Autor Wątek: Woda  (Przeczytany 24526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chudy_1993

  • Gość
Woda
« dnia: Luty 21, 2006, 08:26:41 am »
w czym najlepiej po dawać wode? Poidełka mogą zarosnąć glonami a z miseczek robi sie brudne jeziorko?

Daria

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2006, 08:36:51 am »
Ja podaje Kini wode w miseczce i wcale nie robi sie żadne brudne jeziorko.
Miseczke myje raz dziennie podczas zmieniania wody i zawsze jest czysto.
A poidełka odradzam bo mogą sie zacinać.

tepe.

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2006, 09:04:43 am »
Ja podaję w wodę w miseczce, ale wszystko zależy od tego jak nasz królik radzi sobie z piciem i czy woli poidełko czy miseczkę. Jedno i drugie trzeba b. dokładnie myć, jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Minusem miseczki jest że woda może się wylać. Pojnik  za to może się zaciąć i utrudnić picie. Glony i inne brudy absolutnie nie mogą wchodzić w rachubę - wszystko trzeba szorować żeby było czysto  i wodę codziennie zmieniać zarówno w pojniku jak i w miseczce :)

JoKo

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2006, 21:02:24 pm »
Moja Saga pije z poidełka.Jak dotąd jej to nie przeszkedzało.Na początku miała miseczke,lecz ciągle do niej wchodziła :roll: ,albo wywalała :roll:  robiąc bajorko dookoła.Potem była sama cała mokra.A to chyba nie dobrze,ponieważ króliki są wrażliwe i nie powinny być mokre,bo mogą się przeziębić  :?

Daria

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2006, 21:19:44 pm »
Kinia na ogół nie wpada do miseczki z wodą chociaż niekiedy zamoczy łapke jak czeka aż jej nasypie granulat i skacze po całej klatce  ;-)

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Woda
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2006, 13:43:42 pm »
Ja jestem stanowczo za miskami :)

Moje "za":

- łatwiej utrzymać czystość
- nie zacina się
- nie kapie
- nie rozlewa - pod warunkiem, że jest odpowiednia, ciężka, ceramiczna miska
- picie z miski moim królikom lepiej i częściej "wychodzi" ;)
- nie stuka kulka, a w zamian za to można się podelektować dźwiękiem mlaskającego królika :D

Lennox

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2006, 14:37:29 pm »
Cytat: "ziabak"

- nie stuka kulka, a w zamian za to można się podelektować dźwiękiem mlaskającego królika :D


I chociażby sam ten punkt przemawia za miską :D

Industrial-Usag

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2006, 15:08:23 pm »
My podajemy wode w poidełku bo nasz Sierściuch ma manie kopania i awaturowania sie po klatce rzyca wsztkim wiec woda w miseczce pojawila sie kilka razy ale równiez szybko znikła ;)

lavirien

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2006, 15:18:15 pm »
ja podaję wodę w miseczce, czasem zostale rozlana w klatce, ale coż i tak muszę sprzątać w klatce conajmniej dwa razy dziennie, bo moja Niteczka to okropna bałaganiara :oh: a z poidełka nie umie pić :)

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Woda
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2006, 20:13:50 pm »
Moje króliczki mają poidełka :D Mamba była do tego przyzwyczajona a Desperado dostał w drodze konkursu ;) Miał w miseczce, ale tylko siusiał do tej wody (bajorko śmierdziało że ho ho już po 15 minutach) :D Dostał wodę w poidełku i tylko czasami wywala je ząbkami. Poidełko jest codziennie myte, przy zmianie wody i sprawdzam przepływ przy zakładaniu :D

Raelis

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2006, 20:24:55 pm »
Miseczka, a dlaczego?
1. Hansi mieszka w kojcu i kapiaca z poidełka woda niszczyłaby panele
2. Fakt szybszego wypijania wody z miseczki mobilizuje mnie do codziennej zmainy wody ;)
3. Królikowi łatwiej z niej pić, więc pije chętniej i więcej
4. Hansiol nie hałasuje nią
5. Dzięki temu, że jest w kojcu i król ma duzo miejsca - nie wchodzi w nią, nie brudzi wody odchodami, siskami, nie rozlewa, nie wpada do niej siano
6. Łatwiej się ją myje i mniejsze prawdopodobienstwo niedomycia
7. Jest ładna, biała, ceramiczna, z uroczymi namalowanymi wewnatrz uszakami co czyni ja znacznie atrakcyjniejsza wizualnie od plastikowego, często pogruzionego poidełka.
8. Ślicznie pasuję do miseczki na pokarm (z tej samej serii  :hehehe:  )

To chyba tyle.

Olla

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2006, 18:05:33 pm »
A moja królica nie umie pić z miski (prawie sie topi jak próbuje sie napić :oh: ). Z poidełkiem sie wycfaniła, bo wcześniej jak piła to by l ten chrobot, ale teraz naciska sobie kulkę tym "policzkiem" (czy jak to sie tam nazywa-to pod noskiem) i woda sama płynie, a ona tylko chlupie=) Dlatego też można sie delektować mlaskaniem królika=)

Pusiolek

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2006, 22:34:31 pm »
Ja jestem za poidełkiem bo moja królisia często biega i kiedy miałam miseczkę wylewała.Kuleczka się nie zacina ani nie hałasuje.Przy zmienianiu wody myję ją i nie porasta zielonym.

naomi19

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2006, 01:22:31 am »
Ja wcześniej głosowałam na miskę, ale teraz mam dosyć!! Dziś kupiłam wstręciuli mojej kochanej poidełko bo miałam dość mokrej podłogi i stałego dolewania do miski bo non stop było rozlane. Miseczka była ciężka, odpowiednia, ale Bunia to żywiołowy królik i zawsze do miski wskoczyła, wylała... Teraz jestem zadowolona. Bunia chętnie pije (jestem w szoku, że od razu się nauczyła). Więc- polecam poidełko.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Woda
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2006, 13:19:23 pm »
moj Pysiek -baran tez notorycznie wylewał z miseczki,z poidełka pil odrazu,moj drugi krolis moze miec miseczke,nie wylewa!
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Bastila

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 15, 2006, 16:02:18 pm »
Moja Miśka zostawiała bobki w miseczce z wodą, więc zdecydowałam się zmienić miskę na poidełko  ;-)

EMilK@

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2006, 21:10:29 pm »
A moje króle zostawiają bobki w miseczce z jedzeniem :P

gonia05

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2006, 15:52:14 pm »
Mój króliś ma poidełko- musiałam ją co prawda nauczyć z niego pić (cóż, w sklepie miała wodę w miseczce), ale teraz wszystko jest dobrze. poidełko nie zacina się, trochę chrobocze, ale nawetlubię ten hałasik :D nie wiem, czy wam też się tak zrobiło, ale pierwsze poidełko Niuni się normalnie rozwaliło- rurka odpadła od pojemnieczka. na początku mój tata tojakoś umiejętnie skleił, ale i tak czasem rurkawypadała, poza tym przeciekało poidełko. a teraz Niuńka ma nowe poidełko i wszystko ok :)

Aadek

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 21, 2006, 19:25:19 pm »
Moja Lorka pije z poidełka od początku. Czasem daje jej wodę w miseczce, bo lubi pić z miski, ale jest podstawowy problem - bez przerwy wysypuje / wylewa to co jest w misce... Wiec nie mam wyjscia, pije z butelki, a ja nie mogę przy tym spac...

Agga

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 21, 2006, 19:33:40 pm »
Moja Tośka na początku miała poidełko. Niestety, po kilku tygodniach przestało być szczelne i w klatce było mokro. Szybko wymieniłam na nowe, które z kolei po kilku łykach się zacinało - było zbyt szczelne i tworzyło się podciśnienie w butelce :/
No i od kilku miesięcy mamy ciężką ceramiczną miseczkę z wodą, do której czasami Tosi zdarza się wdepnąć (ostatnio coraz rzadziej  :jupi ).
Raz dziennie miseczka jest myta i napełniana świeżą wodą (jak trzeba, to częściej) i uważam, ze poidełka są przereklamowane  :diabelek

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Woda
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 21, 2006, 20:36:29 pm »
Moje uszaki piją z kryształowych popielniczek polecam żaden królik ich nie wywali. he he
Klapek jest w kojcu więc popielniczka jest absolutnie czysta, Chrupcia mieszka w klatce i często brudzi ale i tak zmieniam im wodę średnio raz lub dwa razy dziennie przy okazji więc myję od razu obie popielniczki
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Karo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
Woda
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 21, 2006, 20:45:10 pm »
Moje piją z miseczki, a przeciwko poidełku się buntują :bejzbol .

paula81

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 26, 2006, 13:36:09 pm »
Cezarek od początku pije z poidełka i chyba mu to pasuje :-)

Aleksander

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 02, 2006, 15:39:07 pm »
Ja podaje królikowi wodę w poidełku ponieważ miseczkę traktuje jako zabawkę i ją podrzuca

Renata

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 04, 2006, 09:18:26 am »
Gdy Solan był malutki kupiłam mu poidełko dla chomika (to samo co dla królika tylko mniejsze) gdy podrósł i nabrał tężyzny dostał duże poidełko ale jak wyjeżdżam na dwa dni zostawiam mu obydwie butelki (na wypadek gdyby jedna się zacięła, lub gdyby obrócił ją sobie poprawiając pyszczkiem)

Ostatnio zauważyłam że chętniej pije z małego poidełka.

Gdy biorę go czasami do pracy to pije z miseczki.

Chyba z niego taki wszechstronny królasek :lol

Szczezuja

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 04, 2006, 19:36:22 pm »
U nas stanowczo poidełko - przy misce jest zawsze chlew. Fakt, trochę z niego kapie, ale to i tak nie to samo, co miska z sianem, bobkami i przewrócona w czasie okrążeń dookoła klatki (Szczeż ma czasem takie akcje, zwłaszcza rano - nawet gdy klatka jest otwarta - potrafi do niej wskoczyć specjalnie po to, żeby sobie pobiegać, a raczej poodbijać się od ściany do ściany  :oh:  :oh:  :oh: ). Myślałam jeszcze o takiej miseczce montowanej do prętów, jak dla papugi  :lol , ale w sumie poidełko jest ok, a jak wyjeżdżam albo mnie nie ma parę godzin to przynajmniej mam gwarancję, że będzie miała wodę.

A co jakiś czas pozwalam jej pochłeptać sok (marwit marchewkowy albo jabłkowy, niesłodzony i niepasteryzowany) prosto ze szklanki - wtedy to się nasłucham mlaskania  :jupi

Zuza, baranka którą kiedyś przechowywałam, też nie umiała pić z poidełka, a w jej przypadku zmiana miski na poidełko oprócz zlikwidowania chlewu oznaczała też parę cm2 więcej w niewielkiej klatce - więc bardzo mi na tym zależało. Polecam metodę którą wtedy opracowaliśmy - na bazylię albo inne zielsko. Zawijaliśmy rurkę poidełka w listek bazylii, za którą Zuza szalała. Próbując go obgryzać w końcu za którymś razem polizała kulkę i załapała o co chodzi. No ale z dzień-dwa to trwało!

PS przyznam szczerze, że ja nie wymieniam wody, a po prostu nalewam świeżej jak wypije. Tak też robiłam przy moim pierwszym kroliku. Jeszcze mi nigdy w życiu nic nie zarosło żadnymi glonami.... Mamy poidełko 0,4l, pełne starcza mniej więcej na 1,5 dnia.  Może to zależy od wody? Zwykle daję Rudej przegotowaną, nie mineralną, bo jakoś częściej jest pod ręką.

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Woda
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 22, 2006, 17:20:49 pm »
dzisiaj przyjechala do mnie moja mala!! jest barankiem biało rudawym :jupi  tylko mam zonka bo w sklepie miala poidlo a w domu jakos nie bardzo pije..czy ja panikuje?? czy powinnam zaraz na tychmiast dac jej miske?? a w ogole nie mam pojecia jak dac jej na imie :/  :oh:

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 22, 2006, 19:11:29 pm »
Cytat: "Ailime"
jest barankiem biało rudawym
 :DD  :bukiet  :lol
Cytat: "Ailime"
w sklepie miala poidlo a w domu jakos nie bardzo pije..czy ja panikuje?? czy powinnam zaraz na tychmiast dac jej miske??

Może jeszcze w stresie jest, pewnie że daj jej też miskę- będzie miała do wyboru  :PP
Moje królasy mają i poidełka i miseczkę - korzystają z obydwu  :diabelek
Z tym, że miseczka jest plastikowa, zawieszana na klatce- na wygiętych drutach- taka właśnie "ptasia"- nad jaką zastanawiała się Szczeżuja   ;) więc na próbę polecam- ze 2zł.- w zoologinym.
I spełnia swe zadanie wyśmienicie- króle piją i nic nie wylewają  :jupi  jednak generalnie o wiele chętniej piją z poidełek ( co słyszę  :P i widzę po ilości wody ) a ja mam pewność, że nianiusiom świeżej wody nie zabraknie. :jupi
 Na noc króliki mają myte i nalewane poidła ( jedno duże, drugie mniejsze- razem 300 ml. wody ) a rano przed wyjściem do pracy, kiedy przenoszę je z klatką- kuwetką do pokoju- wybiegu ( śpią w innym pomieszczeniu - gdzie stoi większa klatka- sypialnia    :spie: )  mają 1 poidło z wodą nocną ( rzadko mam czas na wymianę rano- chyba, że jest puste zupełnie ) i zakładam im jeszcze dodatkowo od zewnątrz klatki- kuwetki tę właśnie "ptasią miseczkę" ( ok 200 ml. wody) i mam spokojną głowę, że starczy  :lol
 Z reguły wykańczają wodę z poidła i dopiero wtedy biorą się za miskę- stąd wiem, że wolą poidełka.
Kiedyś próbowałam z ciężką miseczką stojącą ale i tak większość rozlewał Tosiul  :titanic:
Wracałam z pracy- na dywanie mokro a ja zachodziłam w głowę, ile wypiły i czy w ogóle, nim wylały  smutny_krolik
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Woda
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 22, 2006, 19:36:24 pm »
ale nie chce z miski tez... :/  :(  moze przez noc sie oswoi ??  jezu nigdy czegos takiego nie mialam..zawsze kroliki pily az im sie uszy trzesly..tylko szamie siano siedzac w kuwecie :PP  :lol

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 22, 2006, 20:08:44 pm »
ale zajada  :jupi  no to chyba ok. Być może jest po prostu głodny a pić mu się nie chce  :hmmm jak się zapcha siankiem to pewnie zacznie mordkę moczyć- poobserwuj go.
 To on/ona na tym zdjęciu?  :DD  :bukiet  :zakochany: No słów mi zabrakło na to cudeńko :PP
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Woda
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 22, 2006, 20:11:24 pm »
to taki podobny do niej..moze jakas podpowiedz co do imienia ??

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Woda
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 23, 2006, 00:19:48 am »
Jak sie nawpycha sianka :P  to zacznie pic teraz pewnie jej sie nie chce.

Milusi baranek :lol
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Woda
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 23, 2006, 16:33:04 pm »
uszko jej juz klaplo !!  !!  :jupi  :jupi  :jupi  dzisiaj rano to zaowazylam :lol  ale szybko..  ;)

ania12

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 29, 2007, 21:51:07 pm »
Ja do niedawna używałam poidełko, ale zmieniłam na miseczkę, ponieważ z poidełka ciągle kapała woda i Tuśka miała w klatce kałużę :oh:. Z początku obawiałam się, że miseczke  będzie przewracać i woda od razu się zabrudzi ale tak nie jest :jupi

jegoeminencja

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 09, 2007, 11:11:58 am »
Ja jestem za poidełkami. Dlaczego? Wodę w misce, mimo, że miska ciężka mój królik zawsze wylewał, przewracał :P

Raz kupiłem poidełko, królik o dziwo sam się nauczył korzystać z tej "nowości". Po prostu w misce wody nie było :P i już po paru minutach zauważył wodę w poidle.

angelene

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 10, 2007, 20:38:15 pm »
mój pije z poidła które dostałam razem z klatką ale to takie male dla gryzoni. ile wypijają wasze króliki???
a dźwięk jest fajny. szczególnie lubi pić z poidła w nocy jak spię :diabelek

jegoeminencja

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 10, 2007, 20:50:55 pm »
Cytuj

a dźwięk jest fajny. szczególnie lubi pić z poidła w nocy jak spię


Prawda:P

gonia05

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 10, 2007, 21:36:16 pm »
słyszałam, że królisiom można do wody dodawać dla smaqku trochę soku, np. marchewkowego. czy to samo tyczy się soku jabłkowego czy pomarańczowego (świerzo wyciśniętego z owoców) ? Głównie nie wiem jak z tym pomarańczowym- gdzieś kiedyś czytałam, że króliki mogą jeść pomarańcze, ale jakoś mam z tym wąty...  :oh:

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Woda
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 10, 2007, 22:17:06 pm »
Musi to byc sok tak jak piszesz swiezo wycisniety i malo dolac do wody.Nie moze byc z kartonika(cukier,konserwanty itd...)Niektore krolik lubieja mandarynki i pomarancze.Pod. sie tylko malutkie czastki.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

naomi19

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 11, 2007, 14:06:30 pm »
gonia- ja często dodaję sok z pomarańczy/ mandarynki do wody, aby króliki chętniej piły. Najbardziej właśnie lubią pomarańcze. Dodaję jeszcze różne inne owoce np. kiwi, równiez herbatki np rumianek i inne.

Wuszka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 27, 2007, 21:35:12 pm »
U nas jest miseczka, fakt, faktem, ze często dolewam wody ale myśle, że łatwiej miseczkę utrzymac w czystosci a po drugi uwielbiam sie gapić jak Kapsel pije tym swoim różówym języczkiem wode, cudnie poprostu.

Miseczki nie przewraca (mimo, ze nie jest ciężka bo plastikowa), moze dlatego, ze ma dużo miejsca do skakania i biegania, jak ansypie sobie wiórek do wody to ma pecha pije z wirókami, az sie nauczy, ze tak robić niewolno:)

Exilium

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 27, 2007, 21:45:41 pm »
Moja Roxi ma i miseczkę z wodą i poidełko, jednak znacznie chętnij pije z miseczki. Nie potrafiła przyzwyczaić się do picia z poidełka...  :hmmm   Miska jest ciężka, więc jej nie przewraca. Czasami zdarza jej się naśmiecić trochę siankiem, i muszę częściej zmieniać wodę, ale Roxi tak słodko wygląda kiedy pije, więc nie mogę się na nią długo gniewać  :DD

Tuptusia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 04, 2007, 14:32:14 pm »
kiedys dawałam w miseczce, ale niedawno kupiłam dla mojego królika specjalne pidełko więc co mam zaznaczyć?

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 04, 2007, 15:34:50 pm »
To nie egzamin tylko ankieta :p zaznacz to w czym podajesz nikt nie będzie weryfikował czy to prawda czy nie.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 04, 2007, 16:21:29 pm »
Ja podaje w poidełku bo miseczka się niestety nie sprawdziła ;)

Kinnia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 07, 2007, 21:48:12 pm »
mój sika do miski więc dałam sobie spokój i kupiłam poidełko...tylko nie wiem jak i czym je myc w środku...  :(

Yumi

  • Gość
Re: Woda
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 08, 2007, 16:18:08 pm »
Cytat: "chudy_1993"
w czym najlepiej po dawać wode? Poidełka mogą zarosnąć glonami a z miseczek robi sie brudne jeziorko?

Jeszcze nie słyszałam by poidelko mogło zarosnąć glonami............ Ja daje swojemu kólikowi w poidełku bo przynajmniej nie rozlewa wody jak to było gdy dawałm mu w piseczce

Wuszka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 12, 2007, 19:13:44 pm »
jak nauczyć królika pić z poidełka? dostałąm razem z klatką i moze spróbuje Kapsla pić z poidełka tylko nei wiem jak bo on chyba niepotrafi  :/

Kinnia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 12, 2007, 19:15:22 pm »
napewno potrafi :) ja Lopeza uczyłam tak ze moczyłam palec w wodzie i kierowałam go tym palcem na piodelko az ktoregos dnia siedze w pokoju i słysze jak Lopez pije sam  :jupi  Kapsel też napewno sie nauczy :)

Mandragora21

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 15, 2007, 12:16:49 pm »
Cytat: "Kinnia"
mój sika do miski więc dałam sobie spokój i kupiłam poidełko...tylko nie wiem jak i czym je myc w środku...  :(


Taką specjalną szczotką okrągłą, "włochatą" do mycia butelek - do kupienia w każdym sklepie AGD za ok 3zł. Jesli poidełko jest malutkie - to w sklepie z art, dla niemowląt poprosić o szczotkę do mycia butelek.
Poza tym - gorąca woda.
Potem długo i dokładnie płukam w zimnej - żeby ten zapacj plastiku znikł :hmmm

Anusia03

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 15, 2007, 15:06:00 pm »
wogole mi z poidełka kapie od czasu do czasu woda i mała ma mokro w klatce czy wam tez kapie woda z poidełka czy musze kupic nowy bo ten jest popsuty  :bejzbol

anka1388

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 27, 2007, 23:09:44 pm »
Moj korzysta z poidelka i jestem zadowolona. Z miski by ciagle rozlewal wode, albo by w nia wchodzil...

Nikola

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 27, 2007, 23:39:24 pm »
Przez pierwsze 5-6 dni Drops pił z ceramicznej miseczki, bo tak też miał w sklepie, w którym go kupiłam i poidełko w ogóle go nie interesowało, mimo że pokazywałam mu, że jest tam woda :icon_razz Ale po tych kilku dniach sam załapał, o co chodzi i mogłam miseczkę odstawić, a teraz bardzo chętnie i sporo pija z poidełka :)

Ogólnie wolę podawać w poidełku, bo woda jest zawsze czysta. Kiedy pił z miseczki, to wymieniałam ją kilka razy dziennie, bo ciągle wrzucał tam jakieś kawałki siana itp ;) I przy piciu moczył swoje długaśne uchole. A oprócz tego jest strasznie żywiołowy i kiedy wskakiwał do klatki albo wspinał się po kratach, to rozlewał albo wpadał do niej łapkami ;)

Poprzednia króliczka też piła z poidełka, więc mam już za sobą 10-cio letni staż w słuchaniu po nocach dźwięku picia z poidełka :icon_biggrin

Offline withinbacardi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Woda
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 28, 2007, 10:08:02 am »
Zobaczcie te poidełka: http://www.hodowlany.pl/32_Poidla_dla_krolikow.html
może komuś ułatwią życie i zasypianie ;)

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Woda
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 03, 2007, 10:08:33 am »
Moja Zuza lubi pić z pojemnika z reszta więcej miejsca ma w klatce

Dyziowa

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 07, 2007, 13:38:27 pm »
fajne i tanie te poidełka. mój pije z poidełka z kulką firmy Biba. nawet tak bardzo nie kapie.

Griffe

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 06, 2009, 12:42:22 pm »
Chciałabym nauczyć mojego uszata pić z poidełka, macie pomysł jak to najsprawniej zrobić??

W zoologu pił z miseczki i teraz w domu też pije z miseczki, ale lepiej dla niego żeby się nauczył pić z poidła bo zdarza mi się pare razy do roku wyjechać na 1-2 dni i boje się że jak wywali miskę (co się zdarza) to nie będzie miał zapewnionej wody.

Ktoś kiedyś uczył? Albo ma pomysł?

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Woda
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 06, 2009, 13:58:05 pm »
Moje króliki same się nauczyły  :lol
Spróbuj gdy królik będzie przy poidełku poprostu lekko nacisnąć na poidełko , żeby poleciała woda , a królik sam powinien załapać ;)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 06, 2009, 14:15:00 pm »
u mnie mala niby zalapala, ze w poidelku jest woda ale i tak z niego nie chce pic, wiec chyba zasady nie ma. za dnia biega poza klatka, wiec nie ma problemu, ale w nocy...jak kiedys zostawilam jej miske z woda na noc w klatce to rano zobaczlam, ze mala narobila tam siusiu :/

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Woda
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 06, 2009, 14:16:51 pm »
miguelle Możesz kupić do wody taką miseczkę do powieszenia , wtedy nie powinno być problemu , choć nigdy nie wiadomo co królik wykombinuje :D

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 06, 2009, 14:22:41 pm »
no mialam cos takiego na karme ale moj krolik spryciarz i tak ciagle albo lepek pod to wkladal i sie zarcie wysypywalo albo lapkami w misce wywracal. ona jest szalona ;) nawet przywiazalam to do klatki sznurkami, ale mala i z tym sobie poradzila - po porstu je przegryzla ;)

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Woda
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 06, 2009, 14:25:32 pm »
miguelle no to niezła spryciula Ci się trafiła :D

czexia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 06, 2009, 21:43:32 pm »
u mnie poidełko się nie sprawdziło chociaż cały czas próbuję ją nauczyć z niego pić chociaż nie wiem czy to ma sens ponieważ pije z miseczki nic nie rozlewa nie moczy się w niej ani nic więc chyba skończe nauke

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 07, 2009, 02:13:03 am »
Ja mam takie poidlo i sprawdza sie znakomicie :)


http://www.hodowle.eu/Photos/poidlo_dla_krolikow_zbiornikowe.jpg

Moje ma 600ml i woda znika w 2 dni. Jak na kroliki to dawka jest normalna.

Czyszcze co 2 dni szczorka do butelek i mam do niej specjalny uchwyt do odkrecania zaworka na dole, wtedy tez je czyszcze, Co tydzien odparzam je we wrzatku i nie mam problemow. Kroliki nauczyly sie od razu pic, z drobna pomoca pokazania w ktorym miejscu kapie i jak to przyciskac :) Podaje albo przegotowana wode, a najczesciej wode niegazowana. Miska sie nie sprawdzala,  z zadnego tworzywa, bo kroliki ja wywracaly i rozchlapywaly wode :/ Bubu nawet raz sie polozyl na niej, pewnie chcial wziasc kapiel  :oh:

Plusem jest latwe nalewanie, szybkie sciaganie z klatki, latwosc zawieszenia :)

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Woda
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 07, 2009, 07:53:52 am »
mysza, gratulacje Popo na początku jak do Nas trafiła to dostała miseczkę z wodą. W zeszłym tygodniu dostała poidełko, kiepsko jej idzie, próbuje odgryźć rurkę całe szczęście to też kiepsko jej idzie.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 07, 2009, 10:36:15 am »
Hmm, postaraj sie krolika skierowac na zrodlo wody, ten dzyndzelek, gdzie sie naciska i kapie woda. Krolik powinien zajarzyc, chlopaki na poczatku kabinowaly troche, ale doszly do tego dosc szybko, ze nalezy uzywac do tego poidla jezyka i rzuchwy :)