Autor Wątek: Jak karcić królika?  (Przeczytany 46111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Harribel

  • Gość
Jak karcić królika?
« dnia: Wrzesień 12, 2011, 21:29:04 pm »
Jak karcicie króle za dewastacje waszego mieszkania? Bo ja mojego nie mam serca uderzyć, on ma swoją ukochaną sofę która już i tak jest zgryziona cała i nie wiem jak mu dać do zrozumienia że nie wolno. Jak go szczypnę za ucho czy ogon to on myśli 'zabawa!!' i jeszcze bardziej namiętnie gryzie...

(podczas pisania tego posta królika trzy razy odganiałam od sofy....)

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2011, 21:42:30 pm »
My nie karcimy jedynie głośniej wypowiadamy imiona albo klaszczemy, a poza tym to dziewczyny w pokoju mają sporo kartonów, kartoników, maskotek i pledów do gryzienia. A w spadku dostały kupiony w ikea za całe 19,99 zł stolik do obgryzania więc innych mebli nie niszczą :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2011, 21:46:08 pm »
My nie karcimy jedynie głośniej wypowiadamy imiona albo klaszczemy

My tak samo robiliśmy bo nic innego nie da się zdziałać  :oh:

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2011, 21:53:04 pm »
Można wziąć za fraki i przenieść w inne miejsce no. do klatki czy zagrody, albo w pobliże rzeczy, które może niszczyć... chociaż to też nie działa.
Głośne powiedzenie imienia i klaśnięcie czasem daje efekt. Na Frotkę czasem wystarczy spojrzeć, a ta już wie że musi uciekać ;)

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2011, 21:54:16 pm »
Królika się nie karci. Trzeba zadbać, aby się nie nudził i miał co robić. Podrzucić mu dozwolone rzeczy. Ewentualnie nagradzaj smakołykiem dobre zachowanie.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2011, 21:58:02 pm »
Królika się nie karci. Trzeba zadbać, aby się nie nudził i miał co robić. Podrzucić mu dozwolone rzeczy. Ewentualnie nagradzaj smakołykiem dobre zachowanie.

Iza ale są takie króle które mają peeeeeełno zabawek i tak gryzą to co nie mogą :)

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2011, 21:59:25 pm »
Ja moim zagroziłam, że jak będą niegrzeczne, to będę je całować za karę. Na razie działa. Mam aniołki w króliczej skórce  :diabelek

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2011, 22:02:12 pm »
Ja moim zagroziłam, że jak będą niegrzeczne, to będę je całować za karę. Na razie działa. Mam aniołki w króliczej skórce  :diabelek

Haha, ja stosuję tą samą metodę :D Ewentualnie krzyczymy 'ej', bo na to też reaguje :)
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2011, 22:08:31 pm »
U nas karanie to nazbyt intensywne mizianie :D Uszy tego nie znoszą  :diabelek


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2011, 22:08:39 pm »
Ja to swojemu mówię, że na pasztet pójdzie jak będzie rozrabiał, albo go przytulam za karę :P
A jak się dobiera do pojemnika na suszki z ratanu i go rozrywa po trochu to odwracam się do niego i tupię noga. Ale on ucieka i zarzuca uszami wesoło...

I jak tu wychować drania....  :?:  :wisielec:

Harribel

  • Gość
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2011, 22:49:17 pm »
nie reaguje na podniesiony głos, jak go przestawie biegnie spowrotem a gryzaków, kartonów i rolek po papierze ma tyle że sie zatanawiam czyj to pokój. A sofe dalej gryzie więc musze cały czas czuwać jak jest poza klatką.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2011, 23:47:14 pm »
Ja stosuje karne odnoszenie do domku, albo spryskiwacz z wodą. Tapetę, czy nóżki od narożnika spryskiwałam tanimi męskimi perfumami - mają taki chamski specyficzny zapach - króliki po prostu przestały podchodzić bo im coś capiało, wiadomo że wietrzały, ale co jakiś czas tymi perfumami i się oduczyły, czasami tylko słyszę że coś skrobnie w nogę od narożnika. Swoją drogą mnie też nie odpowiadał zapach tych perfum, ale się oduczyły. Ewentualne tak jak zaba zielona pisała, na ręce i obściskiwanie i całowanie aż im zbrzydnie, potem wypuszczam a one idą się myć, czesać i w ogóle mają lepsze zajęcia niż pamiętanie co robiły przed chwilą. A tak poza tym to kiedy mnie nie ma to one nie biegają po domu. Chyba że na chwilę wychodzę. Za bardzo się boję, dzisiaj włączałam dvd i odkryłam kabel przegryziony. A niby zabezpieczony był i i tak nie dopilnowałam, a jakby mnie nie było w domu to aż strach. Mogłyby sobie krzywdę porobić..

Swoją drogą Feluś i Malutka reagują jak się na nie krzyknie po imieniu, ale Szaza ma to gdzieś, w ogóle nie rozpoznaje swojego imienia. Także ta technika u niej całkiem odpada.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 13, 2011, 00:11:24 am »
niestety - jedynie zabezpieczyc sofe. obstawic czyms tak zeby nie bylo dostepu, ewentualnie narzute jakas zarzucic ale taka zeby nie bylo jej szkoda :)
karcenie nie zdaje egzaminu - krolikow sie tak nie da po prostu :D (klapsy zreszta nie dzialaja i u dzieciakow na dobra sprawe , wiec nie jest to dobra metoda tak czy siak ;) )

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 13, 2011, 01:01:17 am »
Ja krzyknę na Misię i zaczynam iść do niej,a ona ucieka  :D czasami wystarczy jej powiedzieć

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 13, 2011, 09:25:49 am »
Moje uchole w miarę nie niszczą (no może czasem) ale gdy złapię któregoś na gorącym to głośno mówię "nie wolno" i ewentualnie dla lepszego efektu klasnę, czasem też działa podskubywanie w zadek - bardzo tego nie lubią i już jak słyszą jak mówię "uciekaj, uciekaj" to wiedzą, że zaraz je skubnę i same wyrywają nie czekając aż do nich dojdę :diabelek. Na Trusia nawet to działa natomiast Dorotka łobuzuje jak mnie nie ma i żadko udaje mi się ją na tym przyłapać. Natomiast w kwestii bicia królików jestem stanowczo na NIE. Można tylko stracić zaufanie uszaka i sprawić, że będą się przed nami chować gdzie popadnie i nawet czułe mizianki nie pomogą.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 13, 2011, 09:34:00 am »
Anna39, Twoja metoda ze skubaniem wydaje mi się bardzo dobra, bo taka "naturalnie królicza", przecież te małe uszate dziady tez się skubią wzajemnie po zadkach jak coś im nie pasuje  :?:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline monik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 732
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Merlin
  • Za TM: Kubanek
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 13, 2011, 09:42:38 am »
Z Merlina wychodzi czasem straszny łobuz i zarazem straszny uparciuch. Jak szarpie mi tapety, to wystarczy, ze wstanę i zrobię jeden krok, to już zwiewa. Ale co z tego, ze za 5 sekund robi to samo i musiałabym tak wstawać do śmierci chyba...

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 13, 2011, 09:48:43 am »
Anna39, Twoja metoda ze skubaniem wydaje mi się bardzo dobra, bo taka "naturalnie królicza", przecież te małe uszate dziady tez się skubią wzajemnie po zadkach jak coś im nie pasuje
Wiesz, po prostu działa. Rozumiem, że trudno okiełznać instynkt króliczy - one po prostu muszą coś tam podgryzać ale przecież jak się nie da tego zrobić metodami w miarę nieinwazyjnym to przecież trudno bić zwierzaka. Przyznam, że zdarzyło mi się karcić w ten sposób moje uszy ale było to wtedy gdy je w lutym zaprzyjaźniałam bo inne metody rozdzielenia walczącej kuli nie skutkowały (żaden spryskiwacz, gazeta itp.) po prostu wzięłam ścierką i parę razy po pupach dostały bo nie było wyjścia. Zagryzły by się chyba. Bolesne to dla nich nie było ale wywoływało małą dezorientację i zaprzestanie walki. Ale tak jak mówię sytuacja była wyjątkowa. Poza tym moje uszy nawet jak coś zbroją to nawet się na nich nie złoszczę - nie umiem. Tylko mój mąż i syn mają pretensje, że na nich to ciągle drę paszczę a do królisiów to zawsze takim słodkim głosikiem ;)
Ech, stare konie a takie dzieci......

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 13, 2011, 09:53:03 am »
U mnie wszystko działa na chwilkę. Mizuki uwielbia włazić za łóżko. Mówienie głośnym tonem, klaskanie a nawet popatrzenie się na niego zniechęca go na minutę, potem przychodzi znowu i próbuje wcisnąć tam swoje dupsko. Zawsze podchodzi do łóżka, robi stójkę, żeby zobaczyć czy aby leżę na łóżku hehe. Jak tylko wyjdę dzieje się cyrk. Króliki za biurkiem, na łóżku :D Jak otworzę drzwi widzę jak zeskakują z łóżka i pędzą do siebie, żeby nie było, że to one. Ogólnie ja mam takie uparciuchy, że ciężko ich czegoś oduczyć, więc staram się dawać im inne rzeczy typu kartony czy gałązki, żeby miały jakieś zajęcie :D Ale tak czy siak dziura za łóżkiem zawsze będzie zakazanym owocem, którego trzeba zdobyć :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 09:57:08 am wysłana przez xxxastarothxxx »


Offline niuniusia90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak karcić królika?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 13, 2011, 12:17:30 pm »
U mnie Baksiula była małym szkodnikiem obgryzła kabel od tv jak zawsze podniosłam głos i zaczęłam klaskać na chwilę przestawał a potem dalej a jak zaczęłam go gonić myślał że chce się z nim bawić. Jak na razie z Bobinka nie mam tego problemu ale widzę ze Mały Bobinek odziedziczył charakter po tacie i będzie wszystko gryzł (wczoraj przyłapałam go na gryzieniu transportownika).
,

Krysia&Mały Bobinek