Autor Wątek: [KRAKÓW] 2 X 2011 - Festiwal „Ludzie Zwierzętom (Nie)Milcz – Reaguj”  (Przeczytany 4854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Dobry wieczór :)

Kochani, 2 października (niedziela) w kilku miastach w Polsce odbędzie się festiwal „Ludzie Zwierzętom (Nie)Milcz – Reaguj”, który wyrósł na gruncie znanego Wam już Marszu (Nie)Milczenia. Kraków jest jednym z miast, w których event został zorganizowany :)

Stowarzyszenie Pomocy Królikom weźmie czynny udział w imprezie i będzie miało swoje miejsce podczas wystawy organizacji prozwierzęcych w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie :)

Chciałabym serdecznie zaprosić Was do udziału w marszu oraz odwiedzenia wystawy, podczas której będzie prowadzona licytacja podarowanych przedmiotów.
Gdyby ktoś chciał zaangażować się czynnie w prace festiwalowe, proszę o informację mailową (iza.kamionka@kroliki.net) - poszukujemy wolontariuszy do rozdawania ulotek, niesienia transparentów albo pilnowania porządku. :wiking: Gdyby ktoś mógł i chciał pomóc w wydruku materiałów informacyjnych - również zapraszam do kontaktu e-mailowego. :krolik

Więcej informacji znajdziecie na http://www.marszniemilczenia.pl/ , a także na FB: http://www.facebook.com/pages/Marsz-NIE-Milczenia-stop-przemocy-wobec-zwierz%C4%85t/119491051449865?sk=wall

Ja również służę pomocą, jeśli będą jakieś pytania odnośnie do festiwalu.

Zapraszam gorąco - wpadnijcie chociaż na chwilę :) Impreza będzie trwała między godziną 13 a 17 - mam nadzieję, że się spotkamy :)

Pozdrawiam wrześniowo
bośniak
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [KRAKÓW] 2 X 2011 - Festiwal „Ludzie Zwierzętom (Nie)Milcz – Reaguj”
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2011, 23:18:32 pm »
Na prośbę organizatorów krakowskiego festiwalu przekazuję informacje festiwalowe :)

Festiwal w Krakowie

Ogólnopolski Festiwal „Ludzie Zwierzętom” jest kontynuacją „Marszu (Nie)milczenia – stop przemocy wobec zwierząt”. Odbędzie się on 02.10.2011 r. po raz pierwszy i wezmą w nim udział miasta takie jak: Łódź, Kraków, Warszawa, Lublin, Kielce, Opole oraz Gdynia.

Organizatorzy Festiwalu, Joanna Musiał oraz fundacja Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie, przygotowali wiele atrakcji oraz niespodzianek.

Początek Marszu (Nie)milczenia przewidziany jest na godz. 13. Przejdzie spod Barbakanu, ul. Floriańską, Rynkiem Głównym, ul. Szczepańską na pl. Szczepański.
W Starym Teatrze odbywać się będzie wystawa pt. „Adoptuj – nie kupuj”. Będzie można porozmawiać z przedstawicielami organizacji pro-zwierzęcych, zasięgnąć informacji na różne interesujące tematy, np. adopcja, pielęgnacja zwierząt, sterylizacja, czipowanie, a także na wiele innych. Nie zabraknie również niespodzianek dla najmłodszych uczestników imprezy. Odbędzie się także licytacja rzeczy wszelakich.

Po marszu w Cafe Magia odbędzie się spotkanie pt. Wiersze pod psem i kotem. Swoje utwory i talent recytatorski zaprezentuje Katarzyna Ryrych, Franciszek Klimek oraz Krzysztof Korczyński.

Na placu Szczepańskim oraz Plantach czekają takie atrakcje jak np.: malowanie buziek, pokaz gry na bębnach zespołu Siódmy Czakram Ziemi, Akademia Dobrego Wychowania „Biały Pies”, która pomaga zbudować nić porozumienia między właścicielami a ich pupilami.

Festiwal ma na celu nie tylko zwrócić uwagę na problem przemocy wobec zwierząt, złego traktowania oraz bezpodstawnego zabijania ich, ale także edukować zarówno dorosłych, jak i najmłodszych poprzez zabawę. Uczyć jak traktować zwierzęta, jak im pomagać i jak o nie dbać.

Akcja w Krakowie została objęta patronatem: Prezydent Miasta Kraków – prof. Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa, Wojewoda Małopolski – Stanisław Kracik, Rektor Uniwersytetu Rolniczego – prof. dr hab. Janusz Żmija, Radio Złote Przeboje, portal Magiczny Kraków, a także Magazyn „Mój Pies”.

Firmy i instytucje, które wsparły akcję to: CardPoland, UslugiReklamowe.com.pl, KANDO, Drukarnia Wielkoformatowa Neo-Net, Miasto Chrzanów.

Autor: Karolina Maciejewska
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: [KRAKÓW] 2 X 2011 - Festiwal „Ludzie Zwierzętom (Nie)Milcz – Reaguj”
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2011, 16:30:28 pm »
Potrzebnych jest jeszcze przy marszu:
 ok 8 - 10 osób porządkowych, 2 osoby do transparentów

Można też rozwiesić plakaty

Chętni proszeni o kontakt na email: agnieszka@zkf.pl (trzeba podać imię i nazwisko, pesel oraz nr telefonu - jeżeli chce ktoś pomóc jako wolontariusz)


ZWIERZAKI LICZĄ NA KRAKOWSKICH KRÓLIKOMANIAKÓW !!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 16:36:41 pm wysłana przez azi »

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: [KRAKÓW] 2 X 2011 - Festiwal „Ludzie Zwierzętom (Nie)Milcz – Reaguj”
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2011, 10:26:59 am »
Wszystkich niezdecydowanych czy wstydliwych zachęcamy do kontaktu ze mną lub bośniakiem . Możemy się umówić przed marszem i wspólnie protestować przeciwko złemu traktowaniu wszystkich zwierząt. Idziemy w marszu jako zwykli ludzie a nie jako organizacje czy fundacje.
Zachęcamy do wzięcia udziału !

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [KRAKÓW] 2 X 2011 - Festiwal „Ludzie Zwierzętom (Nie)Milcz – Reaguj”
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2011, 14:27:54 pm »
Witam,

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zechciały zaangażować się w przygotowanie eventu w Krakowie oraz tym, które w niedzielę poświęciły swój czas na przyjście na festiwal. Bardzo dziękuję za to, że nie tylko słowem, ale i czynem wspieracie idee prozwierzęce oraz walczycie o godne traktowanie naszych mniejszych (i bezbronnych) braci.

Zdjęcia zrobione podczas festiwalu wyślę uczestnikom e-mailem.

Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnej imprezie prozwierzęcej w królewskim mieście Krakowie.
Bośniak
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan