Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5217779 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2380 dnia: Czerwiec 13, 2012, 17:58:02 pm »
Zagródka już na Holly czeka :) i ciacho dla przewoźnika będzie :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2381 dnia: Czerwiec 13, 2012, 20:46:08 pm »
komentarze zaje*ste

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2382 dnia: Czerwiec 13, 2012, 20:51:38 pm »
dobrussia, ale jak się rozwinie to są też ładne odpowiedzi na te komentarze ;)

Solvieg mam nadzieję, że już niedługo Holly do Was dołączy  :przytul

czas zaprezentować Apollo i Boni - z moich obserwacji wynika, że mamy do czynienia z 2 chłopakami, czyli Boni w Azylu zmienił/a płeć ;)

Bon Jovi ma nadwagę, Apollo wygląda raczej na królika z niedowagą i dość nieporadnie się porusza

Apollo











Bon Jovi











w obu przypadkach czeka nas kastracja i nauka czystości. póki co Apollo wyrzuca zawartość swojej kuwety przez kraty na podłogę :]


w imieniu całego zespołu Azylu mamy ogromną prośbę o pomoc w zapewnieniu środków czystości do Azylu.

niestety kończą nam się zapasy worków na śmieci. brakuje nam też ręczników papierowych, bez których sprzątanie jest znacznie trudniejsze.
zakup środków czystości nie jest dokonywany z darowizn, a przy dodatkowych kosztach, które ponosimy na co dzień - przede wszystkim wysokich kosztach transportu, chcielibyśmy prosić o pomoc w tym zakresie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 21:55:20 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2383 dnia: Czerwiec 13, 2012, 20:52:13 pm »
Nie denerwujcie się, oni to robią celowo.. Takich debili w Internecie niestety bardzo dużo :/
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2384 dnia: Czerwiec 13, 2012, 20:59:41 pm »
ja się nie denerwuję, naprawdę :)

przyzwyczaiłam się do tego i ważny jest każdy kolejny dobry dom - nawet jeżeli proporcje między fajnymi ludźmi a tymi, którzy potrafią jedynie mówić głupoty są dramatyczne ;)

może dzięki onet.pl na naszego bloga, a tym samym stronę Azylu trafi wiele fajnych osób ;)



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2385 dnia: Czerwiec 13, 2012, 21:01:34 pm »
mam nadzieję, że tak będzie! :)
Dziewczyny, stajecie się popularne!! :P a raczej Azyl, ale to jedno i to samo :P
WO AMIGO

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2386 dnia: Czerwiec 13, 2012, 21:09:52 pm »
poczytajcie odpowiedzi na te komentarze :P Dużo więcej jest tych naprawdę mądrych i inteligentnych - najbardziej rozbroił mnie ten: "a niektórzy nie maja ani rozumku ani ... nawet futerka ..." :P

Jestem mile zaskoczona wiedzą o królikach niektórych wypowiadających się tam a pajace zawsze i wszędzie będą niestety ;)


Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2387 dnia: Czerwiec 13, 2012, 21:12:10 pm »
w Azylu spotkałam już różne osoby (które przyszły niezapowiedziane i przypadkowo trafiły na mój dyżur) - np. Panią, która przyszła i zaczęła na mnie krzyczeć, że ona potrafi zająć się królikiem - jej królik biega po całym podwórku z kurami i nie będę jej tutaj mówiła o żadnym specjalnym wybiegu dla królików etc., a na koniec wyszła krzycząc, że możemy siedzieć tutaj z tymi królikami :D

dzisiaj też miałam w Azylu spotkanie I stopnia...:],

a z drugiej strony pojawił się wspaniały dom tymczasowy dla Astrid, dla Merlina, dla I Tak Dalej...- i to ma znacznie nieporównanie większe niż to, ile takich osób w stylu ludzi z komentarzy na onet.pl, będzie próbowało nam psuć krew - w końcu my wiemy jak jest, a oni sobie wystawiają opinię ;)



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2388 dnia: Czerwiec 13, 2012, 21:22:08 pm »
Olu, poproszę o szczególne porcje głasków dla Jona Bon Jovi, bo to mój idol :) Może królasek też będzie taki super.
Na naszego bloga weszło dzisiaj 740 osób, w tym "króliczki do adopcji" obejrzało 54 a o azylu poczytało 19 i bardzo dobrze :))
Jeśli czytacie komentarze to warto je rozwijać.
Jeśli chodzi o bloga to niech zyskuje na popularności jak najbardziej, niech ludzie uświadamiają sobie skalę bezdomności, krzywdzenia nie tylko kotów i psów.
Ja w odróżnieniu od "naszych torunianek" mam komfort anonimowości, one niestety tego mieć nie mogą

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2389 dnia: Czerwiec 13, 2012, 21:25:02 pm »
No i bardzo dobrze, właśnie o to chodzi, żeby się tym nie przejmować, bo tak naprawdę nie ma czym (ani kim :P) Ale super, że tak oglądalność skoczyła! :) Nawet jak z tych 54 choć jedna osoba się odezwie, to już będzie sukces  :hura:

A to z tym futerkiem też widziałam :lol
WO AMIGO

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2390 dnia: Czerwiec 13, 2012, 21:56:54 pm »
Jest też pewien wzrost lajków na fejsie :)
Odnośnie Azylu, każdy ma swoich ulubieńców, mam i ja :P Moja ulubiona panienka to Shelby - zadziorny mały dziad, wiecznie niedojedzony i wysokopienny - wczoraj prawie na parapet wlazła jak jej zabrałam dostęp do granulatu. Zaczepialska i towarzyska mała kłapciata dziewczynka :zakochany:
A ulubionym chłopczykiem mym jest Tabasco :D Jak mu się sprząta z zawartością jego własnej osoby w klatce to trąca nochalem, zaczepia, przepycha się. Można go miziać bez końca. Ponadto potrafi nawet w klatce pobrykiwać. No i jego uwodzicielskie spojrzenie  :> Ach  :heart
Moi ulubieni azylanci dodatkowo wzorowo korzystają z kuwet  :jezyczek:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2391 dnia: Czerwiec 13, 2012, 22:03:30 pm »
No tak..Tabasco kroliczy uwodziciel :jezyczek:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2392 dnia: Czerwiec 13, 2012, 22:04:39 pm »
oj Tabasco to amant...zdecydowanie.

poza tym chyba wypiękniał, prawda? :)

ma taką nonszalancką grzywę na głowie. muszę go uwiecznić na zdj. następnym razem :)

Shelby była największym brudasem Azylu, a teraz zrobił się z niej taki czyścioch.

lubię ten moment, kiedy nasi azylanci zaczynają uczyć się czystości i naprawdę robią ogromne postępy :)



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2393 dnia: Czerwiec 13, 2012, 22:12:12 pm »
Tak, Tabasco zdecydowanie wypiękniał i ma obecnie uroczą fryzurkę  :DD
A co do czystości to chyba większość królików w Azylu korzysta z kuwety. Co ciekawe wszystkie króliki z interwencji "barankowej" tzn. Tabasco, Frenchy, Plameczka Pac itd. korzystają z kuwet bardzo ładnie. W ogóle widać, że dochodzą do siebie - mają coraz ładniejsze futerka, przytyły odrobinę. Jeszcze "będą z nich króliki" ;)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2394 dnia: Czerwiec 14, 2012, 12:39:39 pm »
Chciałabym przedstawić nową, króliczą parkę z Bydgoszczy, która poszukuje nowego domu - jest to piękny samczyk o wdzięcznym imieniu Romek  :D i jego żona Pysia :) Uszatki są już na stronie adopcyjnej - http://adopcje.kroliki.net/rabbits/756#yield

Do wzięcia nadal też są Bambi i Bluel - równie atrakcyjny duet http://adopcje.kroliki.net/rabbits/533#yield

Zapraszam do ich adopcji  :bukiet

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2395 dnia: Czerwiec 14, 2012, 12:47:30 pm »
Zżerała mnie ciekawość, jak toruńskie - kroliki znalazły się w Onecie.
Zapytałam:
Witam serdecznie :) Nasz blog znalazł się dzisiaj w onet.pl Cudownie:))) To olbrzymia reklama dla Azylu dla Królików w Toruniu a co za tym idzie większe szanse dla uszatych :) Zżera mnie ciekawość. Jak to się stało, że nasze uszatki znalazły się na onet.pl
Pozdrawiam

Nadeszła odpowiedź:
"„Witamy,

Uprzejmie informujemy, że o umieszczeniu danego bloga na głównej stronie Onet.pl decyduje nasza Redakcja. Prezentowane są tam blogi, które według nas warto przeczytać - takie, które odróżniają się czymś od innych - pomysłem, treścią, grafiką, etc.”
Pozdrawiamy,"

Ale miło :lol :lol :jupi :jupi
P.S. Madzia85 odbierz pocztę..

Offline sdal2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2396 dnia: Czerwiec 14, 2012, 17:54:56 pm »
 Witam wszystkich, mam na imie Sylwia i to ja jestem ta niedobra osoba która oddała do azylu Apollo i boni, ale niestety mam swoje 2 króliczki, 3 psy i nie mogłam sie zając jeszcze tymi. Znajomi poprosili mnie o zaopiekowanie sie nimi, bo wyjeżdzaja , ale mieli wyjechac na pare miesięcy a  wyjechali na pare lat, także za ich zgodą oddałam króliczki pod wasza opieke, mam nadzieje że znajda wspaniałe domki.

Offline sdal2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2397 dnia: Czerwiec 14, 2012, 17:57:17 pm »
 A jeszcze jedno mo.że mi ktos powiedziec jak wstawic zdjęcie do awatarka, czy trzeba zdjęcie zmniejszyc i do ilu, bo próbowałam , ale cos nie chce wyskoczyc.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2398 dnia: Czerwiec 14, 2012, 20:45:12 pm »
po_sąasiedzku - uzasadnienie dla umieszczenia bloga na onet.pl jest bezbłędne  :przytul

sdal1 nikt nie powiedział złego słowa na Twój temat ;), ponieważ od początku miałam pełną świadomość tego, że mając 2 króliki, nie możesz zaopiekować się kolejną dwójką, dlatego zaproponowałam szybką pomoc :)

Apollo i Boni w pon. będą u doc, dzisiaj mieliśmy totalny kocioł

do Torunia przyjechała króliczka z Tczewa - Piotra & Magda  :przytul

uszatka jest piękna, niezwykle łagodna, spokojna i ma potworne rany na łapkach
niestety zmiany na łapkach zaatakowały już kość i to raczej nigdy się nie zmieni

- do końca życia miękkie podłoże - ręcznik i na to podkłady

całe życie musiała spędzić w małej klatce na naprawdę fatalnej powierzchni...

teraz kilka razy dziennie skoki małej muszą być smarowane maścią witaminową i kremem antybiotykowym - baneocin









prosimy o wirtualnego opiekuna dla małej :bukiet póki co korzystamy z podkładów uzyskanych dzięki uprzejmości Schroniska, ale obawiam się, że niedługo zapasy się skończą, a jednak dla kilku króli z Azylu potrzebujemy podkładów :( - pomijając kwestię tego, że jest nam o wiele łatwiej dbać o czystość u królików, które są wyjątkowo "nieczyste", dzięki podkładom nasze brudaski po prostu nie siedzą w swoim moczu, skoro już unikają kuwety...

na koniec miły akcent - Tabasco :) - chłopak linieje i zmienia sierść, więc jest trochę rozczochrany, ale przyznajcie, że grzywę ma piękną :P














zachęcamy do udziału w naszej akcji Wrzuć grosika na wakacje azylowego królika - dla nas każde 5 zł - dosłownie 5 zł - znaczy bardzo wiele - od złotówki do złotówki...:)

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Wakacje w Azylu


w tej chwili w Azylu 26 królików...

ile w DT muszę policzyć :P

Plaza dzisiaj powędrowała do DT - Krzysztof dzięki  :bukiet

w Azylu potrzebujemy środów czystości - kata_strofa, Pani Agnieszko  :bukiet, każdej ilości podkładów i przede wszystkim środków na leki, leczenie i zabiegi...- wszystko po to, żeby Azyl mógł sprawnie działać i pomagać jak największej ilości królików  :bukiet

niestety niedługo będziemy musieli zacząć kupować również granulat - kończą się zapasy z krakvetu :(

za siano z całych sił dziękujemy Panu Robertowi  :bukiet

2,5 tys. zł miesięcznie to tak naprawdę dla nas kwota na totalnej granicy - zakładając, że część rzeczy otrzymamy za darmo - jak teraz podkłady, siano, czy granulat

to dla nas niełatwe wciąż prosić o pomoc, ale niestety o ile wszyscy skupieni wokół Azylu mogą wkładać w to maksymalną dawkę swojej energii, sił, codziennej pracy, nie jesteśmy w stanie przeskoczyć kwestii finansowej, a Azyl nie jest w stanie przetrwać tylko dzięki chęciom i pozytywnej energii, którą staramy się w sobie mieć...dlatego prosimy - dla nich - dla królików :przytul
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2012, 21:12:58 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2399 dnia: Czerwiec 14, 2012, 21:12:47 pm »
bieeedne nózie :( królinka jest przepiękna ;)
a i grosik wrzucony na te królicze bidy ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2012, 21:21:17 pm wysłana przez dnorthern7 »
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175