Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5216927 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Od dzisiaj w nowym domu jest też nasz Tomcio Paluch
Dopiero co wzielam chlopczyka pod swoje kwocze skrzydla...a on juz wyfrunal.
Poszukam innego na jego miejsce.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
widać soniu przynosisz szczęście swoim wirtualnym dzieciakom:)- szybko znajdują dom a póki go nie maja- rozpuszczasz je jak możesz prezentami:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Mi tez dwa chlopaki szybko wyfrunely. A teraz mojej Majeczki jakos nikt nie chce...

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
mi to Bee szybko uciekł , potem Sokole był długoooo a teraz mam Omegę  ; )ale szczesliwi czasu nie liczą.
A pytając o Gumisia, nie dogaduje sie z innymi uszatami ?

sonia

  • Gość
Mi tez dwa chlopaki szybko wyfrunely. A teraz mojej Majeczki jakos nikt nie chce...

To ja mam teraz tylko 2 chlopczykow i az.......9 dziewuch  :DD :wow
Ale w domu mam tylko 1 sliczna dziewczynke i az 3 chlopow :DD

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Mojej Kuleczki też nikt nie chce  :nie_wiem Ona już od września czeka na nowy dom  :icon_frown
Natomiast mam czuja, że mój najnowszy wirtualny podopieczny czyli Promyczek szybko znajdzie domek - wszyscy się nim zachwycają  :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
bo promyczek po prostu jest boski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!od razu bym go schłapnęła
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

sonia

  • Gość
bo promyczek po prostu jest boski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!od razu bym go schłapnęła

Marta,bierz go dla Piccolci....bedzie cudny ziec.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
piccola jest tchórzem agresorem i wcale nie żartuje - nawet Buńczka Aguleks otupała a on potulny i maleńki- tupie i się rzuca poza tym najpewniej czeka nas operacja ząbkowa i trzeba Piccolci wtedy uwage pośiecic a nie ja stresowac intruzami- juz wystarczy ze opiekunowie ja wczoraj wyprali - teraz ma miec spokój:)


[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Tocha, Majka najprawdopodobniej już niedługo pojedzie do nowego domu ;), a jutro ma zabieg

Gawrosz - uszak z Łodzi jest w Azylu, jutro wizyta u doc

zdj. z Dnia Otwartego na pewno będą  :przytul mam nadzieję, że zdążymy ze wszystkim albo chociaż z częścią rzeczy na ten dzień...oby tylko pogoda nam dopisała, w słońcu okolica jest naprawdę niezwykle miła :)



Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
O no to super, bo juz sie balam, ze biduli jakiegos pecha przynioslam... Bede trzymac kciuki w takim razie :)

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
oby tylko pogoda nam dopisała,

Olu ludzie dobrego serca zawsze mają pogodę jeśli tylko tego pragną więc dlaczego by na Dzien Otwarty miało być inaczej.

Zobaczysz bedzie piękna pogoda :)

Offline dyziulek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
Witam,
 Meira jest już u nas w domu. Dojechała szczęśliwie, zżerając po drodze całą marchewkę :) Mała jest zdrowiutka, śliczna i bardzo kochana. Nie wiem jednak, czy nie oskalpuje nam samczyka Borysa. Wprawdzie nie leją się okropnie, ale nasz chłopak jest cieniem Meiry, co ją nieco denerwuje :) Taki nachalny troszkę. Pożyjemy, zobaczymy, mam nadzieję, że się między nimi ułoży. Dziękuję jeszcze raz za tak szybkie zorganizowanie transportu i zapraszam do nas na oględziny :)

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Dziś byłam w Azylu i nie zgadniecie kto miał dzień miziania.... Aldi :D tego bym się po nim nie spodziewała... ;)

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Aldi? przecież to najbardziej całuśny królik jakiego znam. Zawsze jak jestem to tego swojego słodkiego pysiola wystawia do całowania.

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
No ja tam chodzę już jakiś czas i pierwszy raz taki był dla mnie...

Offline oliwja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
dla mnie też aldi zawsze jest całuśny, pamiętam jak krótko po tym, jak do nas trafił, uciekł z klatki i przez 30 minut nie mogłam go złapać [to było jeszcze w starym pomieszczeniu]  :mhihi

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odkąd dostałam od Aldiego z sika w oko (a potem i po raz drugi  :krzywy2 ) nie zbliżam mojej twarzy do niego w żaden sposób  :P O całowaniu mowy być nie może  :urazony:  Ale i tak lubię strasznie tego wariata  :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Gawrosz, a raczej Gawroszka - dziewczyna z Łodzi - królik podrzucony w kartonie do lecznicy - lecznica poinformowała TOZ

starszy uszak z zaćmą, lekkim zanikiem mięśni, niedowagą (chociaż przez 2 tyg., które spędziła w DT w Łodzi na pewno trochę przytyła),
z wytrzeszczem oczu - szczególnie w jednym oku ciśnienie jest bardzo duże, chociaż również w drugim przekracza normę,
jedno oko łzawi - USG gałek ocznych wykluczyło ropień, jednak mamy podejrzenie solidnie przerośniętych korzeni

w przyszłym tyg. zrobimy USG - nawet jeśli wytrzeszcz to efekt przerośniętych korzeni, będziemy podawać krople na zmniejszenie ciśnienia w oczach

przednie łapki:

1. prawa: stare złamanie kości łokciowej i promieniowej - w tym miejscu wykształcił się staw rzekomy - czasami tą łapkę zostawia z tyłu,
na I rzut oka widać, że jest z nią problem, ale nie możemy z tym już nic robić

2. lewa: deformacja - łapka jest podkurczona. to wygląda tak, jak gdyby kiedyś "coś" spadło na obie przednie łapki - w jednej doszło do złamania kości,
druga wytrzymała, ale jest uszkodzona

wizualnie nic nie wskazuje na nadżerki stawów skokowych -wyglądają ok, jednak dzisiaj niestety zapomniałam z Azylu rtg,
więc doc zerknie na nie innego dnia. doc mówi, że same nadżerki są mało prawdopodobne, ponieważ o ile tylne łapki są lekko zdeformowane, to jednak w przypadku nadżerek uszak miałby ogromne problemy z chodzeniem.

mała jest bardzo wystraszona, w klatce reaguje na widok ręki paniką (nie agresją, ale paniką). jej życie do tej pory musiałoby zdecydowanie paskudne :(

dla Gawroszki szukamy priorytetowo DT oraz wirtualnego opiekuna  :bukiet























zabieg Majki został przełożony na poniedziałek. niestety mamy teraz całą kolekcją królików do zabiegów "zębowych" i zdj. rtg, a wyjazd na rtg z 4 królami to kilka godzin...do pon. musimy zrobić rtg Majce, Marie (stan bez zmian, bardzo dobry), Shelby (nadal bardzo mocno kicha, czyli zęby odgrywają tu rolę na 99%) i biedna Gawroszka

w tej chwili zabieg sterylizacji i korekty zębów policzkowych ma Holly

p.s. Aldi jest po prostu świrem...;)
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 20:47:12 pm wysłana przez Ola_19 »