Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5250427 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3380 dnia: Sierpień 18, 2012, 17:19:13 pm »
ing bardzo mi przykro z powodu Waszej Tosi  :( Luka jest niezwykle kochanym uszakiem -łagodnym, towarzyskim, czystym - na pewno byłaby wspaniałym przyjacielem :)

ja nie mam niestety dobrych wiadomości z przebiegu dzisiejszej wizyty u doc - przynajmniej w tej części dot. króliczki, która przyjechała wczoraj z Olsztyna :(

MayBe - króliczka wyrzucona z domu w kartonie, jest w bardzo złym stanie - ma złamany kręgosłup

tylko dlatego, że jest zwierzakiem bardzo młodym szanse na to, że będzie chodzić kształtują się na poziomie 10-15%...gdyby była starszym królikiem wynosiłyby zero :(

największy problem MayBe w tej chwili to problem z moczem - nie wiemy jeszcze czy oddaje mocz dopiero wtedy, gdy pęcherz jest przepełniony, ale to prawdopodobne

wymaga ogromnej troski i opieki - mocz wyżarł jej skórę. ma odparzenia, stan zapalny narządów rodnych przy odbycie. trzeba ją myć co najmniej 2-3 razy dziennie, dlatego dzisiaj opuściła Azyl - przez kilka dni będzie u Eweliny  :bukiet, a potem musimy pomyśleć co dalej - DT koniecznie w Toruniu...

póki co nivalin, wit. B1 i B12 oraz wazelina, którą trzeba jej smarować łapki i okolice odbytu, aby ten mocz spływał - niestety nie daliśmy rady jej porządnie wygolić (zbyt delikatna skóra) i musimy obciąć jej sierść na łapkach małymi nożyczkami

w tej chwili nic jej nie boli, dlatego spróbujemy - chociaż przy złamanym kręgosłupie szanse są niewielkie - w zależności od sytuacji w przyszłości można rozważać amputację tylnych łap...gdyby wystarczająco dobrze radziła sobie przy użyciu przednich, a nie udałoby się opanować problemu niekontrolowanego oddawania moczu - dla jej komfortu problem moczu jest tak naprawdę najgorszy :/
dzisiaj podjęłyśmy tylko decyzję o tym, że podejmujemy leczenie, a z czasem będziemy analizować co dalej - wszystko zależy od tego, jak MayBe będzie funkcjonować









***
dzisiaj do toruńskiego Azylu trafiła również adopcyjna Jagoda (z Pomorza) - jest w bardzo zaawansowanej ciąży. przyjechała na kontrolę stanu zdrowia, a okazało się, że jest w bardzo zaawansowanej ciąży - za chwilę może urodzić - z obliczeń wynika, że powinna być już po porodzie...pod opiekę swojego DT trafiła bowiem miesiąc temu (dokładnie 17.07.), a dzisiaj mamy 18.08. :/
Horacy i Miriam opuścili Toruń ;)

poza tym zabieg korekty zębów przeszedł nasz piękny Uszatek - waży 2,05 kg, czyli udaje się utrzymywać u niego dobrą wagę!





***
w poczekalni u doktora spotkaliśmy Fredro - kata_strofa najświeższe zdj. Twojego tymczasowicza specjalnie dla Ciebie ;)
Fredro przyjechał do nas z Gdańska wraz z 5 innymi uszakami w zeszłym roku


Fredro miał korektę zębów (wymaga regularnych kontroli)








na koniec Marie pozdrawia z nowego domu ;)  :bukiet










Nudlak nie zastanawiajcie się, tylko dokonajcie wyboru tego szczęściarza, który do Was trafi :P :)



Offline kami1808

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3381 dnia: Sierpień 18, 2012, 17:29:14 pm »
złamany kręgosłup... zdjęcia małej...  :( o mój Boże co za potwory  :placze

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3382 dnia: Sierpień 18, 2012, 17:50:58 pm »
Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie...wiem, że tutaj mogę się wypłakać i Wy to zrozumiecie.
Luka...ma to samo zadziorne i ciekawskie spojrzenie co Tosia :"Ej..co masz?Dla mnie to masz?Marchewkę się pytam kupiłaś?" :)


MayBe...jestem w kompletnym szoku. Biedactwo. Sama sobie tego raczej nie zrobiła...Wiem dlaczego kocham wszystkie Uszole a ludzi...niekoniecznie.Jedni na widok katarku czy złamanego pazurka umierają z niepokoju inni potrafią zafundować zwierzakowi takie piekło. Gdybym dostała broń...może lepiej że nie dostanę

Offline Bun.ny

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3383 dnia: Sierpień 18, 2012, 18:30:58 pm »
Coraz więcej jest ostatni takich skrzywdzonych uszaków smutny_krolik  nie mam nawet słów żeby to komentować..ludzie to potwory :zdenerwowany

Offline kami1808

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3384 dnia: Sierpień 18, 2012, 18:56:11 pm »
Niestety tak  :( Dlatego też musimy skupić się na tym, co jesteśmy w stanie zrobić żeby pomóc. Tak przy okazji chciałabym wspomnieć, że jestem zdecydowana na Tomcio Palucha  :DD o ile nie mam jeszcze konkurencji  :> nie mam prawda?  :> :P

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3385 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:21:18 pm »
Sporo osób tu zagląda więc wtrącę małą inicjatywę - prosimy o głosy, Mirka z Bydgoszczy startuje w konkursie Krakvetu.
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14443.msg354355.html#msg354355

Za każdy głos  :bukiet

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3386 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:31:13 pm »
załatwione:)

Offline Nudlak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bernard, Gigusia, Kacper, Milka
  • Za TM: Fruzio, Koki, Łapka, Polcia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3387 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:33:01 pm »
kami1808, ale wybraliście kawalera dla Petuni :D <brawo>



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3388 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:36:09 pm »
kami1808, ale wybraliście kawalera dla Petuni :D <brawo>
też tak myślę:)

Offline kami1808

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3389 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:43:09 pm »
zdecydowałam się jednak na Palucha poniekąd też z sentymentu bo jest bardzo podobny to mojego pierwszego uszaka  :lol hmm na cóż podobieństwo ów kawalera do Petunii może nie jest powalające  :hahaha ale kto tam wie jak akcja się rozwinie  :mhihi może mamy z Petunią podobne gusta  ]:-&gt;

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3390 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:46:11 pm »
kami1808, ale wybraliście kawalera dla Petuni icon_zeby <brawo>
Melduje poslusznie,ze Tomcio Paluch....to moj wirtualny synus i chce byc na weselisku :slub:

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3391 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:49:18 pm »
Sonia, ty to byś tylko balowała i balowała, jak króliki z azylu :))

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3392 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:52:02 pm »
Olu rozumiem ze u Maybe rozwazany jest wózek inwalidzki skoro mowa jest o amputacji tylknych konczyn tak?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3393 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:53:56 pm »
Sonia, ty to byś tylko balowała i balowała, jak króliki z azylu :))
A co ,wydaje za maz piekne coreczki  :D zenia sie moi przystojni synusie...a mi pozostalo tylko balowac :balet:
Fajnie miec tak duzo dzieciaczkow :bunny:

Offline kami1808

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3394 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:54:09 pm »
Soniu ma się rozumieć  :DD zostaniesz poinformowana jako pierwsza jak zobaczę jakikolwiek przejaw miłości  :lol

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3395 dnia: Sierpień 18, 2012, 20:09:17 pm »
Olu rozumiem ze u Maybe rozwazany jest wózek inwalidzki skoro mowa jest o amputacji tylknych konczyn tak?

Martuś, myślisz o tym co ja? :)
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3396 dnia: Sierpień 18, 2012, 20:24:53 pm »
mysle ale tu juz trzeba troche inaczej bo tyle sie nie zarobi juz ale mysle o zrzutce:) wiem kto takie cusie robi i zawsze to jakas alternatywa
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline FILIPGRETA

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3397 dnia: Sierpień 18, 2012, 20:27:48 pm »
FilipGreta ja przeoczyłam a w zasadzie myslałam, że już ma dom - wspaniały Tomcio Paluch

widziałam również i Tomcia -super  :) tylko problem polega na podjęciu decyzji. A to nie jest łatwe przy takich wspanialych uszatkach. Wkrótce jadę na urlop, więc intensywniej będę się zmagać z dokonaniem wyboru  po powrocie, ale fajnie by było, gdyby na forum pojawiały informacje o usposobieniu azylowych królasków :)

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3398 dnia: Sierpień 18, 2012, 20:33:37 pm »
Biedna Maybe... miałam nadzieję, ze nie jest z nią tak źle :(
Trzymam kciuki, może się mała wyliże w dobrych rękach...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3399 dnia: Sierpień 18, 2012, 20:38:39 pm »
popieram apel marciuli - zachęcamy do głosowania na Mirkę w głosowaniu krakvetu!

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14443.msg354355.html#msg354355

marta1984 - zobaczymy...dzisiaj rozmawiałam o tym z doc ;) póki co, to wszystko wygląda bardzo źle. nie wykluczamy, że pojawi się potrzeba amputacji obu łapek - tak, aby oszczędzić MayBe nieustającego mycia, walki z odparzeniami na łapkach, które mogą być dla niej coraz większym 'ciężarem' - wszystko to kwestia ok 1,5 miesiąca terapii i podjęcia decyzji. w tej chwili trudno powiedzieć, jak będzie radziła sobie na przednich łapkach. teraz widać, że są silniej umięśnione i oby nie odmówiły jej posłuszeństwa :(

za 1,5 miesiąca wszystko będzie jasne :( i na pewno będziemy Was na bieżąco informować o tym, co się dzieje z MayBe - póki co musimy wstrzymać oddech...ale dziękujemy, że myślicie o MayBe  :bukiet :przytul

kami1808 Tomcio Paluch to bardzo dobry "typ" :D

poprosimy wszystkich o chwilę cierpliwości, aby ogarnąć logistycznie wszystkie adopcje :P na pewno o nikim nie zapomnimy :):):)

FILIPGRETA staramy się pisać o usposobieniu ;) przy różnych okazjach piszemy o usposobieniu różnych uszaków. jeśli tylko ktoś pyta o konkretnego, wówczas od razu możemy zacząć litanię, ale niestety nie jesteśmy w stanie czasowo na bieżąco robić obszernych opisów :/...w Azylu dzieje się po prostu zbyt wiele i czasami naprawdę można w tym zatonąć ;)

poza tym łatwiej jest nam, kiedy ktoś mówi, o jakim króliki myśli - wówczas wspólnie wybieramy kandydata, dopasowując królika do człowieka i człowieka do królika :)

bardzo cieszy nas to, że wciąż pojawiają się kolejne, wspaniałe domy dla naszych podopiecznych, a my możemy pomagać coraz większej liczbie uszaków