Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5217348 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1260 dnia: Luty 19, 2012, 18:12:43 pm »
poniżej sesja zdjęciowa Perczyka, Tewie, Lulu i Astrid

dzisiaj otrzymałam informację o kolejnych 3 królikach, które trafią pod naszą opiekę,

wśród nich 5-letnia samiczka oraz samiec w podobnym wieku - samiec od 2 miesięcy ma podobno guza przy jądrach oraz guza pod brodą - obym się myliła, myśląc o ropniu
- oba uszaki już jutro obejrzy doc, a dla 3 królika szukamy transportu z Chełmży (okolice Torunia) do Torunia

Perczyk




















Tewie














Lulu



z prezentem od Soni  :przytul







Astrid









z prezentem o Soni... :bukiet





wiadomości remontowe - praca w naszym Azylu są bardzo intensywne, dzisiaj zostały zamontowane pierwsze regipsy. jutro koniec z regipsami i podłączenie hydrauliki.
w kolejnych dniach sufit + ściany - tynkowanie, szlifowanie...malowanie.

potem podłoga i regały do klatek.

myślę, że w tej chwili koszty remontu kształtują się na poziomie 1 tys. - 1,5 tys. zł - regały, farby, kleje, chciałabym w tą cenę wliczyć też chociaż poidła dla królików,
niestety dzisiaj muszę je zamówić, bo nie ma już na co czekać...




































Tomek, M. dziękujemy  :przytul

chciałabym też podziękować Pani Agacie ze Świnoujścia, która przysłała do schroniska paczkę dla naszych uszaków  :bukiet



Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1261 dnia: Luty 19, 2012, 18:18:30 pm »
Piękna robota! Coraz bardziej widać kształty azylu - znikają obrazy rodem z zapuszczonej piwnicy :) Jestem pełna podziwu dla Waszej pracy! Oby nie zabrakło Wam motywacji, bo przecież cel jest piękny.
A Perczyk to istny króliczy cud! :D

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1262 dnia: Luty 19, 2012, 18:39:58 pm »
Perczyk jest boski mój obecny faworyt:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1263 dnia: Luty 20, 2012, 09:03:14 am »
Piękne fotki Olu - Perczyk wygląda na grzeczniusiego królaska :), Tewie - słodki pyszczek w biszkoptowym futerku,  Lulu - piękna biała kuleczka i Astrid mamuńcia we wspaniałej formie w porównaniu do momentu przybycia do Azlu  :krolik Wszystkie ślicznie wyglądają w tej foto - sesji   :zakochany: Moc głasków dla uszatków.  

Remont idzie pełną parą, podziwiam Was wszystkie dobre dusze  :przytul  
To będzie wspaniały azyl dla serduszek oczekujacych na nowe domki  :heart

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1264 dnia: Luty 20, 2012, 11:45:21 am »
Perczyk jest genialny!! prześliczny zakochałam się w nim i trzymam mocno kciuki żeby wszystko było ok :heart

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1265 dnia: Luty 20, 2012, 14:52:13 pm »
Sesja - SUPER Moja Lusia musiała wyglądać tak, jak Perczyk, kiedy była mała  :zakochany:
Remon idzie pełną parą. Trzeba by po wszystkim zrobić takie zestawienie fotek przed i po remoncie to będzie SZOK DLA OKA :niespodzianka
;)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1266 dnia: Luty 20, 2012, 16:02:17 pm »
A jak ma się bidulek Lulu ???

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1267 dnia: Luty 20, 2012, 16:25:09 pm »
Perczyk jest taaaaki cudny!
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1268 dnia: Luty 20, 2012, 18:52:18 pm »
Wszystkie królaski są śliczne, każdy z nich zasługuje na kochający domek  :heart
 :krolik :krolik :krolik

Offline tola83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1269 dnia: Luty 20, 2012, 20:52:55 pm »
może powiecie że jestem zboczona ale dla mnie azyl wygląda PIĘKNIE:)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1270 dnia: Luty 20, 2012, 21:16:08 pm »
ona i on

chłopak - ok 6 lat, nowotwór jądra, guz przy śliniance żuchwowej, zęby trzonowe w fatalnym stanie - jeszcze chwila i byłby ropień, straszny odór zgromadzonego jedzenia, poważnie uszkodzona rogówka - zniekształcona powieka, problemy z łapkami - są podkurczone, dość sztywne,
niezwykle spokojny, cichy - przed zabiegiem wyglądał tak, jakby już był w narkozie

Konrad dziękuję za najlepszą opiekę dla tego malucha na noc, Aguś za to, że jutro mogę go oddać pod Twoją opieką :* (Hospicjum dla Kotów Bezdomnych)





wiem, że to mało "estetyczne", ale chciałam Wam pokazać jak wygląda zdrowe jądro (chociaż to jądro po lewej stronie jest zbyt małe), a jak jądro z nowotworem - o bólu nie wspomnę...




dziewczyna - ok 6 lat, bardzo zestresowana, spięta, powiększona macica - w najbliższym czasie sterylizacja, źle ścierające się zęby trzonowe








w najbliższych dniach przed nami zabieg samiczki oraz Lulu - jego stan - bez większych zmian :(

jutro o 8 rano - montaż okna...kolejny pkt programu...

tola83 - Azyl jest piękny, więc mamy ten sam problem :P  ;) ;) ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 21:20:54 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1271 dnia: Luty 20, 2012, 22:04:09 pm »
Olu, a skąd są te bidulki? To trzeba być łachmytą, aby 6 letniego króliczka doprowadzić do takiego stanu:((

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1272 dnia: Luty 20, 2012, 22:07:37 pm »
Rzadko się zdarza, ale jednak sie zdarza.... nowotwór jądra... nie wyobrażam sobie jak to musiało boleć.... Kastracja, sterylizacja.... trzeba to powtarzać bez przerwy - bo tylko te zabiegi mogą uchronić przed czymś... tak strasznym...

Oby wszystko dobrze się skończyło i oby ten słodziak zaznał jeszcze trochę szczęścia w życiu - Agn niech koty go trochę rozkręcą :P

Już nawet nie wiem który to już jest królik pod naszą opieką... Jeśli ktoś z Was chciałby przygarnąć jakieś królicze uszy na stałe lub chociaż na jakiś czas dajcie nam proszę znać - jest w czym wybierać ;-)

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1273 dnia: Luty 20, 2012, 22:08:43 pm »
jak można być takim potworem i zrobić taką krzywdę zwierzęciu??? rozumiem jeszcze brak kastracji ale przy nowotworze i tak wielkim guzie nie udać się do weterynarza?? Tacy ludzie powinni ponosić prawne konsekwencje swoich zaniedbań!!!! :zonka:

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1274 dnia: Luty 20, 2012, 22:15:59 pm »
Już nawet nie wiem który to już jest królik pod naszą opieką... Jeśli ktoś z Was chciałby przygarnąć jakieś królicze uszy na stałe lub chociaż na jakiś czas dajcie nam proszę znać - jest w czym wybierać ;-)
Jutro prawdopodobnie odbiorę ze sklepu jeszcze jedną parę uszu. Czekam na info od Oli kiedy będzie transport.
Królik znaleziony na ulicy.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1275 dnia: Luty 20, 2012, 22:18:20 pm »
LiHer - mail



Offline Rózia :)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1276 dnia: Luty 20, 2012, 22:20:13 pm »
Konrad dziękuję za najlepszą opiekę dla tego malucha na noc, Aguś za to, że jutro mogę go oddać pod Twoją opieką cmok (Hospicjum dla Kotów Bezdomnych)

... fantastyczne ,że zawsze jest ktoś kto nie zostawi "Cię" w potrzebie i pomoże przetrwać najgorsze chwile ...

A te Maluszki nie mogły trafić lepiej jak pod Wasze skrzydła. Szkoda tylko ,że tak późno i z takim cierpieniem w oczkach, teraz nadzieja oby tylko czuły się lepiej :?:
"Naucz się słuchać siebie, a usłyszysz cały świat"...

kathiana

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1277 dnia: Luty 20, 2012, 22:59:53 pm »
Perczyk jest cudny :D a jak sobie radzi? nie boi się ludzi? ma kontakt z innymi królikami? tak tylko pytam... marzy mi się przygarnięcie towarzysza dla mojej królinki tylko nie wiem co ona na to :P a nie wyobrażam sobie zamykanie któregoś z królików na dzień w klatce jakby się nie polubiły :( nie wiem też czy pokój 9m2 to nie jest za mało na dwa króliki? więc póki co tylko sobie marzę... ;) ale króliś jest boski.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1278 dnia: Luty 20, 2012, 23:04:51 pm »
więc póki co tylko sobie marzę... oczko ale króliś jest boski.


Nie ma co marzyc,tylko brac Perczyka zanim ktos cie uprzedzi :>
Takiego ziecia miec to marzenie..... :serenada:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1279 dnia: Luty 21, 2012, 08:26:48 am »
Agn jest wspaniała  :przytul A Konrad to ogromny skarb  :bukiet
Mam nadzieję, że puchaty maluszek jeszcze będzie miał okazję cieszyć się życiem.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.