Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5217277 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1940 dnia: Kwiecień 18, 2012, 20:52:21 pm »
dzisiaj gwiazdą dnia była Patient - ostatecznie przypadło jej takie imię...;)

zaczynam doceniać ten komfort - spokój, ciszę, nikt nie przychodzi, nikt nie wychodzi, uszaki mogą pobiegać...


Patient była taka szczęśliwa, biegała, podchodziła do mnie i kiedy zaczynałam ją głaskać, miękłam... ;) jest naprawdę wspaniała








w między czasie spr. co takiego dzisiaj dotarło do Azylu...okazało się, że tym razem to wspaniałe klatki i domki z trawy...:bukiet :bukiet :bukiet
Soniu :*









na koniec Patient zmieniła 'miejsce zamieszkania' - teraz ma na nową rezydencję








Aldi, Puchatek i Tim Fionson zostali wykastrowani - * Tomcio Paluch (król z Bydgoszczy - śmietnik), a nie Tim Fionson...:]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 21:05:21 pm wysłana przez Ola_19 »



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1941 dnia: Kwiecień 18, 2012, 21:14:46 pm »
A u mnie powiekszyla sie rodzinka :wow przed godzina przyniesli mi ogromneeego bialego krola-samiczke.
Dziewczynka nazywa sie PAMUK :bunny:
Teraz mam 4 krole i prosiaka :crazy:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1942 dnia: Kwiecień 19, 2012, 08:43:03 am »
Ładne imię Soniu dla królinki :) Pamuk - Bawełna, kojarzy się mięciutko i puszyście  :bunny:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1943 dnia: Kwiecień 19, 2012, 09:43:52 am »
 :brawo: Gratrulacje tak pięknie urządzonego i komfortowo wyposażonego azylu! Jesteście niesamowici ! Nawet po królaskach widać, że czują się tam wspaniale - przynajmniej mogą na nowo zaufac człowiekowi i poznać inne możliwości króliczego życia, jakie dzięki Azylowi i adopcjom mogą byc im dane  :krolik :krolik :krolik
Sonia ma wielkie  :heart, takie piękne akcesoria - królaski będą jej wdzięczne na zawsze!  :bunny:

Bardzo cieszy fakt, że mimo przybywania nowych biedulków do Azylu - do domków tymczasowych i stałych wyruszają co raz królaski i rotacja jest spora :) Oby wiecej znajdowało nowe domki, a Azyl traktowały za tymczasową przystań.

Śliczne foteczki azylowych królasków - oczywiście moim favorytem jest Rudi, kolejnym Tim Fionson, ale wszystkie pyszczki są słodkie i aż chciałoby się je wszystkie wygłaskać :)

Pozdrawiamy z Florence z Olsztyna :) W niedzielę rozdam trochę ulotek o azylu na targach ogrodniczych - Pamiętajcie o ogrodach - sporo ludzi tam bywa i mam nadzieję, że może ktoś też wspomoże Azyl :)

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1944 dnia: Kwiecień 19, 2012, 09:50:47 am »
Pozdrawiam Florence, ślicznotę :) u nas Lea - Leosia, coraz bardziej się zadamawia, zaczyna siusiać do kuwetki :) ładnie je - warzywka, sianko pochłania w dużych ilościach :D

Czy macie pomysł jak odesłać transporter? Chcę go odesłać po Leosi, ale nie wiem w co go spakować...

Offline Olinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1945 dnia: Kwiecień 19, 2012, 11:32:06 am »
Lara, najlepiej pudełko kartonowe, do środka gazety, styropian, żeby przestrzeń wypełnić i najlepiej transporter owinąć taką folią przeźroczystą dla bezpieczeństwa i gotowe.

Patient wygląda na taką puchatą kuleńkę, na pewno szybko znajdzie domek :) Ujęły mnie te króliki drewniane na parapecie, też mam takiego jednego w kwiatku z biedry, ale troszkę mniejszego :D

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1946 dnia: Kwiecień 19, 2012, 12:51:40 pm »
co do rotacji to mam wrażenie że coraz więcej ludzi sie interesuje pomocą, bo mimo wszystko nagłasniane sa ostatnio adopcje psów itd. i ludzie się interesują innymi zwierzakami, przynajmniej ja mam wrażenie, bo ostatnio podeszły do mnie chyba z 4 osoby z roku z zapytaniem jak to wygląda ta cała sprawa z DT i z adopcją, a przecież ogłoszenia wstawiam od listopada ?! o królikach u mnie na DT itd. Więc mam nadzieję że w adopcjach coś się ruszy. Dużo z moich znajomych nie zdawalo sobie sprawy ,że uszatka mozna nauczyc zalatwiania do kuwety ; ) Miejmy nadzieję że będzie uszatów w Azylu ubywało , choć jest piękny!

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1947 dnia: Kwiecień 19, 2012, 13:05:31 pm »
Ładne imię Soniu dla królinki :) Pamuk - Bawełna, kojarzy się mięciutko i puszyście  :bunny:
Podobno to imie tureckie,przyniosla mi ja 22 letnia turczynka,bo jej mama krola nie chce.
Dzis powiedziala mi,ze cala noc plakala za PAMUK i wezmie ja zpowrotem.

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1948 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:37:09 pm »
zaczynam doceniać ten komfort - spokój, ciszę, nikt nie przychodzi, nikt nie wychodzi, uszaki mogą pobiegać...


Tak szczególnie ja z Madzią mogłyśmy na spokojnie króle oporządzić i "pokicać" je ale 2 razy zajrzał ktoś...

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1949 dnia: Kwiecień 20, 2012, 08:53:35 am »
Fajnie, ze królinia tak się wyluzowała :D
A jeśli chodzi o MIGOTKĘ to ma się fantastycznie ;D Żyje praktycznie wolnowybiegowo tylko na noc do klatki jest bardzo grzeczna nie opuszcza salonu, lubi balkon. Niestety obgryzała korę z drzewek, ale to jak dotąd jej jedyne przewinienie, nie licząc sikania i bobczenia - WSZĘDZIE  :icon_curve, no ale myślę, ze sterylka w przyszłości rozwiązałaby ten problem :)
Jak dotąd JEST NAJSYMPATYCZNIEJSZA  z pośród moich DOTYCHCZASOWYCH TYMCZSKÓW :D Kocha głaski, pieszczoty, jest bezproblemowa o obsłudze, lubi kolana, nie gryzie :)
Moja rodzina za nią przepada :)

PS Oczywiście pisząc najsympatyczniejsza myślałam obiektywnie, bo ja z przyczyn niezależnych najbardziej KOCHAŁAM BARBURA  :zakochany:

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1950 dnia: Kwiecień 20, 2012, 20:08:29 pm »
w czw. zabieg u Łatka

Czy wiadomo jak tam zabieg mojego wirtualnego synka Łatka.

Pozdrawiamy

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1951 dnia: Kwiecień 20, 2012, 21:51:19 pm »
dzisiaj w schronisku kolejny pracowity dzień - większość uszaków udało się przeprowadzić do nowych rezydencji ;)
































przed nami jeszcze sporo pracy, zanim wszystko będzie tak jak bym powinno - naprawdę ogarnięcie tego wszystkiego wokół, to nie lada wyzwanie...na razie wciąż żyjemy trochę 'na kartonach', ale już w przyszłym tyg. czas na II część Azylu, czyli wanna, zlew i wtedy będziemy mogli już zamknąć remont :)


chłopaki po kastracji czują się świetnie, a Łatek miał zabieg wczoraj i chwilowo opuścił ściany Azylu - przeszedł zabieg korekty zębów + kastracji, czekamy też na wyniki krwi

kiedy wróci czeka na niego prezent ;)



dzisiaj Plaza i Stefcia szalały razem z Patient - totalnie bezkolizyjnie ;)

wczoraj do Azylu przybyło 2 nowych podopiecznych - Bambi i Bluel ze Śląska. w pon. wizyta u doc...mamy tu do czynienia z gronkowcem, pałeczką ropy błękitnej...dla tego pięknego duetu poszukujemy priorytetowo domu tymczasowego oraz wirtualnego opiekuna










na koniec krótkie podsumowanie stałych potrzeb Azylu...:

1) ręczniki - w dowolnych rozmiarach i nieograniczonej ilości

2) podkłady, które muszą być na wyposażeniu Azylu i u wielu króli sprawdzają się doskonale

3) środki na leczenie królików - w tym miesiącu faktura za leczenie będzie kształtować się w okolicy 1,5 - 2 tys., warto jednak wspomnieć o tym, co za tą kwotę udaje nam się zrobić...

zabiegi: 7 kastracji (+ korekty zębów, jak u Łatka), 2 sterylizacje aborcyjne (Lea i Meira), usunięcie zębów (ropień) - Forest,

wymazy: Aldi, Astrid, Majgull, Perczyk

wizyty kontrolne: liczba 'nieograniczona' - każdy 'nowy królik', każdy królik przed zabiegiem etc.

+ zdj. rtg, badanie krwi...


poza leczeniem czeka nas jeszcze jeden wydatek zw. ze zdrowiem królików - po konsultacji z doc uzgodniliśmy, że potrzebujemy specjalnej przepływowej lampy bakteriobójczej, takiej, która będzie m.in. filtrować/dezynfekować powietrze, dzięki czemu będziemy mogli zadbać o odpowiednie warunki higieniczne - w miejscu, gdzie jest tyle zwierząt sterylność pomieszczenia jest niezwykle ważna

http://www.lampy-bakteriobojcze.medyk.biz/oferta.php?id=LMPBKT-UTV-032

koszt tej lampy to ok 1300-1500 zł, ale musimy zacząć odkładać środki na jej zakup


Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Na leczenie królików


serdecznie prosimy o pomoc w zapewnieniu opieki wet. dla mieszkańców Azylu
każda złotówka jest niezwykle cenna... :bukiet



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1952 dnia: Kwiecień 20, 2012, 22:21:36 pm »
Zrobię malutki przelew jutro, bo dziś WBK ma przerwę konserwacyjną :) Wiem, że kilka złotych to kropla w morzu, ale zawsze coś :)
WO AMIGO

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1953 dnia: Kwiecień 20, 2012, 22:25:28 pm »
Czy przydałyby się ręczniki dosyć mocno wyeksploatowane? W sensie takie używane przez kilka-kilkanaście lat?

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1954 dnia: Kwiecień 20, 2012, 22:32:13 pm »
wczoraj do Azylu przybyło 2 nowych podopiecznych - Bambi i Bluel ze Śląska. w pon. wizyta u doc...mamy tu do czynienia z gronkowcem, pałeczką ropy błękitnej...dla tego pięknego duetu poszukujemy priorytetowo domu tymczasowego oraz wirtualnego opiekuna

Moje kochane uszyska:-( Strasznie mi ciężko na sercu...
Ja zostanę ich wirtualnym opiekunem - choć tak pomogę.

Proszę je wygłaskać ode mnie:-)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1955 dnia: Kwiecień 20, 2012, 22:45:02 pm »
tak, jak najbardziej ręczniki wyeksploatowane również :)

MartaP :*

dorkas...damy radę...dziękujemy za WO  :przytul

potrzebujemy jeszcze jednej rzeczy - odkurzacz! :) najlepiej silencer, żeby nie stresować króli :P ;)



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1956 dnia: Kwiecień 20, 2012, 22:46:47 pm »
A ozonator jest już w użyciu? Też trochę pomoże

Offline icoztego

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1957 dnia: Kwiecień 20, 2012, 22:56:55 pm »
piszę dopiero dzisiaj, bo wcześniej nie umiałam, nie dałam rady

...Milusia nie ma...

odszedł we wtorek.
Dzisiaj odebrałam wstępne wyniki sekcji - rozwalona wątroba, wodobrzusze... wynikające ze złej diety. do tego doszedł stres związany z podróżą, który przyspieszył rozwój wypadków...Lekarka stwierdziła, że nie miał żadnych szans.
No pozbierać się nie mogę, bo chociaż był z nami króciutko - kilka godzin, dzień zaledwie, to skradł nasze serca.
Mam tylko nadzieję, że czuł, że jest w kochającym domku...
Bardzo mi przykro...

Kiedy smutno Ci na duszy zawsze Ci pomogą:
cztery łapy, dwoje uszu, oczy, nos i ogon

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1958 dnia: Kwiecień 20, 2012, 23:05:05 pm »
izcoztego...

jest nam niezmiernie przykro...Miluś był wspaniałym uszakiem, wydawało się, że w 100% zdrowym...
bardzo młodym, a jak się okazało, fatalna dieta - ziemniaki, słodycze...zdążyła mu rozwalić wątrobę...

z mojej strony mogę tylko powiedzieć jedno...chciałabym, żebyśmy każdemu królikowi mogli robić badania krwi...nawet bez jakichkolwiek wskazań, bo tu takich nie było, a niestety tylko poprzez badania krwi da się ocenić stan wątroby...tak jak u Leeloo...

cieszę się tylko, że zaznał chociaż chwilę króliczego szczęścia. był taki pogodny, nawet kiedy spał rozczulał, rzucając się na bok...

:(



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1959 dnia: Kwiecień 20, 2012, 23:13:14 pm »
Tak mi przykro :(((
Taki cudowny uszaczek i tak króciutko zaznał szczęścia rodzinnego
Bardzo, bardzo wam współczuje.....tak krótko dane było wam być razem, ale dzięki wam umarł kochany.
Szok dla mnie ta wiadomość