Autor Wątek: Kapryśna przytulanka  (Przeczytany 10125 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Kapryśna przytulanka
« dnia: Luty 20, 2006, 11:56:16 am »
W marcowym numerze "Świat Kobiety" na stronie 96 jest artukuł o króliczkach miniaturowych pt. "Kapryśna przytulanka"

Katasza

  • Gość
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2006, 12:07:37 pm »
nie mam mozliwosci w anglii dostac i przeczytac..... ale sam tytul jakos mi sie nie podoba :/

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2006, 13:23:29 pm »
wbrew tytułowi artykuł nie jest taki zły.

Mówi ze uszatki nie nadaja sie dla dziecie ponizej 10 roku życia, że uszatki zanim trafia do sprzedaży powinny miec min. 8 tygodni.
Pisza o diecie i ewentualnej wdzie zgryzu.

Brakuje natomiast informacji o tym,że nalezy szczepić na pomór i myxo.
Błędnie jest opisany sposób podnoszenia króliczka


Może ktoś mógłby zeskanować i wstawić?

Katasza

  • Gość
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2006, 13:35:43 pm »
no, to nie jest az tak zle. spodziewalam sie po tytule czegos gorszego.

Gosiek

  • Gość
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2006, 14:50:48 pm »
Ktoś kiepsko dobrał tytuł...
A nie miałabyś może możliwości wrzucenia tutaj tego artykułu?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2006, 16:46:00 pm »
pod tytulem kaprysna przytulanka w necie znalazlam tylko cos takiego, nie wiem czy to to:



"KAPRYSNA PRZYTULANKA!

Królik ma żywy temperament, jet uroczy i wesoły. Obserwowanie jego popisów to prawdziwa przyjemność!

Choć słodki wygląd prowokuje do przytulania go i bezustanego głaskania, królik nie lubi tego typu pieszczot w nadmiarze. Gdy zechce, sam poszuka kontaktu z opiekunem. Uczucie okazuje kładąc się blisko człowieka, bawiąc się jego stopami, czy popisując się szalonym sprintem po mieszkaniu. Zmuszony do zabawy, potrafi dotkliwie ugryźć i podrapać. Dlatego lepiej nie kupować puszystego ulubieńca dzieciom poniżej 10 roku życia, gdyż nie zrozumieją charakteru króliczka. Mogą stać się ofiarą pupila lub niechcący zrobić mu krzywdę. Królik to doskonały wybór dla osob, które lubią obserwować zwierzaki z pewnego dystansu, bez nieustannego głaskania, przytulania czy noszenia na rękach.
W wygodnej klatce powinny się zmieściś pojemniki na żywność i wodę oraz kuweta - taka jak dla kota. Królik potrzebuje zabawek do gryzienia (np. Kartonowe pudełka, drewniane łyżki). Będzie na nich ścierał zęby, rosnące przez całe zycie.
Twój ulubieniec codziennie potrzebuje conajmniej 2-3 godzin swobodnego kicania po mieszkaniu. Stale trzymany w klatce nie nawiąże serdecznych relacji z właścicielem, może również nadmiernie utyć. Zanim go wypuścisz, zabespiecz specjalnymi listwami albo rurkami przewody elektryczne, które królik mógłby przegrysć. Upewnij się także, że twój podopieczny nie dostanie się do szawki ze środkami chemicznymi ani na balkon.
Dorosły królik lubi oznaczać swój teren. Jesli nie chcesz zbierać po nim ~bobków~ , staraj się przyzwyczaić ulubieńca do korzystania z dodatkowej kuwety ustawionej w rogu pokoju.



Dieta domowego królika to siano, świeze owoce i warzywa oraz gotowy odpowiednio zbilansowany granulat.

Króliczki powinny pozostawać w gnieździe przynajmniej do ósmego tygodnia życia. Nie należy kupować młodszych, którym niezbędne jest jeszcze mleko matki.

Królik jest ciekawy i łakomy. Trzeba go kontrolować, gdy biega po domu. Nie powinien się dobrać do szkodliwych dla jego żołądka produktów np. czekolady.

Marta :)"

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2006, 21:33:12 pm »
to prawie to ;) bo znalazłaś tylko połowe artykułu  :D

Katasza

  • Gość
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2006, 08:15:35 am »
no, ta polowa taka zla nie jest i wiecie, wlasciwie to tytul az tak zly nie jest. w koncu sami powiedzice, jak pierwszy raz zobaczyliscie krolika, to tez chcieliscie pewnie tulic i glaskac bez opamietania. ja sie przyznaje, bez bicia. przed pierwszym krolikiem myslalam, ze to przytulanki.

u_megi

  • Gość
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2006, 09:07:32 am »
Ciekawa jestem czyjego autorstwa jest ten artykuł - bo ta przytoczona jego część wydaje mi się całkiem niezła  - wreszcie ktoś napisał prawdę o króliczkach, a i tytuł nie wydaje mi się zły :)

anUSZka

  • Gość
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2006, 21:33:14 pm »
Rzeczywiscie, w porownaniu z innymi, to calkiem dobre. A tytul mi sie podoba, wskazuje na trudny charakter kroliczkow.

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2006, 17:59:44 pm »
może lepiej odstraszyć  ludzi , bo bywa, że kupują króliczki dla swoich dzieci i myślą, że sprawa np. wychowania załatwiona.

Olla

  • Gość
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:41:20 pm »
Też czytałam ten artykuł-jest nawet niezły, przynajmniej jest napisane że króliki to "maskotki z charakterkiem", a to prawda :D

Mandragora

  • Gość
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2006, 22:08:19 pm »
Ja mam cały artykół, bo BABCIA terrorystka kupuje te kolrowe pismaki:)
Ale nie mam skanera, więc przepisze cały arykół, a co nudzi mi się, więc zrobię coś pożytecznego...

"Kapryśna przytulanka"

[/b]
Królik ma żywy emperament, jest uroczy i wesoły. Obserwowanie jego popisów to prawdziwa przyjemność!

Choć słodki wygląd prowokuje do pzytulania go i bezustannego głaskania, królik nie lubi tego typu pieszczot w nadmiarze. Gdy zechce, sam poszuka kontaktu z opiekunem. Uczucie okazuje kładąc się blisko człowieka, bawiąc się jego stopami, czy popisując się szalonym sprontem po pokoju. Zmuszony do zabawy potrafi dotkliwie ugryźć i podrapać. Dlatego lepiej nie kupować puszystego ulubieńca dzieciom poniżej 10 roku życia, gdyż nie zrozumieją charakteru króliczka. Mogą stać się ofiarą pupila lub niechcący zrobić mu krzywde.
Królik to doskonały wybór dla osób, które lubią obserować zwierzaki z pewnego dystansu, bez niesustannego głaksania, przytulania zy noszenia na rękach.

W jego klatce
W wygodnej klatce powinny się zmieścić pojemnik na żywność i wodę oraz kuweta - taka jak dla kota. Królik potrzebuje zabawek do gryzienia (np. kartonowe pudełka, drewniane łyżki) Będzie na nich ścierał zęby rosnące przez całe życie, nawet dziesięcioletnie, życie.

Na wybiegu Twój ulubieniec potrzebuje codziennie co najmniej 2 - 3 godzin swobodnego kicania po mieskzaniu. Stale trzymany w klatce nie nawiąże serdecznych relacji z właścicielem, może różniez nadmiernoe utyć.
Zanim go wypuścisz, zabezpiecz specjalnymi listwami albo  rurkami przewody elektryczne, które królik mógłby przegryźć. Upewnij się także, że twój podopieczny nie dostanie się do szafki ze środkami chemicznymi ani na balkon.
Dorosły królik lubi oznaczać swój teren. Jeśli nie chcesz zbierać po nim "bobków", staraj się przyzwyczaić ulubieńca do korzystania z dodatkowej kuwety, ustawionej w rogu pokoju. Gdy do niej wejdzie podaj mu ulubione przysmakim by to moejsce przyjaźnie mu się kojarrzyło oraz by zapamiętał, że tam może właśnie załatwiać swoje potrzeby.

Króliczki pownny zostać w gnieździe do 8 tygodnia życia. Nie należy kupowac młodszych, którym niezbędne jest jeszce mleko matki.

Małe rasy domowe, np. zwisłouchy baranek ważą do 2 kg. Najbardziej popularne są mieszńce, np. krzyżówki z odmianami długowłosymi (angora). W sklepach zoologicznych kosztują od 70 - 300 zł.

Prawidłowo podnosi się królika podpierając na reku jego grzbiet - nigdy nie łap go za wrażliwe uszy ani za skórę na karku, co może poważnie osłabić kręgosłu  zwierzatka.

Królik jest ciekawski i łakomy. Trzeba go kontrolowac gdy biega po domu. Nie powinien się dobrać do szkodliwych dla jego żołądka przysmaków np. czekolady.

NASZ EKSPERT - Dorota Szumańska - lekarz weterynarii. Autorka programu zwierzyniec w TVP 1 oraz audycji "wierzę w zwierzę" w radiu Tok FM

Groźna chemia: Królikom nie należy podawąc slepowych nowalijek (bo zawirają nawozy sztuczne) ani siana z trawy zbieranej przy szosie (związki ołowiu). jenak sam granulat dostępny w sklepach zoologicznych nie wystarczy, by królik prawidłowo się rozwijał. Warto dostarczyć mu warzyw owoców oraz siana ze sparwdzonych źródeł (zaufany bazarek, wiejskie gospodarstwo). Można różnież wysiać w doniczce owies lub sałatę (byle w zwykłej ziemi, anie tej do kwiatów "wspomaganej" nawozami). Nie wolno dawac królikowi słodyczy (zwłaszcza czekolady), któr mogą powodowac rozstrój żołądka. U takich małych i delikatnych zwierzątek zatrucie organizmu postępuje bardzo szybko. Pozornie niegroźne objawy mogą zw ciągu kilku godzin przerodzić się w poważna chorobę. Dlatego jakiekowiek niepokojące dolegliwości układu pokarmowego (biegunka, zaparcie, niechęć do jedzenia) powinny być sygnałem do natychmiastowej wiztyty u weterynarza.
Krzywy zgryz: Królikom (zwłaszcza odmianom miniaturowym) często krzywo rosną zęby. ponieważ zwierzątka nie potrafią same odpowiednio szybko ich ścierać, zęby robią się zbyt długie i w rezultacie uniemożliwiają jedzenie. Przerośnięte uzębienie należy raz w miesiacy przycinać u weterynarza. Królik szybko przyzwyczaja się do tego zbaiegu, który nie sprawia mu bólu.



Już... teraz możecie przeczytać wszystko <lol>

Mandragora

  • Gość
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2006, 22:17:27 pm »
przepraszszam za blędy ale sie spieszyłam :/

anUSZka

  • Gość
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2006, 23:11:09 pm »
:*
Dzieki - widac, ze przyzwoity artykul  :jupi

Katasza

  • Gość
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 11, 2006, 06:23:08 am »
calkiem niezly, oby takich bylo jak najwiecej!

Offline mcda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
Kapryśna przytulanka
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2006, 09:44:57 am »
Chyba pierwszy jaki czytalam nie lukrujacy artykul. Rzeczywiscie fajny - pierwszy raz przeczytalam ze krolis oprocz tego ze jest slodki jest tez kaprysny... i ma sowje ja dosyc wyrazne... :)
Oby takich glosow bylo wiecej...