Autor Wątek: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików  (Przeczytany 31629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majaa

  • Gość
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 16, 2011, 22:57:26 pm »
A więc szukamu DT dla królików.  Jutro spis króliczego inwentarza tak w kwestii płci, jak i umaszczenia!!!

Majaa

  • Gość
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 17, 2011, 00:09:23 am »
Jak mi się uda wszystko, co ustalone, opisać na dogomanii dzisiaj (telefon musi przestać dzwonić), to przekopiuję tutaj

W skrócie, to co ustalone, przedstawiam, a jaka będzie rzeczywistość, pokażą najbliższe dni
Od czego by tu zacząć?

Może od tego, że wścielizna zbliża się do nas duuuuuuuużymi krokami!!!!! Mam nadzieję, że obiecywany publicznie przez lek.powiatowego "pomór" nie będzie miał miejsca!!!

 

W kwestii sanktuarium dzisiaj w końcu udało mi się porozmawiać się z ks. kustoszem zwanym "człowiekiem - orkiestrą".

Psy i koty na terenie sanktuarium: Nikt się nie przyznaje do ich posiadania, ale ustaliłam z kustoszem, że:

1. zwierzęta zostaną zgłoszone przez nas do Gminy Pawłów, celem ich kastracji, odrobaczenia, odpchlenia i szczepienia.

2. suka pozostanie po kastracji na terenie Sanktuarium i schronienie będzie jej zapewnione, a my oczywiście, bedziemy szukać domu dla niej. Będzie karmiona.

3. koty zostaną na terenie Sanktuarium, mimo że kustosz ich nie lubi, zostanie wybudowany domek dla kotów, będą karmione w jednym miejscu, przy domku

Króliki i inne zwierzęta

4. Jutro mamy się spotkać z osobą zajmującą się zwierzętami, celem poznania i przekazania "tej osoby" pod naszą opiekę i wskazówki - choć w dłuższej mierze cienko to widzę, ale .........

5. Króliki mają być nam oddane, z opcją, że ew. dwa, trzy zostaną, jeśli w budynkach gospodarczych, będą miały zapewnione warunki zimowania

 

My mamy przedstawić:

1. Oficjalnie nasze uwagi do opieki nad zwierzętami

2. Wskazać ewentualne, szczególne zalecenia, co do przetrzymywania zwierząt, jak w przypadku królików.

I..... toż to był argument główny, a powstał mi w głowie ot tak, po prostu,w ostatniej chwili:

3. Dostarczyć opisy zwierząt (gatunków) przebywających na terenie mini-zoo

 

Nasze uwagi, o czym kustosz wie, zostaną zebrane w przyszłym tygodniu.

I tu prośba, jakby ktokolwiek wiedział o szczególnych warunkach utrzymania zwierząt bytujących w tym minizoo, proszę o informację!

 

Szukam też chętnych do opracowania opisów poszczególnych zwierząt tam mieszkających.

 

W sumie to jest bardzo proste, ale chciałabym znaleźć każdy punkt, który może powodować, że zwierzęta będą miały tam lepiej.........

 

Oprócz wspomnianych królików, mieszkają tam pawie, bażanty, kury ozdobne (choć ich jest ostatnio bardzo mało), daniele, lamy, osły, kuce, kozy, owce, chyba bydło szkockie i kilka innych gatunków, których nie dopatrzyłam)

No i ostronos, samotny :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2011, 00:12:39 am wysłana przez Majaa »

Offline nausicaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 17, 2011, 16:44:09 pm »
a gdzie mają pójść te króliki? przecież to jest dramat jakiś...pewnie większość samic jest w ciąży, więc warto by pomyśleć o sterylkach aborcyjnych albo o uśpieniu miotu. ja wiem, że to drastyczne, ale w takiej sytuacji warto jest to roważyć niestety
zeMną:Króliki:LaziXenaNiedźwiadka
Szczury:CumbobumbulusAgutkaEspriKokoLunetaMufkaMulinaSkinnerPiankaPirliPirliOwieczkaWałeczekPszeniczny
3myszyPająkChromkaChomikKrzesełkoPsinkaBecia
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyńka4KluskiAllelekWałeczekNiebieskiChoryWałekDowódca MlekoKoalaPlamkaChomikKriksos2myszyTrututuWałeczekPomidorowy

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 17, 2011, 16:59:00 pm »
jest jedna matka, ma prawdopodobnie 5 młodych, będziemy oddzielać samice od samców, na razie to nie jest możliwe, bo są poprzekopywane nory i tak naprawde nie wiadomo ile tych króli jest, wydaje mi się, że mogą być kolejne młode, na razie została uśpiona jedna królica z myxo, w poniedziałek, wtorek zabieram do siebie jednego króla (jeszcze nie wiem czy to on czy ona) do siebie, do piątku. Dlatego PILNIE POTRZEBUJEMY DT około 8 może 10. Małe które dziś widziałam mają nie więcej niż tydzień, następne będziemy chyba usypiać o ile takie będą, a mam złe przeczucia, ze mogą być, króliki nie są agresywne, ale bardzo płochliwe, facet który się tam zwierzętami zajmuje ma je wyłapać i przenieść do klatki gdzie ine będą miały możliwości kopania  nor, dziś naliczyłam koło 9 + młode (5) ale nie wiadomo czy nie siedzi więcej w norkach, na dziś pouczyłam czym się króliki karmi - miały siano i jakąś chyba kasze itp. Jak tylko dostanę mailem zdjęcia, to założe im wątek w przechowalni

Offline diunella

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 17, 2011, 18:13:22 pm »
boże jaka masakra :(

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 17, 2011, 18:26:34 pm »
Jak dla mnie WSZYSTKIE ślepe miotny powinny być w tym momencie automatycznie usypiane- nie ma co się moherować albo oburzać, po prostu NIE ma pieniędzy na ich utrzymanie, czekanie aż dorosną, zabiegi, leczenienie. Także te 7 dniowe króliki powiny być uśpione jeżeli jeszcze nie otworzyły oczu.
Domów tymczasowych dramatycznie brak dla tych królików, które są już na świecie, a każdy kolejny osesek... a zresztą chodzi mi o ten tekst "proszę o przywilej nieprzychodzenie na świat..." kojarzycie go z pewnością.
Samice sterylizować aborcyjnie, albo jeżeli ciąża za wysoka- czekać aż urodzą i usypiać młode.
To są miniatury czy hodowlane?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 17, 2011, 18:38:59 pm »
Iskra to są miniaturki, matka to ta na 3 zdjęciu, małe właśnie otwierają oczy

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 17, 2011, 18:53:59 pm »
Słuchajcie, mykso jest cholernie zaraźliwa - uśpiony królik na 100% miał mykso?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 17, 2011, 18:58:52 pm »
na 100% , u innych nie widziałam objawów, ale Majaa będzie dzwoniła do weta, który się kiedyś tamtymi zwierzakami zajmował, tylko najpierw trzeba je wyłapać, facet który się nimi "opiekuje" nawet nie wie ile ich tam jest, one siedzą pochowane w norach, same nie wiemy ile tam może siedzieć, szacunkowo około 14...
wet jak tylko zobaczył królice stwierdził (z trudem to piszę) , że możemy go od razu zakopać, więc podjęta została decyzja o uśpieniu, jak dostanę zdjęcia to wstawię na forum

Majaa

  • Gość
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 17, 2011, 19:47:58 pm »
na 100% , u innych nie widziałam objawów, ale Majaa będzie dzwoniła do weta, który się kiedyś tamtymi zwierzakami zajmował, tylko najpierw trzeba je wyłapać, facet który się nimi "opiekuje" nawet nie wie ile ich tam jest, one siedzą pochowane w norach, same nie wiemy ile tam może siedzieć, szacunkowo około 14...
wet jak tylko zobaczył królice stwierdził (z trudem to piszę) , że możemy go od razu zakopać, więc podjęta została decyzja o uśpieniu, jak dostanę zdjęcia to wstawię na forum
Dzisiejsze fotki już się ładują do Ciebie na maila.
Z wetem rozmawiałam - zgodził się ze mną, że szybko trzeba poszczepić to towarzystwo (ma tyle szczepionek ;) )Oczywiście jest ryzyko, że mogą paść te, które są zakażone mykso, ale generalnie one i tak raczej by były uśpione.
Jltt - jeszcze tam wróciłam później, bo nie dawał mi spokoju czas, w jakim mają być króliki wyłapane - w I wersji do wtorku. Mają być wyłapane jutro, aby wet w poniedziałek mógł je poszczepić!


EDIT:

Cytat: Majaa on Wczoraj o 22:57:26
Jutro spis króliczego inwentarza tak w kwestii płci, jak i umaszczenia!!!
Spisu zrobić się nie dało ze względu na płochliwość zwierząt oraz mega sieć korytarzy podziemnych.

Jltt - bardzo dziękuję za wsparcie, pomoc i wiedzę o królikach! Mimo młodego wieku zaimponowałaś mi wiedzą!


Proszę używać opcji "modyfikuj", która znajduje się po prawej stronie, w celu edytowania postów (opcja możliwa do 6godzin od napisania postu) :) mysza
  
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2011, 20:09:02 pm wysłana przez mysza »

sonia

  • Gość
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:05:07 pm »
Te krole chyba sie tam dobrze czuja skoro maja tam az tyle korytarzy/tuneli,nie lepiej by bylo podszkolic ksiedza i faceta ,opiekujacego sie nimi i je tam zostawic? W zadnym DT,jesli wogole sie jakis znajdzie nie beda  mieli mozliwosci kopania norek .

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:06:16 pm »
A wiecie że jak jest myxo to zgłasza się do odpowiednich służb i są chyba jakies procedury. Skontaktujcie się z Ola 19 ona nadzorowała wszystko jak w Toruniu wykryto myxo w maj więc najlepiej będzie wiedziała.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:07:06 pm »
Żaden dom z królikami nie weźmie na dt króli zagrożonych myxo. Niestety zgadzam się z Iskrą, że trzeba uśpić młode - jak każdy kto ratuje życie, czasem trzeba i takie decyzje podjąć, żeby móc ocalić innych. Same sterylki będą kosztowały majątek - tak naprawdę to minizoo powinno płacić, ale nie mam złudzeń. Tylko, że to będzie kosztem innych królików, które już są pod opieką SPK :(
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline diunella

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:14:30 pm »
wy się cieszcie i tak, że SPK może płacić. SPS za nic nie płaci właściwie. i każdy dt buli za szczury sam.
i to dlatego nie ma u nas sterylek aborcyjnych wcale, bo nikogo nie stać. i wieczne teksty, że usypianie ślepych miotów jest niehumanitarne :/.
za leczenie, karmy, ściółki itd itp płaci dt, SPS nie pomaga.

tych królików to na pewno jest 14? tam wygląda na dużo dużo więcej. masakra totalna.
a co z resztą zwierząt Majaa? co z osłami/pawiami itd itp?

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:15:11 pm »
a mnie się wydaje , że trzeba będzie uśpić wszystkie maluchy , jak myxo była u jednego , no chyba ,że zaszczepicie na czas całą reszte i będą miały tyle szcześcia co te z Torunia :(  

Jejku co za masakra , żal zwierząt :(  



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:16:02 pm »
Sonia, nie zgadzam się z tobą, króle kopią te norki, bo NIE MAJĄ INNEGO SCHRONIENIA, nic tylko goły beton/ ziemia i własne odchody... króliki zostaną w poniedziałek poszczepione, potem przebadane i posterylizowane przez kompetentnego weta, o ile wiem na razie za wszystko odpowiada Statachowicki TOZ, na ten temat więcej info może udzielić Majaa

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:21:45 pm »
Jltt czy Ty pomagasz z ramienia SPK?

Majaa

  • Gość
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:23:04 pm »
Sonia! Te króliki miały zimować w tych korytarzach, to po pierwsze. Po drugie do jedzenia mają siano i ........ ospę
Miki, wiemy co nie co, ale jak pisałam dopiero się uczę. Napewno się skontaktuję.
Żaden dom z królikami nie weźmie na dt króli zagrożonych myxo. Niestety zgadzam się z Iskrą, że trzeba uśpić młode - jak każdy kto ratuje życie, czasem trzeba i takie decyzje podjąć, żeby móc ocalić innych. Same sterylki będą kosztowały majątek - tak naprawdę to minizoo powinno płacić, ale nie mam złudzeń. Tylko, że to będzie kosztem innych królików, które już są pod opieką SPK :(
Co do sterylek aborcyjnych i usypiania ślepych miotów jestem jak najbardziej za! Aczkolwiek tam wykonalność będzie trudna i pewne rzeczy jak aborcja musimy przemilczeć z powodów jakby oczywistych!
Co sterylek i kosztów ponegocjuję z ks. kustoszem, ale już widzę problem pierwszy zasadniczy - może i by pokryli koszty, ale będą chcieli to wykonywać u siebie - nie pozwolę wykonywać sterylki u królika, tym bardziej aborcyjnej wetowi, który zajmuje się dorywczo zwierzyńcem tam, z całym szcunkiem dla Niego, ale ta lecznica to jest wiejska lecznica i ręki wprawionej w ingerencji w tak małe ciałka raczej żaden z  wetów tam pracujących nie ma ;(
Tak czy inaczej nie oczekuję pokrywania kosztów sterylek z funduszy PSK. Zwierzęta wzięliśmy pod opiekę Świętokrzyskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i dzisiaj dołączyli do nas ludzie ze stowarzyszenia ostrowieckiego. Damy jakoś radę z Waszą pomocą zebrać ewentualnie fundusze, choć myślę, że wynegocjuję pewną pulę z pieniędzy kościelnych na te króliki!

Pomóżcie nam znaleźć domy dla królików!

Padło pytanie o pozostałe zwierzęta - na razie naszym głównym celem jest posterylizować koty - dzisiaj ich liczba wzrosła z domniemanych 4 do 8 - 9, według różnych relacji - i suki.
Tak jak pisałam powyżej - układ z ks. kustoszem jest taki, że my mamy dawać wytyczne i nadzorować opiekę nad pozostałymi zwierzętami! Czeka nas jeszcze sporo nauki w kwestii wiedzy o opiece nad kopytnymi w niewoli. Na szczęście druga reprezentantka ŚTOZu w Starachowicach ma sporą wiedzę na ten temat - odchowała dwie sarny. Dzisiaj z nami nie była, albowiem na szybko szczepiliśmy psy z interwencji sprzed kilku dni p/wściekliźnie w związku ze zbliżającym się zagrożeniem wścieklizną w naszym rejonie!   
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2011, 20:47:28 pm wysłana przez Majaa »

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:24:46 pm »
nie, ja nie działam z ramienia żadnej organizacji, pojechałam tam, bo trochę sie znam na królikach i miałam zabrać jednego z poranioną mordką do siebie na dt, dzisiaj jednak dała się złapać tylko królinka z myxo, która od razu po wejściu do weta została uśpiona

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:30:56 pm »
To z kim z SPK macie kontakt? Naprawde skontaktujcie się z Olą, ona to przeszła a któli była podobna ilość. Jeżeli jest myxo to nie są przelewki. Jeżeli weterynarz zalecił uśpienie to Ok ale w przypadku takiej choroby na tym się nie kończy to jest choroba zakaźna i są pewne procedury. Czy wymazy poszły do badania do Warszawy?