Autor Wątek: Jak karcić królika?  (Przeczytany 46119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2011, 15:01:43 pm »
Dodam tylko ze nie wolno uzywac zadnych perfum, odstraszaczy dla psow i kotow i innych rozpylaczy by odstraszyc krolika - zawieraja zwiazki chemiczne ktore moga spowodowac zatrucie po polizaniu/spozyciu/wdychaniu

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2011, 15:11:02 pm »
nauczyć reagować na "nie wolno" wypowiadane podniesionym , zmienionym głosem,ewentualnie podczas mówienia rzucić chusteczkami- mój załapał dość szybko i "nie wolno" działa zawsze...choć często tylko na chwilę :p

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:05:55 pm »
na mojego królika działa takie długo wymawiane "pśśśśśśśik " i on juz wie że trzeba uciekać :) sprawdza się u nas za każdym razem kiedys gryzie cos czego nie wolno :)

Harribel

  • Gość
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:23:54 pm »
Tofik jest beznadziejny - nic nie działa. Kabli już nie tyka ale sofy za diabły oduczyc nie moge. Dzis spróbuje z perfumami, nie mam tanich ale mam ładne o zapachu frezji przynajmniej mi bedzie pachiało. Na ile działa takie spryskanie?

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:30:05 pm »
Dodam tylko ze nie wolno uzywac zadnych perfum

Perfumy to chyba nie jest dobre rozwiązanie bo jeszcze się naliże :(

Harribel

  • Gość
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 13, 2011, 17:07:13 pm »
i tak nie działa. Test trwał dosłownie 3 minuty - w ogóle się nie przejął że mu pachnie. Teraz położyłam koc na sofie a boki obłożyłam różnymi rzeczai typu kosz na bieliznę, pudełka i Tof jest bardzo zdziwiony że na może gryźć swoich ulubionych frędzli :D

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2011, 21:59:54 pm »
Pisalam juz wyzej ze nie wolno uzywac takich rzeczy - krolik moze sie zatruc

Harribel

  • Gość
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2011, 22:09:36 pm »
zrozumiałam za pierwszym razem :] przykryłam kocem (jak pisałam wyżej) ale zasikał na dobry początek

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2011, 22:12:16 pm »
przykryłam kocem (jak pisałam wyżej) ale zasikał na dobry początek

Dał Ci do zrozumienia co on na to :mhihi

Harribel

  • Gość
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2011, 23:43:08 pm »
już nie mam pomysłu nooo :(

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2011, 23:50:55 pm »
Ja miałam dość obgryzania ścian i ciągłego ich malowania bo pokój wyglądał jak melina  :oh: :oh: :oh: Kupiliśmy 3 zagrody,zagrodziliśmy pokój i ... mamy spokój.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2011, 23:55:50 pm »
Królika się nie karci. Trzeba zadbać, aby się nie nudził i miał co robić. Podrzucić mu dozwolone rzeczy. Ewentualnie nagradzaj smakołykiem dobre zachowanie.

Karci się karci. Tak jak każde zwierzę, trzeba go wychowywać. Można klaskać, pstryknąć palcami czy krzyknąć - to nie tyle zapobiega złemu zachowaniu, co ma rozproszyć króliczka. Można też dotknąć w kark - jak Cesar Milan (zaklinacz psów) ale to raczej jak próbuje atakować czy zdominować właściciela.

Moja, jak coś broi, to zostaje okrzyczana a następnie przeniesiona w miejsce, gdzie może wykonywać podobną czynność bez szkód - czyli np. jak się bierze za sikanie na łóżko to ląduje w kuwecie i tam ją chwalę, a jak gryzie nogi od stołu to ląduje w zagrodzie przy patyczkach. Niestety efekt jest taki, że małpa wie, czego nie wolno i robi to, by się na mnie mścić - za wizytę u weta, za przycięcie zębów, za wprowadzenie do pokoju intruza, itp..
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 14, 2011, 00:06:26 am »
Dodam tylko ze nie wolno uzywac zadnych perfum

Perfumy to chyba nie jest dobre rozwiązanie bo jeszcze się naliże :(


Dr Lewandowska polecany przez SPK wet, jednak zaleca spryskiwanie dezodorantem miejsca, które królik sobie obrał za zasikiwanie:

Cytuj
Proponuję troszkę popsuć króliczkowi plany. Proszę kupić jakiś paskudnie śmierdzący, ostry dezodorant i popsikać intensywnie to miejsce zanim wypuści Pani króliczka z klatki. W czasie gdy króliczek biega kilkukrotnie trzeba będzie odnawiać zapach w okolicy drzwi. Proszę tylko, aby zapach był naprawdę z tych męskich, ostrych (najtańszych Wink ) a nie łagodny kwiatowy

z http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/forum/viewtopic.php?t=1326&highlight=dezodorant

Przepraszam za 2 posty - musiałam nacisnąć omyłkowo cytuj zamiast modyfikuj, a teraz nie widzę nic, żeby usunąć jeden. Pora spać ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 00:11:58 am wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 14, 2011, 16:36:45 pm »
Jedyne "karcenie" jakie stosuję, gdy Zgodzia bierze się za tynki, to "ej" albo "nie wolno" powiedziane głośniejszym tonem. Ewentualnie tupnięcie nogą. Zgodzia na chwilę odskoczy, popatrzy na mnie wzrokiem "to nie ja", odczeka chwilę i jak już na nią nie patrzę, to zabiera się do brojenia znowu. Więc generalnie skutecznych metod nie mamy :)
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Harribel

  • Gość
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 14, 2011, 16:56:14 pm »
zaliczyliśmy trzecią z rzedu nieprzespaną noc. Tofik dostał istnego szału o 3.00 nad ranem i zaczął robić swoje dzikie radosne skoki w klatce. Potem jak tylko przysnęliśmy zaczął biegać w kółko i tak cały czas do 6.00 ... Teraz mam problem bo Mateusz sie wkurzył i chce go na noc wywalać do ogrodu... całe rano się kłóciliśmy o to bo ja nie chce żeby królik był na zewnątrz szczególnie teraz jak zima idzie na to on się naczytał jakiś stron hodowców i nie idzie za diabły go przekonać.... już kupił klatkę zewnętrzną... nie wiem co robić ...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 14, 2011, 18:26:10 pm »
Boże w życiu bym tak nie zrobiła ... Nie macie innych pokoi w domu ?? Trzymanie króliczka na dworzu przy takich wiatrach jak mamy teraz w Uk nie jest dobrym rozwiązaniem.Może go postrasz że będzie chorować jak będzie na zewnątrz ??

Harribel

  • Gość
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2011, 19:11:08 pm »
ja mu mówiłam że absolutnie się nie zgadzam żeby królika na zewnątrz trzymać!! tylko że on mnie nie słucha więc była mega awantura i teraz się nie odzywamy do siebie ;/// ja już miałam króla wcześniej i ostrzegałam że one w nocy dają w kość strasznie tylko oczywiście gdzie by on mnie słuchał wtedy!! mówiłam że w jednym pokoju będzie ciężko ale oczywiście było 'poradzimy sobie jakoś' ... no to masz :((

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2011, 19:20:04 pm »
Bez sensu - absolutnie nie wolno królików trzymać na zewnątrz. I jeszcze chcecie go wywalić jak jest już zimno - nie miał nawet czasu na adaptację i wyhodowanie futerka. Ten królik nie ma najmniejszych szans na dworze.

Absolutnie nie karcimy królika - każda agresja w stosunku do zwierzaka skutkuje wzrostem poziomu agresji u niego. Można podnosić głos, ja klaszczę dwa razy - charakterystycznie i to działa. A jeśli nie, to daję krok w stronę królika i on wie, co jest grane.

Skoro król biega i hałasuje w klatce, to pewnie nie wybiegał się w czasie dnia. Dajcie mu zabawki i jedzenie przed samym spaniem, będzie miał zajęcie.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Harribel

  • Gość
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 14, 2011, 19:27:58 pm »
Blacky żadne my!!!!!! ON!

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 14, 2011, 19:38:38 pm »
Harribel, a nie macioe innego pokoju, łazienki, korytarza? Może by go na noc do innego pomieszczenia przenosić? Coka i Cola śpią z nami. Koka nawet czasem z nami w łózku. Jak zaczynał psocic, to go do klatki do kuchni wynosiliśmy, po 4 takich trazach ani razu nas nie obudził.