Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5216020 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1720 dnia: Marzec 31, 2012, 01:07:02 am »
Czekam na Omegę, myślę ze Sokole ma szczęście ,bo z tego co mi mój wywiad ze spotaknia przed adopcyjnego powiedział Pan Przemek bardzo się przygotował na przyjecie nowego domownika.
Wspominał coś że będzie zainteresowany za jakiś czas drugim.. : )

Czekam na Omegę.

Astrid potrzebuje transportu Trn-> Łódź?

Zapytam na forum szynszylowych:)

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1721 dnia: Marzec 31, 2012, 01:08:17 am »
proponuje kontakt dt w Olsztynie piszcie do mnie na meila: dobrussia@wp.pl moze się przydac czasem: )

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1722 dnia: Marzec 31, 2012, 09:59:05 am »
prześliczna!!

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1723 dnia: Marzec 31, 2012, 21:48:42 pm »
Agn a jak tam Kubuś ? jakieś postępy?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Agn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1724 dnia: Marzec 31, 2012, 22:48:05 pm »
Jakoś tak dziwnie się składa, że albo nie mogę w ogóle wyświetlić Forum SPK, albo też komp mi się zawiesza ile razy piszę odpowiedź [ta jest czwarta].
Może, jak użyję 'szybkiej odpowiedzi' to mnie nie wywali.

Target/Kubuś ma się świetnie, choć spektakularnych postępów nie widać. Ale przy takich urazach nie ma co liczyć na fajerwerki - o ile w ogóle ma się coś polepszyć, to tylko w dłuższym okresie przy stosowaniu leków.

Target zadomowił się już na tyle, że potrafi mi dać do zrozumienia, że np. nie życzy sobie gmerania przy pupie z przyległościami [jest niekastrowany, a tyłek musimy myć właściwie codziennie, czasami dwa razy]. Jak mu się nie podoba traktowanie, to mnie... gryzie [miałam fantazyjny siniak na udzie, bo się nie zorientowałam w porę].

Z obserwacji króliczego tyłu wynika, że problem Targeta ulokowany jest w obrębie pasa miedniczego - czyli łapy mają czucie i nawet bywają wprawiane w ruch [np. markowaniem tupania i fikania] ale nie ma przewodzenia w stawach biodrowych - Target nie może podciągnąć łap pod siebie i podnieść na nich tyłka.

Poza upierdliwościami dnia powszedniego Target jest chyba dość zadowolonym królikiem - ma ogromny apetyt, w miarę swoich ograniczonych możliwości myje się i nawet bawi [?] - uwielbia specyficzny rodzaj kocyków, które ma w klatce - kopie w nich nory, podrzuca a na koniec kładzie się na takich zmiętolonych zadowolony.
Chętnie wystawia się do głaskania i potrafi też być przymilny - liże mnie wtedy po rękach i delikatnie skubie.

Temu, kto pozwala światu lub najbliższemu otoczeniu ułożyć plan jego życia za niego, potrzebna jest tylko małpia zdolność naśladowania.

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1725 dnia: Kwiecień 01, 2012, 07:57:12 am »
Tewie jest już u nas  :heart
śliczne maleństwo...

Trzymam go na kolanach i wracają wspomnienia o małej Tosi...  :(
jak ona - leży na kolanach i czeka na głaski... biernie się poddając pieszczocie... jakby tylko po to wychodził z klatki...
Tośka też była drobniutka... i w podobny sposób kurczyła mięśnie...

Już się w małym zakochałam...
Dziś pozna "tubylców..."  :DD
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1726 dnia: Kwiecień 01, 2012, 19:59:43 pm »
Pani Aniu dziękuję za opiekę nad Tewie :*
proszę się nie martwić. w przypadku Tewie naprawdę w najmniejszym stopniu nie ma podstaw, żeby odwoływać się do przypadku chorej Tosi  :przytul
to "tylko" zapalanie mięśnia, a Tewie radzi sobie świetnie. doc mówił, że to może długo trwać, więc czekamy.

dzisiaj w nocy do Torunia przyjechały dwie króliczki od terrarysty - Lea i Meira. króliczki podobno są w ciąży, ale jeśli tak, to wszystko wskazuje na to, że to początkowy etap ciąży.
zarówno Lea jak i Meira są bardzo łagodne, dość wystraszone.

na zdj. Meiry widać, że ma problem z uchem - tylko pozornie wygląda ono jak u baranka. w rzeczywistości jest wyraźnie naderwane - mówiąc wprost, wygląda jakby było "złamane" i jakby miało odpaść :/

Meira












Lee














Bejlka












Łatek - anioł










od jutra mamy maraton do doc:

Aldi i Perczyk - wymaz, Łatek - przegląd, zobaczymy co "w paszczy piszczy", Meira - ucho


o ile nie będzie żadnych przeciwwskazań, w tym tyg. chciałabym, aby Meira i Lee zostały bezwzględnie wysterylizowane - króliczki szukają wirtualnych opiekunów  :bukiet

podsumowanie finansowe za marzec jest już częściowo przygotowane, ale potrzebuję jeszcze 2-3 dni (skany faktur) - najpóźniej w środę sprawozdanie tradycyjnie znajdzie się na forum - niestety ostatnio czas jest czymś dramatycznie deficytowym - przepraszamy za zwłokę

nasza faktura za marzec wyniesie ok 800-900 zł, już dzisiaj boję się na myśl o fv za kwiecień, biorąc pod uwagę to, jak kwiecień się zaczyna :(

tradycyjnie już na początku miesiąca zaczynamy myśleć o fakturze za leczenie w najbliższym czasie, tak, aby wszystko było opłacane na bieżąco, bez długów

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Na leczenie królików - kwiecień 2012


możliwe, że w tym tyg. będę w stanie w 95% podsumować koszt remontu - mam nadzieję, że jutro wieczorem ustalę termin zrobienia regał i koszt materiałów, który na pewno nie będzie mały, ale to porządny regał jest dla nas bardzo ważny
w podsumowaniu zostaną też wyszczególnione wpłaty na leczenie Kubusia - Agn dziękuję za relację :*

na koniec zdj. Gołdy z DT (mam nadzieję już niedługo DS :):bukiet :bukiet :bukiet, która została oddana razem z Gimlim - miała zdecydowanie więcej szczęścia...okazało się też, że jej zachowanie jest zdecydowanie odmienne od tego opisywanego przez byłą właścicielkę








+ kolejna pozytywna informacja - jeden z maluszków Astrid w przyszłym tyg. pojedzie do nowego domu w Olsztynie  :bukiet


z okazji 1.04. już dzisiaj chciałabym podziękować wszystkim, którzy na na co dzień wspierają nas w różnorodny sposób - za  Waszą obecność - to był długi i bardzo trudny miesiąc wytężony pracą, ale udało nam się zrobić kilka kolejnych kroków naprzód...

w szczególny sposób chciałabym podziękować osobie, która jest moim filarem i dzięki której nigdy nie zabrakło mi sił, aby robić to, co kochamy najbardziej - Magda  :przytul

w tym miesiącu Azyl dla Królików oficjalnie zacznie



Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1727 dnia: Kwiecień 01, 2012, 21:26:24 pm »
Ale Łatek ma śliczną sesję! A z tym aniołem to chodzi o to, że się tak grzecznie zachowuje? Inne królaski też prześliczne :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1728 dnia: Kwiecień 01, 2012, 21:56:15 pm »
Co do ucha Meiry to ono tak wygląda



oraz jej pazury były w takim stanie


wygląda na to, że musiała siedzieć w gnoju, ale już doprowadziłam do porządku te pazury

Meira u mnie była bardziej bojaźliwa niż Lee, Lee po godzinie pobytu u mnie już siedziała w pozycji a'la żabka. Jest bardzo fajna, łagodna, lubi głaskanie, kiedyś wstawię ich filmiki :)

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1729 dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:46:32 am »
Astrid znalazła DS? Doczytałam już, że ma DT z możliwością DS :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1730 dnia: Kwiecień 02, 2012, 17:06:46 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=gsXZ1FEGh_A" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=gsXZ1FEGh_A</a>

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1731 dnia: Kwiecień 02, 2012, 17:32:41 pm »
kitty a co wet o uchu powiedział? ps jak Marlonek ? trzymacie się jakoś?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1732 dnia: Kwiecień 02, 2012, 18:21:24 pm »
bombelki jakie wystraszone ;(

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1733 dnia: Kwiecień 02, 2012, 18:49:39 pm »
Lee wygląda jak Floe :) na pewno szybko znajdzie domek :) a kłapołuch Łatek - przecudny...
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1734 dnia: Kwiecień 02, 2012, 19:39:08 pm »
Kitty27 dziękujemy za pomoc z Leą i Meirą  :przytul


dzisiaj u doc była część I pt. armagedon

1. Aldi - pobrany materiał do wymazu, płuca/ oskrzela czyste

2. Łatek - zapalenie spojówek - najprawdopodobniej wynik przerośniętych korzeni - w tym tyg. zdj. rtg i w zależności od wyniku - zabieg. brak jakiejkolwiek wydzieliny/obrzęku/zaczerwienienia w jamie nosowej - nie słyszałam również, aby kichał. w zw. z tym wstrzymaliśmy się z wymazem, a Łatek został zaszczepiony przeciwko pasterelozie.

Łatek jest generalnie niezwykle grzeczny...tylko zwieracz w pyszczku bardzo mu się nie podobał :)

3. Meira - ucho w przeszłości zostało rozerwane, ale w tej chwili nie będziemy z tym już nic robić - nie ma to już wpływu na jej stan zdrowia. USG wskazuje na to, że może być we wczesnej ciąży. w czwartek sterylizacja. zęby nie są idealne, ale nie ma dramatu.

4. Perczyk - pobrany materiał do wymazu, płuca/ oskrzela czyste, zęby trzonowe do delikatnej korekty


najprawdopodobniej w czwartek odbędzie się również sterylizacja Lea, poza tym musimy zaszczepić Maszę

Lea, Łatek oraz Meira czekają na wirtualnych opiekunów  :bukiet


w najbliższych dniach do nowego domu w Lublinie jedzie Unkas, a my szukamy transportu do Sosnowca/Katowic/Gliwic dla Milusia - do niego również uśmiechnęło się szczęście :)

dzisiaj u doc był też Zorro - piękny król, czekam na relację co doc powiedział o jego siekaczach

Rudą czeka zabieg usunięcia siekaczy - niestety - poza tym Królowa ma się rewelacyjnie :)


w zw. z armagedonem (8 króli...) u doc, jutro poczynię ustalenia co do naszego regału :)



Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1735 dnia: Kwiecień 02, 2012, 20:23:08 pm »
Olu, wiesz może kiedy odbędzie się otwarcie azylu? :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1736 dnia: Kwiecień 02, 2012, 20:25:59 pm »
Olu, a uporaliście się z Łatkowym nałogowym kładzeniem we własne siuśki? Czy to ja jestem jakaś nieporadna i tylko u mnie był taki uparty? ^^;

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1737 dnia: Kwiecień 02, 2012, 20:36:15 pm »
a Meira nie byla jednak w ciąży ?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1738 dnia: Kwiecień 02, 2012, 20:45:51 pm »
hmmm tak jak pisałam USG u Meiry wskazuje na wczesną ciążę, dlatego zostanie wysterylizowana

Lea będzie u doc w czwartek - dzisiaj było jednak nie 8, a 9 królików...i ją zostawiłam na czwartek ;)

Ravalad - Łatek nie grzeszy czystością, to fakt :]

magda=) przeprowadzkę planujemy na weekend 14-15...napiszę do Ciebie pv ;)



Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1739 dnia: Kwiecień 02, 2012, 20:53:55 pm »
przepraszam Olu czytac nie umię o Lea'e mialam zapytać ..
a tak mam pytanie jeszcze takie przerwanie ciąży jest zdrowe? Chodzi mi potem hormonalnie u królików nie dostają "świra"