Autor Wątek: Co się dzieje z moją Zuzią ???  (Przeczytany 42342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:13:40 pm »
Coś nie ma nic od rene010, mam nadzieję, że królisi nie pogorszyło się i że jej opiekunka stanie na wysokości zadania.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:20:39 pm »
Ja chętnie bym pomogła. Z dok. Magoniem jestem w dobrych kontaktach, tylko rene musi chcieć coś zrobić...


Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:28:18 pm »
Więc  proszę nmie  nie atrakować  szczególnie Magda 7  bo zauważyłam że  praktycznie  na każdym wątku  atakujesz   innych.


Madzia7 z cały szacunkiem ale dziewczyna ma racje..........



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2011, 17:11:50 pm »
Proszę Madzia7 o złagodzenie tonu swoich wypowiedzi. Jeśli dziewczyna pisze, że królik je chleb, to najwyraźniej nie żartuje, tylko nie wiedziała, że nie można.

Ironiczne gratulacje też sobie możecie podarować - to prośba do wszystkich.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 13, 2011, 17:17:30 pm »
Bosniak przepraszamy...
Ale tak czy siak, jeśli wet poleca chleb dla królika to jakaś kicha a nie weterynarz i trzeba go zmienić...


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 13, 2011, 17:50:25 pm »
Niektórzy weci doradzają chleb i różne inne dziwactwa - jak ktoś nie miał wcześniej styczności z informacjami o prawidłowym żywieniu, to słucha weta, bo przecież to on powinien wiedzieć lepiej. [Notabene, mnie kiedyś jeden pan wet (do którego poszłam po lek, bo nie mogłam jechać do Krakowa, potrzebowałam na już, a wiedziałam, co mi potrzebne) usiłował namówić na żywienie króli gotowanymi ziemniaczkami ;) ]

Ale koniec OT - rene010, daj znać, jak czuje się Zuzia i czy uda Ci się podskoczyć do dr Magonia.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2011, 19:02:55 pm »
Rene010 możesz także pojechac do Krakowa . Tam jest kilku dobrych wetów dr Baran , dr Lewandowska .

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2011, 19:08:37 pm »
Dori dok. Magoń też jest dobry. Tym bardziej, że dziewczyna jest z Rzeszowa, więc do Łańcuta nie ma daleko :)


Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2011, 19:17:03 pm »
Podałam jej namiary  także na Kraków  niech wybiera   . Ale nie odzywa sie .  :(

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2011, 19:27:11 pm »
Szczerze, to chyba trochę się na nas zawiodła... Mam nadzieję, że z Zuzią wszystko OK


Harribel

  • Gość
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2011, 19:55:39 pm »
Dziewczyny ja rozumiem rene że nie wiedziała o chlebie itp bo ja pamietam jak bylam dzieckiem dziadek hodował króliki i tez je karmił suchym chlebem i pewnie jak bym nie poczytała to tez bym była pewna że można, a jeszcze na wsi inaczej bo ludzie mają swoje utarte poglady na temat opieki nad zwierzakami, wiec nie łajajcie biednej dziewczyny bo jak króliczka ma 7 lat to znaczy że jednak dba o króliki a nie robi im na złość a my powinnyśmy służyć radą a nie wyśmiewać.

rada ode mnie: pilnuj aby król nie jadł siana na które się załatwia, nie wiem jaką ściółkę stosujesz ale najlepsza jest drewniana bo bardzo dobrze pochłania wilgoć, poza tym koniecznie zasiegnij drugiej opinii weta tego co polecają dziewczyny, a polki do to bym przytrzymała królinkę na jakiejs łagodnej diecie choc jak jest przyzwyczajona do tego to sama zmiana sposobu żywienia może zaszkodzić :(
Daj znać jak Zuzia!!

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2011, 20:32:15 pm »
Diety drastycznie tez zmieniac nie mozna. Wycofac jedynie chleb, mieszanke powoli. Poza tym karmiac mieszanka czy inna karmą tez trzeba ograniczac jej ilosc - krol nie moze miec jedzenia tyle ile zechce bo króle to łakomczuchy i beda jesc az pękna ;)
Swieza woda i sianko - ale nie jako sciołka, najlepiej w paśniku. A dno klatki wylozyc małym dywanikiem czy recznikiem. Nie napisałas wiele dlatego tez nie wiadomo co poradzc - ale przede wszystkim, jezeli kroliś przestał jesc to na pewno wizyta u poleconego weta - który na pewno doradzi w wielu kwestiach. A potem po prostu bardziej zadbac o zywienie. Oby królince nic złego nie było :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 20:43:54 pm wysłana przez dnorthern7 »
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2011, 21:22:37 pm »
Poniewaz kroliczek jest chory trzeba mu dawac sianko +suszki  to mu nie zaszkodzi. Dokarmiac na silę ( bo nie je)  gerberkami lub Critical Care . O zmianie diety pomyśleć trzeba jak bedzie zdrowy . Ale nasze dywagacje  są na nic , bo dziewczyna się nie odzywa. :nie_wiem  Ale może czyta.

Harribel

  • Gość
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2011, 21:33:51 pm »
szczerze to sie jej nie dziwie, taką zrype dostać na sam początek ....

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2011, 21:39:41 pm »
szczerze to sie jej nie dziwie, taką zrype dostać na sam początek ....

Dlatego czasami trzeba uważać co się pisze.Nie każdy siedzi cały czas na forum i nie każdy wie co ma tak naprawdę robić a połowa osób wierzy sklepom zoologicznym i weterynarzom.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 13, 2011, 21:41:07 pm »
Przecież nie musi ciagle tu siedziec, poczekamy zobaczymy.
Na forum częste są ostatnio takie "przywitania" mniej lub bardziej nieprzyjemne, mi sie to bardzo nie podoba i mija sie zupelnie z celem istnienia forum, ale nie bd tego komentować bo to juz kazdego własne sumienie..

Jezeli rene zalezy to dowiedziala sie juz do kogo sie udac do weta, oraz co powinna zmienic w opiece:)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 21:45:45 pm wysłana przez dnorthern7 »
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Harribel

  • Gość
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 13, 2011, 21:42:42 pm »
niestety czasem w zoologach takie pierdoły opowiadają że szok... ja pamietam jak dostalam moją krufkę w 2006 to gość w zoologu powiedział ze królikowi najlepiej będzie na trocinach a do jedzenia owoce i warzywa wody natomiast nie trzeba .... tjaaa

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 13, 2011, 23:03:46 pm »
Może faktycznie zbyt emocjonalnie i agresywnie zareagowałam.... Więc przepraszam, przede wszystkim autorkę, że tak "naskoczyłam". Przyznaję się do błędu. Jeszcze raz przepraszam.

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 14, 2011, 08:40:40 am »
Również si przyłączam do przeprosin, jeżeli moje wypowiedzi w tym wątku mogły w jakiś sposób urazić autorkę. Chociaż mam nadzieję, że nie.
W każdym razie odezwij się i napisz co z Zuzią.

rene010

  • Gość
Odp: Co się dzieje z moją Zuzią ???
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 15, 2011, 09:26:08 am »
Witam. We wtorek byłam u weta z Zuzią. Jest za gruba wet stwierdził. Dostałam proszek ( na poprawe flory bakteryjnej )do rozrobienia z wodą i raz dziennie  mam podać do  pysia, oraz  coś  takiego  przypominającego olejek żółty  również do pysia 2 razy dziennie. Zuzi chyba to smakuje  bo chętnie wypija.

Wczoraj Zuzia  jak przyszłam z pracy biegała i skubała sianko.Narazie tylko na sianku.


A problem tkwił w sianku właśnie  Sklep zoologiczny sprzedawał zjełczałe nie świerze siano.
Spotkałam znajomą i  opowiadała  jak  jej  kłapuszek  też ma problemy z trawieniem , w   środku w torebce  znalazła  na sianku pleśń. Kupujemy z jednego sklepu zolog. Ja w prawdzie  przegladam sianko bo kiedyś znalazlam spinacz  ale już więcej  nie będziemy  tam zaopatrywać się .

Lekarz zalecił też  płatki owsiane  co myślicie o tym ?


 Tak dla wyjaśnienia co do chleba to Zuzia  nie dostawała go często   ostatni raz  jadła  jak bylo  zimno  czyli marzec - Kwiecień  i przeważnie  to była suszona w piekarniku świeża skórka z chleba.  Jak  pisałam wyżej  o chlebku dowiedziałam się od weta  i znajomych  -nie wiedziałam że szkodzi.

Co do wyściólki to używam wiórek z drzewa iglastego ( tu mnie skrzyczycie pewnie ) jeśli bym polożyła  cokolwiek z materiału to Zuzia by zrobiła porzadek z tym  kiedyś zjadła  mi narzute  na lóżko - skoczyła   i  na środku wygryzła wielka dziurę , skarpetki , ściana, dywan, wszystko co się  da ugryść.
Jak  jestem w pracyto Zuzia  jest zamykana, a tak  to biega.

Co do sianka, pisalam że siedzi  na nim , ja  uszatemu daje  i do paśnika ale  ona i tak łapkami sobie wygrzebuje z niego i siada na nim i widze  że bardzo  to lubi. Czy sobie  osika możliwe  , codziennie sprzatam  klatkę.

Co to nasionek to kupuje Vitapol - teraz już wiem  że to dziadostwo a w  zoologicznym pani zachwalała  na maxa.