ją podrzuca

Renata

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 04, 2006, 09:18:26 am »
Gdy Solan był malutki kupiłam mu poidełko dla chomika (to samo co dla królika tylko mniejsze) gdy podrósł i nabrał tężyzny dostał duże poidełko ale jak wyjeżdżam na dwa dni zostawiam mu obydwie butelki (na wypadek gdyby jedna się zacięła, lub gdyby obrócił ją sobie poprawiając pyszczkiem)

Ostatnio zauważyłam że chętniej pije z małego poidełka.

Gdy biorę go czasami do pracy to pije z miseczki.

Chyba z niego taki wszechstronny królasek :lol

Szczezuja

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 04, 2006, 19:36:22 pm »
U nas stanowczo poidełko - przy misce jest zawsze chlew. Fakt, trochę z niego kapie, ale to i tak nie to samo, co miska z sianem, bobkami i przewrócona w czasie okrążeń dookoła klatki (Szczeż ma czasem takie akcje, zwłaszcza rano - nawet gdy klatka jest otwarta - potrafi do niej wskoczyć specjalnie po to, żeby sobie pobiegać, a raczej poodbijać się od ściany do ściany  :oh:  :oh:  :oh: ). Myślałam jeszcze o takiej miseczce montowanej do prętów, jak dla papugi  :lol , ale w sumie poidełko jest ok, a jak wyjeżdżam albo mnie nie ma parę godzin to przynajmniej mam gwarancję, że będzie miała wodę.

A co jakiś czas pozwalam jej pochłeptać sok (marwit marchewkowy albo jabłkowy, niesłodzony i niepasteryzowany) prosto ze szklanki - wtedy to się nasłucham mlaskania  :jupi

Zuza, baranka którą kiedyś przechowywałam, też nie umiała pić z poidełka, a w jej przypadku zmiana miski na poidełko oprócz zlikwidowania chlewu oznaczała też parę cm2 więcej w niewielkiej klatce - więc bardzo mi na tym zależało. Polecam metodę którą wtedy opracowaliśmy - na bazylię albo inne zielsko. Zawijaliśmy rurkę poidełka w listek bazylii, za którą Zuza szalała. Próbując go obgryzać w końcu za którymś razem polizała kulkę i załapała o co chodzi. No ale z dzień-dwa to trwało!

PS przyznam szczerze, że ja nie wymieniam wody, a po prostu nalewam świeżej jak wypije. Tak też robiłam przy moim pierwszym kroliku. Jeszcze mi nigdy w życiu nic nie zarosło żadnymi glonami.... Mamy poidełko 0,4l, pełne starcza mniej więcej na 1,5 dnia.  Może to zależy od wody? Zwykle daję Rudej przegotowaną, nie mineralną, bo jakoś częściej jest pod ręką.

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Woda
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 22, 2006, 17:20:49 pm »
dzisiaj przyjechala do mnie moja mala!! jest barankiem biało rudawym :jupi  tylko mam zonka bo w sklepie miala poidlo a w domu jakos nie bardzo pije..czy ja panikuje?? czy powinnam zaraz na tychmiast dac jej miske?? a w ogole nie mam pojecia jak dac jej na imie :/  :oh:

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 22, 2006, 19:11:29 pm »
Cytat: "Ailime"
jest barankiem biało rudawym
 :DD  :bukiet  :lol
Cytat: "Ailime"
w sklepie miala poidlo a w domu jakos nie bardzo pije..czy ja panikuje?? czy powinnam zaraz na tychmiast dac jej miske??

Może jeszcze w stresie jest, pewnie że daj jej też miskę- będzie miała do wyboru  :PP
Moje królasy mają i poidełka i miseczkę - korzystają z obydwu  :diabelek
Z tym, że miseczka jest plastikowa, zawieszana na klatce- na wygiętych drutach- taka właśnie "ptasia"- nad jaką zastanawiała się Szczeżuja   ;) więc na próbę polecam- ze 2zł.- w zoologinym.
I spełnia swe zadanie wyśmienicie- króle piją i nic nie wylewają  :jupi  jednak generalnie o wiele chętniej piją z poidełek ( co słyszę  :P i widzę po ilości wody ) a ja mam pewność, że nianiusiom świeżej wody nie zabraknie. :jupi
 Na noc króliki mają myte i nalewane poidła ( jedno duże, drugie mniejsze- razem 300 ml. wody ) a rano przed wyjściem do pracy, kiedy przenoszę je z klatką- kuwetką do pokoju- wybiegu ( śpią w innym pomieszczeniu - gdzie stoi większa klatka- sypialnia    :spie: )  mają 1 poidło z wodą nocną ( rzadko mam czas na wymianę rano- chyba, że jest puste zupełnie ) i zakładam im jeszcze dodatkowo od zewnątrz klatki- kuwetki tę właśnie "ptasią miseczkę" ( ok 200 ml. wody) i mam spokojną głowę, że starczy  :lol
 Z reguły wykańczają wodę z poidła i dopiero wtedy biorą się za miskę- stąd wiem, że wolą poidełka.
Kiedyś próbowałam z ciężką miseczką stojącą ale i tak większość rozlewał Tosiul  :titanic:
Wracałam z pracy- na dywanie mokro a ja zachodziłam w głowę, ile wypiły i czy w ogóle, nim wylały  smutny_krolik
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Woda
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 22, 2006, 19:36:24 pm »
ale nie chce z miski tez... :/  :(  moze przez noc sie oswoi ??  jezu nigdy czegos takiego nie mialam..zawsze kroliki pily az im sie uszy trzesly..tylko szamie siano siedzac w kuwecie :PP  :lol

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 22, 2006, 20:08:44 pm »
ale zajada  :jupi  no to chyba ok. Być może jest po prostu głodny a pić mu się nie chce  :hmmm jak się zapcha siankiem to pewnie zacznie mordkę moczyć- poobserwuj go.
 To on/ona na tym zdjęciu?  :DD  :bukiet  :zakochany: No słów mi zabrakło na to cudeńko :PP
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Woda
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 22, 2006, 20:11:24 pm »
to taki podobny do niej..moze jakas podpowiedz co do imienia ??

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Woda
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 23, 2006, 00:19:48 am »
Jak sie nawpycha sianka :P  to zacznie pic teraz pewnie jej sie nie chce.

Milusi baranek :lol
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Woda
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 23, 2006, 16:33:04 pm »
uszko jej juz klaplo !!  !!  :jupi  :jupi  :jupi  dzisiaj rano to zaowazylam :lol  ale szybko..  ;)

ania12

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 29, 2007, 21:51:07 pm »
Ja do niedawna używałam poidełko, ale zmieniłam na miseczkę, ponieważ z poidełka ciągle kapała woda i Tuśka miała w klatce kałużę :oh:. Z początku obawiałam się, że miseczke  będzie przewracać i woda od razu się zabrudzi ale tak nie jest :jupi

jegoeminencja

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 09, 2007, 11:11:58 am »
Ja jestem za poidełkami. Dlaczego? Wodę w misce, mimo, że miska ciężka mój królik zawsze wylewał, przewracał :P

Raz kupiłem poidełko, królik o dziwo sam się nauczył korzystać z tej "nowości". Po prostu w misce wody nie było :P i już po paru minutach zauważył wodę w poidle.

angelene

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 10, 2007, 20:38:15 pm »
mój pije z poidła które dostałam razem z klatką ale to takie male dla gryzoni. ile wypijają wasze króliki???
a dźwięk jest fajny. szczególnie lubi pić z poidła w nocy jak spię :diabelek

jegoeminencja

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 10, 2007, 20:50:55 pm »
Cytuj

a dźwięk jest fajny. szczególnie lubi pić z poidła w nocy jak spię


Prawda:P

gonia05

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 10, 2007, 21:36:16 pm »
słyszałam, że królisiom można do wody dodawać dla smaqku trochę soku, np. marchewkowego. czy to samo tyczy się soku jabłkowego czy pomarańczowego (świerzo wyciśniętego z owoców) ? Głównie nie wiem jak z tym pomarańczowym- gdzieś kiedyś czytałam, że króliki mogą jeść pomarańcze, ale jakoś mam z tym wąty...  :oh:

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Woda
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 10, 2007, 22:17:06 pm »
Musi to byc sok tak jak piszesz swiezo wycisniety i malo dolac do wody.Nie moze byc z kartonika(cukier,konserwanty itd...)Niektore krolik lubieja mandarynki i pomarancze.Pod. sie tylko malutkie czastki.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

naomi19

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 11, 2007, 14:06:30 pm »
gonia- ja często dodaję sok z pomarańczy/ mandarynki do wody, aby króliki chętniej piły. Najbardziej właśnie lubią pomarańcze. Dodaję jeszcze różne inne owoce np. kiwi, równiez herbatki np rumianek i inne.