Autor Wątek: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików  (Przeczytany 31642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
[Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« dnia: Wrzesień 14, 2011, 01:42:58 am »
Witajcie,

Przyszedł do nas mail, rozmawiałam też przez telefon z jego nadawcą. Pani Majka usiłuje uratować króliki ze Starachowic, szukamy też osób z tych okolic, które mogłyby pomóc przechować na razie 1 królika, który ma być uratowany jako pierwszy, potem trzeba będzie ratowac nastepne.

Pani Majka pozwoliła wkleic caly mail, proszę wypowiadajcie się tutaj oraz na dogomanii.

Treść fragmentów maila:

Witam serdecznie

Dzisiaj (czysty przypadek) dotarłyśmy do takiego królika, którego nie jestem w stanie "umiejscowić" w kwestii rasy. Nie znam się na królikach kompletnie ;(

Może zacznijmy od mojego postu na dogomanii:

http://www.dogomania.pl/threads/135846-STARACHOWICE-bezdomne-porzucone-niechciane-potrzebujące-pomocy-i-domów?p=17620757&viewfull=1#post17620757


 

Od lat pomagam zwierzętom na terenie woj. świętokrzyskiego. Jestem przedstawicielem, wolontariuszem, a równocześnie, od kilku miesięcy Członkiem Zarządu Świętokrzyskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami "Zwierzak"

Z psami i kotami sobie jakoś poradzę, choć pewnie będą przybywać kolejne .(...)

Ale za nic w świecie nie wiem co zrobić z królikami, a jest ich tam naście!

Wg mnie jest tam jeden, który jak pisałam na dogomanii, ma odcięty / obcięty nos i na prawdę trzeba się przyjrzeć, żeby to zauważyć (laik ze mnie wyjdzie proszę się nie śmiać, ale ten królik jest śliczny szaro srebrny, ma otoczkę z sierści wokół mordy, coś w rodzaju grzywy w tym samym kolorze, długą sierść na łapach, szczególnie tylnych)

Pytania zasadnicze:

1. Czy jeśli uda mi się doprowadzić do sytuacji, kiedy oddadzą tego malucha dobrowolnie, to czy jesteście mu w stanie zapewnić DT?

2. Czy w perspektywie ewentualnej interwencji na cały dobrostan zwierząt tam, a dorastam do tego, choć nie będzie to łatwe, bo ograniczyli liczbę zwierząt, i np.: parzystokopytne mają już kopyta zadbane w miarę, jesteście w stanie zabezpieczyć DT dla ok. 10 - 12 królików miniatur i dwóch dużych króli - biało - szarych?

 

Oczywiście w pierwszej kolejności wystąpię o udzielenie informacji publicznej w sprawie tego dziwnego "mini - zoo", ale to trwać będzie, niestety. Jedno jest pewne, że żaden weterynarz ze Starachowic nie zajmuje się zwierzakami z tego "mini - zoo".

 

Jestem gotowa jutro jechać z policją (...) byleby zabrać to maleństwo z oberwanym nosem i ropiejącą raną, tylko dajcie znać, że docelowo ktoś się nim zajmie !!!! Pewnie nie pytałabym o to, gdybym się na królikach znała, a do tego wyjeżdżam za dwa dni i de facto nie będzie mnie na miejscu prawie 4 tygodnie

Proszę o pomoc dla tego malucha!

Pozdrawiam

Majka

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2011, 07:46:37 am »
Przeczytałam na dogo, tragedia. Skoro psiaki są w takim stanie to w jakim są te króliczki??

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2011, 10:25:40 am »
mam nadzieje, ze uda się uratować króliki :(

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:06:26 pm »
Ais jestem z Radomia . Mogę pojechac po tego królika , przywieźc go do Radomia do doktora Chłopeckiego .W lecznicy jest możliwośc zostawienia  krolika w szpitaliku. Ale nie moge mu zapewnic DT . Mam dwa swoje króliki (adoptowane  z  SPK )i na chwile obecna nie mam możliwości  przechowania trzeciego. Pojawiła sie na forum dziewczyna z Pionek nick Paoljan , która chce adoptowac krolika od Was . Napisałam do niej  ,że jeśli zapewni DT temu królikowi po leczeniu to niech  zadzwoni. Ais masz pw.

EDIT:

Paoljan  niestety nie ma możliwości dac DT krolikowi . Czy ktoś mógłby  wziąc tego kroliczka po leczeniu ? Prosze o zsybka odpowiedź, gdyz jak przeczytałam krolik jest chory.
Ps . moderatora przepraszam , wyedytowałam posty dwa pod rząd . To nerwy .

Rozumiem. Posty scalam. mysza
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2011, 20:20:15 pm wysłana przez mysza »

Offline Paolajn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:48:39 pm »
No ja nie dam rady aby wziąć do siebie tego króliczka nawet na DT bo już też mam dwa z czego jeden jest też u mnie na DT i szukam mu domu stałego i mam nadzieję, że szybko mu znajdę jakiś dobry i miły dom.
GG 4022504
E-mail abigail_91@wp.pl

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2011, 17:27:35 pm »
ewentualnie na 1 tydzień
potem jade do warszawy
jestem ze starachowic
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 17:30:43 pm wysłana przez Jltt »

Majaa

  • Gość
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2011, 20:10:13 pm »
Witam!
Udało mi się w końcu zalogować na tym forum.
To ja zgłaszałam te króliki. Dzisiaj tam byłam znowu - tym razem z aparatem. Zwierzątka bez nosa nie udało mi się zlokalizować, odkryłam natomiast liczne wykopane jamy (może tam się ukrył) i ........... kolejnego szaraczka z poranioną mordką.
Oczywiście nie było dzisiaj z kim tam rozmawiać!
Poproszę o pomoc i informacje w jakim formacie należy wstawiać tutaj zdjęcia. Za kilkadziesiąt minut się odezwę tutaj ponownie.

Oficjalny kontakt w sprawie tych zwierząt: to nr tel. dla ŚTOZ Starachowice 66440525

Bezpośredni kontakt do mnie prześlę na PW

Jltt, proszę Cię o kontakt i rady na bieżąco! Może podjedziemy tam razem i swoim "króliczolubnym okiem" ocenisz sytuację
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 20:14:09 pm wysłana przez Majaa »

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2011, 20:19:42 pm »
Matko to jakiś horror normalnie :/ 

Poczytałam prawie cały temat na dogo , biedne  zwierzęta ............ oby wreszcie ktoś to wziął w swoje ręce i zapanował nad sytuacją , nawet nie chce myśleć co się tam działo do tej pory :/ 



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2011, 20:23:58 pm »
Jtt jak masz czas podjedź tam i potem opisz jak to wszystko wyglada.te króliki sa poranione pewnie przez psy , bo muszą sie bronic.

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2011, 20:47:49 pm »
mam cały piątek wolny na razie, ale mogę wziąć tylko jednego uszaka, oczywiście mogę tam podjechać razem z tobą Majaa.


EDIT:
wklejam zdjęcia króli i ich wybiegu:
Tak mieszkają króliki:







« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 23:10:08 pm wysłana przez Jltt »

Majaa

  • Gość
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2011, 23:20:22 pm »
Widzę, że Jltt, wyręcza mnie we wstawianiu zdjęć Dziękuję

Wszelkie komentarze moje, jeśli ktoś ma wątpliwości, można poczytać można na dogomanii

sonia

  • Gość
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2011, 23:29:03 pm »
Bylam kiedys w mini Zoo /nie pamietam miejscowosci/ i tam bylo identycznie jak na tych zdjeciach. Te mini Zoo ,ktore ogladalam jest w Niemczech.

Offline Saphe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2011, 08:11:27 am »
w temacie mini zoo ale innego... Niestety ale tutaj króliki nie mają lepiej. Ale bagatela nie jest ich kilka czy kilkanaście ale kilkadziesiąt... Mnożą się jak chcą, mieszkają w wybiegu z gołębiami i pawiami. A co robi niezadowolony paw? Leje króliki po głowie... Jedzą zboże, suchy chleb i w lecie na pewno dostawały zielone. Ogólnie jest ich zdecydowanie za dużo i w nieodpowiednich warunkach. Znalazłam zdjęcia w necie robione przez ludzi, którzy odwiedzali ten obiekt. Uważam, że w tej sprawie też by warto coś zrobić. Ogólnie jest to ośrodek Caritasu. Zwierzaki często są tam po prostu oddawane przez ludzi.

http://www.garnek.pl/pyzulak/6892964

Tylko nie zbyt wiem jak pomóc tak dużej ilości królików... Człowiek patrzy i czuje się taki bezradny.

sonia

  • Gość
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2011, 10:52:44 am »
Tylko nie zbyt wiem jak pomóc tak dużej ilości królików... Człowiek patrzy i czuje się taki bezradny.

Wlasnie,kroli jest coraz wiecej i wiecej i nie widac konca....to  wszystko zaczyna mnie po malu przerastac...

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2011, 11:02:25 am »
To zdjęcie wygląda jak żart! Jak fotomontaż! Jak można tyle królików trzymać razem? Przecież co 4 tygodnie ich liczba może się wręcz podwajać... Matko...
Jak pomóc takiej ilości zwierzaków...? :(

Offline Saphe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2011, 11:18:07 am »
Niestety byłam i widziałam :( Ogólnie w tym "zoo" to chyba tylko daniele i lamy żyją jako tako... A królików jest zatrzęsienie. O ich zdrowie nie dba nikt. Raczej jak padną to padną i nie odczuje nikt straty. Zwierzaki tam nie mają łatwego życia. Nie wyobrażam sobie tylko co w zimie... Bo to jest taka duża klatka - wybieg na dworze, częściowo osłonięta i zadaszona. Jest kilka takich prowizorycznych budek - no ale wszystkie króle tam nie wejdą no i mają pokopane nory.

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2011, 18:16:56 pm »
Króliki zostaną oddane, jutro tam jedziemy zobaczyć co i jak i zapobiec niechcianym małym, bo pewnie siedzą samice z samcami, królik poraniony trafi do mnie, będą zdjęcia. NA GWAŁT POTRZEBNY DT przed piątkiem dla uszaka, który się znajdzie u mnie. Mogę dowieźć do Krakowa/Warszawy.

Offline nausicaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 16, 2011, 19:45:40 pm »
jeśli to samiczka, ja mogę dać dt. jeśli samiec- tylko na krótko, bo nie miałby wybiegu. mam kupę zwierząt, w tym jedna króliczka niewysterylizowana, chów bezklatkowy i jeszcze psa z padaczką. nie mogę sobie pozwolić na zaganianie zwierząt do klatek. mieszkam w wawie
zeMną:Króliki:LaziXenaNiedźwiadka
Szczury:CumbobumbulusAgutkaEspriKokoLunetaMufkaMulinaSkinnerPiankaPirliPirliOwieczkaWałeczekPszeniczny
3myszyPająkChromkaChomikKrzesełkoPsinkaBecia
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyńka4KluskiAllelekWałeczekNiebieskiChoryWałekDowódca MlekoKoalaPlamkaChomikKriksos2myszyTrututuWałeczekPomidorowy

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 16, 2011, 19:57:47 pm »
Dzieki :) jeszcze nic nie wiem, ale jutro się wszystko wyjaśni. Dam znać ew. po południu co i jak z uszakiem i założę wątek wszystkim w przechowalni, na razie jeszcze nie wiadomo ile tam jest konkretnie tych króli...

Majaa

  • Gość
Odp: [Starachowice] konieczna interwencja w sprawie 12 królików
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 16, 2011, 22:51:14 pm »
Dzieki :) jeszcze nic nie wiem, ale jutro się wszystko wyjaśni.
Jutro czeka nas ciężki dzień. Dzisiaj udało mi sie wynegocojować z ks. kustoszem , że jeśli króliki zimują w norach, to powinni je oddać, z powodów oczywistych i mogą zostawić dwie, trzy sztuki, jeśli zapewnią im dobre warunki na okres jesienno - zimowy poza "widowiskowym wybiegiem".  Przyznaję, że skrzętnie pominęłam fakt kastracji tych futrzaków, które ewentualnie miałyby tam zostać, podobnie jak z w przypadku kotów i psów.
Jak mi się uda wszystko, co ustalone, opisać na dogomanii dzisiaj (telefon musi przestać dzwonić), to przekopiuję tutaj