Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5311247 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3460 dnia: Sierpień 20, 2012, 14:16:27 pm »
Jeśli tylko mogę spytać.. Królica zaszła w ciąże w DT , tak ?
Nie posiadam żadnego płodnego króliczego samca na "stanie". :] a Jagoda jak większość królików z adopcyjnej nie została odebrana z kochających rąk opiekunów :matrix

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3461 dnia: Sierpień 20, 2012, 14:35:48 pm »
przepraszam, ja nie wiedzialam gdzie Jagoda i u kogo byla w DT, tylko zapytalam, bo to ważne. Niechcialam nikogo urazić.: )
a z wypowiedzi wczesniejszych niewynikalo gdzie .

z ciekawostek. : Zadzwonili do mnie dzisiaj ze Schroniska w Szczytnie ,że ktoś im podrzucił pająka. .. . i że wet powiedzial ze jedynie go moze uspic, a oni nie maja go gdzie trzymac i zawsze z takimi rzeczami dzwonią....  Co mogę z nim zrobić...?  nie mam terrarium aninic. Dali migo w kartonie.. Znacie kogos kto moze pomóć.albo moze jakos mozna namierzyc wlasciciela,bo jesli zwierzak jest na lisice cities to wiem ze mozna...

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3462 dnia: Sierpień 20, 2012, 14:39:52 pm »
załóż mu wątek na terrarium- tam są ludzie którzy się pasjonują takimi zwierzakami :)
Mam znajomych którzy właśnie się pająkami "jarają" i trzymają u siebie ptaszniki i inne takie- podrzuć zdjęcia, to się mogę zapytać.
Pająków raczej się nie gubi moim zdaniem, pewnie się komuś znudził :/
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3463 dnia: Sierpień 20, 2012, 14:40:41 pm »
ooo fuj
pajaka nigdy w zyciu nie przygarne
podziwiam cie serio
ja majac w domu pajaka w kartonie nie zblizalabym sie do mieszkania na odl mniejsza niz km
mam masakryczna arachnofobie
ogólnie robale mnie przerazaja
brr cos okropnego
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3464 dnia: Sierpień 20, 2012, 15:24:13 pm »
Marta jak ja Ciebie rozumiem. Choć dla mnie pająk to jeszcze poł biedy. Na samą myśl o najmniejszym wężu mam ciarki na plecach ...fuuuj Dlatego tak bardzo Luka mnie ujęła - Luka Wojownicza Księżniczka

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3465 dnia: Sierpień 20, 2012, 15:29:36 pm »
męże jeszcze trawie- juz w podstawowce nosiłam ogromne pytony na szyi
miec czegos takiego bym nie chciała ale sie nie boje
ale robale a pająki zwłaszcza brrrrrr poprostu strach jest niewiarygodny
nie zostane w pokoju z robalem- wole spac na klatce schodowej
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3466 dnia: Sierpień 20, 2012, 15:32:09 pm »
Dla mnie tez najstraszniejsze sa zmije,weze i pajaki...fuj jakie to obrzydlistwo :zwial:

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3467 dnia: Sierpień 20, 2012, 16:57:02 pm »
Klatka dla Rapsodii stoi już w pokoju:) ma niecałe 80 cm, myślę, że rozmiar nie będzie jej zbytnio przeszkadzał, zwłaszcza, że nie będzie w niej spędzać zbyt wiele czasu.
Patrzę na jej zdjęcia... jest cudna:) Damulka taka

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3468 dnia: Sierpień 20, 2012, 16:57:40 pm »
a to nie za malo?
pamiętaj że króliki są aktywne przede wszystkim w nocy i to wtedy chca biegac
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3469 dnia: Sierpień 20, 2012, 16:59:46 pm »
notak. ale janiemam serca żeby mu podac morbital. przykromi. dla mnie jakie to by nie było jest to zwierzak, który żyje.
Nie powinno być dla ludzi różnicy czy to pięny króliczek czy świnka czy piesek czy pająk czy wąż. Żyje więc ja sumienia nie mam żeby zabić. kolega hoduje pająki i ma go dziisaj odebrać.

PS. i takjacy ludzie muszą być głupi żeby ptasznika czy innego pająkawypuszczac na ulice....

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3470 dnia: Sierpień 20, 2012, 17:02:42 pm »
dobrusia ja absolutnie nie namawiam do zabijania tego wstretnego fuj fuj osobnika:)
ja tylko nie moge pomoc w jego sprawie bo te stwory przerazaja mnie jak nic
tak wiec oby paskudzie dobrze sie u kogos zylo brrrrrrrrrrrrrrrrr
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3471 dnia: Sierpień 20, 2012, 17:17:59 pm »
Prawdę mówiąc kupiłam tę klatkę bardziej z myślą o wyjazdach i jeśli ewentualnie musiałaby gdzieś przenocować, wolałabym żeby nie musiała w niej mieszkać. Poza tym jak będzie miała potrzebę biegania w nocy to proszę bardzo. Nikomu nie będzie raczej przeszkadzał kicający sobie królik:)) bo my w nocy śpimy hahaha Do kabli itp nie będzie miała dostępu. A jeśli jej się ta klatka nie spodoba to wymienimy umówiłam się z panią ze sklepu zoologicznego tak

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3472 dnia: Sierpień 20, 2012, 17:35:43 pm »
a to nie za malo?
Pewnie,ze za mala! nawet dla chomika a co dopiero krolika.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3473 dnia: Sierpień 20, 2012, 17:54:05 pm »
Frotka też ma klatkę 80cm, ale ona służy jej jako kuwetka no i śpi na górze :)
Jeśli królik ma mieć klatkę tylko w awaryjnych sytuacjach to 80 będzie super :)

Nie mogę doczekać się zdjęć maluchów od Jagody ^^ Oby jak najszybciej znalazły cudne domki!

Offline monika8118

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3474 dnia: Sierpień 20, 2012, 17:57:22 pm »
no właśie dokładnie do tego ma nam służyć:)))

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3475 dnia: Sierpień 20, 2012, 19:11:36 pm »
dobrussia sytuacja, w której w domu tymczasowym królica zaszłaby w ciążę, jest dla nas czymś przekraczającym naszą percepcję :] :P

podejrzewam, że w przypadku Jagody, biorąc pod uwagę to skąd zabrała ją MAS, to nie jest jej pierwsza ciąża i poród :(


gdyby miejscowy wet. nie wprowadził w błąd, Jagoda zostałaby wcześniej wysterylizowana - kiedy przyjechała do nas w sobotę i okazało się, że jest w ciąży, uzgodniłyśmy, że Jagoda zostania w Toruniu i jeśli zdążymy, przeprowadzimy sterylizację.

w idealnym świecie nie musiałybyśmy podejmować trudnych decyzji, ale jest inaczej - my zostałyśmy do tego "zmuszone" przez to, co robią ludzie. angażując się całym sercem w pomoc zwierzętom, musimy nauczyć się radzić sobie psychicznie z tym, co jest trudne. tak też jest ze sterylizacjami aborcyjnymi. myślę, że więcej słów jest w tej kwestii zbędnych...

Jagoda urodziła i chciałybyśmy, aby maluchy przeżyły - nie mam nic smutniejszego niż widok porozrzucanych po klatce martwych osesków, odrzuconych przez matkę wycieńczoną częstokroć wieloma ciążami (to również mieści się w dylemacie dot. przeprowadzenia sterylizacji aborcyjnej u królika takiego jak Jagoda). decyzji o uśpieniu miotów nie podjęłyśmy i obyśmy nigdy nie stanęły przed taką ścianą.

***

dla Jagody poszukujemy wirtualnego opiekuna!

każdego, kto chciałby objąć naszą mamę wirtualną adopcją prosimy o kontakt mailowy: kasia.mikolajczak@kroliki.net

***

MayBe wymaga mycia kilka razy dziennie. jest bardzo cierpliwa. ma dobry apetyt, chociaż serce ściska, kiedy myśli się, ile wycierpiała i co jeszcze przed nami.

na koniec tradycyjnie apelujemy o pomoc z podkładami higienicznymi :(

w tej chwili Fly, Łatek, MayBe są to króliki, które funkcjonują tylko na podkładach (+ Kubuś vel Target)
opakowanie 30 sztuk dla samej MayBe wystarczy na max 2 tyg...

w tyg. pojawią się na pewno najnowsze zdj. naszych podopiecznych, a póki co szukamy transportu dla uszaka z Poznania do Torunia ;)

dzisiaj Bluel pojechał do Poznania - joac  :bukiet

***

http://tablica.pl/oferta/oddam-gratis-ID1rQdX.html#cb9278b5;r:5;s:

doskonały gratis chociażby dla hodowcy węży - małe, piękne uszaki... - pochodzące z niekontrolowanego rozrodu...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 19:26:23 pm wysłana przez Ola_19 »



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3476 dnia: Sierpień 20, 2012, 19:24:54 pm »
dzisiaj Bluel pojechał do Poznania - joac  bukiet
Bluelek skradl moje serducho tak jak Stefanek :zakochany: :heart

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3477 dnia: Sierpień 20, 2012, 20:35:41 pm »
Marta 1984 rozumiem że takie maluszki zanim podrosna beda kosztowaly spore pieniadz na wizyty u wet. Ale wydaje mi sie że na takie młode króliczki bedą chętni. Chociaż u Was i tak rotacja. Ja tam nawet bym sie pisała na dwa takie maluszki parke. A po jakim czasie moga one być juz odłaczone od matki.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3478 dnia: Sierpień 20, 2012, 21:21:32 pm »
Olu ojejku te maleństwa z linka- czy ktos je odbierze?
az nie chce myslec o tym jak zgłosi sie po nie hodowca wezy:(
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3479 dnia: Sierpień 20, 2012, 22:22:15 pm »
Te maluchy trzeba komuś z Trójmiasta pokazać. Może dziewczyny je wezmą do Azylu w Sopocie?