Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5246680 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline oliwja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1120 dnia: Styczeń 26, 2012, 00:03:57 am »
głosowanie zakończone, ostateczne wyniki podadzą o 13, ale jesteśmy w pierwszej piątce, dziękujemy za każdy głos  :roza:

Offline Rózia :)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1121 dnia: Styczeń 26, 2012, 00:11:23 am »
Witam Będąc w azylu podczas walk z remontem,widząc działania wykonane i do wykonania.Rozmawiając z Olą o ich zamiarach co do tego miejsca.No i w odpowiedzi na pytanie "andy_wawa"
ponadto napisz WYRAZNIE czego potrzebujesz (zeby zmniejszyc koszty urzadzania, nie to co juz mam i nie to co jest pod drugim adresem w wawie dla Cię)
ten watek jest za dlugi i mozna sie w nim zgubic, jutro od rana będę w kilku miejscach gdzie moga sie znalezc rzeczy dla was wiec moge o A czy B czy C
- zapytac
- odlozyc
- zalatwic
To postaram się wypisać pare żeczy:
-regipsy ok 15szt.
-klej do regipsu ilośc bliżej nie określona
- taśma do regipsu ok50mb.
-gipsar lub cekol
-szafka pod zlew
-szafka na ubrania
-brodzik (do mycia kuwet+etc.)
-biurko (na pewno Ola musi na czymś zapisywać wszystkie sprawy no i komu podziękować:)
-krany do zlew i prysznicowy
-podgrzewacz lub mały bojler ok30l. na wodę  
-płytki na podłogę ok 25m2
-klej do płytek bliżej nie określone ilości
- środek gruntujący "uni-grunt","atlas" lub tym podobne na pewno ponad 10l.
-no i coś na ściany płytki ok.30m2 lub wersja tańsza pokost +olejna lecz decyzja należy do założycielek
-drzewo konstrukcyjne + płyty na regały do klatek  
tyle co mógłbym opisać z rzeczy potrzebnych a najważniejsze potrzebne RĘCE KTÓRE BĘDĄ POMAGAĆ np:skuwanie ścian malowanie itp. Kto poświeci sobotę na kucie i skrobanie ???
"Naucz się słuchać siebie, a usłyszysz cały świat"...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1122 dnia: Styczeń 26, 2012, 00:28:54 am »
na biurko nie będzie miejsca ;) co najwyżej mały stolik...jak się znajdzie miejsce :P, chociaż wątpię :P

Tomek dzięki...;))))

kran do zlewu mamy, płytki za szafkę ze zlewem też będą ;)

płytki na podłogę w jasnych, ciepłych kolorach - jednolite albo dwa kolory ułożone w karo :]

szafka na ubrania mała, zgrabna ;)



Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1123 dnia: Styczeń 26, 2012, 10:37:12 am »
Ja mam zbędny w bardzo dobrym stanie stolik (chyba mdf) 60x60 cm - wys. 60 cm - kolor olcha, z blatem częściowo szklanym i z półką na wys. 20cm. Mam też zbędne krzesło (brzoza) z niebieską tapicerką . No i akcesoria dla króliczków, o których już pisałam Oli na PW. Jeśli ktoś jechałby na trasie Olsztyn - Toruń bardzo proszę o kontakt. :megafon

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1124 dnia: Styczeń 26, 2012, 20:37:23 pm »
Aniu podeślesz mi zdjęcia na maila? ;) muszę to wymierzyć :P, a o akcesoriach dla uszaków pamiętam ;););)

zakupy zrobione...Tomek & Patrycja  :przytul:

wszystko czeka w schronisku na jutrzejsze prace...między 8-10 ekipa przyjedzie, oby wszystko się udało bez problemów, trzymajcie bardzo mocno kciuki

część bruzd pod rury jest już wykuta - Panie Jurku dziękujemy ;), ale przy okazji rura od kaloryfera nie wytrzymała i powstał mały problem, tzn. resztę trzeba wykuć jutro

mam nadzieję, że nie będzie problemów z mrożeniem i zaworem od ogrzewania, bo musimy go przykręcić...chyba za bardzo się denerwuję tym, żeby nic nie wyskoczyło :]

udało nam się dzisiaj zdobyć 2 worki po 25 kg kleju - do płytek oraz do regipsów - 25 kg po 3 zł...czyli zaoszczędziliśmy ok 30 zł ;) i może jeszcze trochę takiego kleju uda się zorganizować za grosze :D

poniżej poruszające zdjęcia kaloryfera i bruzd w ścianie : ;)







Rudą czeka usuwanie siekaczy :( je mega ilości siana, ale to nie pomaga - wada siekaczy nie daje o sobie zapomnieć i dolne rosną już w poprzek :(


prosimy o głosy dla Agn http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=14699 - doskonały pomysł to wydrukowanie ulotek i ich rozdanie w szkole/na studiach...musimy wesprzeć wspólnie Hospicjum  :bukiet
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 21:25:06 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1125 dnia: Styczeń 26, 2012, 23:36:33 pm »
Praca wre aż się kurzy :)))) Jutro jak wejdzie kolejna ekipa to będzie już.... półmetek? :)

Nie wiem ile osób o tym wie, ale Ola jest prawdziwym mózgiem całego tego przedsięwzięcia - gdyby nie ona i jej olbrzymie zaangażowanie, determinacja i konsekwencja to to miejsce nie miałoby szans aby powstać  :przytul: Tyle poświęconego czasu, nerwów, siły i pracy....

Nigdy w swoim życiu nie spotkałam drugiej tak wspaniałej osoby, tak oddanej innym - zarówno ludziom jak i zwierzętom. Życzę każdemu aby na swojej drodze poznał kogoś takiego - życie wtedy nabiera prawdziwego sensu  :przytul:

Ola dziękuję Ci za wszystko - w imieniu własnym i naszych uszatych podopiecznych  :*
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 23:39:55 pm wysłana przez madzia85 »

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1126 dnia: Styczeń 27, 2012, 10:34:22 am »
Aniu podeślesz mi zdjęcia na maila?  muszę to wymierzyć , a o akcesoriach dla uszaków pamiętam
Olu - właśnie wysłałam Ci e-maila z fotkami i dokładnymi wymiarami. Jeśli nie dojdzie - daj znac - wyślę drugi raz - wiadomość nie zapisała mi się w wysłanych. Czekam zatem na decyzję i pozdrawiam serdecznie.

Rudą czeka usuwanie siekaczy  je mega ilości siana, ale to nie pomaga - wada siekaczy nie daje o sobie zapomnieć i dolne rosną już w poprzek
Biedna królinka :( Współczuję wszystkim króliczkom tego korygowania ząbków. Tyle stresu i dla nich i dla właścicieli ucholków. Trzymam kciucki za Rudą.

Podziwiam Was wszystkich zaangażowanych czynnie w budowę Azylu w Toruniu - to naprawdę wymaga wielkiego poświęcenia dla sprawy. Gdybym mieszkała bliżej lub była chociaż zmotoryzowana też starałabym się pomóc czynnie, niestety za daleko... :(
Jest jednak takie powiedzenie : "... To co dobrego dajesz innym, będzie Ci oddane "... Dlatego warto być dobrym człowiekiem - dobrym dla sprawy i dobrym dla naszych ukochanych zwierząt - króliczków :)
Pozdrawiam Was wszystkich!

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1127 dnia: Styczeń 27, 2012, 10:48:18 am »
To co dobrego dajesz innym, będzie Ci oddane "

A wiesz,ze cos w tym jest..... :hmmm


Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1128 dnia: Styczeń 27, 2012, 14:52:28 pm »
Madzia... :przytul razem możemy wszystko  :* i dziękuję tym wszystkim, dzięki którym się jeszcze trzymamy w pionie...;)

pozdrowienia ze schroniska ;)

prace skończą się ok 20, wieczorem napiszę dokładnie co i jak, wrzucę zdjęcia. nie obyło się bez stresu z powodu wczorajszej pękniętej rury, ale póki co bojler jest już gotowy do usunięcia ;) teraz trwa mrożenie rur od kaloryfera...

pracownicy schroniska są święci...;) za co dziękuję ;)  :bukiet

w pon. będziemy mieli też odpływ do brodzika - darmowe wykucie w ramach naszej udanej współpracy ze schroniskiem :P - Wojtek dzięki   :bukiet

nie wiem, czy dobro wraca, chyba wystarczyłoby mi, gdyby dobro nie pociągało za sobą zła...chociaż to pewnie zbyt idealistyczne marzenie...

głosujemy na Agn! http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=14699



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1129 dnia: Styczeń 27, 2012, 21:39:30 pm »
prace się przedłużyły i ekipa kończy po weekendzie

nowy kaloryfer już jest pod oknem - w pon. zostanie usunięty stary kaloryfer i doprowadzone rury do nowego ;)




w pon. zniknie też bojler z całą tą koszmarną konstrukcją, a już w tej chwili jest odcięty i możliwy do usunięcia. trzeba go tylko skuć.





dzisiaj było trochę nerwowo, kiedy okazało się, że ze względu na uszkodzoną rurę przy kaloryferze, może być problem z mrożeniem - instalacja grzewcza w schronisku jest pochodzi z lat głębokiego PRL-u i ma taką konstrukcję, że gdyby trzeba było spuścić wodę, oznaczałoby to spuszczenie wody z terenu całego schroniska, tj. kilku
budynków :]

wszystkie rury będą w ścianach, dlatego tutaj nieoceniona jest pomoc chłopaków ze schroniska ;) - dzięki temu będzie naprawdę estetycznie






w pon. ciąg dalszy prac - bojler, kaloryfer, odpływ do brodzika/zlewu, skucie starych kranów, wkrótce okno, a potem ściany, podłoga, regały i jesteśmy w domu...

jak to ktoś dzisiaj powiedział - to będzie bajka ;)

ja jestem niesamowicie podbudowana tym, jak nasz Azyl jest przyjmowany w schronisku i na jak dużą pomoc i zaangażowanie możemy liczyć

do tej pory prace hydrauliczne odbyły się dla schr. bezkolizyjnie, chociaż w między czasie była akcja z baniakami z olejem (od ogrzewania) - (przy ich uzupełnianiu?) - w każdym razie niezależnie od nas - ktoś przesadził, trochę oleju wystrzeliło i trochę...pachniemy olejem/ropą :]

na koniec

Cin-Cin śpi







Rychło i Vox wcinają sianko







Majgull spogląda z tunelu



Chadło walczy z miską - totalny świr ;)





Lottie odpłynęła







Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1130 dnia: Styczeń 27, 2012, 21:47:53 pm »
Brawo dla wszystkich i wielki buziak za wszystko co robicie.

Dzięki królisiom widać o co walczycie/walczymy :)

Oby tak dalej i maleńkimi kroczkami ale do przodu. :)

Offline heaven-way

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
    • Dwójka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1131 dnia: Styczeń 27, 2012, 21:50:24 pm »
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co już udało Wam się dokonać! Gratulacje i szczere życzenia doprowadzenia wszystkiego bez żadnych problemów do końca :)

Offline Rózia :)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1132 dnia: Styczeń 27, 2012, 22:06:12 pm »
Superrrrr, nic tylko się cieszyć z tego co się dzieje!!!!
 A nie mówiliśmy ,że po burzy zawsze przychodzi słońce :hura:  i oto zaczyna świecić coraz większymi promykami  :brawo:
Ola to dla Ciebie  :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet !!!! Gratulacje za siłe jaką masz w sobie  !! !! !! !! !! !! !! !! !!
"Naucz się słuchać siebie, a usłyszysz cały świat"...

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1133 dnia: Styczeń 27, 2012, 23:06:05 pm »
nie wiem, czy dobro wraca, chyba wystarczyłoby mi, gdyby dobro nie pociągało za sobą zła...
Ja też wychodzę z tego załozenia:(
Oby Soni optymizm był górą. :blaga:
Mnie osobiście dziewczyny z Torunia zdobyłyście już dawno :bukiet, choć znam w zasadzie tylko toruńską starówkę :PP i do was mi daleko...
Azyl to wspólny cel całego SPK i wszystkich miłosników uszu - inaczej być nie może :megafon

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1134 dnia: Styczeń 27, 2012, 23:34:46 pm »
cin cin i chadło są absolutnie boscy!!!!!!!!!!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1135 dnia: Styczeń 27, 2012, 23:41:23 pm »
Skoro będzie maly stolik to i laptop sie przyda :) Mamy w warszawskim biurze SPK małego laptopa, który z chęcia pojedzie do Torunia :) W sam raz zmieści sie na stoliku. Drugi komputer, stacjonarny - pojedzie do Sopotu wraz z biurkiem, no chyba, że i tak biurko sie nie zmieści.

Offline madziuula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1136 dnia: Styczeń 27, 2012, 23:49:46 pm »
Cin Cin wręcz słodko śpi, w ogóle nie robi sobie nic z tego, że ktoś sterczy nad nim z aparatem  :D a jak tam Fox?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1137 dnia: Styczeń 28, 2012, 19:20:09 pm »
większość królików w schronisku potrafi przyjmować nieziemskie, wyluzowane pozy ;) często rzucają się na bok, na plecy, tylko nie każdy tak jak Cin Cin pozwala na zrobienie sesji ;)

Fox bardzo dobrze ;) zastanawiam się czy on i Vox będą jeszcze większe...:]

dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa  :bukiet co my byśmy bez Was zrobiły...nic ;)  :przytul:

w pon. kolejny ważny dzień i mam nadzieję kolejny ważny krok do przodu ;)

czas zastanowić się nad podgrzewaczem do wody - koszt to ok 300-400 zł i w niedługim czasie musimy się na coś zdecydować
może ktoś dysponuje takim cudem...? ;)

zapraszamy do bazarku na rzecz Azylu - trwa tylko do 29.01., a dla nas każda złotówka jest na wagę złota :(

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13320.0

część wydatków z cyklu "dużych" i najbardziej przerażających :] mamy za sobą, ale przed kolejne - ściany, podłogi + "drobiazgi", które będę zwieńczeniem całych prac remontowych - chcemy, aby to miejsce było w pełni dopracowane...;)

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Azyl dla Królików w Toruniu


w przyszły weekend nasza Magda będzie w W-wie i będziemy mieli transport do Torunia pod kątem ewent. podarunków dla Torunia ;) - przyjadą do nas m.in. fugi, ale może w ciągu najbliższych dni znajdzie się coś jeszcze?

co do laptopa, musimy się zastanowić nad tym czy nie będzie się u nas "marnował" - może gdzieś przyda się bardziej?, a może jednak u nas również się przyda - na pewno się nad tym zastanowimy w większym gronie, dziękujemy za propozycję ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 19:26:36 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline jakuszewa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1138 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:54:49 pm »
Hmm... Tak się zastanawiam... Czy mamy na forum kogoś zaangażowanego w pomoc królikom z Irlandią w lokalizacji?
Odezwała się do mnie dzisiaj znajoma, która pilnie poszukuje pomocy dla porzuconego króliczka w Longfoed...

Cytuj
szukamy domu dla króliczka .... został porzucony przez swych wczesniejszych właścicieli ... po prostu zostawiony na ulicy .. jest wychudzony i zaniedbany ,,,,w tej chwili przebywa u pewnej rodziny ... wiec jeśli znacie kogos ..kto chciałby przygarnąć ..napiszcie .. skontaktuje sie z ta dziewczyną .. niestety niemam zdjecia ... tylko wiem , ze jest mały ...

Cytuj
w tej chwili został zabrany do domu przez polska rodzine ... ale maja w domu 4 koty i umiescili króliczka w garażu ...weterynaż powiedział , że wyjdzie z tego ale potrzebna mu opieka i nowy kochajacy dom . w Irlandii w Longfoed

Nie wiem jak wygląda kwestia przetransportowania królika z Irlandii do Polski, nie znam się w tych wszystkich przepisach odnośnie kwarantanny i nie wiem jakich zwierzaków dotyczą... Podejrzewam jednak, że to może być raczej problematyczna kwestia... Cudów się nie spodziewam, ale a nuż może macie kogoś w Irlandii?
Flippy

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1139 dnia: Styczeń 28, 2012, 23:17:22 pm »
zastanow sie lepiej czy warto zwierza stresowac na tak dlugiej trasie czy moze warto oglosic to na jakims irlandzkim i polonijnym forum, IMHO jest duzo wieksza szansa ze kogos szybko znajdziesz
"wake (call) me when u need me" HALO 4